Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

bramarz

New member
Ja obecnie mam u siebie 2.505 i pisze ze najnowsza wersja P46G20E ale na AVS forum piszą że mają wersję 2.703 :niewiem:
 
Ostatnia edycja:

pastooh

New member
no dobra - ale skąd wy zasysacie te firmware'y ?
nie potrafię dojść przez support do plików z FW - no nie mogę tego znalźć

podrzuci ktoś ?
 

manonfire

Member
fw ver. 505

Witam wszystkich.
Kontynuując sprawę firmware. Trzy tygodnie temu kupiłem 42G20. Ma zainstalowany FW v. 504. Po podłączeniu do sieci TV znalazł nowszy FW i uznał autorytarnie, że póki go nie zainstaluję, to z Viera Cast korzystać mi nie da. W związku z tym mam dwie sprawy:
1. Czy da się to jakoś obejść i nie robić upgrade zostawiając możliwość korzystania z netu?
2. Jakie są Wasze opinie n/t pogorszenia obrazu na v. 505? W poprzednich postach niewiele o tym pisano, ale jakoś wyłapałem, iż są z tym problemy.

Pozdrawiam
 

keyman

New member
to ja krótko żeby nie wertować wątku
obecnie jest 2506-10300 - czy to jest najnowszy?
tv zakupiony początkiem marca 2011
będę wdzięczny za podpowiedzi

Wydaje mi sie ze 2.506 to firmware dla UK. I tam aktualizacja faktycznie jest na 2.703.
Dla europy najnowszy to 2.505. Moze masz TV z Anglii?
Ktoś próbował wgrać firmware UK zamiast EU? Ten UK jest teoretycznie nowszy (Nov. 15, 2010) a nasz (Sep. 14, 2010).
 

EdiEd

New member
Witam i dołączam się z tematem w tej cenie nie ma nic lepszego,EdiEd mam pytanie jak sprawdzic czy tv jest w trybie dom,po wejsciu w ustawienia,bo juz sam niewiem czy lukam w trybie sklep czy dom,nic po wyłaczeniu mi sie nie kasuje ,we wszystkie wlasciwosci moge wejsc to chyba jestem w trybie DOM,a co do G20, lukam z 4 m ,46 cali,zamały kiki pisał ze bedzie za mały ,ale myslałem ze bedzie git,myliłem sie,ale no problem,kanape przestawie po remacie i bedzie super ,obraz jest super w HD,w SD róznie jak pisał EdiEd,zalezy od programu i jeszcze jedno pytanko ,jakiego pena kupic na filmy chodzi o pojemnosc,i czy jak film z kompa bedzie w divx,lub xvid z lektorem to bedzie to smigac,dzieki za odpowiedz,i pozdrawiam wszystkich

Z tym trybem "dom", to jest tak u Ciebie, że najwidoczniej ktoś już TV uruchamiał. Wybór trybu pjawia się przy pierwszym uruchomieniu. Można zrobić to znowu poprzez przywrócenie ustawień fabrycznych.

Co do "penów", to jest różnie, jedne są czytane, drugie nie. Mam stare 1 GB i tutaj wszystkie są czytane, ale mam też 4 i 8 SanDisk i niestety TV ich nie widzi, aczkolwiek to nie jest sprawa pojemności, gdyż ktoś pisał tutaj, że 8 GB czyta mu bez problemu, jednak nie pamiętam producenta.

Jeżeli można się wtrącić to raczej nie wchodziłbym w opcje "pena" do Tv czy ogólnie. Ostatnio były w MM dyski Lacie 500 GB za 170 zł (2,5 cala, małe, pojemne itp.) a pamięci nigdy za wiele. Co do filmów to jak podłączysz kompa po hdmi lub dvi + osobno dzwięk to nie ma znaczenia jaki format pliku ... dźwięk będzie.

Dysków 500 GB TV nie zobaczy raczej. Z tego co ludzie piszą, muszą to być dyski poniżej 180 GB. Z kolei dyski przeznaczone do parowania z TV (jako zewnętrzna nagrywarka) muszą być powyżej 180 GB.
 

zemki

New member
Tx50gw20

Witam

Kupiłem tydzień temu TX50GW20 i zastanawiam się jak sprawdzić czy wszystko z nim OK. Cena była promocyjna i napisane że powystawowy. Wchodziłem w menu serwisowe i miał 58h przy 74 wł/wył. Bardzo mało jak na powystawowy. Zastanawiam się teraz czy nie było innej przyczyny której nie podali.
Czy można gdzieś ściągnąć jakąś płytę z obrazem testowym lub jakiś inny sposób sprawdzić czy obraz jest ok?
Czy nie było w nim nic grzebane?

Z góry dzięki za pomoc
 

Kasio

Member
Dysków 500 GB TV nie zobaczy raczej. Z tego co ludzie piszą, muszą to być dyski poniżej 180 GB. Z kolei dyski przeznaczone do parowania z TV (jako zewnętrzna nagrywarka) muszą być powyżej 180 GB.

raczej sie mylisz ,mam dysk Toshiba 250GB i TV go widzi

This TV supports USB HDD with minimum capacity of 160 GB to a maximum capacity of 2 TB.

--->USB Information of VIERA 2010-year Models<---
 
Ostatnia edycja:

maniekn274

New member
Bez reklam
Z tym trybem "dom", to jest tak u Ciebie, że najwidoczniej ktoś już TV uruchamiał. Wybór trybu pjawia się przy pierwszym uruchomieniu. Można zrobić to znowu poprzez przywrócenie ustawień fabrycznych.-I tak było ze sie pojawił,wcisnąłem DOM,I DALEJ NIC NIE BYŁO,potem podpiąłem EURO,przełączyłem na AV i jest chyba w tym trybie, potem jak HDMI przysłali,przełączyłem w trybie HOTEL NA HDMI 1 i tak do tej pory,po 1 wlączeniu w trybie serwisowym licznik pracy panela był 00 więc chyba wczesniej nie był odpalany.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Wydaje mi sie ze 2.506 to firmware dla UK. I tam aktualizacja faktycznie jest na 2.703.
Dla europy najnowszy to 2.505. Moze masz TV z Anglii?
Ktoś próbował wgrać firmware UK zamiast EU? Ten UK jest teoretycznie nowszy (Nov. 15, 2010) a nasz (Sep. 14, 2010).
Kupiłem TV w ELECTRO, TX-P46G20-15.03.2011-soft jest 2506
 

EdiEd

New member
I tak było ze sie pojawił,wcisnąłem DOM,I DALEJ NIC NIE BYŁO,potem podpiąłem EURO,przełączyłem na AV i jest chyba w tym trybie, potem jak HDMI przysłali,przełączyłem w trybie HOTEL NA HDMI 1 i tak do tej pory,po 1 wlączeniu w trybie serwisowym licznik pracy panela był 00 więc chyba wczesniej nie był odpalany.
No nie rozumiem, po co pytałeś, czy masz tryb DOM skoro go włączyłeś na początku? Myślałem, że po podłączeniu TV wszystko już miałeś ustawione - stąd Twoje wątpliwości i moja sugestia, że ktoś go w sklepie odpalał.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
No nie rozumiem, po co pytałeś, czy masz tryb DOM skoro go włączyłeś na początku? Myślałem, że po podłączeniu TV wszystko już miałeś ustawione - stąd Twoje wątpliwości i moja sugestia, że ktoś go w sklepie odpalał.
Bo ktos kiedyś pisał ze po wyłączeniu i ponownym włączeniu mu się cosik tam kasuje,i chciałem się upewnić czy to mozna sprawdzić jaki tryb jest wchodząc w menu TV,no ale jest O.K.A sprawa druga od jakiegoś czasu widzę ten słynny grean ghosting,niewiem czy tak się pisze ale wiadomo oco biega,pięknie to widać na mordkach w TVN HD na programie W-11,na innych tego nie luknąłem,,narazie,,-wiedziałem ze plazmy tak mają czytając to forum i chyba trzeba się z tym oswoić,wrrrrr okropnie te węże na mordkach wyglądają,i znając zycie żadna funkcja w tv tego nie zminimalizuje.
 

Kasio

Member
Ale jak? TV widzi Twój dysk 250 GB jako urządzenie sformatowane nie za pomocą TV razem z całą zwartością, którą możesz odtwarzać?

dokładnie tak jak napisałes, najpierw podłaczyłem dysk jako nagrywarka(dla sprawdzenia),Tv sformatował dysk w calosci,później przeznaczylem go na media i sformatowałem dysk na kompie, podzieliłem na partycje jedna w Fat64 120GB gdzie trzymam filmy,muzyke,zdjecia itp. i wszystko co jest na tej partycji TV odtwarza bez problemu.
 

EdiEd

New member
dokładnie tak jak napisałes, najpierw podłaczyłem dysk jako nagrywarka(dla sprawdzenia),Tv sformatował dysk w calosci,później przeznaczylem go na media i sformatowałem dysk na kompie, podzieliłem na partycje jedna w Fat64 120GB gdzie trzymam filmy,muzyke,zdjecia itp. i wszystko co jest na tej partycji TV odtwarza bez problemu.

A no widzisz. Może nie wielkość dysku, ale wielkość partycji ma znaczenie. Spróbuj zrobić partycję większą niż 160 GB (wcześniej się pomyliłem, kiedy napisałem 180 GB) i zobacz, czy wtedy TV go zobaczy. Ja niestety nie dysponuje w tej chwili dyskiem USB, który mógłbym na takie eksperymenta przeznaczyć.
 

Kasio

Member
może i jest tak jak mówisz ale jak podłaczyłem dysk jako nagrywarka TV to rozpoznał i sformatował jako jedna partycje 250GB,niestety nie pamietam jaki byl system plików,możliwe że fat16,32,64 ma w TV ograniczenia co do wielkosci partycji i szkoda ze na stronie Panasa podaja b.mało szczegółów

Operation is not guaranteed in the all cases.
Operation is not guaranteed with all hardware and software revisions.
 
Ostatnia edycja:
Do góry