Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

yakuza

New member
Witam , przepraszam za zbyt późna odpowiedź - po prostu nie mogłem szybciej.Chodziło mi o to czy jest możliwość podłączyć internet do tv za pomocą konsoli PS3.(wejście ethernet).Na szczęście nie musiałem kombinować podłączyłem tv z routerem poprzez kabel i wszystko działa zwłaszcza VIERA LINK.
pozdrawiam.
 

tommar1974

New member
Witam wszystkich! Od ok. tygodnia jestem posiadaczem TX-P42G20e, wszystko super tylko jednej rzeczy nie mogę rozgryźć. Jak spowodować aby wyłączając telewizor nie wyłączał mi się automatycznie dekoder n-ki? Mam dekoder hd bez nagrywarki. Po każdym takim wyłączeniu dekoder sygnalizuje błąd i czaami muszę go kilka razy włączac i wyłączać aby zaczął działąć prawidłowo.
 

mazakm85

New member
Witam. Jestem nowym posiadaczem G20 i mam takie pytanie czy ktoś próbował podłączyć inny adapter wi-fi niż ten co zaleca producent? pytam ponieważ ten co jest zamieszczony w instrukcji jest drogi i jestem ciekaw czy można go zamienić na tańszy np tp-link wi-fi i tak samo rzecz się tyczy kamery internetowej.
 

EdiEd

New member
Witam wszystkich! Od ok. tygodnia jestem posiadaczem TX-P42G20e, wszystko super tylko jednej rzeczy nie mogę rozgryźć. Jak spowodować aby wyłączając telewizor nie wyłączał mi się automatycznie dekoder n-ki? Mam dekoder hd bez nagrywarki. Po każdym takim wyłączeniu dekoder sygnalizuje błąd i czaami muszę go kilka razy włączac i wyłączać aby zaczął działąć prawidłowo.

Dekoder n-ki (rozumiem, że to jest biały) wyłącza Ci się automatycznie po wyłączeniu TV? A to ciekawostka przyrodnicza. Chyba coś źle napisałeś, bo dekodery n-ki nie są zgodne z protokołem HDMI CEC. (i raczej szybko nie będą, jeśli w ogóle, a szkoda). Sygnalizuje Ci błąd HDCP, czyli taki mechanizm kontroli obrazu i dźwięku. Dekoder bez przerwy komunikuje się z TV i wymienia się informacją na zasadzie: jestem - a ty jesteś? - acha, widzę, że jesteś, fajnie, ja też jestem, itd :). Jeśli wyłączysz TV, to dekoder go nie widzi i "wpada w panikę" :) dlatego sygnalizuje błąd. Musisz zachować pewną kolejność: włączasz TV, potem dekoder, wyłączasz dekoder, potem TV. Innym rozwiązaniem jest inwestycja w kabelek iHDMI, zamiast HDMI. Kabelek ten w sposób inteligentny olewa zabezpieczenia HDCP.
Sorki, za trochę infantylny opis problemu.

Edit: w zasadzie to nie tyle, że dekoder "nie widzi" TV, co ten mu po wyłączeniu (w stanie czuwania) po prostu nie odpowiada. Jeśli wyłączysz TV z prądu (np. guzikiem na bocznym panelu), to dekoder naprawdę go nie widzi i błąd na wyświetlaczu dekodera powinien zniknąć.
 
Ostatnia edycja:

EdiEd

New member
Dzięki za wyczerpujący opis działania tego ustrojstwa. Będę pamietał o kolejności.:niewiem:

Dodatkowo, jeśli nie korzystasz z tunerów TV (nie masz żadnej anteny), a inne źródła sygnału włączasz od czasu do czasu (DVD, BR, PC) to polecam ustawienie TV w tryb hotelowy - wtedy po włączeniu TV od razu będzie on ustawiony na port HDMI, do którego jest podłączony dekoder - to bardzo wygodna opcja (nie trzeba czekać aż TV się przełączy z tego "wielkiego wybuchu" :) )
Menu tego trybu włącza się poprzez przytrzymanie przycisku -V na bocznym panelu i w tym czasie trzykrotnym wciśnięciu AV na pilocie. Pierwsza pozycja w menu włącza/wyłącza tryb, druga ustawia port, który ma się od razu włączać. Reszta to naprawdę zabezpieczenie przed dziećmi z ADHD. :)
 

grzegorz1981

New member
Mam zamiar kupić plazmę model 2011, z 2 wejściami USB. I mam pytanie do użytkowników G20. Czy jak podłączę dysk zewnętrzny 2,5" pod USB na którym mam kilka filmów HD do tv to będę mógł to oglądać czy muszę jednak odtwarzać z kompa przez HDMI?
 

teddyberek

New member
Witam. Jestem nowym posiadaczem G20 i mam takie pytanie czy ktoś próbował podłączyć inny adapter wi-fi niż ten co zaleca producent? pytam ponieważ ten co jest zamieszczony w instrukcji jest drogi i jestem ciekaw czy można go zamienić na tańszy np tp-link wi-fi i tak samo rzecz się tyczy kamery internetowej.

Są zamienne adaptery Wi-Fi (nawet Panasonic podaje na swojej stronie których można używać). Osobiście używam NetGear WNDA 3100 i jestem z niego b. zadowolony (podłączany do wejścia USB).
Pozdrawiam
 

zukosok

New member
panowie specjaliści, pomóżcie... wszyscy piszą ze najlepszy tryb do oglądania to thx, no wiec włączyłem i obraz żółtawy, no to siu do menu, zaawansowane, płytka z demo z kolorami i kolejno:
-1
0
16
-3
0
4
gamma 2.2
i jest ciut lepiej, żółty stal się bielszy, ale niebieski przechodzi w lekko w fioletowy...
czy pozostaje mi tylko kupno przyrządu do kalibracji???
 

piwalek

New member
Mam zamiar kupić plazmę model 2011, z 2 wejściami USB. I mam pytanie do użytkowników G20. Czy jak podłączę dysk zewnętrzny 2,5" pod USB na którym mam kilka filmów HD do tv to będę mógł to oglądać czy muszę jednak odtwarzać z kompa przez HDMI?

Witam
Sam tego nie sprawdzałem jeszcze ( mam zresztą V20 ale to chyba to samo ) ale chyba jest tak że tv widzi dyski do 160gb ( w syst. plików windowsowych ) i z nich można odtwarzac filmy tam umieszczone - zresztą bardzo ograniczona liczba formatów , natomiast dysk większy niż 160gb można podpiąć oczywiscie ale wtedy trzeba go zainicjować w tv ( tv go formatuje w swoim systemie plików ) i służy jako bufor oraz nagrywarka z wbudowanych tunerów ale tylko do tego egzeplarza tv bez mozliwości odczytu i nagrania czegokolwiek na innym sprzęcie.

Pozdrawiam
 

bibo

New member
Witam
Chcę kupić TV plazmę tx-46g20e. Do tego zamierzam wziaść Cyfrę+.

Pytanie...
Jaki sens ma kupno modelu 46GW20E przy równoczesnym zakupie Cyfry ? Rozumiem że wtedy nie potrzebuje zewnętrzenego dekodera do odbioru telewizji satelitarnej a jedynie moduł CAM.
Czy jakość odbióru będzie się różniła ? Dodam ze mam zamiar wziaśc pakiet z kanałem HD.
Czy jest to tylko kwestia finansowa czy również z tytułu wbudowanego dekodera Sat jest więcej korzyści ? GW raczej jest trudniej dostępny a także chyba droższy. Brak dodatkowego pilota to zapewne plus ale czy to gra warta świeczki? Bo czy zapłacę za kartę CAM, czy za dekoder to i tak wydatek. Dodatkowo ostatnio w promocji dekoder HD byl za 1 zł, a za kartę płaciło się ok 50-100 zł.
Czy przy użyciu wbudowanego dekodera w Tx-46GW20E można nagrywać programy na HDD ?
Ps. Czy jest model 46gw20 w kolorze srebrnym ? Jakoś nie spotkałem się dotychczas, a wertuje temat tej plazmy od początku. Dodam, że jestem na 182 stronie i wymiękam. Jeżeli odp na moje pytania jest w tym temacie gdzieś dalej to i tak doczytam :) ale troszkę później ;)

Przepraszam jak zagmatwałem i proszę o info.
 

bramarz

New member
Korzystają z modułu CAM nie będziesz mógł korzystać z nagrywania innego kanału niż oglądany(TV posiada jedna głowicę SAT a dekoder 2 szt) o ile będzie możliwe nagrywanie ;, opcja VOD tez jest pod znakiem zapytania plusy to takie że jedno pudło mniej , trochę mniejsze zużycie prądu , jeden pilot, obraz prawdopodobnie taki sam
 

Shem

New member
Witam. Jestem nowym posiadaczem G20 i mam takie pytanie czy ktoś próbował podłączyć inny adapter wi-fi niż ten co zaleca producent? pytam ponieważ ten co jest zamieszczony w instrukcji jest drogi i jestem ciekaw czy można go zamienić na tańszy np tp-link wi-fi i tak samo rzecz się tyczy kamery internetowej.

Ja mam tego NETGEAR WNDA3100 v.2, kupiłem w Pixmanii za 140-parę złotych i do tego mam jakiś router bezprzewodowy TP-link w standardzie b/g i śmiga całkiem spoko. Oglądam Iplę, Youtuba bez żadnego problemu. Mam TX-P50G20ES.
 

tao822

New member
Witam kupilem g20 w uk mam kilka pytan:
1)nie widze w menu trybu ECO
2)nie widze mozliwosci zmiany jezyka na polski chociaz w niczym mi to nie przeskadza ale pytam z ciekawosci.
3)moj TV buczy jak jest wyswietlany obraz ale gdy zmieniam kanal i jest przez chwilka czarna plansza wtedy dzwiek zanika i wraca z pojawieniem sie obrazu mysle ze to wina zmian napiecia. Czy zmiana softu pomoze czy servis czy od razu oddac i brac cos innego
 

chrisjan

Member
Otóż po 5 dniach użytkowania zdecydowałem oddać TV do sklepu w którym go kupiłem i wymienić na inny egzemplarz.
Niestety problem z bzyczeniem elektroniki (przynajmniej w tym posiadanym egzemplarzu) jest nie do zaakceptowania. Siedzę 3m od TV, bzyczenie słyszę praktycznie non-stop przy głośności ustawionej na 10, przy jaśniejszych scenach jest jeszcze głośniejsze.
Druga bardzo słaba cecha tego modelu (a może tylko mojego egzemplarza) to dźwięk z głośników telewizora. Jest naprawdę bardzo słabej jakości.
Na szczęście sklep nie robi problemów z wymianą pokrywając nawet koszty kuriera. Jedyny minus to że następna dostawa tego modelu przewidywana dopiero na 31.01. Mam nadzieję że chociaż ten termin nie ulegnie zmianie (no i przede wszystkim że nowy egzemplarz będzie cichy).

Mały update:
Otrzymałem nowy egzemplarz i:
1) Bzyczenie nadal występuje, ale jest trochę cichsze i mniej doskwierające. W zasadzie oglądając z 3 m przy głośności 10 słychać je tylko przy jasnych scenach. Zastanawiam się nad wstawieniem jakichś mat wyciszający przynajmniej na powierzchni wewnątrz wieszaka ściennego (jest tam jakieś 80x40 cm powierzchni między ścianą a TV może to jeszcze złagodzi "odbijanie" tych bzyków od ściany.
2) Zdecydowanie lepiej jest też z dżwiękiem z głośników. Dalej nie jest super, ale przynajmnij jest teraz wyraźnie i zrozumiale. Żeby zrozumieć tekst mówiony nie trzeba już każdorazowo włączać KD.

Jak widać poprzedni egzemplarz otrzymałem wyjątkowo pochowy zdajesie, ten jest poprostu zwyczajny. Mogło by być lepiej a jest tylko ok.:roll:
 

Wojcio

New member
Mam zamiar kupić plazmę model 2011, z 2 wejściami USB. I mam pytanie do użytkowników G20. Czy jak podłączę dysk zewnętrzny 2,5" pod USB na którym mam kilka filmów HD do tv to będę mógł to oglądać czy muszę jednak odtwarzać z kompa przez HDMI?

Witam
Z tego co mi wiadomo, ten TV czyta tylko z partycji FAT32, ty zapewne masz dysk sformatowany na NTFS. Ja u siebie na dysku przenośnym wydzieliłem osobno partycje i podzieliłem ją na dwie partycje po 50GB i sformatowałem je (oczywiście nie pod systemem Windows) na FAT32. Po podłączeniu do TV pyta się którą partycję uruchomić :lol:
Ale niestety :( FAT32 obsługuje pliki tylko do 4GB, więc można użyć do divixów, zdjęć i muzyki. Nie wiem jeszcze jak będzie zachowywać się dysk sformatowany pod TV, ale filmy te i tak nie będą mogły być odtwarzane na kompie.
Więc nadal pozostaje problem, którego nie wiem jak rozwiązać: JAK odtworzyć filmy wysokiej jakości nie kupując do tego celu odtwarzacza HD.
Czy uruchamiając MEDIA SERVER można w pełnej jakości odtworzyć film HD (a może nawet full HD) z kompa ?????
 
Do góry