Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

maciek_m1

New member
Witam,kolego Slimak bronisz panasonica jak NIEPODLEGLOSCI i OK masz prawo,tylko to juz graniczy z obsesja,paranoja.Zarzucasz komus cyferkowy belkot a sam to stosujesz(notabene dziwne te ostatnie Twoje wiliczenia)Po drugie brzydze sie kapusiami...


tak jest kolego Ślimak!

kolega jeszcze nie zauważył, że to jest wątek poświęcony dowalaniu Panasonicowi i wychwalaniu Sony?

a wy, jak zwykle, na opak...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
mr. fix it
projekcja skrzypaczki nie ma nic wspólnego z szarą czernią plazmy.
Dwa telewizory : z lewej Sony 40EX 500 , z prawej Panasonic 42 G20
Żeby nie było wątpliwości - obydwa modele są skalibrowane - jak widać (żeby znów nie było wątpliwości) .
008_P1090913.JPG


Obydwa są włączone i podana jest czarna plansza.
I znów muszę przeprosić niektórych że Sony śmiał wyprodukować lcd o lepszej czerni niż plazma Panasonica.
010_P1090917.JPG


boby7 -
Bez komentarza . Postaw obydwa modele obok siebie w ciemnym pomieszczeniu , ustaw jednakowo i wówczas porozmawiamy.
 

Bucek

Banned
nie wiem ,czy z niektorych smiac sie czy plakac :p

wg zdjec porownujacych pioonera i panasa wydac wyraznie, ze piooneer wygasil wiekszosc szczegulow w ciemnych czesciach obrazu ....

w ten sposob to nie ma problemu z uzyskaniem az takiej czerni ....

starczy porownac sobie niebieskie elementy na obu obrazach oraz ludka mniej wiecej w centrum ... widac ze na piooneerze nic nie widac :p
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ale widziałeś różnice na własne oczy stojących obok siebie plazm - czy lecisz z opowieści ?
 

Bucek

Banned
a w ogole juz fotografowanie czarnej planszy w niektorych tv to jest szczyt :p

do niektorych nie dociera ze wtedy taki tw, jesli wkryje jednolicie czarna plansze calkowicie wygasza podswietlenie :p

czego w normalnej sytuacji, np. na filmie, nie ma szans uswiadczyc ....

sa to calkowicie nie majace nic wspolnego z rzeczywistoscia warunki :p

widzialem roznice ..... wypowiadam sie tez na podstawie publikowanych przez ciebie zdjec :p

np. takich na ktorych na piooneerze jest lepsza czern ale niewidac prawie wcale szczegulow na koncach galezi drzew bo wszystk osie zlewa podczas gdy na innych tv, z gorsza przyznaje czernia, widac poszczegolne elementy galezi :p

kolory dla niektorych moga sie wydac ladne, dla mnie nie maja nic wspolnego z rzeczywistoscia :p
 
Ostatnia edycja:

maciek_m1

New member
nie wiem ,czy z niektorych smiac sie czy plakac :p

wg zdjec porownujacych pioonera i panasa wydac wyraznie, ze piooneer wygasil wiekszosc szczegulow w ciemnych czesciach obrazu ....

w ten sposob to nie ma problemu z uzyskaniem az takiej czerni ....

starczy porownac sobie niebieskie elementy na obu obrazach oraz ludka mniej wiecej w centrum ... widac ze na piooneerze nic nie widac :p



dodam jeszcze, że rząd żarówek w tym kadrze jest na Panasonicu przepalony, a w Pioneerze doświetlony idealnie

co wraz z jaśniejszą czerni daje oczywisty i niepodważalny wniosek

Panasonic jest zupełnie inaczej skalibrowany niż Pioneer - dużo jaśniej


p.s. znowu ktoś raczył wywalić mój wpis - merytoryczny, bo dotyczący odpowiedniego wykonywania i interpretacji zdjęć - proszę więcej tego nie robić, albo stosować regulamin do wszystkich i wywalać np. wszystkie powtórzone wpisy/zdjęcia
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bucek -
rozumiem że wg Ciebie Panasonic lepiej gra niż Pioneer ?
Dobrze zrozumiałem Twoją wypowiedź ?
 

yacek _b

New member
Od razu powiem - koledzy nie bijcie ....
Ale chciałbym zobaczyć w akcji soniacza lansowanego teraz przez kikiego po podpięciu do cyfry ( np.N-ka czy jakaś kablówka z dekoderem ) .
Wtedy ocenić obraz , bo może być deczko inny od porównywania tablic testowych .
Sytuacja trochę przypomina to co się dzieje w sklepach . Do tv podłączone odtwarzacze BR , płyty ze specjalnie spreparowanym materiałem , ludzie oglądając to maja mokre majty a w domu płacz i zgrzytanie zębów , że to nie tak wyglądało ....
I co mi z tej zajebistej czerni jak ogół obrazu leży...
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Dodam do poprzednika ciekawy "fakt" pomijany często w testach/opisach sprzętu.

Zawsze zdjęcie ekranu TV nie oddaje prawdziwego efektu ruchu (czyli prawdziwej jakości obrazu).
Kto ma dostęp do PDP, LCD niech przyjrzy się szybkim scenom (nawet w droższych LCD) i spróbuje uchwycić ten efekt aparatem fotograficznym (typowe nastawienia).

Okazuje się że na fotografii jest odwrotnie (obraz z LCD kryształowy, brak zakłóceń), bo tak aparat "widzi" klatkę na matrycy LCD.
Na PDP/CRT często jest nawet walka z dodatkowymi efektami, które oko nie widziało nigdy (smugi zakłóceń na ekranie, wynikające z odświeżania itp...)

Jest tylko jedno ale, ....TV to "ruchome obrazki" przeznaczone dla oka. ;)
 
Ostatnia edycja:

boby7

Member
boby7 -
Bez komentarza . Postaw obydwa modele obok siebie w ciemnym pomieszczeniu , ustaw jednakowo i wówczas porozmawiamy.
kiki, ja Ciebie bardzo ładnie proszę o komentarz. Robisz jakiś unik i nie tłumaczysz dlaczego obraz na Panasie jest prześwietlony. Czy Ty na serio tego nie widzisz? Już w innym wątku pytałem, dlaczego Twoje fotki z obrazów są tak bardzo wyjarane. Ja nie pytam złośliwie, może trochę ironizuję ale na serio mnie to intryguje. Jeszcze raz: pytam tylko o jakość fotek, a nie o same telewizory! Problem z tymi fotkami taki, że można na ich podstawie wyciągać odmienne od Twoich wnioski na temat jakości obrazu. W odpowiedzi stać Ciebie tylko na "bez komentarza"?
Brnij dalej w takim tonie, a mało kto będzie traktować poważnie Twoje testy :/
W oczekiwaniu na konkretną odpowiedź...
 

Jeffik83

New member
Heh. Zacząłem czytać ten wątek zaraz na początku jak jeszcze czekałem na tv. Jak go dostałem to już nie śledziłem tak namiętnie. Wchodzę po paru dniach a tu zamiast opinii, wrażeń, zawodów użytkowników tej serii, jest regularna wojna plazma kontra lcd. Może bardziej szczegółowo Panas kontra Sony(o Pioneerze wogóle nie ma co mówić, bo to nie ta klasa cenowa). Jeżeli ktoś chce kupić telewizor to niech lepiej tu nie zagląda, bo nigdy się nie zdecyduje. A co do 42G20 - jeżeli potrzeba komuś telewizora poprostu do oglądania, grania, nie do podniecania się jak to ciemno jest i lamentów, że ktoś gdzieś ma lepiej, bo na forum pokazywali to za te pieniądze polecam.
 

Jeffik83

New member
Haha, nie żartuj:) Jakie te zdjęcia by miały być? Co pokazywać? Nie mam narazie telewizji naziemnej, więć chyba bez sensu pokazywać dvd i ps3, bo wiadomo, że to wygląda super.
 

pidas

New member
plazma panasa

witam wszystkich kilka słów na obronę panasa z dzisiejszą datą :blagam: Plazma Panasonic TX-P42G20 przetestowana Jest na FrazPC.pl
 

aspon

New member
Bardzo mnie zmęczył już ten wątek, ciągła walka...
,a tymczasem czekam aż w sprzedaży będzie model 50" i z chęcią dowiedziałbym się czegoś od użytkowników i jak widać nie ma na co liczyć bo trwa kolejna wojna o wyższości świąt BN nad świetami WN. Chyba wiele osób się ze mną zgodzi.
No chyba że wolicie się masturbować poziomem czerni...:p
 

damiantomek2

New member
aspon to jest dopiero potyczka. Wojna to będzie jak kiki cały test wgra.
Ale niestety też czekam na konkrety od posiadaczy G20, a najlepiej na
fotki.

Pozdrawiam
 
Do góry