Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

macmark

New member
Problem z czytaniem PenDrive

Jest sformatowany na FAT ponadto pendriva mojego syna tez nie czyta...


Jest widoczny gdy go podlacze ale gdy wchodze zeby cos z niego odpalic to wyswietla sie napis ze zadne urzadzenie nie jest podlaczone.... czyli tak jakby czyta go tylko przy w pieciu we wtyk a potem przestaje

Ale pendrive tania sprawa... tylko ktore dzialaja? albo co jest nie tak z moim

Witam! Miałem podobny problem. Pomogło odpowiednie ustawienie w menu 'Konfiguracja'. Należy wybrać 'Konfiguracja Video' > 'Inne ustawienia' > 'Podgląd video' i tutaj zaznaczyć 'włączony'. U mnie to zadziałało zarówno na penie no name 1 GB jak i na Patriot XT 16GB. Zapewne podobnie trzeba ustawić 'Konfigurację zdjęć'. Odsyłam do strony 60 instrukcji. Pozdrawiam i czekam na informację czy pomogłem :)
 

macmark

New member
Witam,

Niestety zauważyłem że telewizor *G20E nie czyta moich filmów z kamery HD Samsunga. Filmy skompresowane są H.264 i widoczne są jako .mp4. Czy ktoś mi moze wytłumaczyć jaka jest różnica między AVCHD a plikami MPEG-4 (jeszcze niedawno myślałem że to to samo) - strasznie to pogmatwane. Jak mogę przekonwertować moje pliki .mp4 na AVCHD tak aby telewizor je widział?

Ewentualnie grzecznie proszę o przekierowanie do odpowiedniego wątku ;-)

Witam! Polecam doskonały program multiAVCHD. Sporo na jego temat jest na tym forum, wiec nie będę się rozpisywał. Oczywiście program wykorzystuję do konwersji materiałów z formatów mkv, avi, mov, mp4 itd. na format AVCHD i odtwarzanie z pendvive w slocie USB telewizora G20. Polecam i pozdrawiam
 

tacim

New member
Witam ponownie

jak juz pisalem wczesniej jestem/bylem zdecydowany na ten model TV
Po przyslowiowym przespaniu sie z tematem nabralem watpliwosci odnosnie tego wyboru ,mianowicie chodzi o wspomniana czern a moze jej brak ,naprawde jestem juz skolowany odnosnie tego TV ,nie chce sie zawiesc zwlaszcza ze ponad 5 K za 50 cali to niemalo ,moze jest jakis sprawdzony 50 calowy model plazmy ktory bedzie dzialal bez zadnych fochow w postaci szarej czerni ,podpowiem ze LG nie wezme za darmo ,mam uprzedzenie do tej firmy.

Wiem ze znajdzie sie ktos kto napisze zebym poszukal ,szukam od kilku miesiecy odpowiedniego modelu ,mialem na oku S20 ale brak powloki antyrefleksyjnej dyskwalifikuje go na starcie ,telewizor musi posiadac Full HD ,i od 100 do wiecej HZ ,maly input lag poniewaz 50% jesli nie wiecej bedzie uzywany do grania na xboxie.

Dziekuje za sugestie ,dodam ze w sklepach bylem i nic nie moge wybrac bo w sklepach ekspozycja obrazu rozni sie od tej w domu

Pozdrawiam
ziom jeszcze 2-3 miechy i kupisz g20 w dobrej cenie hehe a tak poważnie osobiście uważam, że każdy lcd w sklepach gdzie sprzedają tv N albo cyfrę jest bardziej czarny :grin:
 

Shmit

New member
Kolego chyba sie nie zrozumielismy.
Jak najbardziej akceptuje kwote 5 K zlotych ,i nie pisz mi ze za kilka miesiecy stanieje bo to nie o to chodzi. Rozchodzi sie o to czy wspomniana kwota jest adekwatna do mozliwosci TV ,czy dostane cos dobrego za ta sume. Twoj wpis niczego nie wniosl do mojego zapytania dlatego licze na wypowiedzi innych forumowiczow

Pozdrawiam
 

osip

New member
50G20 jest jedna z najlepszych propozycji na rynku w cenie do 5tys.
Jesli podoba ci sie obraz z plazmy,to na pewno nie bedziesz zawiedziony.
 

jacek5d

New member
Kolego chyba sie nie zrozumielismy.
Jak najbardziej akceptuje kwote 5 K zlotych ,i nie pisz mi ze za kilka miesiecy stanieje bo to nie o to chodzi. Rozchodzi sie o to czy wspomniana kwota jest adekwatna do mozliwosci TV ,czy dostane cos dobrego za ta sume. Twoj wpis niczego nie wniosl do mojego zapytania dlatego licze na wypowiedzi innych forumowiczow

Pozdrawiam
Może to ci pomoże dokonac wyboru.
Cytat z podsumowania testu TX-P42G20 zamieszczonego w AUDIO-VIDEO, maj 2010
autor Filip Kulpa:
"TX-P42G20 to dziś najbardziej rozsądna propozycja dla miłośników małego kina domowego oraz dla wszystkich tych, dla których jakośc obrazu, szczególnie po ciemku, jest najważniejsza. Relacja jakości obrazu do ceny, szczególnie w kontekście cen najnowocześniejszych elcedeków, jest okazyjna - mimo wskazanych niedoskonałości . Żeby nie było niedomówień : ten telewizor nie zabłyśnie na sklepowej półce. W takich warunkach
nie pokona elcedeków. Jednak w domu, po dokonaniu odpowiednich ustawień i zgaszeniu światła,
rozjedzie je niczym walec. I jeszcze jedno za 600 zł więcej można miec wersję 46 calową. Jak dla mnie bomba. "
 

mati2407

New member
Witam! Miałem podobny problem. Pomogło odpowiednie ustawienie w menu 'Konfiguracja'. Należy wybrać 'Konfiguracja Video' > 'Inne ustawienia' > 'Podgląd video' i tutaj zaznaczyć 'włączony'. U mnie to zadziałało zarówno na penie no name 1 GB jak i na Patriot XT 16GB. Zapewne podobnie trzeba ustawić 'Konfigurację zdjęć'. Odsyłam do strony 60 instrukcji. Pozdrawiam i czekam na informację czy pomogłem :)
DZIEKI! :blagam::blagam::blagam: Jestes WIELKI ! :D Jak najbardziej pomoglo a dokladnie
Wchodze w konfiguracje Video wlaczam podglad potem tak samo w konfiguracji zdjec wylaczam TV potem wlaczam i wszystko super dziala :)
 

Shmit

New member
Może to ci pomoże dokonac wyboru.
Cytat z podsumowania testu TX-P42G20 zamieszczonego w AUDIO-VIDEO, maj 2010
autor Filip Kulpa:
"TX-P42G20 to dziś najbardziej rozsądna propozycja dla miłośników małego kina domowego oraz dla wszystkich tych, dla których jakośc obrazu, szczególnie po ciemku, jest najważniejsza. Relacja jakości obrazu do ceny, szczególnie w kontekście cen najnowocześniejszych elcedeków, jest okazyjna - mimo wskazanych niedoskonałości . Żeby nie było niedomówień : ten telewizor nie zabłyśnie na sklepowej półce. W takich warunkach
nie pokona elcedeków. Jednak w domu, po dokonaniu odpowiednich ustawień i zgaszeniu światła,
rozjedzie je niczym walec. I jeszcze jedno za 600 zł więcej można miec wersję 46 calową. Jak dla mnie bomba. "
Ok Dziekuje za pomoc ,ale mam jeszcze jedna prosbe mianowicie prosilbym uzytkownikow tego modelu o jakies pogladowe zdjecia pracy TV w dzien ,w miare mozliwosci jak slonce jest w pokoju , tak abym mial swiadomosc tego jak wyglada TV podczas dnia

Pozdrawiam
 

Dwd89

New member
dlaczego dysk musi mieć własne zasilanie ?

kupiłem dysk 2,5 cala 640GB podłączyłem i da się nagrywać, jedyne co mnie drażni to fakt że musze mieć właczony film podczas nagrywania ;/
wolalbym zeby tak jak w tunerach film się nagrywał na dysk a na tv gram w grę np.

co mi z takiego nagrywania kiedy mnie np w domu nie będzie ??

jeszcze jedno pytanie, jak jest z tym EPG w tych telewizorach z tunerami ? ;>

wciskam "i" lece na TVN i musze wlączyć kanał żeby wczytał co aktualnie leci
 

qwas0987

New member
wreszcie mam mojego G20. Póki co po jednym dniu jestem pod wrażeniem(obraz analogowy z kablówki). Naprawdę lepszy obraz niż na poprzedniku ktorym był CRT.

Dużo osób pisało o słąbej czerni. Ja nic nie widzę, dla mnie czerń jest czarna, dużo lepsza niż w LCD.
Najlepsze jest to, że plazma nie męczy tak oczu jak LCD, nie wiem z czego to wynika.

A teraz mam kilka pytań, może ktoś mi pomoże:
- mam kabel VGA łączacy monito z kompem i teraz chcialem nim puscic obraz na telewizje, ale nie wiem jak podłaczyć dzwiek zeby szedł przez głosniki TV. Nie mam w laptopie wyjscia hdmi.
- czy ktos ma pomsyl czemu po podłączeniu dysku usb 500GB (2,5') na ktorym są różne pliki w tym moje zdjecia, TV nie widzi tego napedu, każe mi włożyć kartę SD jeżeli chce oglądać zdjęcia
 

bezet

New member
- mam kabel VGA łączacy monito z kompem i teraz chcialem nim puscic obraz na telewizje, ale nie wiem jak podłaczyć dzwiek zeby szedł przez głosniki TV. Nie mam w laptopie wyjscia hdmi.
Maly 'jack' z karty dzwiekowej komputera <<na>> 2 chinche do plazmy. Innego wyjscia nie ma jak przesylasz obraz d-sub'em (pc/vga)
 

elcede

New member
wreszcie mam mojego G20. Póki co po jednym dniu jestem pod wrażeniem(obraz analogowy z kablówki). Naprawdę lepszy obraz niż na poprzedniku ktorym był CRT.

Dużo osób pisało o słąbej czerni. Ja nic nie widzę, dla mnie czerń jest czarna, dużo lepsza niż w LCD.
Najlepsze jest to, że plazma nie męczy tak oczu jak LCD, nie wiem z czego to wynika.

A teraz mam kilka pytań, może ktoś mi pomoże:
- mam kabel VGA łączacy monito z kompem i teraz chcialem nim puscic obraz na telewizje, ale nie wiem jak podłaczyć dzwiek zeby szedł przez głosniki TV. Nie mam w laptopie wyjscia hdmi.
- czy ktos ma pomsyl czemu po podłączeniu dysku usb 500GB (2,5') na ktorym są różne pliki w tym moje zdjecia, TV nie widzi tego napedu, każe mi włożyć kartę SD jeżeli chce oglądać zdjęcia

Co do dysku to moze byc w NTFS i dlatego go nie widac, niestety tv czyta tylko PAL, a co do dzwieku to juz ktos wyzej odpowiedzial.
 

cezi1

New member
Panasonic TX-50GW20

Witam wszystkich.

To mój pierwszy post na tym forum. Stałem się ostatnio szczęśliwym posiadaczem Panasonica P50GW20. Jestem bardzo zadowolony z obrazu z dźwieku trochę mniej, ale muszę poeksperymentować z ustawieniami. Bardzo chwalę sobie funkcjonalność TV. W slocie CI mam moduł Cyfrowego Polsatu z programami High Definition, który (prawie) hula perfekcyjnie. W tym zawieram odpowiedź na pytania tych którzy pytali o kompatybilność tunera DVB-S z polskimi platformami. Mam też kartę Cyfry+ z modułem Aston 1.05 ale jest to moduł bez HD, więc moge potwierdzic tylko, że programy SD śmigają aż miło. A teraz trzy pytania:

1. Czy ktoś ma w PDF polską lub angielska instrukcję do tego modelu. W pudełku były cztery (niemiecka, francuska, czeska i włoska)?
2. Mam problem z kanałem Eurosport 2 HD. po znalezieniu kanału, moduł nie jest go w stanie odkodować. U mojego taty na Fergussonie 8800 (chyba) przy włożonym moim module kanał smiga aż miło. Nie jest więc to problem uprawnień karty/modułu. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć jak temu zaradzić. U ojca ten kanał jest dwukrotnie na liście kanałów u mnie tylko raz, być może tuner "nie widzi" tego własciwego. Próbowałem ustawić ręcznie bez skutku. Wszystkie pozostałe kanały HD, które mam w pakiecie - bez zastrzeżeń.
3. Nie mogę w ogóle znaleźć kanału Aktywacja CAM (polsatowskiego). Podobnie jak w pytaniu drugim, byc może jest to problem listy kanałów
4. Nie umiem wgrać polskich znaków w teletekscie i w info pod programami. W całym menu polskie czcionki działają bez zastrzeżeń



Proszę o podpowiedzi
Cezi
P.S. Soft 2.006 - aktualizacja przez LAN, na razie telewizor nie wykrył aktualizacji.
 

Jacket

New member
mam pytanie - czy ten telewizor ma polskie menu do wyboru?

Witam wszystkich.

To mój pierwszy post na tym forum. Stałem się ostatnio szczęśliwym posiadaczem Panasonica P50GW20. Jestem bardzo zadowolony z obrazu z dźwieku trochę mniej, ale muszę poeksperymentować z ustawieniami. Bardzo chwalę sobie funkcjonalność TV. W slocie CI mam moduł Cyfrowego Polsatu z programami High Definition, który (prawie) hula perfekcyjnie. W tym zawieram odpowiedź na pytania tych którzy pytali o kompatybilność tunera DVB-S z polskimi platformami. Mam też kartę Cyfry+ z modułem Aston 1.05 ale jest to moduł bez HD, więc moge potwierdzic tylko, że programy SD śmigają aż miło. A teraz trzy pytania:

1. Czy ktoś ma w PDF polską lub angielska instrukcję do tego modelu. W pudełku były cztery (niemiecka, francuska, czeska i włoska)?
2. Mam problem z kanałem Eurosport 2 HD. po znalezieniu kanału, moduł nie jest go w stanie odkodować. U mojego taty na Fergussonie 8800 (chyba) przy włożonym moim module kanał smiga aż miło. Nie jest więc to problem uprawnień karty/modułu. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć jak temu zaradzić. U ojca ten kanał jest dwukrotnie na liście kanałów u mnie tylko raz, być może tuner "nie widzi" tego własciwego. Próbowałem ustawić ręcznie bez skutku. Wszystkie pozostałe kanały HD, które mam w pakiecie - bez zastrzeżeń.
3. Nie mogę w ogóle znaleźć kanału Aktywacja CAM (polsatowskiego). Podobnie jak w pytaniu drugim, byc może jest to problem listy kanałów
4. Nie umiem wgrać polskich znaków w teletekscie i w info pod programami. W całym menu polskie czcionki działają bez zastrzeżeń



Proszę o podpowiedzi
Cezi
P.S. Soft 2.006 - aktualizacja przez LAN, na razie telewizor nie wykrył aktualizacji.

Mam pytanie:
czy ten telewizor GW20 ma polskie menu do wyboru w ustawieniach?
 
Do góry