Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

kaukaz

New member
Bez reklam
aspon to jest dopiero potyczka. Wojna to będzie jak kiki cały test wgra.
Ale niestety też czekam na konkrety od posiadaczy G20, a najlepiej na
fotki.

Pozdrawiam
Właśnie jakieś konkrety od użytkowników G20 PHOTOSY,komentarze.nie samym poziomem czerni videofan żyje:p kolorystyka, gładkosc obrazu SD,HD.przejscia totalne[G10 w tym aspekcie kulał i to wyrażnie]plastyka itd:banned:
 
Ostatnia edycja:

bastek888

New member
Nie wiem jak to powiedzieć ale po modelu VT20 oczekiwałem poziomu KURO 9G [kontrast czerń]niestety nie tym razem jpg.gif Panasonic-TC-P50VT20-blacklevel.jpg (23.9 KB)
pełny test na stronce Reviews of Televisions and Television Ratings - TelevisionInfo.com
dla 3D nie za drogi gips pozostaje mi wybrać G20 lub LG pk950 brrrr załamałem się:x


Panasonic TC-P50VT20 3D Plasma HDTV Review - Panasonic - Reviews of Televisions and Television Ratings - TelevisionInfo.com

zobaczcie na wartosc Contrast po kalibracji ... moze z tego wynika janosc i kontrast pozniej zmierzony :p
 

bastek888

New member
przeswietlona bo plazma swieci jasniej a LCD sciemnil podswietlenie ....... jesli w tej sytauacji zbadcby kontrast to bylaby kupa smiechu przy LCD :p

Przyznam, ze skrzypaczka jest na tym zdjeciu przeswietlona w G20, Kiki powiniem odniesc sie do tego zdjecia:

013_P1090921.JPG
 

yaneq

New member
Bez reklam
powiedz mi kiki jak to jest, że na powyższej scenie skrzypaczki oba telewizory mają identyczną czerń. zostawmy już to prześwietlenie skrzypaczki na panasonicu, ja chcę wiedzieć dlaczego czerń jest taka sama? na wcześniejszych zdjęciach tego nie było, panas był jasny a tutaj jakoś zczerniał... hmm

kilka fotek:
trochę ziarna ale to wina ustawień aparatu, może nawet samego aparatu, zwykła cyfrówka...
www.yaneq.ovh.org/IMG_5053.JPG
www.yaneq.ovh.org/IMG_5054.JPG
www.yaneq.ovh.org/IMG_5055.JPG
www.yaneq.ovh.org/IMG_5056.JPG
www.yaneq.ovh.org/IMG_5057.JPG
www.yaneq.ovh.org/IMG_5058.JPG
www.yaneq.ovh.org/IMG_5059.JPG
www.yaneq.ovh.org/IMG_5060.JPG
 
Ostatnia edycja:

bastek888

New member
powiedz mi kiki jak to jest, że na powyższej scenie skrzypaczki oba telewizory mają identyczną czerń. zostawmy już to prześwietlenie skrzypaczki na panasonicu, ja chcę wiedzieć dlaczego czerń jest taka sama? na wcześniejszych zdjęciach tego nie było, panas był jasny a tutaj jakoś zczerniał... hmm

kilka fotek:
trochę ziarna ale to wina ustawień aparatu, może nawet samego aparatu, zwykła cyfrówka...
www.yaneq.ovh.org/IMG_5053.JPG
www.yaneq.ovh.org/IMG_5054.JPG
www.yaneq.ovh.org/IMG_5055.JPG
www.yaneq.ovh.org/IMG_5056.JPG
www.yaneq.ovh.org/IMG_5057.JPG
www.yaneq.ovh.org/IMG_5058.JPG
www.yaneq.ovh.org/IMG_5059.JPG
www.yaneq.ovh.org/IMG_5060.JPG

bo na tamtej podswietlenie bylo wylaczone w lcd a na tej wyzej juz troche swieci co widac bo jakby dalej nie swiecilo nie widzielibysmy wogole SKRZYPACZKi :lol:
 

bastek888

New member
Tak przy okazji moj TV bedacy plazma tez potrafi wylacz calkowicie ekran :) Jesli np. minimalna wartosc jasnosci jest 51 to ustawiajac ok. 45 co oczywiscie spowoduje spore obciecie szczegolow bliskych czarnemu ale wtedy TV gdy wykryje czarny ekran np. przy zmianie wysle mu czarny ekran z odtwarzacza plyta testowa czy tunera przy zmianie kanalu co trwa 2sekundy to w ulamku sekundy wygasza ekran jest jak wylaczony TV :) oczywiscie CZERN pierwsza klasa lepiej niz KURA :) MIERZYMY go kolorymetrem ? czy moze postawimy obok dowolny TV ?
 

kaukaz

New member
Bez reklam
powiedz mi kiki jak to jest, że na powyższej scenie skrzypaczki oba telewizory mają identyczną czerń. zostawmy już to prześwietlenie skrzypaczki na panasonicu, ja chcę wiedzieć dlaczego czerń jest taka sama? na wcześniejszych zdjęciach tego nie było, panas był jasny a tutaj jakoś zczerniał... hmm

kilka fotek:
trochę ziarna ale to wina ustawień aparatu, może nawet samego aparatu, zwykła cyfrówka...
www.yaneq.ovh.org/IMG_5053.JPG
www.yaneq.ovh.org/IMG_5054.JPG
www.yaneq.ovh.org/IMG_5055.JPG
www.yaneq.ovh.org/IMG_5056.JPG
www.yaneq.ovh.org/IMG_5057.JPG
www.yaneq.ovh.org/IMG_5058.JPG
www.yaneq.ovh.org/IMG_5059.JPG
www.yaneq.ovh.org/IMG_5060.JPG
Noooo i takich gości jak YANEG potrzeba w tym wątku więcej coś wreszcie drgnęło bo suche dane w postaci cyferek zaczynało już w tym wątku mnie dobijać :cry:Yaneg jedno pytanko jakie masz nastaw obrazu[cinema,THX,professional itd]i czy zaobserwowałeś jakięs powidoki i fałszywe przejscia totalne najbardziej idzie je zaobserwować na jasnych punktach[wschód lub zachód słońca ]o powidokach wspominam bo na fotkach KIKIEGO są tak wyraziste jak duszki w filmie GHOUSTBASTERS:confused:
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony 40EX 500 z lewej strony
Panasonic 42 G 20 z prawej .
Obydwa modele skalibrowane ;
003_P1090961.JPG


w zbliżeniu:
005_P1090963.JPG


Sony 40 EX 500
010_P1090971.JPG


011_P1090972.JPG


Panasonic 42G10
007_P1090965.JPG


Bez światła wygląda to tak :
015_P1090983.JPG



017_P1090994.JPG

I jak zawsze przepraszam że Sony wyprodukowało modele które mają lepszą czerń nie tylko na planszy testowej czarnej ale również na filmach.
Czy można coś z tej plazmy wycisnąć więcej i w jaki sposób - będzie w teście .

Dodam jedynie że po kalibracji co wywołało jeszcze większe zdziwienie niż czerń .
Sony pokazuje lepszą czerwień.
006_P1100012.JPG
 

masloww

New member
Bez reklam
dlaczego plecy postaci na „Sync of Beauty” świecą na panasłoniku;
myślałem że kalibruje się po to aby takich świecących pleców nie było a nie dla cyferek;
dlaczego na sonym nie widać odbicia nogi, łokcia i stóp też mało widać
 

yaneq

New member
Bez reklam
kaukaz:
foty ze skalowaniem SD zrobię dzisiaj albo jutro wieczorem jak będę miał chwilę i wrzucę linki. wg mnie skaluje lepiej niż S10. jestem zadowolony. wszystko jest ok, powidoków nie uświadczyłem. ustawienia puki co mam na "normalny" wszystko zjechane od dwie do czterech pozycji niżej od standardu.

na minus jedynie IFC i czerń w dzień. ciekawi mnie, że testy kikiego wypadają zupełnie inaczej niż te z linku gdzieś wyżej.

ps w G20 też idzie panel wyłączyć, więc możemy uzyskać w nocy czerń niczym nie wyróżniającą się od tła.
 
Ostatnia edycja:

veer

New member
"dlaczego plecy postaci na „Sync of Beauty” świecą na panasłoniku;"
jest to odbicie najjaśniejszej części obrazu jest to spowodowane odbiciem od szklanej powłoki plazmy tak jak włączysz info w dekoderze np syfry+ chodzi mi o belkę czerwono czarną z info o programie masz niewielką poświatę po prostu jak są zbyt duże ustawienie kontrastu powoduje taki efekt
"dlaczego na sonym nie widać odbicia nogi, łokcia i stóp też mało widać"
złe ustawienia gamma ustawiona na najciemniejsze i stąd brak niektórych szczegółów to wszystko wymaga poprawy ustawień
pozdrawiam
 

motobartcompany

New member
G20 zacznie mieć dobre opinie jak skończą się zapasy starszych modeli i jak nowy model będzie ogólnie dostępny. Tak jest co roku i już chyba nikogo to nie dziwi. Wystarczy poszukać w historii tego forum.

Przeczytałem wszystkie ogólnodostępne testy jak i wypowiedzi użytkowników również tych zagranicznych. i wniosek jest jeden:

G20 to model w którym wszystko jest o oczko lepsze niż w G10. Do tego jest cieńszy, ma tryb THX i lepsze multimedia.

Te 3 portale można traktować jako pewniak.
Panasonic TX-P42G20/TX-P42G20B/TXP42G20 Review: Freeview HD TV
Panasonic G20 review - FlatpanelsHD
Panasonic TX-P42G20 Plasma HDTV Review at AVForums.com

Zobaczycie że za jakiś czas nawet kiki będzie się pozytywnie wypowiadał o tym modelu. Bo teraz to chyba każdy widzi jak jest.

Nie bronie panasonica tylko widzę co się tu dzieje:?

Teraz G20 w opinii sprzedawców to najgorszy szmelc, łapiący powidoki ze świecącą czernią niczym 500W lampa halogenowa.
Natomiast Sony EX 500 jest czymś niesamowitym. Na pytanie o równomierność podświetlenia matrycy w tym modelu- Kiki odpowiada zawsze, że ta generacja sony nie ma z tym problemów. Z tym, że wystarczy zobaczyć, że kilku użytkowników skarży się na ten mankament. Linków nie będę podawał bo każdy sam może sobie znaleźć.

Idealny przykład z przed 3 lat. Nowy model i jest krytykowany.
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy...nie-panasonic-50-pv-700-i-pioneer-507-xd.html

Miałem PV700 i w życiu takiej świecącej czerni nie miał!

Identyczna sytuacja jest z G20. Bo jak wytłumaczyć to że na innych serwisach ten TV jak zachwalany?
 
Ostatnia edycja:

Foxxx24

New member
bo na tamtej podswietlenie bylo wylaczone w lcd a na tej wyzej juz troche swieci co widac bo jakby dalej nie swiecilo nie widzielibysmy wogole SKRZYPACZKi :lol:


Witam:)

Kolego Bastek muszę Cie zmartwić bo jak na moje oczy,a mam bardzo dobry wzrok,to zdjęcie do,którego odnosiły się Twoje słowa jest dokładnie takie samo jak pierwsze od KIKIego w związku z tym niestety muszę przyznać,że w w pokazie czerni wygrywa Sony tak jak było mówione.:)

I odrazu chciałbym dodać,iż nie jestem zwolennikiem Sony gdyż kupuję Panasonica,a czy to będzie G20 czy V20 to się okaże jeszcze.:)

Natomiast pozostałe zdjęcia z pokazu różnic w poście Kikiego z godz.2.14 pokazują wyraźnie,iż różnice oczywiście są,ale najbardziej widoczne wówczas gdy patrzymy na tv ustawione koło siebie.
Bo gdy spojrzymy na zdjęcia zbliżeń obu modeli,ale już nie koło siebie to różnica w czerni robi się dużo trudniejsza do wychwycenia:

1) http://www.hdtv.com.pl/forum/t/50845/011_P1090972.JPG,
2) http://www.hdtv.com.pl/forum/t/50845/007_P1090965.JPG.

Chociaż są też niuanse drobna jak np. dlaczego na jednym zdjęciu widać jakby odbicie stóp tancerza,a na drugim nie?

A więc Kiki mam pytanie skąd to się wzięło?:)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

masloww

New member
Bez reklam
"dlaczego plecy postaci na „Sync of Beauty” świecą na panasłoniku;"
jest to odbicie najjaśniejszej części obrazu jest to spowodowane odbiciem od szklanej powłoki plazmy tak jak włączysz info w dekoderze np syfry+ chodzi mi o belkę czerwono czarną z info o programie masz niewielką poświatę po prostu jak są zbyt duże ustawienie kontrastu powoduje taki efekt
"dlaczego na sonym nie widać odbicia nogi, łokcia i stóp też mało widać"
złe ustawienia gamma ustawiona na najciemniejsze i stąd brak niektórych szczegółów to wszystko wymaga poprawy ustawień
pozdrawiam
„zbyt duże ustawienie kontrastu”, „złe ustawienia gamma”
a ponoć na zdjęciach „Obydwa modele skalibrowane”
 

aspon

New member
a ja powiem tak: zamówiłem i będę się nim cieszyć, niezależnie od tego jak kiki go zjedzie i ne wiedzieć czemu :p jestem dziwnie spokojny o to, że jak go skalibruje będzie lepiej niz u kikiego ;)
 
Do góry