Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

EdiEd

New member
Witam. Moglby ktos powiedziec gdzie sie ustawia zeby samoczynnie nie przestawial sie w momencie wykrycia sygnalu z hdmi, mam podpietego pc i gdy wl. tv(pc wl.) to sie przelacza na hdmi a wolalbym recznie
Edit:
Po czesci rozwiazalem ten problem zamienilem przewody z pc na ps3 i teraz przelacza sie dopiero wtedy jak uruchomie ps3

Spróbuj z trybem hotelowym (przycisk -V na bocznym panelu + 3xAV na pilocie) i wybierz Initial INPUT Off lub Analogowy.
 

gzyms

New member
Nowe modele 30 już dostępne, g20 spadek cen, a może V20

Witam, dylematów ciąg dalszy.
1. Pojawiły się 30, na razie 42ki, ceny w miarę chociaż ta gt .... na stronie panasa nie ma już g20 w informacjach (tylko poprzez wyszukiwarkę)
2. Już prawie kupiłem 50g20 ale byłem ostatnio w Loco w Olsztynie i sprzedawca pokazał mi 50v20. No cóż czerni fortepianowej mam dość, obraz - brak odbicia, czarny - cena 4850zl (jakby chciał 4500 dałbym wtedy od ręki gotóweczkę ;). Natomiast nie dowiedziałem się nic konkretnego o alternatywnych technologiach, ale ten model zaczął mi się podobać. No i dzisiaj w necie można dostać go poniżej 4600 zl (plus przesyłka ale mamy 10 dni ;). Ciekawe jaka będzie sytuacja za kilka dni, na przełomie marca i kwietnia?
3. Mam pytanie do posiadaczy g20 v20 - jak z tym słońcem i dniem. Czy w jasnym, nasłonecznionym pokoju z oknami słonecznymi (3 veluxy) naprzeciwko telewizora da się oglądać (mam rolety ;) czy szukać lcd? Mam vectrę i dvd. Nie gram, korzystam z sieci (router pod tv), czasami filmy z laptopa.
 

pastooh

New member
to ja krótko
czy G20 ma tzw passthrough tzn jak wpuszczę na TV dźwięk 5.1 to da się optykiem wyprowadzić tez dźwięk 5.1 do ampli czy tylko stereo jak w niektórych samsungach?
jeśli tak jest to reszta mnie nie martwi (tzn. czy czyta napisy/fimy/rózne kodowanie) bo to załatwic można hdplayerem po hdmi do TV i optykiem audio do ampli
pytanie tylko czy przepuszcza surowy dźwięk nie obrabiając go?
 

sej34

Member
Witam, dylematów ciąg dalszy.
1. Pojawiły się 30, na razie 42ki, ceny w miarę chociaż ta gt .... na stronie panasa nie ma już g20 w informacjach (tylko poprzez wyszukiwarkę)
2. Już prawie kupiłem 50g20 ale byłem ostatnio w Loco w Olsztynie i sprzedawca pokazał mi 50v20. No cóż czerni fortepianowej mam dość, obraz - brak odbicia, czarny - cena 4850zl (jakby chciał 4500 dałbym wtedy od ręki gotóweczkę ;). Natomiast nie dowiedziałem się nic konkretnego o alternatywnych technologiach, ale ten model zaczął mi się podobać. No i dzisiaj w necie można dostać go poniżej 4600 zl (plus przesyłka ale mamy 10 dni ;). Ciekawe jaka będzie sytuacja za kilka dni, na przełomie marca i kwietnia?
3. Mam pytanie do posiadaczy g20 v20 - jak z tym słońcem i dniem. Czy w jasnym, nasłonecznionym pokoju z oknami słonecznymi (3 veluxy) naprzeciwko telewizora da się oglądać (mam rolety ;) czy szukać lcd? Mam vectrę i dvd. Nie gram, korzystam z sieci (router pod tv), czasami filmy z laptopa.
ten model ma dobry filtr wiec nie powinno być tak źle z tymi odbiciami.w razie czego masz rolety:smile: na pewno w bardzo jasnym pomieszczeniu lcd led lepiej się będzie prezentował.ja mam G20 tyłem do okien w dzien jest ok ale wieczorkiem jest rewelacyjnie.
 

sej34

Member
to ja krótko
czy G20 ma tzw passthrough tzn jak wpuszczę na TV dźwięk 5.1 to da się optykiem wyprowadzić tez dźwięk 5.1 do ampli czy tylko stereo jak w niektórych samsungach?
jeśli tak jest to reszta mnie nie martwi (tzn. czy czyta napisy/fimy/rózne kodowanie) bo to załatwic można hdplayerem po hdmi do TV i optykiem audio do ampli
pytanie tylko czy przepuszcza surowy dźwięk nie obrabiając go?

na pewno z optyka w tv idzie dźwięk w 5.1 gdy oglądam divixy z karty pamięci
 

pastooh

New member
na pewno z optyka w tv idzie dźwięk w 5.1 gdy oglądam divixy z karty pamięci
rozumiem, ale ty podajesz mu film z karty pamięci
a co bedzie jak podasz mu dźwięk 5.1 przez hdmi (hdplayer) lub przez USB (hdd)?
to mnie ciekawi - bo mam kino domowe i nie wydam 3kpln na szajsunga który nie przepuszcza 5.1
wtedy się zepnę i dopłacę do panasa
 

EdiEd

New member
rozumiem, ale ty podajesz mu film z karty pamięci
a co bedzie jak podasz mu dźwięk 5.1 przez hdmi (hdplayer) lub przez USB (hdd)?
to mnie ciekawi - bo mam kino domowe i nie wydam 3kpln na szajsunga który nie przepuszcza 5.1
wtedy się zepnę i dopłacę do panasa

Było o tym już nie raz i to nie tak dawno. Łącze HDMI nie przekazuje na "optyka" 5.1. Wychodzi zwykłe stereo. Dla mnie to nie jest jednak żadna wada, bo zazwyczaj urządzenia, które przekazują obraz w formie cyfrowej za pomocą HDMI mają niezależne cyfrowe wyjścia dźwięku, które podłączam do ampli.
Inne źródła (karta pamięci, DLNA, pewnie także pamięci USB) - przekazują.
 

pastooh

New member
Było o tym już nie raz i to nie tak dawno. Łącze HDMI nie przekazuje na "optyka" 5.1. Wychodzi zwykłe stereo. Dla mnie to nie jest jednak żadna wada, bo zazwyczaj urządzenia, które przekazują obraz w formie cyfrowej za pomocą HDMI mają niezależne cyfrowe wyjścia dźwięku, które podłączam do ampli.
Inne źródła (karta pamięci, DLNA, pewnie także pamięci USB) - przekazują.
dziękuję za odpowiedź

pytanie poza konkursem - jak u Ciebie wygląda N-ka na g20? chodzi o SD
 

Bucek

Banned
a dowiem sie w koncu co zrobic, zeby podpiecie jakiegokolwiek komputera do lacza HDMI nie pierdolilo mi obrazu z analoga? tj. podlaczony mam komputer do panasa, ogladam cos z analogowego tunera i sa problemy ... jak go wylacze lub adlacze kabel HDMI od TV to mam 2x lepszy obraz ....
 

matys1

New member
a dowiem sie w koncu co zrobic, zeby podpiecie jakiegokolwiek komputera do lacza HDMI nie pierdolilo mi obrazu z analoga? tj. podlaczony mam komputer do panasa, ogladam cos z analogowego tunera i sa problemy ... jak go wylacze lub adlacze kabel HDMI od TV to mam 2x lepszy obraz ....
Mam to samo pc pod hdmi zakloca analog, ale podejrzewam ze moj koncentryk nie jest dobrej jakosci, nalezalo by kupic lepszy ale na razie nie mam na to czasu
 

matys1

New member
Spróbuj z trybem hotelowym (przycisk -V na bocznym panelu + 3xAV na pilocie) i wybierz Initial INPUT Off lub Analogowy.
Nie pomaga mialem off wzialem na analog i nic.
Najgorsze ze na innych hdmi oprocz 1 obraz z pc-ta skacze, z ps3 nic nie skacze na wszystkich
edit
Dziala zapomnialem tryb hotelowy wziasc na on :)
 
Ostatnia edycja:

maniekn274

New member
Bez reklam
EdiEd-aty jakie miałes ustawienia na te pierwsze godz,i czy teraz dobrze ci świeci G20,ja zrobiłem tak dzisiaj
kontrast 24
jasność -8
kolor 24
ostrość 4
kolory-wył
Eco-wł
Panel-wł
Tryb-THX
oczywiście obraz zadna rewelka , tym bardziej ze po eurozłączu ,jutro HDMI mają przysłać więc myślę ze będzie lepiej,no i te ustawienia cieniutkie dlatego pytam czy tak jest o.k,czy cosik zmienić,z góry dzięki za radę.
 

EdiEd

New member
EdiEd-aty jakie miałes ustawienia na te pierwsze godz,i czy teraz dobrze ci świeci G20,ja zrobiłem tak dzisiaj
kontrast 24
jasność -8
kolor 24
ostrość 4
kolory-wył
Eco-wł
Panel-wł
Tryb-THX
oczywiście obraz zadna rewelka , tym bardziej ze po eurozłączu ,jutro HDMI mają przysłać więc myślę ze będzie lepiej,no i te ustawienia cieniutkie dlatego pytam czy tak jest o.k,czy cosik zmienić,z góry dzięki za radę.

Może nie tyle, że będzie lepiej jak podłączysz HDMI, co będzie relatywnie rzecz ujmując w stosunku do Euro - rewelacyjnie.
Ustawienia masz okey, bo w zasadzie chodzi o to, żeby nie traktować na początku plazmy zbyt jaskrawymi ustawieniami - podobno. Choć metod jest dużo, niektóre prawie magiczne.
Ja przez dwa dni oglądałem w trybie normalnym, potem to olałem i ustawiłem na fabryczny THX. Po 200 godzinach to olałem i ustawiłem na swoje oko tak jak podane jest to parę postów wcześniej http://www.hdtv.com.pl/forum/631840-post2524.html (czyli chyba ktoś ma oko podobne do mojego). Jedyna większa różnica, to taka, że mam jasność ustawioną na -7, bo obraz wydawał mi się w n-ce zbyt jasny w cieniach.
A jak mi teraz świeci? Moim zdanie świeci przepięknie :)
Nie przejmuj się za bardzo powidokami. Ja oglądam dużo TVN24, więc pasek zostaje, ale po 1 dniu wstrzymania się od tego kanału i zanikają w 70% procentach. Po 3 dniach nie ma śladu.
 
Ostatnia edycja:

pastooh

New member
Witam,
1. Czym różnią się modele oznaczone np. G20 od G20E?? G20ES to wiem, że Silver obudowa ale czym to E się charakteryzuje?

2. Ma ktoś jakieś porównanie G20 do S20?

wiem że to było w tym wątku ale nie mogę teraz tego odszukać :/
czym sie rózni G20 od GW20 lub od G20E lub G20ES - -jesli dobrze pamiętam co tu ludziska pisali to E oznacza zdaje sie edycje jesienna (2010?) a S to ze jest silver obudowa

pomoże ktoś? bo sie juz zdecydowałem na zakup 50'' rezygnując z samsunga c6500
 
Ostatnia edycja:

bramarz

New member
G20 od GW20 różni się tym że GW20 posiada głowicę do odbioru tv SAT. DVB-S

przedrostek E - wersja europejska i tak jak piszesz S- Silver
 

jha

Member
...Nie przejmuj się za bardzo powidokami. Ja oglądam dużo TVN24, więc pasek zostaje, ale po 1 dniu wstrzymania się od tego kanału i zanikają w 70% procentach. Po 3 dniach nie ma śladu.

jeszcze nigdy nie zauważyłem powidoków po pasku TVN24 czy temu podobnych, jedynie gdy korzystam z Vieracast i dosyć długo oglądam w ramce np. eurosport, to na ciemnym/czarnym tle ślad pozostaje...ale wystarczy poskakać trochę po kanałach i wszystko wraca do normy po paru/parunastu minutach.
to takie moje 5 groszy,
pozdrawiam

btw.>1000h, ustawienia THX, czasami normalny w słoneczne dni.
 
Ostatnia edycja:

EdiEd

New member
Mam kłopot z PS3 Media Server zainstalowany na Vista.
TV znajduje serwer, ale po wejściu do niego nie widzi żadnej zawartości - pusto, echo.
Dodam, że udostępniłem wszystkie dyski. Dodam, że na początku treść się pojawiła, ale po wejściu do katalogów - echo, nie widać nic, także podkatalogów. Wyłączyłem PS3 na kompie, włączyłem i teraz w ogóle nie ma nic, tak jak napisałem na początku.
Czy ktoś może wie w czym może być tkwić problem?
Na systemie XP wszystko działa mi poprawnie.
 
Do góry