Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

regisek

New member
Witam,

przegrzebuję się przez wątek, ale nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie. Proszę o Wasze opinie. Szukam TV do pokoju, max 42 cale (większy się nie zmieści między półki), oglądany w ciągu dnia i wieczorem, ostre światło nie pada, ale pokój jasny, okna prostopadle do ekranu.
TV byłby używany TYLKO do kina domowego i grania na PS3. Dobrze by dobrze odtwarzał filmy w DivX oraz DVD.

Na placu boju została Plazma Panasonic G20 i Samsung C650. Możecie mi doradzić, który wybrać?

Dziękuję i pozdrawiam!
 

Dwd89

New member
Eurosport2 HD - sa na antenie 2 takie kanaly, i jeden z nich bedzie dzialal Ci na cyfrowym polsacie a drugi nie :) wiec musisz lepiej poszukac :)

1. Mam język napisów ustawiony na preferowany, natomiast ustawienia wyswietlania : Wschodni2 a i tak w info o programach są krzaczki ;/.

2. Programuje nagrywanie i wyłączam telewizor, program się nie nagra ;/
Programuje nagrywania i przełączam w tryb hdmi - podpięty pc. nic się nie nagra ;/

3. EPG, daję INFO i lece po kanałach, chce widzieć co na nich leci zanim na nie wejdę, czy da się coś z tym zrobić ?

4. Dlaczego dysk musi mieć własne zasilanie ? Dysk 2,5 cala podłączony tylko do usb w TV działa normalnie.

5. Rejestrujecie się na divx.com ?
 
Ostatnia edycja:

kik-a

New member
Witam. Nieco inne pytanie. 42G20 kosztuje prawie tyle samo co 46G10. Odleglosc od tv od 2m do 3,5m. Zrodlo glownie SD (cyfra,polsat). Czy G20 ma na tyle lepsza jakosc, ze lepiej brac mniejszy czy lepiej wziac wiekszy ale starszy model czyli G10.

Glownie interesuje mnie jakosc obraz i jakosc skalowania SD.

--
dzieki
pozdrawiam
 

cezi1

New member
Eurosport2 HD - sa na antenie 2 takie kanaly, i jeden z nich bedzie dzialal Ci na cyfrowym polsacie a drugi nie :) wiec musisz lepiej poszukac :)

Ale jak szukać? Ja w liście kanałów mam tylko jeden Eurosport 2HD. Jak znaleźć drugi?
A czy masz kanał Aktywacja CAM?

Pzdr.

Cezi
 

Dwd89

New member
niewiem czy mam kanał aktywacja CAM bo takiego nie zauważylem natomiast co do Eurosportu to musisz poszukac na necie informacji na jakiej czestotliwosci go znalezc i poszukac recznie, ja w ten sposob wszystkie kanaly cyfry+ znalazlem, bo automatycznie to góra połowe znalazło
 

MARER

New member
Na placu boju została Plazma Panasonic G20 i Samsung C650. Możecie mi doradzić, który wybrać?

Dziękuję i pozdrawiam!

Drogi kolego ...
Jestem po przesiadce z B650 ( C650 nie różni się niewiele ) na G20 i powiem szczerze, że nie widzę możliwości powrotu na tej klasy LCD ;)
chyba , że ponad jakośc obrazu cenisz sobie multimedialne bajery Samsunga

pozdrawiam
 

cezi1

New member
niewiem czy mam kanał aktywacja CAM bo takiego nie zauważylem natomiast co do Eurosportu to musisz poszukac na necie informacji na jakiej czestotliwosci go znalezc i poszukac recznie, ja w ten sposob wszystkie kanaly cyfry+ znalazlem, bo automatycznie to góra połowe znalazło

Witam!

Czy byłbyś tak uprzejmy wytłumaczyć mi jak znalazłeś ten drugi kanał z EUROSPORT 2 HD. Ja wpisuję ręcznie częstotliwość i polaryzację, znajduje mi ten kanał, a potem jest informacja "kanał zakodowany". Jesli masz na liście kanałów dwa Eurosporty2 HD, czy mógłbyś podać mi ich parametry do wpisania ręcznie, bo to co ja znajduję na necie nie skutkuje.

Pzdr.
Cezi
 

artin321

New member
Czy ktoś już się bawił w przeróbkę MKV na AVCHD ?, zrobiłem to programem Mulitavchd ale trwa to strasznie długo jeżeli chce się uzyskać obraz bardzo dobry. TV czyta na podłączonym dysku przez USB idealnie :), przewijanie bez zacieć itd.

Ale pytanie moje jest inne :
- czy ktoś próbował to robić innym programem, tak aby konwersja była szybsza ?,
- w jaki sposób dodać kilka filmów do AVCHD tak aby można sobie wybierać konkretny film do oglądania.
Wiem że może pytanie nie dotyczy tego wątku bezpośrednio , ale szukałem na innych forach i nie znalazłem odpowiedzi
 

Shmit

New member
Trwa dlugo i bedzie trwac bo tak juz jest jak nie ma sie bardzo szybkiego kompa , ja za to ponowie swoje pytanie dotyczace watku , prosilbym uzytkownikow o zdjecia TV podczas pracy w ciagu dnia

Pozdrawiam
 

jerryy

New member
Ludzie to maja dziwna nature... jak juz cos kupia to chocby ich lamali kolem nie przyznaja sie ze to co kupili ma jakies wady. Przeczytalem ten watek przed zakupem telewizora (TX-P42G20ES), a nikt nie wspomnial ze uzywa ditheringu do cieniowania! Telewizor ktory mial miec takie super-hiper kolory i czern nie ma nawet 8-bitow na kolor, tak na oko to wyglada na 6 bit czy nawet 4 bit, czyli jakosc obrazu rodem z Amigi, poczatek lat 90tych. Moze i kolory sa ladne, szkoda tylko ze ich tak malo.

Efekt jest widoczny z bliska, na ciemniejszych tlach lub przejsciach, wyraznie wtedy widac jak tancza sobie pojedyncze piksele tworzac `przejscie` tonalne lub odcien (rowniez na nieruchomym obrazie). Z daleka nie rzuca sie oczy, ale nawet z odleglosci 2.5 m widac go jako delikatne mrowienie wokol ciemnych konturow lub przejsc, oraz przy rozjasnianiu lub sciemnianiu obrazu, lub ruchu. Efekt niezalezny od sygnalu, widoczny nawet w menu telewizora.

Pisze zeby ostrzec, ew. kupujacych ten telewizor aby zwrocili uwage w sklepie czy im ten feler przeszkadza czy nie. Co prawda w danych technicznych jest cos o 12 bitach na kolor, ale to raczej dotyczy wewnetrznego przetwarzania, sam panel nie jest nawet 8 bitowy. Dodatkowo, mimo ze panel jest niby 100Hz, czasem widoczne jest delikatne migotanie obrazu. Akurat to mi za bardzo nie przeszkadzalo, jest o wiele lepiej niz na telewizorach CRT, ale jednak nie tak jak na LCD.

PS: Zastanawiam sie nad zwrotem, ale prawde mowiac wielkiego wyboru nie ma w tej cenie... sony nie robi 42 cali, samsungi lcd maja inne wady (m.in. gorsze skalowac obrazu SD) itp.
 

pawels_123

New member
jerryy - szkoda, że nie chciało Ci się przeczytać także innych recenzji (np. na FlatpanelsHD), znalazłbyś tam informacje, które cię "zaskoczyły"

Panasonic G20 review - FlatpanelsHD

Cytat:
"Color reproduction and accuracy on G20 is good but not perfect. I talked about the THX mode before that was able to provide very accurate colors, but accuracy is one thing gradtion is another. Imagine, for example, a smooth color transition from dark red to bright red. Ideally this would be perfectly smooth displaying all the small steps in red, but the G20 has a tendency to reproduce some of colors in "blocks" divided some section of the gradient into "steps".

It is not critical and the G20 is not an inferior is much similar to G10 in this regard but it is something the plasma technology still needs to improve.
It also detected on motion, because plasma technology is creating some colors by mixing new colors from existing one (called dithering). This is how plasma panels display dark gray tons, by mixing black with white. When rapid movement on the panel occurs it is difficult for the plasma panel to mix colors, because... yeah, they are constantly moving on the panel. You can also experience some shading issues with some colors on G20 (banding-like phenomenon) but again, it’s not much different from the G10 – but inferior to the KURO reference.

Phosphor trailing has not been eliminated on G20 either. Phosphor trailing occurs because of the phosphor that is been activated on plasma panels. When the phosphor emits light and changes state some intermediate colours are displayed – typically green and yellow. And you might experience this in sports or black/white moves.

Response time on G20 is far superior to all LCD-TVs today but phosphor trailing has not been reduced compared to last year’s G10.
Supposedly only the VT20 series will feature the new phosphor structure from Panasonic that should reduce phosphor trailing significantly.

G20 still has some plasma noise, too, from the dithering process. It has not been reduced compared to G10 and Panasonic has not reached Pioneer KURO that still sets the standards on most important separate picture characteristics as well as overall picture quality. If you’re standing around 1-1.5 meters from the 42-inch you can spot the plasma noise."



Pomimo tych uwag TX-P42G20 został bardzo dobrze oceniony:
"We therefore award the G20 series with our Highly Recommended Award."
 
Ostatnia edycja:

pawels_123

New member
Czy ktoś już się bawił w przeróbkę MKV na AVCHD ?, zrobiłem to programem Mulitavchd ale trwa to strasznie długo jeżeli chce się uzyskać obraz bardzo dobry. TV czyta na podłączonym dysku przez USB idealnie :), przewijanie bez zacieć itd.

Ale pytanie moje jest inne :
- czy ktoś próbował to robić innym programem, tak aby konwersja była szybsza ?,
- w jaki sposób dodać kilka filmów do AVCHD tak aby można sobie wybierać konkretny film do oglądania.
Wiem że może pytanie nie dotyczy tego wątku bezpośrednio , ale szukałem na innych forach i nie znalazłem odpowiedzi


Do szybkiej konwersji używam programu mkv2vob - w kilka minut (bez transkodowania) zamienia 8GB mkv na obrazy avchd.
Jak dla mnie konwersja jest bardzo dobra, chociaż niektórzy (bardziej wybredni) narzekają.
 

Prezes59

New member
To jakaś paranoja...w Europie juz jest.też czekam na 46" lub 50" i już mi się nie chce czekac.
No i kupiłem LG 50PK950 i jest super.Ustawienia THX i eksperckie ze strony flatpanels.dk , dekoder z n-ki , w komplecie wszystko co trzeba od filtrów ferrytowych, dongla wi-fi,2 piloty ,oprogramowanie....ekstra ,polecam!
 

Holy

New member
polskie znaki

Ponowie swoje pytanie o wyświetlanie polskich znaków na P42G20E. Przekonwertowałem plik tekstowy na srt jak również przy pomocy Polskiego Ogonka i gżegżółki na ISO 8859-2 w różnych kombinacjach. Część znaków jak "ó", "ę", "ć", jest normalna, ale "ś", "ą" czy "ź" brakuje bądź wyświetlane są w ich miejscach dziwne znaczki. Napisy wyświetlam na Latin2. Czy jest jeszcze coś co mógłbym zrobić żeby pokazywało je dobrze? Ktoś już mi radził żeby wpasować napisy w film, ale nie o to mi chodzi
 

Panassos

New member
"Telewizor ktory mial miec takie super-hiper kolory i czern nie ma nawet 8-bitow na kolor, tak na oko to wyglada na 6 bit czy nawet 4 bit, czyli jakosc obrazu rodem z Amigi, poczatek lat 90tych. Moze i kolory sa ladne, szkoda tylko ze ich tak malo."

No cóż dla mnie moja plazma może i wyświetlać i 1 bit na kolor byle by robiła to dalej tak wspaniale jak do tej pory.Czy nie lepiej oceniać na oko a nie drążyć techniczne opisy i denerwować sie że czegoś tam tv nie ma? Powiem tylko że akurat niedawno mój znajomy kupił nowy tv Samsunga 37" leda i zaprosił mnie do pomocy w instalacji. Byłem ciekaw jak led wypadnie w porównaniu z panasem g20e. Mam plazme 2 tygodnie i oko już mi sie "przestawiło" na obraz plazmy. Led Samsunga jest super cienki i ma obraz niemigoczący....i to chyba jedyne zalety jakie zobaczyłem...Do wad moge zaliczyć: straszne odbijanie światła(szyba na całości) słabe kolory, kolory blakną przy patrzeniu z boku, słabe wykonanie tv...plastik z tyłu obudowy i łączenie z podstawką...Po powrocie do domu z ulgą włączyłem Panasia i znowu podziwiam te piekne kolory i głebie obrazu...Led może sie schować...
ps:sorry za błedy z e, klawiatura mi siadła...
 

jerryy

New member
No cóż dla mnie moja plazma może i wyświetlać i 1 bit na kolor byle by robiła to dalej tak wspaniale jak do tej pory.Czy nie lepiej oceniać na oko a nie drążyć techniczne opisy i denerwować sie że czegoś tam tv nie ma?

Nie trzeba specjalnie drazyc, jakbym nie widzial to bym nawet slowem nie pisnal, moglby sobie miec 1-bit ;] Przy podlaczeniu przez euro jeszcze pol biedy (sygnal analogowy zmiekcza obraz, jest bardziej rozmyty i przez to mroczki mniej widoczne), za to po HDMI lub przy odtwarzaniu z DivXa dithering jak marzenie. Skoro to widac czasem nawet z 2.5 m, np. przy szybkim ruchu kamery (a niektorzy na ta odleglosc polecaja juz 42 cale) to dla mnie to istotna wada.
 

kwo

New member
zanikający dźwięk przez HDMI

... i jeszcze jeden problem. Po podłączeniu kamery cyfrowej HD przez HDMI (1080i) zanika mi dźwięk - czyli jest np. 3 min a później bezpowrotnie znika. Po "pogmeraniu przy stacji dokującej" (rozłączenie kamery i powtórne podłączenie) znów się pojawia na kilka minut. Jak obstawiacie gdzie leży problem:
1. Kabel HDMI
2. Stacja dokująca
3. Kamera
4. Telewizor
?
 
Ostatnia edycja:

mario_p

Member
ja za to ponowie swoje pytanie dotyczace watku , prosilbym uzytkownikow o zdjecia TV podczas pracy w ciagu dnia

Pozdrawiam

Tu zrobiłem fotkę komórką jak rano świeciło mi słońce przez okno.
Rewelacji nie ma ale na CRT Sony 29'' w innym pokoju widać jeszcze mniej jak świeci na niego słońce.
 

Attachments

  • G20 sun.jpg
    G20 sun.jpg
    90,1 KB · Wyś: 189
Do góry