Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

sylwano100

New member
Witam. Doradźcie co zapodac.. Panas TX-P 42G20 ES CZ SAMSUNG LE 40 C 650? Proszę o opinie plasma czy lcd. Oczywiście w przypadku tych modeli.
 

Shmit

New member
Kupilem wkoncu , panas 50 cali seria GW20 , obraz HD miazdzy ,co do czarnego to sory Kiki ale nie zauwazylem takiego efektu jak przedstawiales na zdjeciach , ani w dzien ani w nocy, granie na xboxie po prostu miod ,sygnal cyfrowy SD z upc daje rade , zobaczymy jak bedzie z jakims kanalem HD ,glosniki donosnie aczkolwiek brakuje mi subwoofera z poprzedniego TV

Dodam jeszcze ze GW20 ma srebrny (bialy) pasek zamiast blue

Pozdrawiam
 

jmanek

New member
Witam,
1. Czym różnią się modele oznaczone np. G20 od G20E?? G20ES to wiem, że Silver obudowa ale czym to E się charakteryzuje?

2. Ma ktoś jakieś porównanie G20 do S20?
 

dardob

New member
To mój pierwszy post na forum więc chciałem przywitać wszystkich forumowiczów. Od ponad tygodnia posiadam 42 calowego Panasonica G20W w wersji srebrnej. Dokładna nazwa tego tv jest jakaś inna, bo z tego co mi wiadomo teoretycznie w Polsce nie powinno być tego modelu. Sprzedawca zapewniał mnie, ze model ma tylko srebrną podstawkę ale (na szczęście) okazało się ze jest cały srebrny:). Cena tv do 3400 zł. Jeśli chodzi o wygląd tv to prezentuje się bardzo efektownie. Moim zdaniem jest ładniejszy od wersji czarnej spotykanej w naszych sklepach. Pierwsze wrażenia jeśli chodzi o użytkowanie są dość mieszane. Posiadam cyfre+ i jakiś fabryczny tani dekoder ze złączem Euro. Samo skalowanie obrazu wygląda dobrze, nie widać smużenia, jednak obraz nawet w trybie THX wydaje sie jakby troszkę za szary- kolory są mało ostre w porównaniu do mojego starego CRT. Dodatkowo występują problemy z ustawieniem proporcji obrazu. W dekoderze ustawiłem na 16/9, a w tv na Auto- telewizor trochę się gubi i zabardzo rozciąga obraz, tak że nie widać loga programów. Sytuację trochę poprawia ustawienie 16/9 również w tv przy jednoczesnym włączeniu Overscreen ale wtedy obraz robi się nienaturalnie szeroki. Jeśli chodzi o filmy z USB to kolory wyglądają już znacznie lepiej. Męczy trochę teatralność wyświetlanych scen ale do tego chyba można się przyzwyczaić. Napisy dość łatwo można ustawić tak żeby wyświetlały polskie znaki. Jeśli chodzi o oglądanie zdjęć to nie można temu tv nic zarzucić- wyglądają rewelacyjnie. W związku z użytkowaniem tego tv mam kilka pytań.
1 Czy macie również wrażenie, że kolory są zbyt szare i mało ostre i jak najlepiej ustawić ten tv?
2 Jakieś pomysły na ustawienie proporcji obrazu?
3 Sposób na zwiększenie czcionki napisów?
Pewnie gdzieś bym odkopał odpowiedzi na te pytania, jednak proszę o wyrozumiałość dla nowego forumowicza. Pozdrawiam:)
 

qwas0987

New member
To mój pierwszy post na forum więc chciałem przywitać wszystkich forumowiczów. Od ponad tygodnia posiadam 42 calowego Panasonica G20W w wersji srebrnej. Dokładna nazwa tego tv jest jakaś inna, bo z tego co mi wiadomo teoretycznie w Polsce nie powinno być tego modelu. Sprzedawca zapewniał mnie, ze model ma tylko srebrną podstawkę ale (na szczęście) okazało się ze jest cały srebrny:). Cena tv do 3400 zł. Jeśli chodzi o wygląd tv to prezentuje się bardzo efektownie. Moim zdaniem jest ładniejszy od wersji czarnej spotykanej w naszych sklepach. Pierwsze wrażenia jeśli chodzi o użytkowanie są dość mieszane. Posiadam cyfre+ i jakiś fabryczny tani dekoder ze złączem Euro. Samo skalowanie obrazu wygląda dobrze, nie widać smużenia, jednak obraz nawet w trybie THX wydaje sie jakby troszkę za szary- kolory są mało ostre w porównaniu do mojego starego CRT. Dodatkowo występują problemy z ustawieniem proporcji obrazu. W dekoderze ustawiłem na 16/9, a w tv na Auto- telewizor trochę się gubi i zabardzo rozciąga obraz, tak że nie widać loga programów. Sytuację trochę poprawia ustawienie 16/9 również w tv przy jednoczesnym włączeniu Overscreen ale wtedy obraz robi się nienaturalnie szeroki. Jeśli chodzi o filmy z USB to kolory wyglądają już znacznie lepiej. Męczy trochę teatralność wyświetlanych scen ale do tego chyba można się przyzwyczaić. Napisy dość łatwo można ustawić tak żeby wyświetlały polskie znaki. Jeśli chodzi o oglądanie zdjęć to nie można temu tv nic zarzucić- wyglądają rewelacyjnie. W związku z użytkowaniem tego tv mam kilka pytań.
1 Czy macie również wrażenie, że kolory są zbyt szare i mało ostre i jak najlepiej ustawić ten tv?
2 Jakieś pomysły na ustawienie proporcji obrazu?
3 Sposób na zwiększenie czcionki napisów?
Pewnie gdzieś bym odkopał odpowiedzi na te pytania, jednak proszę o wyrozumiałość dla nowego forumowicza. Pozdrawiam:)

Hmmm.... no ja mam G20E i w trybie THX mam lepszy obraz niż mój dawny CRT (a był to Philips Ceneos z płaskim ekranem i naprawdę świetnym obrazem), nie mówiąc już o kolorach w trybie zwiększającym ich nasycenie (nie pamiętam nazwy). Szarości kompletnie nie odczuwam, dla mnie kolory np. na bajkach DVD syna są .... bajeczne :p
Ale może wszystko zależy od danego egzemplarza, bo np. byłem w RTV agd i ten panas miał faktycznie czerń była szara i obraz mi się nie podobał. Potem byłem w MM i tam czerń była super czarna i tylko dzieki temu pokazowi w MM kupiłem ten TV, bo gdybym się kierował testem Kiki to pewnie bym został przy moim CRT :)
 

Yapko

New member
Zanik ostrości w ruchu

Witam. Chciałbym opisać pewne problematyczne zjawisko związane z tym TX-P42G20e (opisywany wcześniej przy okazji innych modeli plazmy Panasonic przez paru użytkowników). Chodzi o utratę ostrości w ruchu, w szczególności przy ruchu kamery w poziomie. Widać to na przykład podczas meczów piłki nożnej. Przy zmianie kierunku akcji na boisku (a tym samym ruchem, wcale nie bardzo szybkim, kamery podążającej za nią) obraz jest bardzo wyraźnie rozmazany na krótką chwile po czym wraca do normy. Dotyczy to zarówno piłkarzy, murawy jak i publiczności .
Sygnał telewizyjny mam z lokalnej telewizji kablowej (SD cyfrowa i analogowa). Jeśli chodzi o sygnał analogowy to jestem przekonany, że jest dostarczany kiepskiej jakości. Być może cyfrowa SD jest równie kiepska. Dodam jeszcze,że na próbę wziąłem też na pewien czas programy HD i problem także występował. Widzę to nie tylko w sporcie ale także w filmach, itp. (chociaż pierwszy raz zauważyłem w piłce nożnej więc może teraz a bardzo się doszukuję wszędzie). Nie jestem pewien czy występuje to w analogowej ale ona sam w sobie ma słabą jakość.
Mam w związku z tym pytanie. Czy może to być wina sygnału?
 
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
dardob - jak dostarczysz porządnie sygnał (nawet SD) to problemy znikną... . ;)

Yapko - może to być wina sygnału (platformy cyfrowe "oszczędzają" na strumieniu... . ;)
 

bjsusel

New member
Witam wszystkich.
Napiszcie proszę jak odtworzyć na tym TV demo trailer ściągnięty z sieci z rozszerzeniem *.m2ts ???
Kopiuję plik na flash, ale TV go nie widzi - zdjęcia i divx z tego samego flasha odtwarza bez zarzutu.
 

cezi1

New member
Panasonic GW20

Witam jeszcze raz!

Czy ktoś z Was posiada taką konfigurację Panasonic p50GW20 + moduł CI z kartą Cyfrowego Polsatu z opcją HD. Jesli tak, to prosiłbym o informację, czy tuner DVB-S odbiera Eurosport 2 HD.

Pzdr,
Cezi
 

mario_p

Member
Witam wszystkich.
Napiszcie proszę jak odtworzyć na tym TV demo trailer ściągnięty z sieci z rozszerzeniem *.m2ts ???
Kopiuję plik na flash, ale TV go nie widzi - zdjęcia i divx z tego samego flasha odtwarza bez zarzutu.
G20 czyta pliki AVCHD tylko z karty SD, mój aparat zapisuje z rozszerzeniem .mts i panas odtwarza je bez problemu ale tylko prosto z SD
 

regisek

New member
Dziękuję za wcześniejszą pomoc :)

TV już kupiony, znalazłem na allegro sklep niedaleko miejsca zamieszkania, pojechałem, obejrzałem, kupiłem :) Póki co jest rewelacyjnie, sprawdzałem podpięcie PC i PS3 - miodzik.
Mam pytanko - na jakich ustawieniach oglądacie filmy z DVD? Jak daję kinowy wszystko wygląda jakbym oglądał kolejny odcinek Mody na sukces ;) Przy ustawieniu Gra mi się najlepiej ogląda - tak powinno być?

pozdrawiam
 

osip

New member
Najlepszy obraz jest na thx, z reszta wszystko zalezy od wlasnych preferencji.
Wylacz ifc, to nie bedziesz mial "mody na sukces". Ifc wlacza sie przewaznie tylko przy sporcie.
 

donek

New member
Witam. Przyszedł czas na powieszenie mojego cudeńka na ścianie. Jaki proponujecie wieszak ścienny do tego TV? Możecie podrzucić jakieś sprawdzone przez Was linki do sklepów? Ciemny jestem w tym temacie.
 

qwas0987

New member
czy ktoś próbował nagrywać coś na zew. dysku przez USB? Skoro już jest ta funkcja to chciałbym ją wypróbować, wsadziłem pendrive 2GB i niestety - komunikat o braku współpracy z tym urządzeniem. Podłączyłem 500GB zasilane z USB i chce go formatować, ale niestety mam tam za dużo danych na testy, chciałbym kupić coś taniego, co by chodziło (np. dysk 80GB?) - prośba o jakąś poradę.
 

SPONTANNAH

New member
Dziękuję za wcześniejszą pomoc :)

TV już kupiony, znalazłem na allegro sklep niedaleko miejsca zamieszkania, pojechałem, obejrzałem, kupiłem :) Póki co jest rewelacyjnie, sprawdzałem podpięcie PC i PS3 - miodzik.
Mam pytanko - na jakich ustawieniach oglądacie filmy z DVD? Jak daję kinowy wszystko wygląda jakbym oglądał kolejny odcinek Mody na sukces ;) Przy ustawieniu Gra mi się najlepiej ogląda - tak powinno być?

pozdrawiam

A kolega niech najpierw wygrzeje plazmę, żeby móc się nią długo cieszyć.
 
Do góry