Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wyłączyłem inne urządzenia . Przy jasnym bardzo obrazie
słychać pracę telewizora. W małym pomieszczeniu akustycznym może być to słyszalne.
Na jakim poziomie dźwięku będzie zanikać - sprawdzę jutro jak będę poprawiał nie ostre zdjęcia.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Buczenie a bzyczenie to 2różne sprawy ,tv bzyczy na pewno ,nie słyszycie tego bo na THX tego nie słychać ale odpal tv w trybie dynamicznym i niech pojawi się jaśniutki obraz to słychac to nawet z 4 m
 

mariuszp19

New member
Buczenie a bzyczenie to 2różne sprawy ,tv bzyczy na pewno ,nie słyszycie tego bo na THX tego nie słychać ale odpal tv w trybie dynamicznym i niech pojawi się jaśniutki obraz to słychac to nawet z 4 m

To bzyczenie to jest dźwięk rezonującej tylnej ścianki TV. Nie zaglądałem do środka TV więc nie wiem co jest przyczyną drgań (bzyczenia), ale po dociśnięciu ścianki bzyczenie ustaje. Ustawiłem biały obraz w TV i metodą organoleptyczną znalazłem miejsce, którego dociśniecie spowodowało zanik bzyczenia.:eek:k: Oparłem TV w tym miejscu przez korek do ściany. A już miałem dzwonić do serwisu, bo szlag mnie trafiał od tego dźwięku. A teraz....cisza.:-D

Pozdrawiam
 

sej34

Member
wlasnie wrocil z naprawy panowie stwierdzili ze jest ok. Wiec oddaje go i skoro ktos napisal ze 99% plazm buczy wiec zamienie na lcd lub poczekam na wiecej opini o g30

u mnie bzyczy ale żeby to usłyszeć to musi być całkowita cisza w pomieszczeniu a jeżeli już się to pojawi to nie przeszkadza w oglądaniu tv bo jest niezbyt głośne.zauważyłem że bzyczenie jest uzależnione od ustawień obrazu w tv.mój ojciec ma lcd samsunga i też bzyczy wiec nie jest to przypadłość tylko plazmy.
 

misztal02

New member
Witam, czy może ktoś poradzić? Zastanawiam się nad kupnem telewizora TX-P50G20E lub TX-P50V20. Różnica ceny to 900 zł , czy warto dopłacić do V-ki? Chodzi mi o to czy zobaczę znaczne różnice? Pomóżcie bo muszę się już decydować jaki model zakupić.
 

EdiEd

New member
Witam, czy może ktoś poradzić? Zastanawiam się nad kupnem telewizora TX-P50G20E lub TX-P50V20. Różnica ceny to 900 zł , czy warto dopłacić do V-ki? Chodzi mi o to czy zobaczę znaczne różnice? Pomóżcie bo muszę się już decydować jaki model zakupić.

V, to na pewno znacznie lepsza czerń, odtwarza pliki .mkv i posiada tuner DVB-S/S2. Jeśli oceniasz, że to warte 9 stów, kupuj V
 
Ostatnia edycja:

maniekn274

New member
Bez reklam
No niby tak,dodam jeszcze że adapter wi-fi masz do kompletu,no i 1 głośnik w plazmie v więcej,no i wiatraki do chłodzenia,ciekawe czy je słychać.
 

janekpiekarn

New member
Odnośnie Buczenia, mam 50g20 i po instalacji tv przez serwis na ścianie buczenie było okropne :sad:, jak się okazało to wieszak dociskał mocno obudowę i trzeba było zastosować tulejki dystansowe które były w zestawie z wieszakiem odsuneły one zaczepy wieszaka od obudowy która wróciła do swojej pierwotnej formy i już nie buczy. Aczkolwiek tv bzyczy przy mocno jasnym obrazie co jest słyszalne z bardzo bliska <1m przy 0 głośności co przy normalnym użytkowaniu jest nie słyszalne :-D
 

janekpiekarn

New member
ja bym wziął g20 a 900 zł przeznaczył na kino domowe bądź inne dodatki, jakość na g20 jest na tyle dobra że na pewno nie będziesz żałował, trzeci głośnik na pewno nie robi rewelacji, kino domowe panasa za 350zł na pewno zjada te głośniki dwa razy. G20 też odtwarza pliki mkv. za pośrednictwem serviio media serwer z PC i nie ma z tym problemów (u mnie śmiga aż miło). jednak decyzja należy do ciebie
 

EdiEd

New member
G20 też odtwarza pliki mkv. za pośrednictwem serviio media serwer z PC i nie ma z tym problemów (u mnie śmiga aż miło)...

Jak to nie ma problemów? Odtwarza Ci napisy? Jeśli tak, to podziel się wiedzą jak to robisz, bez oczywiście wklejania napisów na stałe z obrazem, bo nie mam wiedzy, ani czasu żeby to robić.
 

manonfire

Member
Te 900 PLN można jeszcze przeznaczyć na mały odtwarzacz multimediów. Za 430 -450 zł można kupić IcyBox z pasywnym chłodzeniem, który odtwarza niemal wszystkie formaty audio/video. Po wsadzeniu do niego HDD 3,5 " (do 2TB) masz stację medialną z prawdziwego zdarzenia (jak za tę kasę). mam taki konfig (42G20+ IcyBox 3011HW) i jestem zachwycony. Jedynym utrudnieniem jest konwersja napisów z najpopularniejszych u nas *.txt na standard ogólnoświatowy *.srt, ale to szczegół.
 

OSP110233

New member
Te 900 PLN można jeszcze przeznaczyć na mały odtwarzacz multimediów. Za 430 -450 zł można kupić IcyBox z pasywnym chłodzeniem, który odtwarza niemal wszystkie formaty audio/video. Po wsadzeniu do niego HDD 3,5 " (do 2TB) masz stację medialną z prawdziwego zdarzenia (jak za tę kasę). mam taki konfig (42G20+ IcyBox 3011HW) i jestem zachwycony. Jedynym utrudnieniem jest konwersja napisów z najpopularniejszych u nas *.txt na standard ogólnoświatowy *.srt, ale to szczegół.


... lub za ok. 300 zł np. Blue Ray LG 550 lub O!Play Mini za ok 230 zł - bez dysku ale spełnia swoje funkcje :)
 

romek175

New member
Tx-p37g20

Jestem z Olsztyna i od 26 kwietnia będzie u nas nadawany sygnał naziemnej DVB-T. Dlatego też oddałem rodzinie starego Panasonica CRT i postawiłem na cyfryzację i zakup maxymalnie 37" PDP który ma służyć tylko do telewizji naziemnej i podłączego DVD (nie chcemy płatnej kablówki).
Zależy mi aby telewizor był jak najmniej lustrzanym odbiciem stąd też zaintersowały mnie opinie o serii G20 i V20.
Czy ktoś się orientuje czy jest szansa nabycia tych 37-calówek, szukałem po polskich stronach i bez efektu, ewentulanie jakaś rada co do wyboru innej serii lub marki. Niedawno kupiłem P37X20E i ze względu na odbicia w dzień i istne lustro ekranu zwróciłem do sklepu.
 

Adixon33

New member
Witaj romek175 ale ztego co wiem to G20 wystepuje tylko od 42cali a co do polecenia to ja pisiedam 42G20 i jetem zadowolony telewizoreg gra w pokoju srednio naslonecznionym i da sie bez problemu ogladac
 
Do góry