Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

valdas1

New member
TX-P42G20E
1.kupiony 22 sierpien 2010 w MegaMarket , prod.czechy
2.fw 2.004, update do 2.4, ponowny update 2.505 (przebieg ok 250 ha)
3.cyfra+ z canal+hd, DVB-T(z Litwy i Białorusi), tv analogowa, filmy z serwera na komputerze

Na moje oko wszystko ok, pomimo szukania wyżej opisanych wad.
 
Ostatnia edycja:

pakopako

New member
Witam
G20 posiadam od kilku tygodni i jestem zadowolony.
Mam prośbę o poradę dotyczącą wykorzystania funkcji DLNA , ponieważ nigdzie nie umiem znaleźć poradnika jak skonfigurować router i jakiego programu najlepiej używać w komputerze.Połączyłem telewizor z internetem , natomiast nie umiem połączyć z siecią domową. Proszę o jakiś odnośnik czy link .
 

pablooliver

New member
Witam
G20 posiadam od kilku tygodni i jestem zadowolony.
Mam prośbę o poradę dotyczącą wykorzystania funkcji DLNA , ponieważ nigdzie nie umiem znaleźć poradnika jak skonfigurować router i jakiego programu najlepiej używać w komputerze.Połączyłem telewizor z internetem , natomiast nie umiem połączyć z siecią domową. Proszę o jakiś odnośnik czy link .

przyłączam się do prośby mam ten sam problem.pozdrawiam.
 

elcede

New member
Witam
G20 posiadam od kilku tygodni i jestem zadowolony.
Mam prośbę o poradę dotyczącą wykorzystania funkcji DLNA , ponieważ nigdzie nie umiem znaleźć poradnika jak skonfigurować router i jakiego programu najlepiej używać w komputerze.Połączyłem telewizor z internetem , natomiast nie umiem połączyć z siecią domową. Proszę o jakiś odnośnik czy link .
w sumie do DLNA to nie musisz konfigurowac routera, tylko tv i kompa. ja na moim lapku z Windows 7 po prostu udostepniam folder z filmami w bibliotece Wideo (umiesc w bibliotece Wideo na gornej belce przy otwartym folderze) a pozniej daje Udostepnij grupie domowej odczyt/zapis i wszystko. Pozniej w tv wchodze w Media Server (chyba bo nie mam teraz tv do sprawdzenia) i on wyszukuje po lokalu takich serwerow, znajduje lapka i po wejsciu pokazuje foldery udostepnione i tyle. Z innymi systemami moze byc troche innaczej bo nie wiem czy wczesniejsze windy mialy dlna domyslnie w obsludze.
 

Adixon33

New member
TX42G20E
1. Zakup w Elektro World 11 wrzesien 2010
2.fw v.2.505
3. Syfra+ SD DVD DLNA (WMP11)
4. Zadnego docierania (tryb THX lub KINO)
Jest oki a nawet rewelacyjnie
 

jha

Member
w sumie do DLNA to nie musisz konfigurowac routera, tylko tv i kompa. ja na moim lapku z Windows 7 po prostu udostepniam folder z filmami w bibliotece Wideo (umiesc w bibliotece Wideo na gornej belce przy otwartym folderze) a pozniej daje Udostepnij grupie domowej odczyt/zapis i wszystko. Pozniej w tv wchodze w Media Server (chyba bo nie mam teraz tv do sprawdzenia) i on wyszukuje po lokalu takich serwerow, znajduje lapka i po wejsciu pokazuje foldery udostepnione i tyle. Z innymi systemami moze byc troche innaczej bo nie wiem czy wczesniejsze windy mialy dlna domyslnie w obsludze.

ja korzystam z PS3 Media Server a ostatnio bawię się z Azureus/Vuze. Panas widzi obydwa media serwery, więc zabawa przednia. Mój system windows xp, połączenie po kablu przez router.
pozdrawiam
 

pakopako

New member
Dziękuję za odzew.
Podam szczegóły podłączenia: G20 do routera TP-Link 8910g kablem, komputer stacjonarny też kablem sieciowym połączony z routerem. Mimo różnych konfiguracji -czy IP nastawiane ręcznie , czy automatycznie i używania kilku programów( Mezzmo, Wild Media serwer, udostępnianie przez WMP 11) telewizor nie widzi serwerów i nie jest widziany w sieci.
W routerze DHCP ,UPnP włączone .
Z internetem połączenie jest (obraz z Ipla zaskakująco dobry).
Pewnie rozwiązanie jest proste.
Pozdrawiam
 

jha

Member
Dziękuję za odzew.
Podam szczegóły podłączenia: G20 do routera TP-Link 8910g kablem, komputer stacjonarny też kablem sieciowym połączony z routerem. Mimo różnych konfiguracji -czy IP nastawiane ręcznie , czy automatycznie i używania kilku programów( Mezzmo, Wild Media serwer, udostępnianie przez WMP 11) telewizor nie widzi serwerów i nie jest widziany w sieci.
W routerze DHCP ,UPnP włączone .
Z internetem połączenie jest (obraz z Ipla zaskakująco dobry).
Pewnie rozwiązanie jest proste.
Pozdrawiam


1. ściągasz ps3media server beta: PS3 Media Server • View topic - Download latest PS3MS beta build
2. conf dla panasa: PS3 Media Server • View topic - Official thread for non-ps3 renderers (Bravia, etc.)
3. config wrzucasz do \program files\ps3 media server\renderers
4. odpalasz media server na kompie
5. w panasie wchodzisz w media server i powinno być widać twój ps3 media server

jak chcesz mieć obrazek panasa w ms, to robisz jak koleś opisał parę postów niżej. i wygląda to mniej więcej tak:
 

Attachments

  • ps3ms.jpg
    ps3ms.jpg
    23,6 KB · Wyś: 2393

duranies

New member
Sorry ! Jeszcze raz...Ja kupiłem swojego g20 46 na początku Kwietnia więc od razu jak się pokazały,jednak u mnie niewidzę tego o czym piszecie,tv pracuje bardzo dobrze obraz brzytwa jak narazie mankamentów niewidzę! może w waszym przypadku to wina oprogramowania?
 

mav

New member
TX-P42G20E
1. Zakupiony 5 sierpnia, produkcja Czechy, do tej pory 300 godzin
2. .fw 2.004, update 2.4 ostatnio do 2.505 (po tym updacie mam wrażenie, że zmienił się profil kolorów i jest więcej czerwonego)
3. analog, n, blu-ray Panasonic DMP-BD60, hd-dvd Toshiba HD-E1, xbox360, media server windws 7
4. głównie sygnał hd z playerów, troszkę bajek dvd i gier z Xa
Przy sygnale z blu-ray i hd-dvd właściwie to nie mam zastrzeżeń.
Ogólnie to wkurzające beznadziejne przejścia tonalne kolorów, miejscami szarpanie obrazu i cholerne bzyczenie :/
 

elcede

New member
A ja moj niestety musialem oddac na gwarancje. Sprawa niby blacha bo tv dzialal normalnie, tylko karta sieciowa w nim padla i caly czas przy tescie sieci zatrzymywala sie na brak polaczenia kablowego chociaz kabel byl wpiety do routera i wczesniej to dzialalo. Myslalem ze Panowie przyjada i wymienia karte na miejscu bo z tylu jest do niej klapka na 2 srubeczki. niestety panowie zabrali sprzet (na szczescie zostawili 32" panasonic LCD, i mam porownanie jakosci obrazu :p).

Jesli chodzi o serwis to jestem zadowolony, pomimo ze Panowie przyjechali z warszawy prawie 100km, to byli u mnie juz nastepnego dnia po zgloszeniu i byl z nimi dobry kontakt telefoniczny (wczesniej zadzwonili i powiedzieli co jest potrzebne, zapytali czy mam pudelko i czy chce sprzet zastepczy i powiedzieli w jakich godzinach beda). Jednym slowem jesli chodzi o serwis to jak narazie jestem zadowolony.
Pisze tutaj bo jakos nie widzialem zeby ktos opisywal przygody z serwisem i jak to wyglada :) Zobaczymy tylko ile potrwa naprawa (podobno cala plyte glowna trzeba wymienic).

Jeszcze jedna wazna rzecz dla ludzi mieszkajacych poza miastem (ale i dla tych w miescie) jak idzie burza i nie chcecie spalic sprzetu do odlaczcie go od gniazdka i nie zapomnijcie odlaczyc takich rzeczy jak modemy !! bo u mnie karte w tv spalil modem livebox ktory dostal przepiecie z sieci telefonicznej (nie wiem jakim cudem, ale spalil sie livebox, pozniej poszlo na dekoder tpsa i na koniec do karty sieciowej w tv (wszystko przestalo dzialac po jednej burzy).
 

walerek

New member
Witam!

To mój pierwszy post :)

Posiadam TX-P46G20E - wszystko jest Ok za wyjątkiem próby połączenia telewizora bezpośrednio z internetem. Usługę internetu posiadam z Multimedii (ruter Thomson) - technik mówi że sygnał jest bardzo dobry a konsultant techniczny na infolini mówi że widzi podpięty telewizor ale czemu nie chce się połączyć z serwerem to nie wie i że to może być problem po stronie serwera panasonica.

1. Sprawdzanie połączenia kabla sieciowego - OK
2. Sprawdzanie uzyskiwania adresu IP - OK
3. Sprawdzanie urządzenia o takim samym adresie IP - OK
4. Sprawdzanie połączenia z bramą - i tego nie może przejść

Wyświetla się komunikat " Odnaleziono sieć domową, brak odpowiedzi bramy, sprawdź połączenie z ruterem i jego ustawienia"


Czy ktoś miał podobny problem?
 

DWitek

New member
Witam!

To mój pierwszy post :)

Posiadam TX-P46G20E - wszystko jest Ok za wyjątkiem próby połączenia telewizora bezpośrednio z internetem. Usługę internetu posiadam z Multimedii (ruter Thomson) - technik mówi że sygnał jest bardzo dobry a konsultant techniczny na infolini mówi że widzi podpięty telewizor ale czemu nie chce się połączyć z serwerem to nie wie i że to może być problem po stronie serwera panasonica.

1. Sprawdzanie połączenia kabla sieciowego - OK
2. Sprawdzanie uzyskiwania adresu IP - OK
3. Sprawdzanie urządzenia o takim samym adresie IP - OK
4. Sprawdzanie połączenia z bramą - i tego nie może przejść

Wyświetla się komunikat " Odnaleziono sieć domową, brak odpowiedzi bramy, sprawdź połączenie z ruterem i jego ustawienia"


Czy ktoś miał podobny problem?

Jeśli router masz skonfigurowany jako "Serwer DHCP" to w TV nie musisz dosłownie nic ustawiać!
Włączasz Viera Cast i to wszystko.
Dlatego szukaj rozwiązania problemu w routerze, może blokuje dostę do "nowych" po MAC'u.
Choć z tego co wiem to Multimedia nie daje dostępu do ustawień router'a.
Skoro dostaje IP (możesz go "spingować" z komputera), a nie łączy się z bramą, to wygląda, że ma zablokowany dostęp do internetu - w routerze.

Ja dwa tygodnie temu kupiłem TX-P42G20E, podpiąłem do router'a i działa perfekt net i DLNA w TV.

Poza tym w instrukcji jest błąd odnośnie DLNA, bo pisze, że DLNA obsługuje tylko JPG i MPEG-2, a to nieprawda. Działają rownież AVI(DIVX) i AVCHD.
Nie odtwarza tylko poprzez DLNA: MKV i RMVB, ale to również i w "Odtwarzaczu mediów" nie działa. Na wszystkich filmach poprzez DLNA można dać: START, STOP, FORWARD i REVERSE (z kilkoma prędkościami) oraz PAUSE
 

walerek

New member
Jeśli router masz skonfigurowany jako "Serwer DHCP" to w TV nie musisz dosłownie nic ustawiać!
Włączasz Viera Cast i to wszystko.
Dlatego szukaj rozwiązania problemu w routerze, może blokuje dostę do "nowych" po MAC'u.
Choć z tego co wiem to Multimedia nie daje dostępu do ustawień router'a.
Skoro dostaje IP (możesz go "spingować" z komputera), a nie łączy się z bramą, to wygląda, że ma zablokowany dostęp do internetu - w routerze.

Ja dwa tygodnie temu kupiłem TX-P42G20E, podpiąłem do router'a i działa perfekt net i DLNA w TV.

Poza tym w instrukcji jest błąd odnośnie DLNA, bo pisze, że DLNA obsługuje tylko JPG i MPEG-2, a to nieprawda. Działają rownież AVI(DIVX) i AVCHD.
Nie odtwarza tylko poprzez DLNA: MKV i RMVB, ale to również i w "Odtwarzaczu mediów" nie działa. Na wszystkich filmach poprzez DLNA można dać: START, STOP, FORWARD i REVERSE (z kilkoma prędkościami) oraz PAUSE

Źle napisałem - to nie jest ruter Thomson tylko modem Thomson. Internet na kompie śmiga aż miło z TV za groma nie chce ruszyć - chyba będę musiał puścić przez kompa a chciałem tego uniknąć
.
 

DWitek

New member
Źle napisałem - to nie jest ruter Thomson tylko modem Thomson. Internet na kompie śmiga aż miło z TV za groma nie chce ruszyć - chyba będę musiał puścić przez kompa a chciałem tego uniknąć
.

Czyli rozumiem, że jest to modem ADSL ? I połączony jest do kompa po LAN'ie (nie ma wbudowanego router'a i switch'a - 1 wyjście LAN) ?
Jeśli tak jest, i na kompie jest internet, a po przepięciu na TV nie ma, to spróbuj podpiąć na chwilę innego kompa (laptopa) i jeśli w nim też nie będzie to w modemie masz pewnie skonfigurowany dostęp po MAC'u. Sprawdź też ustawienia w kompie połączenia sieciowego, czy napewno masz ustawione pobieranie adresu z DHCP, czy nie jednak wpisany IP "na sztywno"
 

mariuszp19

New member
Nie odtwarza tylko poprzez DLNA: MKV i RMVB, ale to również i w "Odtwarzaczu mediów" nie działa. Na wszystkich filmach poprzez DLNA można dać: START, STOP, FORWARD i REVERSE (z kilkoma prędkościami) oraz PAUSE

Właśnie oglądam *.mkv przez DLNA, więc nie widzę problemów (włącznie z polskimi napisami).

Pozdrawiam
 
Do góry