Panasonic seria PV80 i PV8

piteron

Active member
Bez reklam
co do konsoli to............
moim zdanie zdecydowanie lepszym wyborem będzie LCD full HD
co do pytań
to w sumie ze wszystkimi odpowiedziami się zgadzam,jednak trzeba to wyraźnie napisać,poszarpane linie będa w tym odbiorniku,w końcu to tylko 1024x726
 
Ostatnia edycja:

PWK

New member
Paweł Dziuba napisał:
Na tym 1 filmie smażenie jest (prawie?) takie same jak na CRTkach .
Ale przy tak małych - rzeczywistych - różnicach w smażeniu , pomiędzy CRT ( 1-2ms ) a PLAZMĄ ( ok. 8ms ) , różnice można wychwycić w bezpośrednim porównaniu - czy ktoś z Was robił takie porównanie ? i jakie były efekty ?

To prawda, że plazmy trochę się grzeją, ale żeby na nich smażyć to już przesada... ;)
 

pgr11

New member
Mam pytanie, czy warto kupić TV plazmowy PANASONIC TH-42PX80?? Słyszałem dużo plotek o wadach plazmy... Podobno w miejscach znaczków telewizji np.TVN zostają duszki, które już zostaja na zawsze to prawda?? Duży pobór mocy około 300w i mniejsza rozdzielczość....ale mimo to obraz z Tv plazmowego jest o wiele lepszy niż w przypadku telewizorów LCD..doradzicie mi??prosze o pomoc;) z góry dziękuje i pozdro:-D
 

wader11

New member
pgr11 to co napisales to moze bylo prawda tak z 5 lat temu :) poczytaj watek . Ja ogladam na tym tv non stop a duszkow nie stwierdzam. Co prawda nie ogladam jednego programu non stop ale w normalnym uzytkowaniu nie mam ich . Pobor mocy to takze nie 300 a dynamicnie od 180 do 240W - porownywalne do LCD z tym ze LCD biora stale tyle samo a plazmy dynamicnzie w zaleznosci od tego co masz na ekranie. Rozdzielczosci mniejsze ale sa tez plazmy fullHD jak Panas PY80/PY85 i wyższe modele . Masz tez Pioneer -a ale tu juz cena czyni cuda ;) . A obraz lepszy niz w LCD , brak katow bocznych co u mnie przewazylo na korzysc plazmy ( nie ogladam zawsze siedzac na wprost) . Polecam plazma a LCD moze - jak masz tak ze 6000-7000 :) albo za 2-3 lata ;) tylko wtedy wyjdzie juz nowa generacja plazm Panasonica :) i Pioneera ;)
 

pgr11

New member
Dzięki, jednak wybiore plazme :grin: a po za tym ten model kupie już za 3 tysiaki... mam jeszcze jedno pytanko z jakiej odległości oglądać plazme 42'' pokój ma 4m a telewizor bedzie ok 3 metry od wzroku..czy to wystarczająca odległość na 42'':confused:
 

wader11

New member
Ja mam 2,5 do 3 metrow w zaleznosci od tego gdzie jestem w pokoju ;) a i tak stwierdzam ze za 3 lata bedzie 50 cali ;) a na razie 42 cale i nie jest to za duzo :)
 

candyboy

New member
pgr11 napisał:
Słyszałem dużo plotek o wadach plazmy...
Sam sobie poniekąd już odpowiedziałeś.Tak to jest u nas w karaju że ludzie gadaja straszne głupoty a inni im w tym wtórują.Na temat plazm to już niezłe bajki krążą z ust do ust.

Jeśli chodzi o wypalanie się duszków to może się zdarzyć że po kilku godzinach oglądania jednego kanału zostanie minimalny ślad ale już po 15-20 minutach oglądania innego kanału zniknie bez śladu.Ja dużo katuję EurosportHD który ma bardzo wyraźne i intensywne logo i po jakichś 3 godzinach widzę na bardzo jasnym tle z odległości ok 1 metra lekki powidok po logo EHD.Bardziej go widzę bo wiem że może wystąpić i zapewniam Cię że nie jest to coś co się odrazu rzuca w oczy lub przeszkadza w oglądaniu tv.Zawsze po kwadransie powidok ginie bezpowrotnie.Tak więc przy rozsądnym kożystaniu z plazmy nie masz co się obawiać o duszki i powidoki.

Ja mam odległość od plazmy 2.4 m i z tej odległości kanały w HD robią niesamowite wrażenie.

A co do poboru prądu to jak juz wiesz plazma ma zmienne zapotrzebowanie na energię i nie ździwił bym sie gdyby średnia zużycia prądu z roku wyszła lepiej na kożyść plazmy niż tej samej wielkośći LCD-ale to tylko takie moje gdybanie.
 

mark3k

New member
Czytam to forum na temat panasa PV80 i nic nowego nie ma. Ciągle te same pytania i te same odpowiedzi. To zaczyna by nudne. non stop: duszki, powidoki, zielone cienie, pobór mocy, a to pilot nie celuje, a to przyciski nie takie itd itp...... Może pytajacy poczytają ten wątek i nie bedą zadawac wkółko tych samych pytań.
A może czytanie jest zbyt męczące ??????
Pozdrawiam i zapraszam do czytania. WARTO.
 

2marekm

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

Święta racja kolego.Proszę tych wszystkich pytających, aby przeczytali cały wątek od początku. Jeśli nie macie ochoty proponuję zmienić dział na LCD-eki.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

habano

New member
pit24316 napisał:
...Jak na razie Panasonic górą ale w wersaji PX (bardzo dobry odbiór DVB-T z Czech i ze Skrzycznego).

Może szanowny kolega napisać coś więcej o odbiorze na DVB-T z Czech i Skrzycznego, np. ile kanałów, jakie kanały??
Za pare dni mam zamiar zakupić 42'' Panaska i do tej pory myślałem o PV, bo jakoś tak PV to na polski rynek i wogóle lecz PX jest tańszy i do tego w Wodzisławiu (a mieszkam po sąsiedzku - J-bie) zbiera kanały z dwóch miejsc to może przeskocze na PX
Ja będę miał podłączoną C+ ale pare dodatkowych kanałów gratis też się przyda
Z góry dzięki i pozdrawiam
 

etomk

New member
pilot

witam!
wczoraj mila niespdzianka. przypadkowo odkrylem, ze pilot od nienajnowszego przeciez wzmacniacza technicsa SA-AX 540 wylacza moja pv 80!!! z racji rozmiarow pilota do tej plazmy funkcja bardzo poreczna zwlaszcza ze dzwiek podpiety pod wzmaka. wlaczyc sie jednak juz nie da, dlaczego? chodzi o to przytrzymywanie klawisza w pilocie plazmy?
pozdrawiam
 

pit24316

Member
Dokładnej ilości kanałów nie pamiętam bo testowałem PV80 a nie PX. Co do DVB-t to obserwowałem kanały z Czech (ok. 6 w tym EPG) i Skrzycznego (TVP1, TVP2, TVP3 i TVP Sport) na terenie Rybnika i Pszowa na lcd SHARP 32WD1 i odbiór był pierwszorzedny. Więc myśle że w J-biu nie powinno być żadnych problemów. Może być problem z kierunkiem do nadajników ale myśle że słabo kierunkowa antena typu "siatka", w tym przypadku, problem załatwi.
 

habano

New member
Dzięki za odpowiedź myślę że wezme PX, zawsze można liczyć na to że jeśli TVP nie pokaże jakiegoś wydarzenia sportowego to pokaże je czeska telewizja
Z tego co czytałem to z gwarancją PX w Polsce też nie powinno być problemu, a jeśli siądzie tuner DVB-T to podskocze na rowerze do Czech po części ;)
 

szpila9

New member
no to mnie dobiliście!!!
Jak to jest z tymi rombami? widac je na każdym? ja chcę kupić w internecie i jak mi taki przyjdzie to mnie trafi - nie nawidzę jakiś udziwnień. tv ma być jak tv, a nie jak szkot!

może ktoś więcej i dokładniej na ten temat? to jest wada, która dyskwalifikuje ten tv? czy to mozna reklamować? itp.itd.

Dzieki!
 
Do góry