Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

sej34

Member
czy to możliwe że niektóre oryginalne płyty blu-ray z filmami czy koncertami są nagrane w jakości 1080i zamiast 1080p ? sprawdzał ktoś BLU-RAY z filmem STAR WARS w jakiej jest rozdzielczości ?
 

elcede

New member
A ja mam takie pytanie: wczoraj podlaczylem stara antene ze wzmacniaczem zeby zobaczyc co moge odbierac z dvb-t. Wszystko wczoraj bylo fajnie, dzisiaj z kolei jest caly czas zly sygnal i albo nie ma obrazu, albo artefakty zajmuja caly ekran. Ale nie o tym chcialem: otoz po podlaczeniu anteny przy wylaczonym tv co jakis czas slychac takie pykniecie (takie samo jak po wylaczeniu telewizora jak minie chwila i wylacza sie ekran). Myslalem ze to moze automatyczne strojenie kanalow albo cos, ale dzisiaj podczas proby ogladania tv sie wylaczyl z takim pyknieciem, to pewnie co jakis czas wylacza sie matryca. Ktos jeszcze sie z czyms takim spotkal? Czy to moze wina starej anteny (juz troche pordzewiala, ale ze wzmacniaczem podlaczanym do pradu przez zasilacz), czy moze cos z TV?
 

kopyt44

New member
A ja mam takie pytanie: wczoraj podlaczylem stara antene ze wzmacniaczem zeby zobaczyc co moge odbierac z dvb-t. Wszystko wczoraj bylo fajnie, dzisiaj z kolei jest caly czas zly sygnal i albo nie ma obrazu, albo artefakty zajmuja caly ekran. Ale nie o tym chcialem: otoz po podlaczeniu anteny przy wylaczonym tv co jakis czas slychac takie pykniecie (takie samo jak po wylaczeniu telewizora jak minie chwila i wylacza sie ekran). Myslalem ze to moze automatyczne strojenie kanalow albo cos, ale dzisiaj podczas proby ogladania tv sie wylaczyl z takim pyknieciem, to pewnie co jakis czas wylacza sie matryca. Ktos jeszcze sie z czyms takim spotkal? Czy to moze wina starej anteny (juz troche pordzewiala, ale ze wzmacniaczem podlaczanym do pradu przez zasilacz), czy moze cos z TV?

hmm wczoraj miałem podobny przypadek, grałem sobie na jednej z gier na Viera Cast i tv się wyłączył i włączył sam, mam najnowszą wersję oprogramowania.
czyżby wina softu?
 

maniekn274

New member
Bez reklam
witam,mój brat ma 50g20 i zauważył czerwoną plamkę na panelu,znając problem jest to podobno wypalony pixel i nie podlega gwarancji,podczas lukania tv ponoć tego nie widać,czy to jest właśnie to?
 

mav

New member
hmm wczoraj miałem podobny przypadek, grałem sobie na jednej z gier na Viera Cast i tv się wyłączył i włączył sam, mam najnowszą wersję oprogramowania.
czyżby wina softu?


Ja wczoraj miałem taki sam przypadek. TV był włączony wyszedłem z pokoju i słyszałem jak tv się wyłącza. Cisza i po chwili znowu się włączył. Bardzo dziwne zachowanie.
Raczej nie spowodowane wahnięciem zasilania bo inne sprzęty na to nie zareagowały.
Całkiem możliwe, że to nowy soft coś miesza.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Nie był bym taki pewien, kiedyś miałem coś podobnego, zdążyłem tylko zauważyć mrygnięcie żarówek i właśnie reakcję tv, na innych sprzętach nie zrobiło to żadnego, przynajmniej tak zauważalnego "wrażenia" ;)
 

panas50

New member
witam
Mam plazmę g20 i mam pytanie do posiadaczy tychże plazm i podobnych ,gdyż za pomocą DLNA łączy się tv z kompem (na kompie mam zainstalowany program serviio) no i film w pliku avi odtwarzany jest płynnie bez cięć ale gdy chcę odtworzyć film w formacie mkv 720p czy 1080p to tnie go ,zawiesza się i moje pytanie mianowicie jak koledzy macie rozwiązany ten problem z płynnością i cięciem plików mkv.
I drugi problem jak film posiada więcej jak jedną ścieżkę audio to tv odtwarza automatycznie pierwszą i w tv w menu opcji przy zakładce podwójne audio jest tylko do wyboru ta pierwsza ścieżka ,chociaż w kompie w tym filmie jest ich 2 lub 3 no i jak można przestawić na 2 lub3 ścieżkę audio .
Z góry dzięki za odpowiedzi od osób lepiej zorientowanych ode mnie i pozdrawiam.
 

Bucek

Banned
czy seria G20 dobrze radzi sobie z obsługą modułów w slocie CI i zastąpi mi tuner tV od kablówki? jestem z Torunia i mam miećkablówkęod Petrusa, ma ktoś doświadczenia z używaniem modułu zamiast ich tunerów np.
 

slavo1974

New member
Witam wszystkich.
Po roku czytania testów, opinii zostałem posiadaczem Panasonica 50GT30.
W 2010 roku myślałem nad 42G20, w tym roku wszedł nowy model i już brałem pod uwagę tylko 50G30.
Wybrałem się jednak przed zakupem do RTV AGD i zobaczyłem na własne oczy stojące obok siebie modele 50G30 oraz 46GT30. W tym momencie podjąłem decyzje.
Od wczoraj wisi na ścianie 50GT30.
Oczywiście trzeba dołożyć kasy ale warto.
Ramka w GT jest cienka prosta natomiast w G30 archaiczna , szeroka z pofałdowana powierzchnią (szczególnie jak spojrzymy z boku pod światło).
Czerń w G30 jest niestety szara, natomiast w GT30 jak dla mnie rewelacyjna. Kolory bardziej nasycone również w GT30. Oczywiście jeszcze jest 3D!!! ale jeszcze nie sprawdziłem jak działa.
Warto dołożyć 1200 zł niż potem kręcić nosem.
Co do bzyczenia to nic ale to nic nie słychać, jak ucho przyłożę z tyłu to słyszę leciutkie bzyczenie i lekki szum wentylatorów.
Szczerze polecam !!!
 

mav

New member
Nie był bym taki pewien, kiedyś miałem coś podobnego, zdążyłem tylko zauważyć mrygnięcie żarówek i właśnie reakcję tv, na innych sprzętach nie zrobiło to żadnego, przynajmniej tak zauważalnego "wrażenia" ;)

Problem w tym, że nie miałem wahnięcia napięcia. Wszędzie mam żarówki energooszczędne, które są bardzo wrażliwe na zmiany napięcia. Mam nadzieję, że to nie była obrona tv przed jakimś błędem/awarią :/
 

sej34

Member
w moim g20 po prawie roku użytkowania pojawiają się już pewne problemy z tv. momentami pojawia się głośniejsze bzyczenie (nie ma znaczenia czy jest dużo bieli na ekranie) i głośniki wbudowane w tv czasami buczą.miał juz ktoś podobny problem??
 

maestroxx

New member
VIERA Remote

Witam,

ostatnio natknąłem się na program VIERA Remote, który umożliwia sterowanie TV za pomocą telefonu z Androidem. W ustawieniach TV wg manuala należy uaktywnić opcję "Network remonte control", której nie mogę namierzyć w ustawieniach. Czy ktoś to testował na swoim G20 ?
Nie mogę wkleić linku do manuala, ale wystarczy w google wpisać "viera remote android"
Dzięki z góry.
 

codaco

New member
Witam,

ostatnio natknąłem się na program VIERA Remote, który umożliwia sterowanie TV za pomocą telefonu z Androidem. W ustawieniach TV wg manuala należy uaktywnić opcję "Network remonte control", której nie mogę namierzyć w ustawieniach. Czy ktoś to testował na swoim G20 ?
Nie mogę wkleić linku do manuala, ale wystarczy w google wpisać "viera remote android"
Dzięki z góry.

W opisie aplikacji jest napisane, że dotyczy z TV z roku 2011. Seria G20 jest z 2010.
 

codaco

New member
Obsługiwane modele na Europe:
Europe/CIS: VT30, GT30, GW30, GTX34, GTN33, GTF32, GTS31, G30, ST30, ST31, ST33, S30, S31, UT30, DT35, DT30, D35, D30, E30, E31, EX34, EN33, EF32, ES31, EW30
 

elcede

New member
Witam.
A ja moze bede mial mozliwosc zmienic telewizor na troche inny.
Zastanawiam sie czy duza roznica jest przy G30 wzgledem G20?
Na co lepiej wymienic:
- 300zl dorzucic do 42" G30
- 390zl dorzucic do 42" GT20
- 390zl dorzucic do 46" G20
- 400zl dorzucic do 50" G20ES
Przyznam ze najbardziej bym chcial wymienic na cos wiekszego (mam 42" ale z 4-4,5m to jednak troche za maly, ale taki byl kiedys budzet). No chyba ze te wersje GT20 czy G30 w takim samym rozmiarze warte sa tej dodatkowej kasy za taka sama wielkosc.
Moze ktos mial u siebie G20 oraz jeden z tych ktore wymienilem i jest w stanie powiedziec jaka jest roznica?
Z gory dzieki za pomoc.
LCD
 

sej34

Member
Witam.
A ja moze bede mial mozliwosc zmienic telewizor na troche inny.
Zastanawiam sie czy duza roznica jest przy G30 wzgledem G20?
Na co lepiej wymienic:
- 300zl dorzucic do 42" G30
- 390zl dorzucic do 42" GT20
- 390zl dorzucic do 46" G20
- 400zl dorzucic do 50" G20ES
Przyznam ze najbardziej bym chcial wymienic na cos wiekszego (mam 42" ale z 4-4,5m to jednak troche za maly, ale taki byl kiedys budzet). No chyba ze te wersje GT20 czy G30 w takim samym rozmiarze warte sa tej dodatkowej kasy za taka sama wielkosc.
Moze ktos mial u siebie G20 oraz jeden z tych ktore wymienilem i jest w stanie powiedziec jaka jest roznica?
Z gory dzieki za pomoc.
LCD

mając 4,5 metra do tv to minimum 46cali.moim zdaniem warto wejść w g30 bzyczenie plazmy jest mniejsze i ma sporo dodatkowych funkcji,mniej prądu zużywa.ja mam g20 ogólnie jestem zadowolony z obrazu choc czasami lubi głosniej bzyczeć ale jest to na razie sporadyczne więc jeszcze się tym zbytnio nie przejmuje.mój brat ma g30 i dlatego mam pewne porównanie.
 

portege

New member
bzyczenie:(

Witajcie.
Posiadam G20 46" od ponad roku.Tv eksploatowany dość dobrze ok. 1400 godz. Ogólnie jestem zadowolony. Obraz świetny. Porównując modele w podobnej cenie, szczerze mówiąc, mało ma sobie równych. Byłoby świetnie gdyby nie ten irytujący dźwięk wydobywający się z tego tv:( Charakterystyczne buczenie jest u mnie słyszalne z odległości nawet 4 metrów! Ogólnie da się z tym żyć ale jest to bardzo ale to bardzo irytujące. Moje pytanie jest następujące. Czy ktoś reklamując tą usterkę doczekał się od Panasonica naprawienia jej...? Naczytałem się co nie miara i już nie wiem co o tym myśleć, z opinii wielu można wywnioskować, że nawet nie opłaca się jej reklamować, bo według Panasonica to "normalne":) Może ktoś poradził sobie z tym w jakiś inny sposób? Proszę o rade...

P.S.Reklamując w/w Tv trzeba go wysłać do serwisu, czy też serwisant przyjeżdża sam?
 
Do góry