Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

maciek_m1

New member
a ja powiem tak: zamówiłem i będę się nim cieszyć, niezależnie od tego jak kiki go zjedzie i ne wiedzieć czemu :p jestem dziwnie spokojny o to, że jak go skalibruje będzie lepiej niz u kikiego ;)


aspon, możesz spać spokojnie

mam G20 od tygodnia i jak na razie nic nie zmąciło mojej radości
(no może to, że liczyłem na lepszą jakość divix bezpośrednio z odtwarzacza w telewizorze - z komputera jest wyraźnie lepiej, a z WD Live TV po prostu świetnie)

a komentarze co niektórych :cool: tylko mnie bawią do rozpuku

(certyfikat THX jaki otrzymał G20 naprawdę oddaje jakość obrazu)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zacznijmy o początku - kto z Was widział stojące modele Sony i Panasonica obok siebie.
Na podstawie opisów - muszę stwierdzić że nikt.
Staram się nie zabierać głosu jak nie widziałem.
Panasonic sam opisuje że ma problemy z czernią a Wy twierdzicie że nie ma.
Bez obrazy ale wolę zaufać Panasonicowi i sobie - bo widzę i mam te modele przed sobą - niż osobom które nie wiedziały a wiedzą lepiej niż Panasonic ze swoim sztabem specjalistów.

Co do merytoryki - Kalibracja jest przeprowadzona na ustawieniach THX.
Dużo ważnych rzeczy będzie w teście.
Nie mam ani starych modeli ani nowych.

Test będzie obejmował jak zawsze zalety i wady.
Każdy ma prawo oceniać wg własnych ocen.

maciek_m1 -
te zdjęcia które wkleiłeś pokazują tylko to jakie to są modele i czy są , żebyś nie twierdził że może inne.
Nie pokazują jakości porównawczej modeli .
I nie taki jest ich cel.
Czytaj bardziej uważnie.
 
Ostatnia edycja:

masloww

New member
Bez reklam
to że panasonic jak i większość plaskaczy ma kłopoty z czernią to wiadomo nie od dziś, technologie są do d.. i tyle;
może i Ty sobie ufasz ale kto zaufa Tobie i twoim testom?
jak ten skulony gość ze świecącym garbem jest dobrze skalibrowany to ja też jestem garbaty


obiektywny handlowiec? czy jest to możliwe?
 

pupil

Member
najciekawiej jest chyba, jak się porówna kostki u stóp w obu telewizorach
kompletnie inaczej wyświetlone

tylko, że G20 ma certyfikat THX :) :)

wnioski....?


Niech skalibruje oba tv tak aby te kostki u stóp świeciły z mniej więcej tą samą jasnością,a potem można porównywać czerń w obu tv.Jeżeli tego nie potrafi zrobić,to albo mu się nie chce,albo nie jest wiarygodny...

czekamy:)
 

jacek5d

New member
Przeczytałem wszystkie ogólnodostępne testy jak i wypowiedzi użytkowników również tych zagranicznych. i wniosek jest jeden:

G20 to model w którym wszystko jest o oczko lepsze niż w G10. Do tego jest cieńszy, ma tryb THX i lepsze multimedia.

Nie bronie panasonica tylko widzę co się tu dzieje:?

Całkowicie się z Tobą zgadzam. Nie wiem skąd tylko taki zachwyt nad serią Sony EX ....
 

yaneq

New member
Bez reklam
Dla wyciszenia emocji prozaiczne pytanie:
czy obudowa 42G20 jest dostępna w kolorze czarnym czy granatowym, a może w obu?

czarny jest pasek pod napisem panasonic i podstawka. góra w granacie. kurz to ciągnie lepiej niż odkurzacz. osobiście polecał bym srebro.
 
Ostatnia edycja:

aspon

New member
aspon, możesz spać spokojnie

mam G20 od tygodnia i jak na razie nic nie zmąciło mojej radości
(no może to, że liczyłem na lepszą jakość divix bezpośrednio z odtwarzacza w telewizorze - z komputera jest wyraźnie lepiej, a z WD Live TV po prostu świetnie)

a komentarze co niektórych :cool: tylko mnie bawią do rozpuku

(certyfikat THX jaki otrzymał G20 naprawdę oddaje jakość obrazu)

spokojnie to będę spał jak już go będę miał :)
a o resztę się nie boję, a divx jadę z lg BD390 z dysku po sieci.
 

aspon

New member
aspon - a Toba kasa nie rzadzi ?
pewnie że rządzi, gdyby nie to miałbym z 10 kuro i kto wie co jeszcze.
a tak będę zadowolony niesamowicie z g20, a i jakby był inny sony, samsung, toshiba, jvc skrojony na miarę finansów i tego co się lubi też by tak było...

zresztą powiedzmy sobie szczerze, euforia jest na początku, testy, kalibracje, porównania, a potem po jakimś czasie pozostaje oglądanie, delektowanie się i nie ma już znaczenia czy tv kosztował 3 tysie czy 20 :)
 

JackS.

New member
Bez reklam
@Kiki

Na zapytanie HDpana dotyczące funkcji nagrywania na dysk twardy USB podłączony do telewizorów z serii G20: " Czy jest tu jakaś istotna różnica w stosunku do telewizorów z wbudowanym dyskiem twardym, np. takich jak LG?" odpowiedziałeś:

jest różnica- protokół HDCP
Jeśli masz do dyspozycji telewizor z serii G20, to czy mógłbyś sprawdzić i dać w tym wątku odpowiedź, czy faktycznie da się nagrać cokolwiek wchodzącego przez HDMI i zabezpieczonego protokołem HDCP? Dowolny program z n-ki na przykład.
 

maciek_m1

New member
maciek_m1 -
te zdjęcia które wkleiłeś pokazują tylko to jakie to są modele i czy są , żebyś nie twierdził że może inne.
Nie pokazują jakości porównawczej modeli .
I nie taki jest ich cel.
Czytaj bardziej uważnie.


Wieeeeeelkie dzięki!

Teraz dzięki tobie wszyscy już wiemy, że G20 naprawdę istnieje :blagam:

P.S. Znowu zacząłeś brnąć w ślepą uliczkę
Udowadniania wszystkim, że chodzi ci o coś zupełnie innego, niż wszyscy widzą

Może odpuść już sobie ten wątek, jeśli jedyne co masz do powiedzenia, to powtórzenie po raz 100, że Panasonic nie ma czerni, a wyznacznikiem jakości w tej zakresie jest Sony....
 

maciek_m1

New member
maciek z czego te filmy oglądasz? z usb czy kart sd?

próbowałem oglądać bezpośrednio przez dlna - odpuściłem

teraz jadę z odtwarzacza sieciowego WD TV Live

(jak dla mnie zabawa z konwertowaniem plików mkv i przegrywanie ich na flashe czy sd nie ma sensu w dobie relatywnie niedrogich i bardzo dobrych odtwarzaczy sieciowych)
 

masloww

New member
Bez reklam
nie wiem czy był już ten link
TEST: Panasonic Full-HD-Plasma TX-P42GW20 - brandneuer Bildkönner im exklusiven Review (25.02.2010)

Google Tłumacz

"Różnice GW20 – GW10:
- Nowe GW20 serii realizuje głębiej czarny ponownie - jest to poziom, który znaliśmy z TV CRT zrobić
- Korzyść dla GW20 - drobne szczegóły w obszarach o bardzo ciemnym są obecnie jasno rozpoznawane, a nie iść na mocy"


„Doskonały obraz + głębokość - wyznacza nowe standardy w zakresie cen
+Excellent poziom czerni”
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najpierw kilka znaczących opinii:
by drfreeman60 March 4, 2010 10:59 AM PST The blacks will not return to their pre voltage increase level.

As Panasonic has stated, at some point (Panasonic has not said exactly when), the phosphors no longer require voltage increases to fire correctly and no further voltage increases will occur. I have read several experts who after examining Panasonics patents believe the final voltage increase should happen somewhere around the 2,000 hour mark.

When the voltage increases stop, your MLL (Black Level) will remain where it is at that point for the life of the panel.

Based on David's test results and the results posted at AVS, this typically is an increase by a factor of about three.

The black levels that start out as very close to the state of the art, have turned to a shade of gray somewhere between medium and charcoal. About that of a medium price LCD set.

I have seen some people post that they believe this was planned by Panasonic to generate good reviews resulting in increased sales. While both of these conditions are true, I personally do not believe this was maliscous. My personal thoughts are this is related to energy star compliance and even more to Panasonic's advertised claim of 100,000 hour life span for the panel. I feel someone in engineering designed the voltage increases to increase panel life while maintaining good energy readings and no one ever took the time to test the long term performance.

Since Panasonic has stated that their 2010 models will experience the same voltage increase, only in smaller but more frequent stages, this leads me to believe that I should now stay away from Panasonic until at least 2011, if ever. Even with more frequent incremental increases in voltage, if the end result remains the same, an average viewer will still have a set with a less han impressive picture shortly after his initial warranty expires.

I also fear just the opposite on the lawsuit. Since these things can take years to litigate, Panasonic would only be admitting fault if they release a fix for the problem now.

I have purchased three Panasonic plasmas over the years, currently still own two. This has definitely soured me on Panasonic and their business practices.Tests point to extent of loss in Panasonic plasma black-level performance | Crave - CNET

=================================================================

If the problem with the G10 series is bothersome, consider yourself fortunate that you did not pay the premium for the privilege of owning the V10. I purchased the 50" V10 as I wanted the improved 24P playback (works as advertised). However, the problem with rising black levels is equally present in all 2008, 2009 and per Panasonics own statement, 2010 models also.

My TV was purchased August, 2009. Now has approximately 1,500 hours of use.

For my 50% greater investment than the G10 series, I have a televsion that has a gray background and will only reach a medium to dark gray (not charcoal) on any content. I would probably be content with charcoal gray. I am extremely disappointed with Panasonic as this is my third Panasonic plasma and I have advised numerous friends and family members to purchase Panasonic.

I have contacted Panasonic twice. Initial contact, I was promised that the situation would be remedied either by repair or replacement. When contacted after the cNet article was released, I was told by Panasonic, there is nothing wrong with my TV. Panasonic will not send anyone to even check it. Panasonic will not offer any remedy for a TV that is functioning as designed. Thank you for phoning Panasonic and "Have a Nice Day".

Comments on: Tests point to extent of loss in Panasonic plasma black-level performance
==================================================================

Thank you Mr. Katzmaier for publicizing this issue in the mainstream media!

And thanks to all the members of the AVS forum who discovered this issue!

I own a 2008 58" Panasonic (800U). Perhaps more than most - I've noticed my black levels rise. The 58" started out with a lower black level than the 50" or other 2008 Panasonics.


After a year and a half I can see a distinct difference, WHEN I am watching movies in a blacked out room. Initially my HDTV had a stunning deep level of blacks - now - not so much.

BUT - I only "black out" the room for those rare films which I'm really looking forward to watching. In my typical viewing, I never notice the loss of blacks since the screen reflects enough of the dim lighting I typically use that this rise is not noticeable. In short, any ambient lighting, will make this rise in black levels far LESS noticeable.

Where I disagree with others is that black levels should be a primary criteria of determining picture quality. Most people don't watch television in a perfectly darkened room. Television is often viewed in a room with some lights on.

I really wish Mr. Katzmaier put more time into analyzing screen reflections and how ambient light effects blacks levels and overall performance.

Despite my criticism, I believe Mr. Katzmaier is the premiere reviewer on the internet. I only wish he would expand his tests.

He is certainly due a great deal of credit for making this problem more publicly know.

Comments on: Tests point to extent of loss in Panasonic plasma black-level performance

po tłumaczeniu :
Tests point to extent of loss in Panasonic plasma black-level performance | Crave - CNET
 

jarek70

New member
Panowie wczoraj ukazał sie nowy soft z końcówka 04 ,tv bezproblemowo zainstalowal aktualizacje ,z widocznych dodatków typu viera cast nic sie nie zmieniło nowe serwisy tez sie nie pokazały , przynajmniej dla użytkownika wizualnie nic nie wnosi.
 

veer

New member
Re:
nawiązując do tego co przedstawione było w fotkach powyżej "sony vs panasonic filmik sync of beauty
015_P1090983.JPG

017_P1090994.JPG
nie wiem jakim aparatem są zrobione te fotki ale to naprawdę kiepsko w ogóle nie odzwierciedla tego co widać okiem ludzkim proponuję na przyszłość robić testy odpowiednim sprzętem a najlepiej nagrywać krótki filmik, poniżej jak to powinno wyglądać

1.jpg

2.jpg
a tutaj krótki filmik przykładowy z monitora viewsonixvx2260wm
YouTube - viewsonicvx2260wm.avi
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry