Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

Dziadek

New member
Mam prośbę do korzystających z Skypa - czy korzystacie z dedykowanej dla TX-P42G20E kamerki TY-CC10W czy stosujecie jakąś inną, tańszą (wymieniona kosztuje ponad 400 zł) ale też dobrze działającą. Podobnie było z dedykowanym ruterem i netgearem, że kupowano tańsze i wystarczały. Co zastosować przy TX-P42G20E by rozmawiać przez Skypa.
 

conek_xx

New member
Podłączyłem klawiature modecoma jedną z tanszych, ważne a by była na 2.4 ghz i działa. Wyciszenie, wejście do viera connect, nawigacja po aplikacjach.
klawiatura za 60 zł: )
 

krxychoo

New member
Viera Cast - Connect

Nie wiecie co może być problemem ostatnio po wejściu do viera cast dostalem komunikat z gratulacjami że teraz to viera connect i ble ble ble. problem z tym że wszystkie okienka w menu są puste nie ma żadnych aplikacji do wyboru a jak wchodzę do viera market to krzyczy że serwer obciążony....
 
Ostatnia edycja:

sej34

Member
Nie wiecie co może być problemem ostatnio po wejściu do viera cast dostalem komunikat z gratulacjami że teraz to viera connect i ble ble ble. problem z tym że wszystkie okienka w menu są puste nie ma żadnych aplikacji do wyboru a jak wchodzę do viera market to krzyczy że serwer obciążony....
w moim G20 VIERA CONNECT działa bez problemowo
 

kontur

New member
pewnie ten, ja zrobiłem to inczej. Użyłem zwykły AP ustawiony w trybie klient i podłączony do wejścia ethernet. Kosztowo chyba trochę taniej i gniazdo USB pozostaje wolne.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
pewnie ten, ja zrobiłem to inczej. Użyłem zwykły AP ustawiony w trybie klient i podłączony do wejścia ethernet. Kosztowo chyba trochę taniej i gniazdo USB pozostaje wolne.
już kupiłem,to dla brata bo ja mam po kablu,nawet go nie sprawdzam,oryginalnie zapakowany,tylko chciałem się upewnić czy to na pewno ten,a to jest prezent.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
siemka,no i stało się,od kilku dni świeci się na jasnym tle powidok z ograniczenia wiekowego (12 ) to chyba z TVN .skacze po różnych programach i lipa,faktem jest że dużo ten program lukam,co dzień ,ale i wiele innych,nigdy tak nie było żeby cały dzień lukać ten program,bywały powidoki ale po kilku minutach znikały,a ta choroba nie chce zejść,żeby to było ze 2 dni to bym nawet głowy nie zawracał,ale to już kilka dni,wkurza mnie to,co z tym panowie zrobić,snieg zapodać na kilka godz?
 

sej34

Member
siemka,no i stało się,od kilku dni świeci się na jasnym tle powidok z ograniczenia wiekowego (12 ) to chyba z TVN .skacze po różnych programach i lipa,faktem jest że dużo ten program lukam,co dzień ,ale i wiele innych,nigdy tak nie było żeby cały dzień lukać ten program,bywały powidoki ale po kilku minutach znikały,a ta choroba nie chce zejść,żeby to było ze 2 dni to bym nawet głowy nie zawracał,ale to już kilka dni,wkurza mnie to,co z tym panowie zrobić,snieg zapodać na kilka godz?

jak długo masz G20? docierałeś go na początku? ja mam już rok swojego G20 i zero powidoków po mimo tego że godzinami moja córka ogląda program mini mini na cyfrze gdzie jest dość spore logo.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
jak długo masz G20? docierałeś go na początku? ja mam już rok swojego G20 i zero powidoków po mimo tego że godzinami moja córka ogląda program mini mini na cyfrze gdzie jest dość spore logo.
9 miesięcy,tzw docieranie było ponad 300h na THX i ustawienia takie słabe tzn kontrast,i jasność że oglądać się nie dało i lipa,wku...ia mnie to już,trochę to za długo trwa,tzn ten powidok za długo świeci.nie widać tego aż tak bardzo ,ale jednak.
 

sej34

Member
9 miesięcy,tzw docieranie było ponad 300h na THX i ustawienia takie słabe tzn kontrast,i jasność że oglądać się nie dało i lipa,wku...ia mnie to już,trochę to za długo trwa,tzn ten powidok za długo świeci.nie widać tego aż tak bardzo ,ale jednak.

na necie jest do ściągnięcia specjalny film pioneera który używa się do usuwania powidoków.może to zadziała.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
siemka,sej34-dzięki za podpowiedz,ale to i tak nic mi nie da,dlatego że ja jutro rano odpalam do Londynu,i nie będzie mnie min rok,w domu mama będzie korzystała z tv,ona z takimi tematami sobie nie poradzi,więc co robić,nie lukać na razie w ogóle TVNHD-bo to od nich jest ten logotyp (powidok z ograniczeniem 12,i po prawej stronie -TVNHD) i niech luka inne programy,tv zostawiam na THX,czy jeszcze można cosik innego zrobić,tylko przy tv,bo jak wspomniałem matula nic innego nie zadziała.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
może spece się wypowiedzą,naprawdę dużo czasu nie mam,a szkoda tv ,żeby to zostało na stałe,ma dopiero 9 miesięcy,jakie instrukcje matuli zostawić :)
 

elcede

New member
może spece się wypowiedzą,naprawdę dużo czasu nie mam,a szkoda tv ,żeby to zostało na stałe,ma dopiero 9 miesięcy,jakie instrukcje matuli zostawić :)
specem nie jestem ale spróbuj nauczyć mamę żeby robiła zoom klawiszem aspect czy jakoś tak do momentu aż zniknie logo.co prawda obraz będzie obcięty ale może smutniejsze się obrazy w tym miejscu poprawia sytuację. Ja jak swój wygrzewałem to też na zoom żeby żadne logo nie wyskoczyło a zwłaszcza ze była wtedy żałoba i wszystkie loga byle białe
 

maniekn274

New member
Bez reklam
specem nie jestem ale spróbuj nauczyć mamę żeby robiła zoom klawiszem aspect czy jakoś tak do momentu aż zniknie logo.co prawda obraz będzie obcięty ale może smutniejsze się obrazy w tym miejscu poprawia sytuację. Ja jak swój wygrzewałem to też na zoom żeby żadne logo nie wyskoczyło a zwłaszcza ze była wtedy żałoba i wszystkie loga byle białe
tak wiem,o tym zumie też jej powiedziałem,sam nie kumam jak to się stało,1-wsze 300h zawsze na delikatnych ustawieniach,skakanie po różnych programach,nigdy z żadnymi pasami nie było lukania,fakt że dużo się tvn luka,ale nie 4-5h pod rząd,zaraz po np 3h było przełączane na inny program,czytam forum sporo czasu i wiedziałem jak używać tv,a tu zonk.
 

numion

New member
Wydaje mi się, że to "wygrzewanie" to mit albo legenda starych plazm. Producent nic o tym nie pisze. Prawdopodobnie to ta sama zaszłość co "formatowanie" baterii. Kiedyś przy starych bateriach trzeba było ją uformować a teraz życie baterii to ok 2 lata i żeby nie wiem co robić (doładowywać co godzinę czy specjalnie rozładowywać) to i tak po ok 2 latach bateria padnie.

Powidoki (czy jak to producent nazywa - obrazy szczątkowe) to naturalne zjawisko w tej technologii i trzeba być tego świadomym jak przy kupnie silnika diesel, że kopci. Zdarza mi się zostawiać zapauzowany obraz na 2h z logo stacji bo muszę zrobić coś innego i potem dokończyć oglądanie i nie zauważyłem żadnych "wypaleń". Btw w dzisiejszej TV jest tyle reklam, że logo stacji pojawia się niezmiernie rzadko i nie zdąży się nawet wypalić :D
 

mav

New member
TVN Player na Viera Connect. Przed chwilą przeczytałem ciekawą informację.
http://media2.pl/internet/86142-TVN...-w-telewizji-n,-telefonach-i-PlayStation.html
i tutaj
Programy TVN-u już na PlayStation 3, Androidzie i iOS

:D:D:D


z10733564Q,zrodlo--TVN.jpg
 
Ostatnia edycja:
Do góry