Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

Adrian85

New member
Bez reklam
Serii PS się tak dobrze nie przyglądałem więc nie będę zaprzeczał,w PK tego problemu nie ma i nic na razie mi o tym nie wiadomo.
W moim nie występuje...bo już by go nie było.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
No ale właśnie o to chodzi (napisałem na początku) że wszystkie opisane problemy pokazane są wyłącznie na modelach "FullHD".

Do tego dodam że (o ile się nic nie zmieniło) LG ściśle współpracuje z Panasonicem (nie zaś Samsung) i podkreślam ponownie - zauważcie ze nie ma informacji na temat tych objawów w PDP "HDReady"( tak dobrze się przyglądając to nawet u Panasonica).

Nie daje to trochę do myślenia?
(zamiast wpisywania "inne")

Z pozycji elektronika - sam ekran(luminofor) nic nie jest w stanie wyświetlić, więc jak coś się dzieje , związane jest to wyłącznie ze sterowaniem
Panasonic jest liderem w "mieszaniu subfield" itp. (jak widać często negatywnym)
 
Ostatnia edycja:

EdiEd

New member
Tak czy inaczej nie jest to przypadłość, która mi osobiście w ogóle przeszkadza - od czasu do czasu coś tam drgnie w jasności obrazu, a często przez cały mroczny film ani razu. Są większe wady, które mi przeszkadzają bardziej, np. zbyt duża posteryzacja.
 

Bucek

Banned
A jakiego masz Win? Jaką masz kartę graficzną? Ja posiadam radka 4870 i po zainstalowaniu sterowników dźwięk jest w tv, podłączenie DVI-HDMI

A teraz pytanie z innej beczki. Czy wiecie coś o auto rozjaśnianiu się tv głównie przy ciemnych scenach? Mam 50g20es i co jakiś czas przy ciemnej scenie obraz sam się rozjaśnia, tryb ECO wyłączony, oszczędności też, IFC włączone. To jest błąd dvbviewera, kodeków czy tv jest uszkodzony??


prosze albo czytac moje wypowiedzi albo powstrzymac sie od odpowiadania na nie bowiem na teraz mam wrazęnie, że mam do czynienia z funkcjonalnym analfabetą ...

nie interesuje mnie dzialanie HDMI na kartach ATI ... nie pytalem o to, mam to gdzies .... mam w duzym komputerze Radeona HD6850 i tez mam dzwiek i przez HDMI/HDMI i DVI/HDMI ...

pytalem o IONA od nVidii, nie interesuje mnie tez Windows bo go nie mam na HTPC i jasno napisalem w jednym z poprzednich postów, zę nie mam i nie zamierzam mieć Windowsa ...
 

voi12

New member
Witam
Mam TX-P42G20 od około 2 miesięcy i jest problem z powidokami, to nie mit. Przez pierwszy tydzien ogladałem na nastawach normal, później przeszedłem na THX. Obecnie Eurosport transmituje tenisa, Australia Open i niestety po już ok 30 min oglądania pojawia sie powidok, logo eurosportu orza runda turnieju. Łatwo sprawdzić kiedy dany powidok sie pojawił po rundzie rozgrywek. Mam pytanko czy jakieś docieranie teraz ok 350 godzin wyświetlania ma sens, czy trzeba się z tym pogodzić. Obraz jest wyśmienity, jednak ta świadomość pojawiających sie powidoków psuje mi przyjemność z oglądania.
 

baq172

New member
prosze albo czytac moje wypowiedzi albo powstrzymac sie od odpowiadania na nie bowiem na teraz mam wrazęnie, że mam do czynienia z funkcjonalnym analfabetą ...

nie interesuje mnie dzialanie HDMI na kartach ATI ... nie pytalem o to, mam to gdzies .... mam w duzym komputerze Radeona HD6850 i tez mam dzwiek i przez HDMI/HDMI i DVI/HDMI ...

pytalem o IONA od nVidii, nie interesuje mnie tez Windows bo go nie mam na HTPC i jasno napisalem w jednym z poprzednich postów, zę nie mam i nie zamierzam mieć Windowsa ...

Wow, wybuchowy. Widzę że nie tylko z IONA masz problem. Ale spoko, musiałem przegapić Twój wcześniejszy post. Pozdrawiam
 

EdiEd

New member
Witam
Mam TX-P42G20 od około 2 miesięcy i jest problem z powidokami, to nie mit. Przez pierwszy tydzien ogladałem na nastawach normal, później przeszedłem na THX. Obecnie Eurosport transmituje tenisa, Australia Open i niestety po już ok 30 min oglądania pojawia sie powidok, logo eurosportu orza runda turnieju. Łatwo sprawdzić kiedy dany powidok sie pojawił po rundzie rozgrywek. Mam pytanko czy jakieś docieranie teraz ok 350 godzin wyświetlania ma sens, czy trzeba się z tym pogodzić. Obraz jest wyśmienity, jednak ta świadomość pojawiających sie powidoków psuje mi przyjemność z oglądania.

:) Możesz całkowicie się wyluzować przed TV i kompletnie się tym nie przejmować - znikną bardzo szybko. To tylko powidoki, nie wypalona plazma. Ja od samego początku nie przejmowałem się jakimś docieraniem plazmy, gdyż postanowiłem używać TV do normalnego oglądania i nie mam żadnych stałych powidoków. U mnie ślad po stałych elementach obrazu niknie po 5-10 minutach oglądania innego materiału.
 

EdiEd

New member
koledzy powidzcie gdzie można sprawdzić licznik godzin odbioru tv ? i czy u was też jest taka szara powłoka a biel raczej szara ?

Też zadałem to pytanie i nikt mnie nie zrugał, że nie chce mi się poszukać, to napiszę:
- wcisnąć i przytrzymać przycisk -V na bocznym panelu + 3 x 0 na pilocie
teraz tylko pilot:
- 2
- OK
- schodzimy kursorem na ostatnią pozycję (PTCT:00.00.00.00.00.)
- kursorem w prawo na pustą pozycję.
- przytrzymać przycisk wyłączania dźwięku tak długo aż pojawią się wartości (godziny z dokładnością co do 15 minut oraz ilość włączeń/wyłączeń)

Wyjście z tego trybu: wyłączyć TV na panelu bocznym lub przytrzymać przez 3 sek EXIT
 

banawr

New member
Witam, a tak z innej beczki trochę: mam TX-P46G20 i przy używaniu go jako dodatkowy monitor do PC przez HDMI przy każdej z ustawionych rozdzielczości (od 800:600 do 1920x1080 obraz jest trochę ucięty ze wszystkich czterech stron i np: nie widzę zupełnie menu start w windows. Szukałem do niego sterowników (display drivers) ale nie ma.

Co może być powodem tego 'ucinania'?
 

masos99

New member
Dzięki za podpowiedź EdiEd
Powidzcie mi czy wy tasz macie przy włączonym IFC przy ruchu postaci coś jakby 1cm. czegoć przeźroczystego lub jak idzie kamera z lewej do prawej strony czy odwrotnie obraz z tyły klatkuje ?
 

EdiEd

New member
Dzięki za podpowiedź EdiEd
Powidzcie mi czy wy tasz macie przy włączonym IFC przy ruchu postaci coś jakby 1cm. czegoć przeźroczystego lub jak idzie kamera z lewej do prawej strony czy odwrotnie obraz z tyły klatkuje ?

Artefakty, o których napisałeś przy włączonym IFC niestety występują. Owe "klatkowanie" jest znacznie większe przy wyłączonym IFC, ale nie ma tej przeźroczystej poświaty i "efektu teatru".
 

kadafi123

New member
Korekcja S

Witam

Szukając odpowiednich ustawień doszedłem do parametru Gamma. Do wyboru mam różne wartości Gamma oraz Korekcja S. Nie ukrywam, że obraz wydaje mi się najlepszy w tym ustawieniu (S).
Możecie mi napisać coś więcej o tym parametrze, gdyż nigdzie nie mogę znaleźć wyczerpujących informacji.

Pozdrawiam
Kadafi
 

jack005

New member
witam! czy jest ktos kto moglby zaopiniowac czy warto kupic dzis Panasonic txp42gt20e [ procesor 3d, tuner sat. okulary 3d gratis 1szt] cena promocyjna 3399zl. awentualnie wypaczylem w jednym sklepie model zeszloroczyTX-P42G10E [ale matryca neo pdp cena 2167 !!!zl co wybrac???
 
Do góry