Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

soplus

Active member
Bez reklam
Wiecie moze co sie dzieje z dostepnoscia? Od paru tyg nie ma w wiekszosci sklepow inet, dzis dzwonilem do electro maja wstrzymane dostawy i nie wiadomo kiedy beda ... Jakas wada ? Potrzebuje w miare pilnie kupic i sie zaczynam zastanawiac nad zmiana ... Co jeszcze jest sensownego w plazmach ?

No właśnie, spore problemy z dostępnością no i ceny podskoczyły (kurs EUR też pewnie robi swoje)
 

pawels_123

New member
kgroenwald - w instrukcji użytkowania (rozdział "Czasowe programowanie") jest informacja, że tv zaprogramowany na nagrywanie o określonej godzinie przełączy się na odpowiedni kanał, nawet jeśli jest w trybie gotowości.
Ja jednak tej funkcjonalności nie sprawdzałem.
 

pawels_123

New member
Jeśli jest w trybie gotowości to musi się włączyć i przełączyć na zaprogramowany do nagrywania kanał. Jeśli tv jest już włączony to 2 minuty przed zaplanowanym nagrywaniem wyświetli się stosowne przypomnienie i o zaplanowanej godzinie tv przełączy się na kanał który chcesz nagrywać (możesz nagrywać tylko to co aktualnie oglądasz).
Pytanie czy po zakończonym nagrywaniu sam przechodzi ponownie do trybu gotowości (wyłącza się).
 
Ostatnia edycja:

kgroenwald

New member
E to kicha trochę - STB z PVRem z kablówek nagrywają w tle - nie puszczają obrazu - czyli rozumiem ze g20 wlacza sie i puszcza obraz na ekran w trakcie nagrywania
 

abydos

New member
wczorajsza aktualizacja softu

nie wiem czy ma coś z tym wspolnego wczorajsza aktualiacja softu
ale czy ktoś ma problem z serwisem YouTube ?
zalozylem z poziomu PC-ta playliste i telewizor nie do końca mi pokazuje i aktualizuje o nowe katalogi
skasowałem już użytkownika i dodałem raz jeszcze w telewizorze ale efekt jest taki sam
 

snowbo

New member
U mnie tez występuje rozmycie obrazu przy nawet niewielkim przemieszczeniu się kamery. Jak kamera stop - obraz robi się genialny (jak na sygnał SD z cyfrowego tunera kablówki Vectra) i jestem zachwycony. Dobrze to też widać na meczach - rozmywanie się murawy. Pewnie jak się odejdzie na 10 m o TV to się tego nie zauważy no ale chyba nie o to chodzi. Na razie lekka podłamka :( . Mam 42G20
 

jurcusz

New member
Witam! Nie wiem skąd u tylu osób obraz się rozmywa. Mam od trzech miesięcy g20 i wiele razy się wpatrywałem w ekran po tych opisach i niczego się nie doszukałem. Porównywałem nawet mecze na zwykłym programie cyfrowym oraz na tvp hd, śmiga idealnie.
 

Yapko

New member
Ja też nie wiem skąd ale u mnie się rozmywa. Dlatego właśnie piszę o tym na forum żeby spróbować wyjaśnić przyczynę tego. Ja nie bardzo mam czas na jakieś wielkie testowanie ale ostatnio pożyczyłem odtwarzacz DVD i powiem tak, że efekt "rozmywania twarzy" i zaniku ostrości w ruchu niestety występuje. Może jest to wina słabego odtwarzacza oraz kiepskiej jakości płyty (z gazety) ale z drugiej strony od telewizora, który przecież nie należy do najniższej półki można chyba wymagać przyzwoitej jakości z DVD. Są chyba jakieś mechanizmy korekcji błędów sygnału nie najlepszej jakości. Przecież sygnał SD to dalej to teraźniejszości i pewnie jeszcze długo nie będzie najbardziej powszechnym sygnał HD a co dopiero mówić o FullHD. Ja kupując telewizor FHD miałem świadomość, że jest on stwrzony do współpracy z takim sygnałem i w zasadzie nie miałbym zastrzeżeń do jakości obrazu SD gdyby nie opisane przeze mnie zjawiska. Dorwę jakąś lepszej jakości płytę DVD i sprawdzę jeszcze. Czekam też na nowy soft. Może przypadkiem coś zmieni.
 
Ostatnia edycja:

bezet

New member
Ja też nie wiem skąd ale u mnie się rozmywa. Dlatego właśnie piszę o tym na forum żeby spróbować wyjaśnić przyczynę tego. Ja nie bardzo mam czas na jakieś wielkie testowanie ale ostatnio pożyczyłem odtwarzacz DVD i powiem tak, że efekt "rozmywania twarzy" i zaniku ostrości w ruchu niestety występuje. Może jest to wina słabego odtwarzacza oraz kiepskiej jakości płyty (z gazety) ale z drugiej strony od telewizora, który przecież nie należy do najniższej półki można chyba wymagać przyzwoitej jakości z DVD. Są chyba jakieś mechanizmy korekcji błędów sygnału nie najlepszej jakości. Przecież sygnał SD to dalej to teraźniejszości i pewnie jeszcze długo nie będzie najbardziej powszechnym sygnał HD a co dopiero mówić o FullHD. Ja kupując telewizor FHD miałem świadomość, że jest on stwrzony do współpracy z takim sygnałem i w zasadzie nie miałbym zastrzeżeń do jakości obrazu SD gdyby nie opisane przeze mnie zjawiska. Dorwę jakąś lepszej jakości płytę DVD i sprawdzę jeszcze. Czekam też na nowy soft. Może przypadkiem coś zmieni.

Ta, oczekiwania sluszne. Nie pamietam dokladnie ile juz mam ten TV (2-3 miesiace) ale zaden z opisanych efektow nie wystepuje u mnie. Nie posiadam co prawda cyfrowej TV ale obraz HD dostarczam przez HDMI z BD i lapka. Co do jakosci analogowej TV to nawet rzeklbym ze jest rewelacyjna jak na SD. Obraz z DVD/DivX (z Samsung BD-P4600) jest jak zyleta, o BD juz nie wspomne bo to sie samo przez sie rozumie.

Moze problem jest z odbiornikiem, moze z materialem ktory dostarczacie do TV. Bez posiadania konkretow (przynajmniej tytulow gdzie efekt wystepuje) trudno porownac u siebie.

Aktualnie mundial, wszystko pierwszorzednie, czy to z czy bez IFC. Ogladam obraz z 2-2,5m i zadnych nieprawidlowosci nie widze. Nawet jak specjalnie sie przysune do TV i doszukuje sie problemow z 1m.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Witam wszystkich.Jestem od niedawna posiadaczem plazmy TX-P50G20E i zauważyłem niepokojące zjawisko.Codziennie od początku oglądam mecze MŚ w RPA na kanale TVP HD.Po przełączeniu na inne kanały przebija na jasnym tle logo TVP HD.Mam pytanie.Czy ktoś z was ma podobne zjawisko,czy po czasie samo to zniknie,ewentualnie jak się tego pozbyć ?Telewizor ma dopiero 3 tygodnie i trochę mnie to niepokoi.
Przyzwyczaj się do niego bo już raczej z nim zostaniesz. Nagraj sobie na na karcie SD 4 obrazki: jeden 100% biały, 2-gi 100% czerwony, 3-ci 100% zielony, 4-ty 100% niebieski. Puść sobie każdy z tych obrazków na TV a wówczas zobaczysz jak bardzo masz to logo wypalone na każdym z luminoforów.

Może zgłosić to jako usterkę ? Co o tym myślicie ?
Nie czytałeś instrukcji obsługi? Na 5-tej stronie jest takie ostrzeżenie:

Nie wyświetlaj nieruchomego obrazu przez długi czas

Powoduje to pozostanie obrazu na ekranie plazmowym ("obraz szczątkowy"). Nie jest to uważane za usterkę i nie podlega gwarancji.
Typowe nieruchome obrazy:
- Numer programu i inne znaki firmowe
(...)
 
Ostatnia edycja:

Kris_6

Member
A czy powidok np loga TVP1 wpływa na jakość to znaczy przez powidok jakość TVP1 i innych kanałów jest gorsza niż bez powidoków ?
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
jak oglądasz jakąś ciemną scenę i widzisz delikatnie przebijające się logo innej stacji to raczej zadowolony nie jesteś...

Przyzwyczaj się do niego bo już raczej z nim zostaniesz. Nagraj sobie na na karcie SD 4 obrazki: jeden 100% biały, 2-gi 100% czerwony, 3-ci 100% zielony, 4-ty 100% niebieski. Puść sobie każdy z tych obrazków na TV a wówczas zobaczysz jak bardzo masz to logo wypalone na każdym z luminoforów.

Nie czytałeś instrukcji obsługi? Na 5-tej stronie jest takie ostrzeżenie:

Nie wyświetlaj nieruchomego obrazu przez długi czas

Powoduje to pozostanie obrazu na ekranie plazmowym ("obraz szczątkowy"). Nie jest to uważane za usterkę i nie podlega gwarancji.
Typowe nieruchome obrazy:
- Numer programu i inne znaki firmowe
(...)
niepotrzebnie straszysz i wprowadzasz ludzi w błąd, przecież chyba kolega nie oglądał tego jednego kanału kilkanaście/dziesiąt godzin z rzędu żeby od razu takie rzeczy wygadywać...
powidok zniknie sam przy oglądaniu innych kanałów, chcąc to jednak przyspieszyć wystarczy włączyć śnieg (nieustawiony kanał) i do tego najlepiej podkręcić kontrast wysoko oraz ustawic zimny odcień bieli... ewentualnie można sobie ściągnąć filmik "pioneer plasma repair" i zapętlić go w odtwarzaczu na przynajmniej 2 godziny
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
niepotrzebnie straszysz i wprowadzasz ludzi w błąd, przecież chyba kolega nie oglądał tego jednego kanału kilkanaście/dziesiąt godzin z rzędu żeby od razu takie rzeczy wygadywać...
powidok zniknie sam przy oglądaniu innych kanałów, chcąc to jednak przyspieszyć wystarczy włączyć śnieg (nieustawiony kanał) i do tego najlepiej podkręcić kontrast wysoko oraz ustawic zimny odcień bieli... ewentualnie można sobie ściągnąć filmik "pioneer plasma repair" i zapętlić go w odtwarzaczu na przynajmniej 2 godziny
Baju, baju... na moim G20E do dziś na każdym kanale prześwituje w prawej dolnej części ekranu krzyż i napis POLSKA W ŻAŁOBIE. Całe noce puszczałem filmiki naprawiające, jednobarwne plansze itp... strata czasu i prądu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to wcale nie jest regułą . Jeśli będzie oglądał z tym samym znacznikiem - powidok z całą pewnością się pogłębi.

Przestrzega instrukcja producenta:


001_P1100090.JPG


002_P1100091.JPG


003_P1100092.JPG
__________________
 

bogaty

New member
Bez reklam
Sam nie wiem co o tym myśleć, u mnie na X10 grałem w jedną grę w ramach testu na powidoki przez 12h, miałem piękny powidok po białym kontrastowym hud.Pograłem w inne gry, kilka filmów na BD,dvd i powidok zniknął.Teraz gdy TV ma już ponad 1000h gram w gry, w trybie gra na nastawach z kontrastem bliskiemu maximum, powidoki pojawiają się i znikają norma.Teraz przestałem na to zwracać uwagę, gram, oglądam TV nieraz po 8h dziennie i żadnych znaczków nie widzę.Zauważyłem również poprawę czerni o ile przy 700h czerń się pogorszyła, o tyle teraz powyżej 1000h wróciła do dawnego dobrego poziomu.
 

don111

Banned
Baju, baju... na moim G20E do dziś na każdym kanale prześwituje w prawej dolnej części ekranu krzyż i napis POLSKA W ŻAŁOBIE. Całe noce puszczałem filmiki naprawiające, jednobarwne plansze itp... strata czasu i prądu.
też nie wiem co o tym myśleć, takiego przypadku w nowych plazmach Panasonica nie spotkałem
napisz coś więcej w jakim okresie po zakupie tv pojawił się ten powidok ? docierałeś swoją plazmę ?
nie pamiętam dokładnie tego loga, to było to czarne logo z tvp czy jakieś inne ?
 
Do góry