Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

bezet

New member
BEZET, to moja pościel z łóżka w sypialni się odbija:oops: :)
To troche wyjasnia sprawe ... ale i tak czul bym sie troche zawiedziony tym kolorem. Zupelnie inny niz na zdjeciach panasonica. Ogolnie ten z ich zdjec by mi bardzo pasowal, ten rzeczywisty juz nie. Nie ma co plakac, mam czarny i ladnie mi pasuje. Jak widac ten szary ze zdjecia mario_p znacznie rozni sie od szarego. :p
 

Attachments

  • 3_s.jpg
    3_s.jpg
    89,9 KB · Wyś: 329

robinio30

New member
Czy jest gdzieś do kupienia P46G20ES ? Jeśli nie to czy i kiedy będzie dostępny. Będę wdzięczny za wszelkie informacje.
 
Ostatnia edycja:

donek

New member
Przed chwilą podłączyłem dekoder Aster pod wejście HDMI 1, moje zdziwienie było bezgraniczne ponieważ po włączeniu dekodera Aster TV sam ustawił się na odpowiednie wejście. Niestety po podłaczeniu ampli do wejścia HDMI 2, TV już nie przełączył się na odpowiednie wejście. Problem tkwić musi albo w specyfikacji wejścia, bądź też w ustawieniach w menu, jednak tego ustawienia nie udało mi się znaleźć. Chyba muszę skontaktować się z Panasonikiem w tej sprawie, chyba, że ktoś ma jeszcze jakieś pomysły.

Właśnie dostałem odpowiedź z Panasonic Polska. Funkcjonalność, o której pisałem nazywa się "samoczynne włączanie" i "samoczynne wyłączanie". Opisane to jest na stronie 30 i 74 instrukcji. Niestety funkcja ta jest, jak mi napisali z PP, dostępna tylko dla złącza HDMI1.
 

mati2407

New member
Witam :) Jestem od dzis szczesliwym posiadaczem G20e w 42 calach. Odbior faktycznie super (tylko musial sie troszke rozgrzac ;p) niedlugo zainwestuje w n-ke (a slyszalem dzisiaj w radiu ze niedlugo beda dobre promocje :D)

Po krotkiej zabawie mam 2 pytanka do innych uzytkownikow:

Jakie poleciacie ustawienia obrazu? Jakos sobie ustawiem ale slyszalem ze niektorzy potrafia wyciagnac duzo wiecej ;p

Wlozylem Pena w wejscie no i tak... w prawym dolnym rogu wyswietla sie napis ze podlaczono pendriva ale gdy chce go uruchomic (czytalem w instrukcji ze mozna tym samym guziczkiem co do kart SD) no i klikam i wyswietla sie napis : NIe wlozono urzadzenia
Troche poczytalem w tym watku ale tu jest 100 stron i nie znalazlem.. Co robie zle? zmienilem na pliki FAT i dalej to samo... jakies pomysly?
 

tacim

New member
a co ten pen ma zdziałać filmy chcesz oglądać czy nagrywać . Nagrywac nie dasz rady musi mieć swoje zasilanie a filmy bez prblemu jak zgrasz na pena i dasz fat32 to możesz kllikać na SD i tam będzie karta i kabelek dasz kabelek i wejdzie w pena :)
 

damiantomek2

New member
Witajcie
Mam pytania do posiadaczy G20:
1. Jak sobie radzi z filmami po usb? zarówno z pena jak i z przenosnego dysku
oczywiście w w fat32 i z własnym zasilaniem?
2. Czy sie mocno nagrzewa? Ostatnio spotkałem się bowiem z opinia iż panasy mocno sie grzeją?
3. Jak z płynnością obrazu w ruchu fachowo to nazywają Judder?
4. Czy ktoś porównywał G20 do nowych plazm Samsunga C550 lub C6500?


Będę wdzięczny za opinie.

Pozdrawiam
 

mati2407

New member
to możesz kllikać na SD i tam będzie karta i kabelek dasz kabelek i wejdzie w pena :)
wiem ze jestem nieogarniety... moze jest pozno ale nie rozumiem ;D
Tak chodzi mi oczywiscie tylko o odtwarzanie... no i jak go wtykam to pokazuje sie napis ze znaleziono urzadzenie USB no i jak wchodze zeby np poogladac zdjecia to jest czerwony napis "Nie znaleziono urzadzenia"

edit: rano podlaczylem telefon po USB i wszystko czyta a Pena dalej nie... nie wiem moze on nie lubi mojego pena ;D
 
Ostatnia edycja:

bezet

New member
wiem ze jestem nieogarniety... moze jest pozno ale nie rozumiem ;D
Tak chodzi mi oczywiscie tylko o odtwarzanie... no i jak go wtykam to pokazuje sie napis ze znaleziono urzadzenie USB no i jak wchodze zeby np poogladac zdjecia to jest czerwony napis "Nie znaleziono urzadzenia"

edit: rano podlaczylem telefon po USB i wszystko czyta a Pena dalej nie... nie wiem moze on nie lubi mojego pena ;D
A jaki system plikow masz na tym penie? Jak NTFS to nie przeczyta. Przeformatuj go na FAT i bedzie widoczny ;]
 

mati2407

New member
Jest sformatowany na FAT ponadto pendriva mojego syna tez nie czyta...

A jaki system plikow masz na tym penie? Jak NTFS to nie przeczyta. Przeformatuj go na FAT i bedzie widoczny ;]
Jest widoczny gdy go podlacze ale gdy wchodze zeby cos z niego odpalic to wyswietla sie napis ze zadne urzadzenie nie jest podlaczone.... czyli tak jakby czyta go tylko przy w pieciu we wtyk a potem przestaje

Ale pendrive tania sprawa... tylko ktore dzialaja? albo co jest nie tak z moim
 
Ostatnia edycja:

damiantomek2

New member
Uprzejmie informujemy, że w polskiej dystrybucji poniższy model nie jest
przewidziany. Dostępny natomiast będzie model TX-P42G20ES.


Pozdrawiam,
Maciej Zwierzchowski
Info / Panasonic Polska
maciej.zwierzchowski@ext.eu.panasonic.com

I CO WY NA TO ?!

Wygląda mi na to iż dla Panasonica nie jesteśmy w Europie.
Zostaje kupować na ryzyk spoza krajowej dystrybucji.
No i jest jeszcze w tle info. iż dni Panasonic Polska są
też policzone.

Pozdrawiam
 

Shmit

New member
Witam ponownie

jak juz pisalem wczesniej jestem/bylem zdecydowany na ten model TV
Po przyslowiowym przespaniu sie z tematem nabralem watpliwosci odnosnie tego wyboru ,mianowicie chodzi o wspomniana czern a moze jej brak ,naprawde jestem juz skolowany odnosnie tego TV ,nie chce sie zawiesc zwlaszcza ze ponad 5 K za 50 cali to niemalo ,moze jest jakis sprawdzony 50 calowy model plazmy ktory bedzie dzialal bez zadnych fochow w postaci szarej czerni ,podpowiem ze LG nie wezme za darmo ,mam uprzedzenie do tej firmy.

Wiem ze znajdzie sie ktos kto napisze zebym poszukal ,szukam od kilku miesiecy odpowiedniego modelu ,mialem na oku S20 ale brak powloki antyrefleksyjnej dyskwalifikuje go na starcie ,telewizor musi posiadac Full HD ,i od 100 do wiecej HZ ,maly input lag poniewaz 50% jesli nie wiecej bedzie uzywany do grania na xboxie.

Dziekuje za sugestie ,dodam ze w sklepach bylem i nic nie moge wybrac bo w sklepach ekspozycja obrazu rozni sie od tej w domu

Pozdrawiam
 

kwo

New member
problem z plikami mp4

Witam,

Niestety zauważyłem że telewizor *G20E nie czyta moich filmów z kamery HD Samsunga. Filmy skompresowane są H.264 i widoczne są jako .mp4. Czy ktoś mi moze wytłumaczyć jaka jest różnica między AVCHD a plikami MPEG-4 (jeszcze niedawno myślałem że to to samo) - strasznie to pogmatwane. Jak mogę przekonwertować moje pliki .mp4 na AVCHD tak aby telewizor je widział?

Ewentualnie grzecznie proszę o przekierowanie do odpowiedniego wątku ;-)
 
Ostatnia edycja:

axelife

New member
Witajcie
Mam pytania do posiadaczy G20:
1. Jak sobie radzi z filmami po usb? zarówno z pena jak i z przenosnego dysku
oczywiście w w fat32 i z własnym zasilaniem?
2. Czy sie mocno nagrzewa? Ostatnio spotkałem się bowiem z opinia iż panasy mocno sie grzeją?
3. Jak z płynnością obrazu w ruchu fachowo to nazywają Judder?
4. Czy ktoś porównywał G20 do nowych plazm Samsunga C550 lub C6500?

1. Z podłaczeniem USB i odtwarzaniem radzi sobie bardzo dobrze. Jest tu jednak pewna niedorobka wedlug mnie - mianowicie nie mozna ZOOM'owac filmu odwtarzanego z USB -czyli np trzeba oglaac z czarnymi pasami gora/dół. Druga dziwna rzecz to taka ze dla USB nie ma ustawienia THX...
2. moj sie nie grzeje
3. Jestem jednym z tych szczesliwców ktorzy nie zauwazaja - natomiast zdecydowanie widac artefakty generowane przez IFC.
 
Do góry