Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

tacim

New member
Witam ponownie!

osip - dzięki za pomoc! Skalibrowałem TV, jest rewelka. Aczkolwiek teatralny efekt nadal jest, ale tylko w przypadku seriali. Kolega powiedział mi, że to ze względu na technikę w jakiej są kręcone.

Mniejsza z tym. W chwili obecnej mam następujący problem.
Jeśli podpinam laptopa do TV za pomocą HDMI mam tylko obraz, dźwięk idzie z laptopa. Porażka :( Mam w laptopie wyjście na słuchawki, spiąłem je z wejściem na 2 jacki w TV i nic. Więc wymyśliłem, że podepnę TV do laptopa za pomocą LAN.
I tutaj moje pytania.

1) Jak to zrobić? Odpaliłem program TVersity, podpiąłem TV i nic :(
2) Czy będę mógł w ten sposób oglądać pliki .mkv
3) Może zły program wybrałem? Jakie są wasze sugestie i doświadczenia?

EDIT: podpiąłem kablem, wszedłem w ustawienia połączeń i wpisałem dokładnie dane z PC, czyli IP, maskę, bramkę jaką mi wyświetlił PC. Konfigurator przy testowaniu połączenia nie przechodzi testu bramki.

Z góry dzięki za pomoc.

pozdrawiam
a dales fonie na hdmi w kompie ? ja tez sie meczylem okazalo sie ze po ustawieniu hdmi musialem wylaczyc np film czy muzyke i na nowo zalaczone chodzilo juz po hdmi.
 

regisek

New member
a dales fonie na hdmi w kompie ? ja tez sie meczylem okazalo sie ze po ustawieniu hdmi musialem wylaczyc np film czy muzyke i na nowo zalaczone chodzilo juz po hdmi.

To był właśnie ten trop :)
Ogólnie - wszystko działa! :)
Przy podpięciu HDMI musiałem pod Windowsem 7 ustawić w ustawieniach dźwięku by szedł na wyjście HDMI a nie na głośniczki (zaznaczyć domyślnie).
Panel sterowania->Sprzęt i dźwięk->Dźwięk

A co do LAN, też mi się udało. Kabel skrosowany, zabawa z ustawianiem IP kompa i TV i za którymś razem poszło :) Korzystam z PS3 Media Center.

Dzięki wszystkim za pomoc, pozdrawiam!
 

modyf

Member
Czy ktos moglby mi podpowiedziec czy w g20 mozna samemu zmienic nazwy programow? jakies glupoty mi powpisywalo, czesci nazw brakuje - da sie to recznie wpisac?? (sygnal analog Aster)

i drugie pytanie - jak przeniesc program z kanalu np 3 na 5???
wiem, ze to banalne pewnie ale nie moge dojsc a w instrukcji nie widze... a poukladalo mi programy w caly swiat ;)
 

modyf

Member
Czy ktos moglby mi podpowiedziec czy w g20 mozna samemu zmienic nazwy programow? jakies glupoty mi powpisywalo, czesci nazw brakuje - da sie to recznie wpisac?? (sygnal analog Aster)

i drugie pytanie - jak przeniesc program z kanalu np 3 na 5???
wiem, ze to banalne pewnie ale nie moge dojsc a w instrukcji nie widze... a poukladalo mi programy w caly swiat ;)

I kolejne - jak sprawdzic ile tv ma wylatane? wciskam 000 przy wcisnietym av- wyswietla mi sie chyba menu serwisowe, ale nijak nie moge po nim chodzic...:x
 

bezet

New member
Czy ktos moglby mi podpowiedziec czy w g20 mozna samemu zmienic nazwy programow? jakies glupoty mi powpisywalo, czesci nazw brakuje - da sie to recznie wpisac?? (sygnal analog Aster)

i drugie pytanie - jak przeniesc program z kanalu np 3 na 5???
wiem, ze to banalne pewnie ale nie moge dojsc a w instrukcji nie widze... a poukladalo mi programy w caly swiat ;)

I kolejne - jak sprawdzic ile tv ma wylatane? wciskam 000 przy wcisnietym av- wyswietla mi sie chyba menu serwisowe, ale nijak nie moge po nim chodzic...:x

1. i najwazniejsze, pytasz sie ludzi o cos w momencie kiedy jest zakaz umieszczania nowych postow.
2. edytuj posty a nie piszej jeden po drugim
3. poczytaj instrukcje,dokladnie, ze zrozumieniem. Odpowiedz znajdziesz z pewnoscia.
4. co do menu serwisowego .. akurat masz czas by przejrzec caly watek, odpowiedz tez tu jest. (lub uzyc funkcji 'szukaj')
5. Z zazaleniem/tlumaczeniem poczekaj az zniknie prozba o niepisanie.

[PS. Jestem swiadom ze ta odpowiedz moze zniknac. Sorki.]
 

maniekk

New member
judder

Nikt o tym nie pisał więc zakładam, że problem nie istnieje ale spytam dla pewności. Czy ktoś z posiadaczy G20 zaobserwował na swoim tv tzw. judder?
 

mav

New member
Witam wszystkich.
Śledzę ten wątek od dłuższego czasu. Przyszedł u mnie czas na wymianę telewizora. Do tej pory zawsze to był LCD.
Jednak teraz postanowiłem wejść w plazmę. Już prawię zdecydowałem się na 42" G20 ale...
Byłem w sklepach i tylko w jednym znalazłem wystawionego Panasa G20.
To co od razu rzuciło mi się w oczy to straszne migotanie.
Tak samo było na serii S20 i S10.
Dotyczyło to tylko tych modeli. Inne plazmy poprawnie wyświetlały obraz.
Teraz pytanie czy te modele tak mają czy w sklepie było coś zrypane z sygnałem?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeżeli T widzisz i bardzo Ci to dokucza - to odpuść sobie. Normalnie 99% osób tego nie widzi - ale są tacy którym to bardzo przeszkadza - widocznie właśnie do takich należysz. Więc odpuść sobie.
Podaj jakie masz warunki jakie potrzeby - ale załóż wątek w LCD - bo to dla Ciebie technologia.
 

mav

New member
Tylko dlaczego na innych plazmach nie było widać migotania?
Może mieli coś popsute w spliterach czy jak to tam się zwie.
Jeśli dobrze pamiętam to w MM był S20 i chyba nie migał. Podjadę jeszcze raz ze swoim materiałem i jeszcze raz sobie pooglądam.
 

artin321

New member
Tylko dlaczego na innych plazmach nie było widać migotania?
Może mieli coś popsute w spliterach czy jak to tam się zwie.
Jeśli dobrze pamiętam to w MM był S20 i chyba nie migał. Podjadę jeszcze raz ze swoim materiałem i jeszcze raz sobie pooglądam.
W MM na dominikańskim nie miga :), w każdym razie ja nie zauważyłem, poszukaj i sprawdź bo moim zdaniem to sobie nie odpuszczaj bo plazma jest dla Ciebie i ja nie mam z tego prowizji :lol:
 

regisek

New member
Witam ponownie :)

Wszystko już działa, ale mam kolejne pytania.
1) Co wybrać jako źródło sygnału dla TV? DLNA czy HDMI?

Komp stoi 3m. od TV, kabel 5m. HDMI wkrótce dojdzie z allegro.

Przy oglądaniu przez DLNA mam od razu obraz na cały ekran i wygląda dziwnie (rozciągnięcie). Przy HDMI prosto z kompa obraz HD jest żyleta, ale teraz ważne pytanie:

2) oglądam w formacie kinowym z czarnymi pasami na górze i na dole. Plazma jest nowa, mogę tak oglądać czy jednak robić ZOOM?

Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam!
 

kgroenwald

New member
Nagrywanie na standby

Hej

Czy G20 nagrywa w stand-by? Wybieram w EPG co chcę nagrać, wyłączam TV do standby, i nagrywa mi nie będąc włączonym. Możecie to sprawdzić? Dzięki.
 

kenshinio

New member
Od jakichś dwóch tygodni jestem użytkownikiem tego telewizora (P42G20E) i zauważyłem "ciekawą" rzecz. Przy szybkim ruchu obraz wokół ruszającego się obiektu jest zniekształcony. Szczególnie widać to na skomplikowanych tłach (krzaki, kwiaty etc.). Kilka razy, też przy szybkim ruchu obraz "zazgrzytał"... Czy to normalne, czy też coś jest nie tak z telewizorem? A może po prostu coś powinienem zmienić w ustawieniach?

Z góry dzięki za odpowiedzi!
 

jacek5d

New member
Od jakichś dwóch tygodni jestem użytkownikiem tego telewizora (P42G20E) i zauważyłem "ciekawą" rzecz. Przy szybkim ruchu obraz wokół ruszającego się obiektu jest zniekształcony. Szczególnie widać to na skomplikowanych tłach (krzaki, kwiaty etc.). Kilka razy, też przy szybkim ruchu obraz "zazgrzytał"... Czy to normalne, czy też coś jest nie tak z telewizorem? A może po prostu coś powinienem zmienić w ustawieniach?

Z góry dzięki za odpowiedzi!

Za te objawy odpowiada funkcja IFC
 

Yapko

New member
Kenshinio mam ten sam okropnie nieprzyjemny efekt. Przy czym u mnie pojawia się to też na twarzach.Sam już nie wiem czy to jakieś dziwne drgania czy rozmycia .Mam nadzieję, że to wina słabego sygnału (mierny bitrate i kompresja). Ja mam kablówkę cyfrową i analogową, ale to taki lokalany operator i szczerze mówiąc jeśli jakość cyfry jest u mnie na taki samym poziomie co analogowy sygnał to może to być przyczyna. Będę niedługo sprawdzał na DVD i może BD. Odtwarzałem jakieś filmy z pendrive ale to raczej mizeroty jeśli chodzi o jakość. Odniosłem jednak wrażenie, że nie było tak źle. Zaraz ściągnę też jakieś trailery HD, Jeśli to wina sygnału trudno, jeśli mojego egzemplarza to źle, jeśli taka cecha telewizora to to go całkowice dyskwalifikuje. A i nie mieszałbym do tego ICF. Owszem daje on większą płynność ruchu w pierwszym planie (ale to w filmach) ale jest to nienaturalne. W swoim "normalnym" działaniu, czyli bez tych wodotrysków i ulepszaczy, telewizor nie powinien dawać takich efektów. Ja włączałem i wyłączałem wszystkie polepszacze i nie miało to wpływu na ten efekt.
 
Ostatnia edycja:

Yapko

New member
U mnie podobnie z ICF czy bez nie ma różnicy. Jeżeli występuje to również na BD to chyba niedobrze.
Jeśli zobaczę to u siebie na blue ray to bezwzględnie wołam serwis. Jeszcze jedno.Miałem przez czas pewien programy HD ze swojej kablówki i tam ten efekt też występował.
Jeśli inni tego nie dostrzegają to może wada naszych egzemplarzy. A może jakaś wrażliwość wzroku na takie efekty.
 

Yapko

New member
Ja sprawdzałem na 3 kablach scart i jednym hdmi, na dwóch dekoderach dvbc. Bez zmian. Dalej wygląda to fatalnie w opisanych przypadkach.
 
Do góry