Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

axelife

New member
1) Jesli dotyczy to tylko sygnału SD, to nie ma się co martwić, po prostu czasem (przy ilości operacji, jakie wykonuje TV, żeby z SD był jakiś w miarę ładny obraz) występują efekty uboczne tworzenia obrazu, tzw artefakty.
Jeśli dotyczy to też HD, to niestety nie mam pojęcia... :sad: Może po prostu słaba jakość sygnału...

2) ECO dostosowuje jasność do warunków panujących w pokoju, więc jeśli jest bardzo jasno, to ECO bardzo mocno zwiększy jasność (a wtedy ta funkcja zamiast obniżać, zwiększa pobór prądu, dlatego nazwa "ECO" jest trochę myląca).
Tryb oszczędnościowy po prostu dostosowuje parametry obrazu pod kątem zmniejszenia poboru prądu.

3) Jeśli o nic się nie obijał podczas jazdy, to taki kąt nachylenia moim zdaniem nie powinien spowodować żadnej awarii.

AD1. Dotyczy wszystkiego - SD, HD, rowniez DVD a wlasciwie DVix...
AD2. ECO faktycznie jest nieco spaprane - w ciagu dnia mocno rozjasnia - ale na razie nie zmieniam tego - za jakies 2-3 tyg - poustawiam na stale wszystko wg wskazowek z tej slowenskiej strony...
AD3. nie obijal sie - zablokowany i oblozony ze wszystkich stron - natomiast niestety kazdy wie jak wygladaja nasze wspaniale polskie drogi - a szczegolnie po zimie.... :(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
z lewej Sony EX 500
z prawej panasonic G 20
010_P1090333.JPG


zależy od systemu podświetlenia matrycy , załączenia trybu oszczędnego i Eco :


007_P1090574.JPG


008_P1090575.JPG


009_P1090576.JPG


010_P1090577.JPG


011_P1090578.JPG


012_P1090579.JPG


013_P1090580.JPG


014_P1090581.JPG


015_P1090582.JPG


016_P1090583.JPG


017_P1090584.JPG
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
test dziś - jest tego naprawdę dużo. Sorry za opóźnienie.

To nie jest porównanie . To jest prezentacja różnicy poboru w różnych ustawieniach podświetlenia matrycy. I dotyczy przypadkowego lcd i przypadkowej plazmy.
 

jarek70

New member
Na pewno pobiera więcej niż Led i LCD
THX Kalibracja (The Dark Knight Blu-ray) 105 wat
THX Kalibracja (Planet Earth) 209 wat
Średnia
157 Watt

TU masz test Google Tłumacz
 
Ostatnia edycja:

axelife

New member
Pytanie z innej beczki:
czy ktos probowal juz odtwarzania plikow mkv z USB?
Probowalem multiAVCHD ale tak zmodyfikowany plik nie chce dzialac - tzn. TV wogole nie widzi tego pliku na dysku USB. Oryginalnly plik mkv tez nie dziala...
DIVX natomiast bezproblemowo (poza tym ze polskie napisy nieco kuleja - zadne z ustawien napisow nie daja 100% dobego efektu..:( )
 
Ostatnia edycja:

yaneq

New member
Bez reklam
a filtry ferrytowe nadają się także na kabel zasilający? ewentualnie na HDMI? szukałem dużo na ten temat w sieci ale nic ciekawego na ten temat nie znalazłem.
 

elcede

New member
Pytanie z innej beczki:
czy ktos probowal juz odtwarzania plikow mkv z USB?
Probowalem multiAVCHD ale tak zmodyfikowany plik nie chce dzialac - tzn. TV wogole nie widzi tego pliku na dysku USB. Oryginalnly plik mkv tez nie dziala...
DIVX natomiast bezproblemowo (poza tym ze polskie napisy nieco kuleja - zadne z ustawien napisow nie daja 100% dobego efektu..:( )

Ja nie probowalem co prawda, ale z tego co przeczytalem to pliki przerobione multiAVCHD trzeba chyba wrzucac na karte pamieci wraz ze struktura plikow (jest temat na forum ktory wszystko to objasnia), z pendrive to chyba nie pojdzie a juz na pewno nie odczyta mkv.
 

tacim

New member
Witanko jestem nowy i mam pytanko czy pomiędzy Panasem G20 a Samem B850 jest aż taka przepaść technologiczna. Choć widzę że jeden i drugi ma swoich wilbicieli .
 

jarek1406

New member
Ja nigdy nie kupię koreańskiego sprzętu - mam uraz z dzieciństwa - wiem że tak naprawdę połowa osprzętu japońskiej produkcji to i tak Korea albo Chiny ale
nie umiem i już - to silniejsze ode mnie. Moi rodzice mieli taka samą blokadę przed samochodami japońskiej produkcji - co dziś wydaje się niedorzeczne - ale muszę z tym żyć.
 

jarek1406

New member
czekam na pierwsze poważne testy 50V20 i 50VT20 i wybiorę między nimi - odłożyłem kasę na tv jakieś 1,5 roku temu i ciągle czekałem z nadzieją, że Panasonic dogoni Kuro - straciłem nadzieję, ale i tak kupię - mam sentyment - wiele lat miałem CRT tej firmy i do dziś z przyjemnością je oglądam
 

jurcusz

New member
Kalibracja Panasonica P42G20E

Mam od 2 tygodni plazmę Panasonica P42G20E. Dużo słyszałem o tzw kalibracji, nie wiem jak to zrobić i czy to można samemu zrobić. Co to jest tzw THX. Proszę w tych 2 kwestiach jeśli to możliwe o pomoc.
 

axelife

New member
a filtry ferrytowe nadają się także na kabel zasilający? ewentualnie na HDMI? szukałem dużo na ten temat w sieci ale nic ciekawego na ten temat nie znalazłem.

Ja razem z dekoderem mialem kabel HDMI w ktorym taki filtr jest fabrycznie zalany razem z izolacja... Dekoder motoroli - wiec chyba w miare dobry - zreszta sam kabel ma pozlacane styki... Wiec pewnie cos tam niecos ten filtr moze dawac..
 

Asher29

New member
test dziś - jest tego naprawdę dużo. Sorry za opóźnienie.

To nie jest porównanie . To jest prezentacja różnicy poboru w różnych ustawieniach podświetlenia matrycy. I dotyczy przypadkowego lcd i przypadkowej plazmy.

LOL.

przeciez panele sa roznej wielkosci :roll:
moze porownaj z wyswietlaczem LCD 3'' w zegarku?

P.S. Aaa chodzi ci o to ze mniejszy telewizor bieze mniej pradu....
 
Ostatnia edycja:

kgroenwald

New member
1. Coś pisaliście że DVB-C nie działa prawidłowo, CAMy też nie - może ktoś potwierdzić prawdiłową pracę DVB-C z CAM. MPEG2 i MPEG4 ?
2. Czy nagrywanie po podłączeniu dysku działa tak że możemy z EPG powybierać programy i pozaznaczać ?
3. Czy jak nagrywamy z danej częstotliwości czy możemy oglądać programy na innej - krótko mówiąc czy ma 2 głowice ?

TIA
 
Ostatnia edycja:

cezaryece

Member
Czy seria G20 ma obudowę z takim dziwnym niebieskim odcieniem? Czy to jakies przekłamanie na zdjęciach?
Przyznam, ze wygląd ma dla mnie znaczenie i taka ciemno-szaro-niebieska obudowa nijak mi nie pasuje do pokoju.
 
Do góry