Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

numion

New member
Niestety u mnie na viera cast jeszcze tego nie ma :( Na androidzie działa całkiem nieźle ale jakość obrazu i dźwięku lepsza na ipla. Myślałem, że wreszcie będą dostępne tvn fakty a tu lipa. Nadal jestem skazany na własną aplikację i kombinowanie :(

Mimo wszystko bardzo fajnie, że tvn idzie w kierunku tv na życzenie. Jeszcze tylko by się przydało konto vip za sms żeby reklam nie było i trochę lepsza jakość dźwięku i obrazu i będzie git :)
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
no niestety ja jeszcze nie dostałem, zapłaciłem :???: wysłali podobno pocztą 25.11 potem telefonowałem i mieli dokładnie sprawdzić i nie odzwonili sympatyczni ale jacyś troche zmotani jak w poniedziałek nie przyjdzie paczka znów dzwonie bo na maile to niezbyt chętnie odpowiadają a tyle pozytywów mają... transakcje na allegro są ubezpieczone :eek:k: czekam spokojnie mam w BR net ale to w porównaniu z TV Viera mocno obcięta zabawa... :popcorn:
 

Kasio

Member
Wydaje mi się, że to "wygrzewanie" to mit albo legenda starych plazm. Producent nic o tym nie pisze. Prawdopodobnie to ta sama zaszłość co "formatowanie" baterii. Kiedyś przy starych bateriach trzeba było ją uformować a teraz życie baterii to ok 2 lata i żeby nie wiem co robić (doładowywać co godzinę czy specjalnie rozładowywać) to i tak po ok 2 latach bateria padnie.

Powidoki (czy jak to producent nazywa - obrazy szczątkowe) to naturalne zjawisko w tej technologii i trzeba być tego świadomym jak przy kupnie silnika diesel, że kopci. Zdarza mi się zostawiać zapauzowany obraz na 2h z logo stacji bo muszę zrobić coś innego i potem dokończyć oglądanie i nie zauważyłem żadnych "wypaleń". Btw w dzisiejszej TV jest tyle reklam, że logo stacji pojawia się niezmiernie rzadko i nie zdąży się nawet wypalić :D

Dokładnie... mój G20 od pierwszych sekund był używany na max,zdarzyło się że oko się zamknęło film sie skończył tuner UPC wrócił do menu i tak trwał xxx czasu,oczywiście wyjarało sie menu ,świeciło nawet po wyłaczeniu tv :D ,ale rano juz nic nie było widac,PDP sprawny w 100%.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Wydaje mi się, że to "wygrzewanie" to mit albo legenda starych plazm. Producent nic o tym nie pisze. Prawdopodobnie to ta sama zaszłość co "formatowanie" baterii. Kiedyś przy starych bateriach trzeba było ją uformować a teraz życie baterii to ok 2 lata i żeby nie wiem co robić (doładowywać co godzinę czy specjalnie rozładowywać) to i tak po ok 2 latach bateria padnie.

Powidoki (czy jak to producent nazywa - obrazy szczątkowe) to naturalne zjawisko w tej technologii i trzeba być tego świadomym jak przy kupnie silnika diesel, że kopci. Zdarza mi się zostawiać zapauzowany obraz na 2h z logo stacji bo muszę zrobić coś innego i potem dokończyć oglądanie i nie zauważyłem żadnych "wypaleń". Btw w dzisiejszej TV jest tyle reklam, że logo stacji pojawia się niezmiernie rzadko i nie zdąży się nawet wypalić :D
tak kolego to naturalne zjawisko,tylko jak napisałem że tvn u mnie często jest lukany,po 6-7h z przerwami na inne programy,a ogólnie tv gra po 12-15h dziennie,policz sobie ile w miesiącu jest lukany tvn i ile wyszło przez 9 miesięcy,a z tymi reklamami to chyba żart,jeśli problemu by nie było to bym głowy nie zawracał,jak lukasz tv po 4h dziennie to nie ma o czym dyskutować,u mnie cały czas jest ktoś w domu i tv gra non toper.do puty tego nie widziałem to sam przekonywałem ludzi że jest inaczej,nie lukałem 2 dni tvn-na 6h odpaliłem śnieg,i co i pi.....a z tego
 

sej34

Member
tak kolego to naturalne zjawisko,tylko jak napisałem że tvn u mnie często jest lukany,po 6-7h z przerwami na inne programy,a ogólnie tv gra po 12-15h dziennie,policz sobie ile w miesiącu jest lukany tvn i ile wyszło przez 9 miesięcy,a z tymi reklamami to chyba żart,jeśli problemu by nie było to bym głowy nie zawracał,jak lukasz tv po 4h dziennie to nie ma o czym dyskutować,u mnie cały czas jest ktoś w domu i tv gra non toper.do puty tego nie widziałem to sam przekonywałem ludzi że jest inaczej,nie lukałem 2 dni tvn-na 6h odpaliłem śnieg,i co i pi.....a z tego

dzwoń do serwisu może coś ci podpowiedzą
 

Agntx

New member
Czy do poprawnego korzystania z internetu w telewizorze wystarczy zwykły markowy modem wi-fi, który podepnę przez dostępne w telewizorze złącze USB, np. TL-WN321G w Morele.net ? Moim routerem jest Livebox. Jestem kompletnie zielony w temacie, a chciałbym korzystać z YouTube'a czy TVN Playera. Czy konfiguracja jest trudna, czy może polega tylko na wklepaniu klucza WEP i zatwierdzenia go po stronie routera?
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Czy do poprawnego korzystania z internetu w telewizorze wystarczy zwykły markowy modem wi-fi, który podepnę przez dostępne w telewizorze złącze USB, np. TL-WN321G w Morele.net ? Moim routerem jest Livebox. Jestem kompletnie zielony w temacie, a chciałbym korzystać z YouTube'a czy TVN Playera. Czy konfiguracja jest trudna, czy może polega tylko na wklepaniu klucza WEP i zatwierdzenia go po stronie routera?
netgear 3100v2-do panasonica.poczytaj forum
 

Kasio

Member
Może było już to wspomniane w tym temacie ale w razie czego może komuś się przyda:
TV korzysta z systemu operacyjny Unix FreeBSD 5.0
PVR formatuje dysk w systemie plików UFS2

niestety na razie nie udało sie wyciągnąć nagrań na kompa

ciekawy temat:
Panasonic Viera TV USB HDD PVR
 

arwr

New member
usf2

ufs2tools - UFS for Windows
mozna spróbować tego narzędzia jak ktoś ma czas się pobawić.
ja nie mam dysku podłączonego pod TV.
Swoją drogą fajnie jakby komuś udało się wbic do naszego panasa poprzez ssh bądź www . Może wtedy powstałoby jakis fajny alternatywny firmware :p
 
Ostatnia edycja:

Kasio

Member
juz Ci mówie że nawet do duuuuzego kombi nie wejdzie do Suwa też nie wepchasz,karton na prawde jest OGROMNY i samemu nie przeniesiesz.
 
Do góry