Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

spireneusz

New member
Jeszcze jeden test, tym razem z niemieckiej strony (duża ilość zdjęć):
areadvd.de/hardware/2010/panasonic_tx_p42gw20.shtml

oraz przewidywany oficialny cennik:
Dostępne modele i orientacyjne ceny:
TX-P65VT20 – 5300 euro
TX-P50VT20 – 2600 euro
TX-P50V20 – 2100 euro
TX-P42V20 – 1700 euro
TX-P42G20E – 1200 euro
TX-P46G20E – 1450 euro
TX-P50G20E – 1650 euro
TX-P42S20E – 1000 euro
TX-P46S20E – 1250 euro
TX-P50S20E – 1500 euro
TX-P37X20Y – 730 euro
TX-P46X20Y – 800 euro
TX-P50X20Y – 1000 euro
Podane powyżej ceny należy traktować orientacyjnie (to ceny sugerowane przez producenta). Zazwyczaj faktycznie są dużo niższe.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Do mnie dzisiaj dotrze dostawa z Neo24 :)

Szybcy są ,fajnie ze przed weekandem

Opisze potem na gorąco wrazenia
 

Jeffik83

New member
No ja już jestem po rozmowie z kurierem. Ma mi dostarczyć moje G20 między 10 a 11. Tylko się pomodlić, żeby nie był uszkodzony (odpukać) i katować w weekend play'a:)
 

kaukaz

New member
Bez reklam
święta racja

Mozna by wrzucic jakies Kuro za 15 tys :) - napewno bedzie zdecydowanie lepsze niz G10, V10 czy G20 :)

Ba, nawet lepsze od V20 :)
TU JEST fotka modeli Pionner KRP600A po lewej,w środku oled SONY XEL01,prawa strona PANASONIC 50g20 róznica w cenie między PIONNEREM a PANASONICEM około 10klocków czy warta ja myślę ze nie
jpg.gif
580238_m.jpg (311.8 KB)
 
Ostatnia edycja:

jtd

New member
Bez reklam
a ja mysle ze warta, zobacz ze panasonic G20 nie ma czerni...

czas w koncu pozwac do sadu firme Panasonic za oszukiwanie z tym podawaniem kontrastu !
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
seria G 20 jest już dostępna od ręki.

Oczywiście że jest różnica znaczna pomiędzy Pioneerem a Panasonic.
Czy warto dopłacać było (Pioneer nie produkuje już plazm - a szkoda) ?
Odpowiedź jest prosta - na kilkaset prezentacji 99,9 % zakończyła się wyborem Pioneera.

Ale te zdjęcie to jest pic na wodę fotomontaż.
Panasonica plazma ma szarą czerń a nie granatową.
I te zdjęcia można pokazywać przedszkolakom i straszyć baba jagą.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
To ciekawe czemu w testach G10, G15, V10 piszą ze czarny jest na bardzo zadowalającym poziomie jak nawet nie bardzo dobrym

Najlepei to sobie pomarudzic nie wdziac wczesniej samemu takiego TV na oczy

Ja rozmiem Kiki ze na Pionieer miałes największy zarobek i go zachwalasz ale uwierz nie kazdego stac na panel za 15 czy 25 tys zł a nawet jakby było stac to trzeba sobie powiedziec, jest sens na to wydawac tyle pieniedzy ?

Oczywiscie sam panel nie ma koloru czarnego jak w Pioneer ale to zupełnie inne pułapy cenowe

W LCD co z tego ze panel jest czarny skoro w nocy czarny jest gownem a nie czarnym ;) - nie mowiąc juz o kiepskim podswietleniu paneli przewaznie i tez wpadającym w granat lub inne kolory

I mam tu na mysli topowe LCD, nawet Sony Z5500
 

bogaty

New member
Bez reklam
To ciekawe czemu w testach G10, G15, V10 piszą ze czarny jest na bardzo zadowalającym poziomie jak nawet nie bardzo dobrym

Najlepei to sobie pomarudzic nie wdziac wczesniej samemu takiego TV na oczy

Ja rozmiem Kiki ze na Pionieer miałes największy zarobek i go zachwalasz ale uwierz nie kazdego stac na panel za 15 czy 25 tys zł a nawet jakby było stac to trzeba sobie powiedziec, jest sens na to wydawac tyle pieniedzy ?

Oczywiscie sam panel nie ma koloru czarnego jak w Pioneer ale to zupełnie inne pułapy cenowe

W LCD co z tego ze panel jest czarny skoro w nocy czarny jest gownem a nie czarnym ;) - nie mowiąc juz o kiepskim podswietleniu paneli przewaznie i tez wpadającym w granat lub inne kolory

I mam tu na mysli topowe LCD, nawet Sony Z5500
Problem w tym że Sony nie ma topowych modeli, cały ich line jest kiepski, ale nie o tym chciałem pisać.Czerń po lewej niby Panasa G20 wygląda gorzej niż na moim X10, tak jak Kiki pisał coś tu nie tak!.
 

JacekG

New member
seria G 20 jest już dostępna od ręki.

Oczywiście że jest różnica znaczna pomiędzy Pioneerem a Panasonic.
Czy warto dopłacać było (Pioneer nie produkuje już plazm - a szkoda) ?
Odpowiedź jest prosta - na kilkaset prezentacji 99,9 % zakończyła się wyborem Pioneera.

Ale te zdjęcie to jest pic na wodę fotomontaż.
Panasonica plazma ma szarą czerń a nie granatową.
I te zdjęcia można pokazywać przedszkolakom i straszyć baba jagą.


KiKi dostępne są już wszystkie wielkości??
Jak będziesz miał 50'' to ja jestem chętny :smile:
 

Bucek

Banned
napisze tak:

do jednego Pana:

to ,ze kogos na cos nie stac nie znaczy, ze ow ktos ma prawo twierdzic, ze Skoda Oktawia to to samo co Maybach :p

moze po prostu nalezy uczciwie napisac: "nie stac mnie na to co najlepsze, wiec mam to na co stac moja kieszen" :p

tak przynajmniej sam robie i nie udaje "idioty" :p


a co do roznicy obrazu na zdjeciu, nie wiek, ktory jest prawy wg autora a ktory lewy, napisze to w oparciu o to co widze, stojac (teoretycznie i hipotetycznie) przodem do trzech telewizorow:

na srodku mam Oleda, nie ocenie go bo jest za maly, choc te dwa tez ciezko ocenic .... co m isie bardziej podoba? podoma mi sie ten obraz na ktory wskazala by moja prawa reka, dlaczemu?

1. obraz jest naturalny a nie czerwony
2. ma wiecej szczegulow, na lewym czarny to jedna plama, widac to na galazkach drzew ...
3. moze sie nie znam ale mnie to nie obchodzi, tak m isie podoba i tyle ...

Pytanie: trafilem w Kuro czy Panasa?
 

veer

New member
Witam,
sam posiadam G10E no i jestem nim nieco rozczarowany co do czerni zachwalanej, patrząc na to co pokazała firma Panasonic w nowych modelach na 2010 muszę przyznać że to totalna pomyłka co do czerni i kontrastu zobaczcie na hd , engadet , com Panasonic's 2010 plasma line has much better black levels
:-x
 
Ostatnia edycja:

veer

New member
zwróć uwagę na zdjęcie pokazujące duży wybuch fajerwerków z bliska że ta czerń po lewej stronie czyli na rok 2010 jest prawie identyczna co 2009 rozjaśnij sobie grafikę wtedy zobaczysz, nawet na zdjęciu które przedstawił kaukaz widać czerń Panasa dalej nie najlepsza
 

kowal801

New member
Bez reklam
Ja nie jestem ekspertem,ale z łatwością mogę rozróżnić czerń od szarości,jaka prezentuje Panasonic.
 

Jeffik83

New member
Powiem tak. Teraz to mi już jest obojętne jaka ta czerń jest. Telewizor już jest w domu, po pracy go odpale. Poprzednio miałem CRT więc musiałby być megaaa sroc z tego tv, żebym narzekał. Na Pioneera mnie nie stać, więc muszę oglądać tego dopóki nie padnie na cyce (na zmiane nie ma co liczyć, żona mnie już przy tym chciała rozszarpać, ehh, ciężko kobiecie wytłumaczyć, że to dla naszego dobra, zdrowia i wogóle dla ludzkości:)).
 

Jeffik83

New member
Mam pytanie do znawców telewizorów ogólnie. Czy jeżeli podłącze dysk przez usb to tv (konkretnie ten g20) bedzie odczytywał filmy z niego? Bo wiem, że można nagrywać z tunera. I zastanawiam się czy zadziała w drugą stronę. Czy raczej pendrive albo karta sd (bo z tego mówili, że czyta odpowiedznie formaty).
 

WuMike

New member
Bez reklam
Ta fotka Kura vs Oled vs Panas to jakas pomylka! Widac, ze G20 jest na innym poziomie kalibracji, swieci jak psu jaja. Ludzie, troche obiektywizmu przed komentowaniem takich zdjec oraz wstrzemiezliwosci przy ich zamieszczaniu prosze... :|
 

jejek78

New member
Na tych zdjęciach to gucio widać najlepiej znalesć sobie sklep jakis mały i poprosić o zgaszenie swiateł i wtedy zapodać sobie film z ciemna sceną i powinno być przyzwoicie ja mam S i jestem zadowolony filmy oglądam tylko w nocy przy zgaszonym swietle i dlatego mam plasme jak ktos ma pokój bardzo jasny i dużo swiatła niech kupi sobie LCD proste i logiczne
 
Do góry