Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

kozio12

New member
Witam!Mam taki maly irytujacy problem,zwlaszcza dla moich rodzicow.Chodzi o to ze po wlaczeniu TV, nie wlacza mi sie od razu "platforma.n" tylko kanaly analogowe,ktorych nie mam bo mam slaba antene.na ekranie n wyswietla sie "problem hdcp" i musze dopiero na pilocie kliknac AV w prawym gornym rogu i tam wybrac hdmi 3 (wejscie w ktrorym jest N" no i smiga....<==dla mnie jest to prosty i szybki manerw...ale dla innych nie jest to takie proste...szukalem juz w opcjach...i niby jest ustawione ze na hdmi 3 wciaz ale i tak zawsze wlaczaja sie najpierw te analgowe....dzieki z gory za pomoc...i sory jest ten problem juz pojawial sie we wczesniejszych tematach....
 

fhtagn!

New member
kozio12, cytuję:

szyna102
Było już kilka razy na forum panasa ale dla potomnych ja to robię tak :
trzymam wciśnięty V/- na tv a następnie 3x av na pilocie, ustaw hotel mode na on, initial input np na HDMI1, initial VOL level np 15 i wszystko .Miłego oglądania.:eek:k:
 
S

sojer2005

Guest
Mardukss napisał:
odnośnie odtwarzacza dvd (sprawdzane na pioneer 410 i philips 5590), mam też xbox 360 ale jeszcze nie sprawdzałem. Potwierdzam że jak ustawię rozdzielczość w odtwarzaczu na 1080p to zaczyna tracić sygnał i obraz, a po przestawieniu na 1080i wszystko działa dobrze.

No nareszcie mam już za sobą kłopoty tego TV z obrazem w rozdzielczości 1080p. W sieci pojawił się nowy firmware, który pięknie wczytał się z karty SD i po kłopotach....
 

fhtagn!

New member
brzęczenie głośników cd.

Oficjalnie przyznaje że dałem mocno ciała z tymi głośnikami. Jedynym moim usprawiedliwieniem niechaj będzie to że dopiero po napisaniu pierwszego postu zacząłem analizować sytuacje głębiej, i okazało się że w zasadzie sam sobie w tym swoim pierwszym poście dałem odpowiedź skąd wynika problem. Telewizor stał na podstawie - nie było brzęczenia, telewizor został zawieszony na ścianie - brzęczenie się objawiło. Odpowiedź jest prosta - Opcje dźwięku, opcja "odległość głośników od ściany", oczywiście z "powyżej 30 cm" należało zmienić na "do 30 cm". Dźwięk jest mocno okrojony z basu, ale irytujące brzęczenie obudowy przy basowych dźwiękach znikło. Czy na stałe to najbliższe dni pokażą, ale obstawiam że tak.
 

kozio12

New member
Dzieki wielkie za pomoc...w zyciu bym sam do tego nie doszedl:)a jeszcze druga sprawa odnosnie telegazety w tym tv....nie wiem czy to tylko tak jest u mnie czy co ale mi nie dziala...;/
 

emski

New member
Specyfikacje LCD a rzeczywistość

fot-mobilhomme-flickr-496x372.jpg
Fot. mobil'homme/Flickr

Plazma czy LCD? Według DisplayMate Technologies wybór jest prosty - plazma. Głównie dlatego, że suche specyfikacje techniczne paneli ciekłokrystalicznych to wielka bzdura.
Firma przeprowadziła wraz z Insight Media badanie najlepszych paneli 2008 roku firm Sony (KDL-52XBR4), Samsung (LN-T5281F) i Sharp (LC-52D92U). Porównywano je do plazmy Panasonica (TH-50PF10UK). Podobno wyniki są jasne: wygrywa znikająca powoli z rynku plazma.
displaymate.jpg

Podobno (co dość jasne) największe “ściemy” producenci LCD-ków wciskają nam jeśli idzie o kontrast i kąty boczne. Jeśli na papierze macie napisane 176 stopni w pionie i poziomie (a jest tak prawie zawsze), to nie znaczy, że w rzeczywistości rezultaty będą tak dobre. Obraz na większości paneli LCD zaczyna tracić na jakości już po odchyleniu o 10 stopni. W przypadku 45 stopni spadek jakości sięga rzędu 50%. Testowana plazma trzymała się idealnie nawet przy tak dużych współczynnikach odchylenia.
katy-boczne.jpg

Szokująca konkluzja jest taka, że w przypadku LCD tylko jedna osoba siedząca na wprost panelu widzi kolory takimi jakie są. Nawet na telewizorach z wyższej półki od renomowanych producentów - pisze Dr Raymond Soneira w swoim teście. Z drugiej strony ekrany plazmowe odwzorowują bliskie oryginałowi kolory na całych 180 stopniach widoczności. Zauważalne są bardzo niewielkie zmiany w jasności obrazu, kontraście, barwie czy nasyceniu.
swfobject.embedSWF("http://www.youtube.com/v/z0F6v2WSsrI", "blog-video-4a897a66a94d6", 460, 372, "9.0.0", "", "", {wmode:"transparent"}); Kwestia kontrastu to znana sprawa. Dzisiaj nikt już nie opisuje LCD wielkościami 1000:1. Teraz mamy milion do jednego, dwa miliony! Według wspomnianego testu w praktyce jest to około 1000, 2000:1. Plazma osiągnęła wynik 3842:1.
kontrast.jpg

Nie ma sensu tłumaczyć jak jak uzyskuje się fikcyjne wskaźniki. Największe przeinaczenia widać jednak w kontraście poprzez wynalezienie tak zwanego “Kontrastu Dynamicznego” - czytamy w opisie badania. W roku 2008 telewizory były reklamowane z kontrastem dynamicznym w przedziałach od 15 000 do 35 000. Dzisiaj mają nawet 100 000 mimo, że nie widać żadnej poprawy. To ten sam trik tylko użyty z większą przesadą.
O kontraście dynamicznym przeczytacie na przykład tutaj. W praktyce jedyne co trzeba wiedzieć, to by nie zwracać na niego żadnej uwagi. Współczynniki w specyfikacjach paneli LCD są już tak wysokie, że na papierze każdy panel jest cudowny. Jedyny sposób by przekonać się jak jest w rzeczywistości, to sprawdzić działający model. Najlepiej u siebie w domu, w pomieszczeniu, w którym będzie stał.
.
Oczywiście badanie DisplayMate Technologies to tylko jedno tego typu przedsięwzięcie. Za chwilę może pojawić się kolejny tekst tego typu mówiący, że nie jest aż tak źle. Co więcej tego typu różnice widać najbardziej stawiając dwa ekrany obok siebie. Wiele LCD postawionych samotnie w pokoju prezentuje się znakomicie. Niemniej widać tu siłę marketingu. Większość producentów wycofuje się na dobre z plazm, więc inwestuje miliony w reklamę LCD. Ekrany PDP zaczynają wydawać się gorszymi mimo, że w rzeczywistości może być zupełnie inaczej.

źródło:http://hdtvmania.pl/2009/07/15/specyfikacje-lcd-to-bzdura/
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Badania są robione na rynku amerykańskim. Nie uwzględniają wielu danych - jak ostrość obrazu , skalowanie, wyrazistość . Wybrano jedynie te elementy gzie plazma ma swoje walory.
Pozostałbym przy indywidualnym wyborze .
I sam sprawdzał na prezentacji we własnym domu przed zakupem.
 

MrDudek

New member
sojer2005 napisał:
No nareszcie mam już za sobą kłopoty tego TV z obrazem w rozdzielczości 1080p. W sieci pojawił się nowy firmware, który pięknie wczytał się z karty SD i po kłopotach....

Firmware do G10? Gdzie dokładnie, bo na stronach Panasonica nic nie znalazłem.
 
S

sojer2005

Guest
MrDudek napisał:
Firmware do G10? Gdzie dokładnie, bo na stronach Panasonica nic nie znalazłem.

Na stronie Panasonica nie ma tego...

Nie mogę wkleić linka: a więc na forum avforums.com -> dział Plasma -> topic: The Panasonic G10 niggles, problems and faults thread -> strona 12
;)

Soft działa poprawnie, Tv jakby przyspieszył, mam wrażenie, że kolory są trochę lepsze i co najważniejsze nie mam już problemów z HDMI i xbox.

Teraz mam wersję 1.213 (poprzednio - 1.206)
 
Ostatnia edycja:

huzar2

New member
Witajcie! Po aktualizacji firmware mam wrażenie że jakość obrazu w HD jakby sie pogorszyła. Może to kwestia dostosowania nowych ustawień. Innych zmian np. w menu nie zauważyłem. Zastanawiam czy istnieje sposób na powrót do poprzedniej wersji softu…?:???:
 
S

sojer2005

Guest
huzar2 napisał:
Zastanawiam czy istnieje sposób na powrót do poprzedniej wersji softu…?:???:
Niestety tego nie wiem.

odnośnie hd:
ja natomiast nie mam takiego odczucia po włączeniu kilku płyt blu-ray.
 
S

sojer2005

Guest
edek13 napisał:
no teraz to ja już sam nie wiem czy robić tego updata:confused:

ten firmware wgrywamy na własną odpowiedzialność ;-)
i moim zdaniem warto przy problemach jakie ja miałem...

a co do jakości HD - to mogę tylko powiedzieć o blu-ray; nie mam kablówki...
 
Ostatnia edycja:

huzar2

New member
Jestem w stanie wycofać się ze wcześniejszego stwierdzenia, że jakość obrazu w HD w jakiś sposób zauważalny pogorszyła się. Teraz jak zaszło słońce (pokój mam niestety nasłoneczniony) to nie będę upierał się przy pogorszeniu jakości obrazu HD – jest to pewnie kwestia skorygowania nowych ustawień. Ale coś… w tym jest. Być może oczekiwałem czegoś lepszego..
Więc jak na razie nie wiadomo co nowego wnosi ten soft, poza tym co stwierdził Sojer2005…
 

edek13

New member
dziwne jest to, że te problemy występują w modelach 42 i 46 calowych w 50 jakby mniej (wnioskując z wypowiedzi ludzi na forach zagranicznych), problemy z Xboxem, ja ich nie mam więc poczekam z updatem
 

Filozofgrip

New member
Czy któryś z posiadaczy G10 testował kable połączone z dekoderem N(albo jakimkolwiek innym)? Chodzi mi o to czy na kablu component uzyskam lepszą jakoś obrazu sd niż na kablu HDMI... Czy ktoś to sprawdzał?? Z góry dzieki za odp :)
 

pionier123

Member
panowie a wiecie moze co z telegazeta w tym tv?dziala mi tylko z pilotu N ..ale ona nie ma pamieci stron.
na tradycyjnej antenie siatkowej telegazeta sprawdza się wyśmienicie(szczególnie chodzi o pamięć stron) natomiast na n działa jedynie z dekodera n i nie jest to komfortowe rozwiązanie przy podłączeniu przez HDMI
 
Do góry