Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

Sopell

New member
Pytanko do posiadaczy:

Czy seria G20 posiada tuner TVB-S na pokładzie ???
Taki jak występuje w serii G15 i V10.
Zgodnie ze stroną Panasonica - ma h ttp://panasonic.pl/oferta.php?prod=4767(inaczej nie mogę podlinkować - za mało postów :p)
Mam tylko pytanie - pewnie dla wielu banalne, ale nie znalazłem odpowiedzi:
Czy kupując ten TV mogę do slotu CI wpakować kartę Cyfrowego Polsatu i dzięki temu pożegnać Dekoder Echostar Cyfrowego Polsatu, z którego nie jestem zadowolony?
 

wrx

New member
Bez reklam
„Uprzejmie informujemy, że przy długotrwałym wyświetlaniu obrazu
statycznego (np. wielogodzinne wyświetlanie zdjęcia - funkcja pause)
może spowodować tzw. efekt wypalenia się obrazu na panelu plazmowym.
Podobnie wielogodzinne wyświetlanie obrazów w formatach gdzie na ekranie
jest wyświetlana czarna ramka może spowodować mniejsze zużycie się
panelu w miejscach wyświetlania tych że czarnych ramek.
Informujemy także, że przy standardowym używaniu telewizora (zgodnie z
zaleceniami producenta wymienionymi w instrukcji obsługi) praktycznie nie
zachodzi niebezpieczeństwo wystąpienia w/w zjawisk.”
W instrukcji też jest o tym wzmianka – sprawdzałem.
To ja chyba coraz bardziej watpie w te plazmy...:?
 

miki750

New member
Nic nie burczy nie wypala się .U mnie włączony 12h/dobę i nic takiego nie stwierdziłem.Ale są jeszcze Lcd, Led także nikt nikogo nie zmusza do kupna plazmy.A to burczenie to bym reklamował.
 

jgx

New member
Bez reklam
Nic nie burczy nie wypala się .U mnie włączony 12h/dobę i nic takiego nie stwierdziłem.Ale są jeszcze Lcd, Led także nikt nikogo nie zmusza do kupna plazmy.A to burczenie to bym reklamował.
albo głupota, albo złośliwość - tylko Ty na całym globie masz wyjątkowy egzemplarz plazmy
 

jarek70

New member
W takim razie też mam wyjątkowy egzemplarz,a co ma buczec jak nie ma wiatraków,panel nie wydaje żadnych niepokojących dzwiękow( 300 h )co do wypalania ps3 mialem podpiete ok 3h tylko raz wiec nie bede sie wypowiadał na temat wypalania po długotrwałym graniu,zresztą nie gram w ogóle tv jest wyłącznie do oglądania filmów ,tak jak miki napisał są jeszcze lcd i ledy może to tam coś piszczy :)
 

wrx

New member
Bez reklam
Nic nie burczy nie wypala się .U mnie włączony 12h/dobę i nic takiego nie stwierdziłem.Ale są jeszcze Lcd, Led także nikt nikogo nie zmusza do kupna plazmy.A to burczenie to bym reklamował.
Oczywiscie, ze sa jeszcze LCD, ale ja, po czesci dziekie/przez to forum, przekonalem sie do plazm, jesli chodzi o obraz, a sam mialem ciagle w glowie czas reakcji matrycy - ale jak sie czyta takie watki, to sie czlowiek zaczyna zastanawiac...
 

elcede

New member
Jesli chodzi o buczenie, to jak sie zblize od tylu tv to slychac jakies bzyczenie, ale jak juz stane na 1m od przodu to nic nie slychac. Zas jesli chodzi o wypalenie, to moze wina jest ze kolega zamiast wypalic przez te 100h ekran to od razu sie wzial za granie :/ u mnie jak narazie wszystko ok, uwazam tylko do czasu zakonczenia procesu rozgrzewania zeby dluzej jakies logo sie nie wyswietlalo (narazie ogladam wszystko na ustawieniu zoom1 zeby obraz byl na jak najwiekszym obszarze ekranu) i mam nadzieje ze zadnych powidokow nie bedzie :p
 

Horhe Ortega

New member
Zgodnie ze stroną Panasonica - ma h ttp://panasonic.pl/oferta.php?prod=4767(inaczej nie mogę podlinkować - za mało postów :p)
Mam tylko pytanie - pewnie dla wielu banalne, ale nie znalazłem odpowiedzi:
Czy kupując ten TV mogę do slotu CI wpakować kartę Cyfrowego Polsatu i dzięki temu pożegnać Dekoder Echostar Cyfrowego Polsatu, z którego nie jestem zadowolony?
To chyba na stronie był błąd i już został poprawiony!Jak tunera DVB-S brak , to slot służyć może tylko dla DVB-T/C.
 
N

noka81

Guest
Rdzeń ferrytowy

Kiedy stosuje się dostepne w zestawie do telewizora dwa rdzenie ferrytowe. W których miejscach sie je montuje. Z góry dzieki za odpoweidz. Pozdrawiam
 

radecki

New member
Kiedy stosuje się dostepne w zestawie do telewizora dwa rdzenie ferrytowe. W których miejscach sie je montuje. Z góry dzieki za odpoweidz. Pozdrawiam

witaj
rdzenie mocuje się na kablu sieciowym jeżeli łączysz tv z ruterem poprzez gniazdo ETHERNET. mocuje sie je w odległości mniej niż 10 cm licząc od końca wtyczki do skrajnej pozycji rdzenia tak z jednej jak i z drugiej strony kabla czyli przy wejściu do rutera i tv.najlepiej spojrzeć w pdf. polskiej instr. śćiągnietej z neta str 81.
pozdr.
 

axelife

New member
witam,

Mam TX-P46G20E od ok tygodnia - poki co testuje na standardowych ustawieniach, oraz THX ustawionym dla zrodła z odtwarzacza DVD.
Kilka moich obserwacji oraz odpowiedzi na niektiore z ponizszych pytan:

Czern - moim zdaniem wzorowa, aczkolwiek w dzien sam panel jest szary wiec i czern jest szarawa - niemniej - nie przeszkadza to. Tak naprawde szarosc czerni widac tylko wtedy gdy caly obraz jest czarny, gdy na ekranie sa kontrasty - czyli miejsca i jasne i ciemne - czern jest OK.

MIgotanie - niestety wystepuje. Przynajmniej ja je dostrzegam. Nie jst to efekt wystepujacy stale lecz w konkretych scenach, Nie wiem czemu tez - ale znacznie czesciej migotanie obserwuje w dzien niz w nocy... BYc moze ma znaczenie jasnosc Panelu (vide - funkcja ECO)...?

Bzyczenie - wystepuje ale nie jest uciazliwe - slychac praktycznie tylko pozno wieczorem gdy TV jest jedynym wlaczonym urzadeniem a wyswietlane sa jasne sceny.

Skalowanie SD - REWELKA!!!! Obraz SD z cyfrowej kablowki jest rewelacyjny - oczywiscie duzo tez zalezy od stacji. RObilem tez probe podlaczajac zwykla teleskopowa antene i kawalek kabla koncentrycznego - analogowy TVN - calkiem spoko.

Obudowa - ktos pytal - brak kropek

Obraz HD - ZYLETA!!

Teraz kilka moich pytan i watpliwosci:

1. Czasami przy szybkich ruchach przedmiotu na ekranie lub kamery - da sie zaobserwowac cos w rodzaju naglej utraty pixeli tego przedmiotu - tak jakby podczas ruchu czesc danych sie gubiła... Czym to moze byc spowodowane? Dodam ze IFC ON/OFF - nie daje roznicy...

2. Czym sie roznia funkcje ECO od "oszczednosc energii"??

3. Telewizor teoretycznie nalezy przewozic w pozycji pionowej. Niestety moj ledwo sie miescil do auta - i jechal w pozycji lekko pod katem - tzn ok 15-20 stopni od pionu. Czy mozliwe ze wyzej wymienione efekty moga byc tego przyczyna? Czy mogl on ulec jakiejs awarii?

Napisze jak mi sie jeszcze cos przypomni. Jak cos - chetnie odpowiem na pytania.

pozdrawiam
 

Sopell

New member
To chyba na stronie był błąd i już został poprawiony!Jak tunera DVB-S brak , to slot służyć może tylko dla DVB-T/C.
Fakt - poprawili.
Jeżeli jednak TV miałby tuner DVB-S i slot CI mógłbym zrezygnować z dekodera Polsatu?
Pytanie do posiadaczy g20 -czy ten model zapamiętuje ostatnie wybrane źródło (np. hdmi 1) czy trzeba po włączeniu przestawiać TV? Ew. czy włączenie urządzenia pod hdmi przestawia telewizor na aktywny kanał?
 

adam-ant

New member
...
1. Czasami przy szybkich ruchach przedmiotu na ekranie lub kamery - da sie zaobserwowac cos w rodzaju naglej utraty pixeli tego przedmiotu - tak jakby podczas ruchu czesc danych sie gubiła... Czym to moze byc spowodowane? Dodam ze IFC ON/OFF - nie daje roznicy...

2. Czym sie roznia funkcje ECO od "oszczednosc energii"??

3. Telewizor teoretycznie nalezy przewozic w pozycji pionowej. Niestety moj ledwo sie miescil do auta - i jechal w pozycji lekko pod katem - tzn ok 15-20 stopni od pionu. Czy mozliwe ze wyzej wymienione efekty moga byc tego przyczyna? Czy mogl on ulec jakiejs awarii?
...

1) Jesli dotyczy to tylko sygnału SD, to nie ma się co martwić, po prostu czasem (przy ilości operacji, jakie wykonuje TV, żeby z SD był jakiś w miarę ładny obraz) występują efekty uboczne tworzenia obrazu, tzw artefakty.
Jeśli dotyczy to też HD, to niestety nie mam pojęcia... :sad: Może po prostu słaba jakość sygnału...

2) ECO dostosowuje jasność do warunków panujących w pokoju, więc jeśli jest bardzo jasno, to ECO bardzo mocno zwiększy jasność (a wtedy ta funkcja zamiast obniżać, zwiększa pobór prądu, dlatego nazwa "ECO" jest trochę myląca).
Tryb oszczędnościowy po prostu dostosowuje parametry obrazu pod kątem zmniejszenia poboru prądu.

3) Jeśli o nic się nie obijał podczas jazdy, to taki kąt nachylenia moim zdaniem nie powinien spowodować żadnej awarii.
 

kowal801

New member
Bez reklam
ECO dostosowuje jasność do warunków panujących w pokoju, więc jeśli jest bardzo jasno, to ECO bardzo mocno zwiększy jasność (a wtedy ta funkcja zamiast obniżać, zwiększa pobór prądu, dlatego nazwa "ECO" jest trochę myląca
W dzień ta funkcja w ogóle się nie przydaje ,ale za to wieczorem tak ;)
 

lucazz

New member
2) ECO dostosowuje jasność do warunków panujących w pokoju, więc jeśli jest bardzo jasno, to ECO bardzo mocno zwiększy jasność (a wtedy ta funkcja zamiast obniżać, zwiększa pobór prądu, dlatego nazwa "ECO" jest trochę myląca).
Tryb oszczędnościowy po prostu dostosowuje parametry obrazu pod kątem zmniejszenia poboru prądu.

Tryb oszczędnościowy, to chyba jednak coś innego.
Jeśli zostawisz na kilka minut stały obraz (np. EPG, albo strojenie), to TV ściemni go bardzo mocno.
Tak rodzaj wygaszacza.
 
N

noka81

Guest
witaj
rdzenie mocuje się na kablu sieciowym jeżeli łączysz tv z ruterem poprzez gniazdo ETHERNET. mocuje sie je w odległości mniej niż 10 cm licząc od końca wtyczki do skrajnej pozycji rdzenia tak z jednej jak i z drugiej strony kabla czyli przy wejściu do rutera i tv.najlepiej spojrzeć w pdf. polskiej instr. śćiągnietej z neta str 81.
pozdr.
Dziekuje za pomoc. Nie udało mi sie znaleśc instrukcji do tego tv na necie. pozdrawiam
 
Do góry