Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

radecki

New member
Witam,
uprzejmie informujemy, że adapter WiFi model DY-WL10EK, od jutra tj. 28.05.2010 r. znajdzie się w ofercie produktowej sklepu internetowego TEKOMP, który jest autoryzowanym sklepem Panasonic. Cena sugerowana Panasonic Polska dla w/w urządzenia to 329 zł.

Jednocześnie informujemy, iż cena w sklepie internetowym, może się różnić od ceny sugerowanej Panasonic Polska.

Poniżej podajemy dane w/w sklepu internetowego:

TEKOMP
04-894 Warszawa
ul.Szachowa 1
tel. /022/ 512 82 76
fax. /022/ 512 86 61
email: panasonic@totu.pl

http://www.panasonic.totu.pl/?r=699244141



Pozdrawiam/Best regards

Dominik Gajdecki

Panasonic Polska Sp. z o.o.
Biuro Obsługi Klienta
Al. Krakowska 4/6
02-284 Warszawa
tel: +48 22 338 11 06
fax: +48 22 338 12 00

www.panasonic.pl
dominik.gajdecki@ext.panasonic.com.pl



czyli dokładnie tak jak przewidywałem:p i co wy na to???
 

elcede

New member
za 329zl to mozna kupic router z AP i go skonfigurowac tak zeby sygnal odbieral z innego routera, mamy wtedy wolne USB w tv, a dodatkowo pare portow eht blizej tv (np na konsole czy odtwarzacz ktory mozna podlaczyc do netu). Jednym slowem gruba przesada. Jesli by to kosztowalo z 80-100zl to w miare sensownie a tak nie widze sensu przeplacac za niewiedze (bo to nic innego jak karta wifi na usb tylko pewnie w tv cos zmajstrowali zeby nie przyjmowal innych niz oryginalne :/)
 

Dwd89

New member
Panowie macie jakiś pomysł jak zmusić TV do czytania EPG na bieżąco ?

Czyli przycisk INF i moge przeglądać co leci na różnych kanałach.

Jestem abonentem Cyfry+ oczywiscie ogladam kanały przez DVB-S
 

Walas

New member
Witam
Od jakieggoś czasu jest m w posiadaniu plazmy G20e i ... ogólnie zadowolony ale ..
Chiałme sobie pooglądać raz na jakiś czas coś w full HD nie zaleznie od formatu. i tu zaczęły się schody.
Programy typu ps3 media serwer, tversity itp itd nie działają zbyt dobrze z ta plazmą więc poddałem sie po kilku probach.
Skoro po lanie filmy w full hd nie dają rady to chciałem podłączyc kablem hdmi kompa z telewizorem i ..Problem w tym ze koja grafa (gf 9800 gtx+ asusa tdk) ma dwa wyjscia dvi. Jak tu puscic dźwięk?? otóż udało, ponieważ moja karta jaki płyta główna maja możliwość podpiecia spdif spoecjalnym kabelkiem. do tego specjalny adaptor dołączony do karty kabel dvi i co ?? Obraz jest (60 hz 1980 x 1080) ale bez dźwięku, plazma ta nie obsluguje hdcp. Nie wiem czy w takim wypadku lepiej podpiąć dźwiek do amplitunera a komp z plazmą wyjściem d-sub??
Nie jestem maniakiem telewizyjnym (dlatego nie chce inwestowac w np arive hd playera) ale raz na jakiś czas chciałbym nacieszyć oko i ucho czymś ciekawym nie zależnie od formatu video. Jak na razie mam wrażenie że plazma rzuca same kłody pod nogi.
Może coś robię nie tak ??
Może ktoś pomoże, cos doradzi??
Już nawet chciałem kkonwertować filmy do divix Hd bo telewizor widzi bez problemu ale czas trwania mnie zniechęcił.
Pozdrawiam
 

kwo

New member
Piszesz niedbale i w sposób niezrozumiały. Jakim wejściem wchodzi Ci dźwięk do telewizora? Rozumiem że wpiąłeś SPDIF specjalnym kabelkiem do GF9800? Jeśli tak to powinno działać, pod warunkiem że z karty masz wyjście HDMI. Spróbuj zmienić piny na wtyczce. Telewizor powinien obsługiwać HDCP (tylko nie wiadomo czy takie "kombinowane" połączenie na karcie graficznej je spełnia) - jeśli nie to na gwarę z nim.

Jeśli na karcie masz tylko DVI to przejściówka na HDMI będzie ok ale jak masz DVI-D.

Ja też mam problemy tylko u mnie dźwięk jest a później znika. Daj znać co z problemem...
 
Ostatnia edycja:

elcede

New member
Witam
Od jakieggoś czasu jest m w posiadaniu plazmy G20e i ... ogólnie zadowolony ale ..
Chiałme sobie pooglądać raz na jakiś czas coś w full HD nie zaleznie od formatu. i tu zaczęły się schody.
Programy typu ps3 media serwer, tversity itp itd nie działają zbyt dobrze z ta plazmą więc poddałem sie po kilku probach.
Skoro po lanie filmy w full hd nie dają rady to chciałem podłączyc kablem hdmi kompa z telewizorem i ..Problem w tym ze koja grafa (gf 9800 gtx+ asusa tdk) ma dwa wyjscia dvi. Jak tu puscic dźwięk?? otóż udało, ponieważ moja karta jaki płyta główna maja możliwość podpiecia spdif spoecjalnym kabelkiem. do tego specjalny adaptor dołączony do karty kabel dvi i co ?? Obraz jest (60 hz 1980 x 1080) ale bez dźwięku, plazma ta nie obsluguje hdcp. Nie wiem czy w takim wypadku lepiej podpiąć dźwiek do amplitunera a komp z plazmą wyjściem d-sub??
Nie jestem maniakiem telewizyjnym (dlatego nie chce inwestowac w np arive hd playera) ale raz na jakiś czas chciałbym nacieszyć oko i ucho czymś ciekawym nie zależnie od formatu video. Jak na razie mam wrażenie że plazma rzuca same kłody pod nogi.
Może coś robię nie tak ??
Może ktoś pomoże, cos doradzi??
Już nawet chciałem kkonwertować filmy do divix Hd bo telewizor widzi bez problemu ale czas trwania mnie zniechęcił.
Pozdrawiam
Ja co prawda przez DVI nie podlaczalem nic jeszcze, ale podlaczam lapka przez HDMI, system na lapku to Windows7, dzwiek i obraz idzie bez problemu. Z tego co sie orientuje to jesli bylby problem z hdcp to obraz wyswietlal by sie w maksymalnej rozdzielczosci takiej jak na dvd (czyli bez HD), ale dawno sie tym nie interesowalem to moge popelnic blad. Na Twoim miejscu szukalbym winy w ustawieniach dzwieku w systemie (ja zeby byl dzwiek to w urzadzeniach do otwarzania dzwieku musze przestawic ze HDMI jest domyslne, moze ty masz ten SPDIF wylaczony i dlatego nie odtwarza?).
A jesli chodzi o obraz to najlepsze oczywiscie DVI lub HDMI a dopiero pozniej D-SUB.
 

Walas

New member
Przepraszam, rzeczywiście troszkę nie jasno to opisałem.
Otóż:
grafika: asus gf 9800 gtx + the dark knight (2x dvi)
plyta glówna: ep45 ds3r
PLyta glowna posiada wewnetrzne wejscie i wyscie audio spdif. Do wyjscia podpinam kabelek dolaczopny do karty grafcznej, drugi koniec podpinam do karty grafcznej wew obudowy komputera. Na zew do wyjscia dvi wpinam specjalna przejsciowke dvi/hdmi. Nastepnie kablem hdmi/hdmi łącze komputer z plazma G20E. To rozwiązanie powinno sprawić że kablem hdmi bedzie plyną obraz i audio. Niesty obraz sie pojawia w najwyższej rozdzielczosci plazmy ale dzwieku juz niema:(.
w specyfikacji plazmy G20e jest :
Akceptowane sygnały PC VGA, WVGA, SVGA, XGA, WXGA, SXGA 60Hz, 1920 x 1080
Nie ma tutaj hdcp (nie wiem czy powinien byc) i być moze dodatkowo gdy wejde w panel nvidia to w jednej z zakladek pojawia sie komunikat ze urzadzenie nie wspomaga, czy tez nie obsluguje (nie pamietam teraz) hdcp.
 

regisek

New member
Witam,

dziękuję za Wasze opinie. Zdecydowałem się kupić ten telewizor, znalazłem w dobrej cenie na zadowolenie.pl. Jakie macie doświadczenia z internetowymi sklepami, na co zwrócić uwagę przy dostawie TV?

I teraz seria pytań :) Telewizor będzie służył do gry na PS3, oglądania DVD i DivX z laptopa z HDMI. Wkrótce w domu będzie sieć WiFi.
1) W związku z tym jakie akcesoria kupić do TV?
2) Jak go skalibrować i ustawić na początku? Wyświetlać ileś tam zdjęć o których tutaj czytałem by sformatować ekran?
3) Jakich problemów mogę się spodziewać? :)
4) Mam paroletnie kino domowe LG - puszczać przez nie dzwięk?

pozdrawiam
 

elcede

New member
Witam,

dziękuję za Wasze opinie. Zdecydowałem się kupić ten telewizor, znalazłem w dobrej cenie na zadowolenie.pl. Jakie macie doświadczenia z internetowymi sklepami, na co zwrócić uwagę przy dostawie TV?

I teraz seria pytań :) Telewizor będzie służył do gry na PS3, oglądania DVD i DivX z laptopa z HDMI. Wkrótce w domu będzie sieć WiFi.
1) W związku z tym jakie akcesoria kupić do TV?
2) Jak go skalibrować i ustawić na początku? Wyświetlać ileś tam zdjęć o których tutaj czytałem by sformatować ekran?
3) Jakich problemów mogę się spodziewać? :)
4) Mam paroletnie kino domowe LG - puszczać przez nie dzwięk?

pozdrawiam
Wszystkie pytania byly juz na tym forum, cofnij sie tylko parenascie stron do tylu, zaraz jak sie skonczy zamieszanie czernia i porownanie do innych tv (chyba sony) to zaczyna sie troche bardziej merytoryczna rozmowa, ewentualnie masz wyszukiwarke w tym temacie.
1. jesli chcesz to kup akcesorium wspomniane troche wczesniej czyli dedykowana karte sieciowa na usb do tego tv, ale ja bym polecal lepiej dobry router z AP albo jak znajdziesz to AP z conajmniej 2 portami lan i podlaczyc to kablem do ps3 i tv a net puszczac po wifi.
2. o kalibracji tez w tym watku musisz poszukac. Co do formatowania to w tej chwili ciezko powiedziec bo najpierw byla mowa o ustawieniu parametrow na minimum i 100h takiego wygrzewania a pozniej pojawila sie informacja ze w nowych panelach trzeba robic odwrotnie czyli 100h wyswietlania plansz kolorystycznych (link w tym temacie) jako pokaz slajdow
3. z problemow, to niektorzy slysza bzyczenie w tym tv, innym nie odpowiada czern, niektorym kolory. ja ze swojej strony jestem bardziej jak zadowolony, brakuje mi tylko rozpoznawania partycji NTFS przez USB, ale moze to da sie naprawic po ktorejs aktualizacji oprogramowania.
4. dzwiek puszczac takim kablem jakie masz zlacza w kinie, audiofilem nie jestem i na tym sie dobrze nie znam, ale w sumie najlepiej chyba optykiem, albo cyfrowo, a jak nie ma innej mozliwosci to przez stare dobre chinche.
 

Walas

New member
Uff. Udało sie:)
Moja wina, moja wina, moja baaardzo wielka wina :).
Wszytsko co opisłaem było dobrze z wyjatkiem wpięcia kabla do plyty głównej, wpiąłem go odwrotnie:).
Druga sprawa u mnie dzwiek i obraz poszły na hdmi nr 3, i tam też pojawił sie komunikat że karta i monitor obsługuja HDCP :).
Na hdmi nr 1 nie bylo ani pbrazu ani dziwku
na Hdmi nr 2 tylko obraz i brak obslugi hdcp przez monitor
na hdmi nr 4 ani obrazu ani dzwieku.
teraz musze kupic kabelek 10 m (hdmi/hdmi) i wybrać jakiś dobry odtwarzacz na pc do hd :)
pozdrawim i dzieki za probe pomocy
 

Shmit

New member
Panowie mam pytanie , znalazlem model GW20, orientujecie sie czy to model przeznaczony na polski rynek ?Sprzedawca zapewnia ze tak ale wole wiedziec wczesniej zanim zamowie

Pozdrawiam
 

poor_lame

New member
Panowie mam pytanie , znalazlem model GW20, orientujecie sie czy to model przeznaczony na polski rynek ?Sprzedawca zapewnia ze tak ale wole wiedziec wczesniej zanim zamowie

Pozdrawiam

Mozna go kupic w PL, ale nie jest to model dedykowany na nasz rynek. Uprzedzajacac pytanie o gwarancje, produkty kupione w UE podlegaja gwarancji we wszystkich krajach czlonkowskich, firma Panasonic, ani jej partnerz serwisowy łaski nie robia.
 

kwo

New member
G20 ma broblem z HDMI

Jaki macie firmware (ja mam 2.04). Czy ktoś juz aktualizował? Ten model ma popierd.... HDMI. U mnie zrywa fonie podczas gdy na plaźmie Panasa HD READY X10 jest wszystko bez zarzutu. Przedmówca zgłaszał moim zdaniem niedupusczalny problem z HDCP. Coś tu śmierdzi!
 

Qbiakk

New member
Ntfs

mam pytanie: czy ktoś sprawdzał czy telewizor pan, p42 g20 odczytuje dysk przenośny 2,5' na usb sformatowany w NTFS lub exFAT(FAT64) - chodzi o filmy i muzykę
 

elcede

New member
mam pytanie: czy ktoś sprawdzał czy telewizor pan, p42 g20 odczytuje dysk przenośny 2,5' na usb sformatowany w NTFS lub exFAT(FAT64) - chodzi o filmy i muzykę

Na NTFS na pewno nie dziala :/ co do exFat to sie nie wypowiem. Ciekawy jestem czy jest mozliwosc zmiany tego w oprogramowaniu, bo jak juz by czytal NTFS to juz w ogole bajka :)
 

allien18

New member
Witam, dziś kupiłem P42G20E i mam pytanie, jakie są najlepsze ustawienia obrazu ? Zapewne już to gdzieś było pisane ale temat jest strasznie obszerny...
Z góry dzięki za odp
 

orte

New member
Pojawiła się aktualizacja oprogramowania.
Mam TX-P50G20E, weszłem w Cast i pokazał że jest nowy soft (2.405), sam sobie pobrał z netu i kazał się wyłączyć i włączyć.
Po włączeniu jest komunikat żeby poczekać na inicjalizacje softu (max. 5 minut).
Potem sam zrobił sobie restart i jak narazie działa:)
Ciekawe co nowego dodali, mój dysk zewnętrzny mi padł to nie sprawdzę czy już widzi NTFS :(
Może MKV zobaczy z SD, ide coś wrzucić na kartę :)

Niestety nie widzi pliku .mkv na karcie SD (FAT32) :(
Na stronie też jeszcze nie zmienili wersji i nie wiadomo co zmienione/poprawione :(
Prosze dopisać "h" bo nie mogę wklejać linków :(
ttp://panasonic.jp/support/global/cs/tv/download/2010/down_eug20.html
 
Ostatnia edycja:

kwo

New member
Czy nowy firmware poprawia: "Decoding audio from freeview HD" i problem z HDMI? Skąd ściągnąć ten soft wraz z instrukcją - mój TV nie jest podłączony do netu.
 

qwas0987

New member
macie pomysł czemu DVBT po podłączeniu w W-wie anteny pokojowej ze wzmacniaczem nic nie wyszukuje? Jakąś opcję w menu pominąłem? Nie chce mi się wierzyć, żebym w W-wie nie mógł na pokojowej antenie odebrać sygnału DVB-T....
 
Do góry