Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

Hashi

New member
lecter napisał:
Mnie też interesuje najlepszy sposób połączenia komputera (Karta graficzna GEFORCE 9600 GT Galaxy) i G10. (Wejścia HDMI brak)
Podłączając wejściem PC udało mi się uzyskać rozdzielczość jedynie 1024/768 i odświeżanie 85 hz (Co prawda filmy z dysku twardego, w formacie mkv (720p) i tak wyglądają pięknie, ale zawsze chce się sprawdzić, jakby to wyglądało w lepszej rozdzielczości.
Będę wdzięczny za każdą informację. ;)

Jaki masz system i komputer?
Jeśli Vista to Panel Sterowania -> Komputer przenośny i Centrum mobilności systemu Windows -> Podłącz ekran (w przypadku laptopa).
U mnie tylko tym sposobem udało się uzyskać nominalna rozdziałkę (Samsung LCD 1080p) - obraz tylko na telewizorze - wcześniej obraz był na obu ekranach i nie dalo się ustawić pełnej rozdziałki.
Może pomoże.

Wpisz w google: Konfigurowanie wielu monitorów
Pzdr.
 

lecter

New member
Pc-> G10

Hashi napisał:
Jaki masz system i komputer?
Jeśli Vista to Panel Sterowania -> Komputer przenośny i Centrum mobilności systemu Windows -> Podłącz ekran (w przypadku laptopa).
U mnie tylko tym sposobem udało się uzyskać nominalna rozdziałkę (Samsung LCD 1080p) - obraz tylko na telewizorze - wcześniej obraz był na obu ekranach i nie dalo się ustawić pełnej rozdziałki.
Może pomoże.

Wpisz w google: Konfigurowanie wielu monitorów
Pzdr.

System Win Xp SP3 (reszta to Core2 duo 2.4 ghz, 2gb ram (ale to się w przeciągu kilku dni zmieni o dodatkowe 2 gb), 350gb dysk twardy). Postaram się poszukać odpowiednich odpowiadających funkcji u siebie w panelu sterowania. Bardzo Ci dziękuję za pomoc.
 

Mardukss

New member
sojer2005 napisał:
Witam,
czy ktoś z Was podłączył xboxa 360 do G10E? Mam pytanie odnośnie połączenia HDMI.... zauważyłem, że po wybraniu w xboxie 1080p, obraz zachwouje się tak, jakby tracił sygnał co kilka sekund... na wejściu HDMI z boku.... pozostałe gniazda wydają się ok, chociaż wczoraj także hdmi nr 1 zawodził (do czasu wymiany baterii w kontrolerze, jakiś związek z padem?).

Blu ray poprzed hdmi nr 1, 2 i 3 działa bez zarzutów....

Szkoda, że w tym modelu nie można aktualizować oprogramowania - kłopoty z hdmi kwestią firmware?

Ja mam podobny problem jak kolega powyżej, tyle tylko że odnośnie odtwarzacza dvd (sprawdzane na pioneer 410 i philips 5590), mam też xbox 360 ale jeszcze nie sprawdzałem. Potwierdzam że jak ustawię rozdzielczość w odtwarzaczu na 1080p to zaczyna tracić sygnał i obraz, a po przestawieniu na 1080i wszystko działa dobrze. Dodam jeszcze że na początku myślałem że to może być winą odtwarzacza więc pioneera wymieniłem na drugiego w saturnie, ale problem powrócił, sprawdziłem też na philipsie i przy skalowaniu do najwyższej rozdzielczości też to samo. Natomiast na PS3 filmy są bardzo ładnie wyświetlane w 1080p i tylko na tym sprzęcie wszystko poprawnie działa. Proszę o pomoc przy rozwiązaniu tego problemu.
 
S

sojer2005

Guest
Mardukss napisał:
Proszę o pomoc przy rozwiązaniu tego problemu.

Zastanawiałem czy to może wina "słabych" kabli hdmi? Ja używam tech+linka, nie jest to słaba marka... osobiście nie mam chyba ochoty kupować teraz kilku kabli - to spory wydatek - i testować....
 

Mardukss

New member
sojer2005 napisał:
Zastanawiałem czy to może wina "słabych" kabli hdmi? Ja używam tech+linka, nie jest to słaba marka... osobiście nie mam chyba ochoty kupować teraz kilku kabli - to spory wydatek - i testować....

Testowałem pięć różnych kabli hdmi zarówno tych za 40 zł jak i za 200 zł na wszystkich był ten sam efekt. Więc kabel raczej odpada.
 
S

sojer2005

Guest
Mardukss napisał:
Testowałem pięć różnych kabli hdmi zarówno tych za 40 zł jak i za 200 zł na wszystkich był ten sam efekt. Więc kabel raczej odpada.
A może telefon do Panasonica? Śmierdzi mi tu niedopracowanym firmware....
 

Seb@stian

New member
sojer2005 napisał:
A może telefon do Panasonica? Śmierdzi mi tu niedopracowanym firmware....
Najpierw sprawdźcie czy wasz sprzęt podłączony do innego tv poprawnie funkcjonuje, może to nie wina tv. Ja puszczam 1080p z PC /ATI Radeon HD 3200/ i wszystko jest OK.
 

Bucek

Banned
czy core 2 duo 2,0GHz + Ati Mobile 3450/3470 starczy do sprawnego dekodowania materialow 1080p we wszystkich kodekach i kontenerach?

dlaczego Panas zamiast jak wszyscy dawac usb do pendrajwow wymyslil sobie jakies zabawne czytniki kart? czy niektore firmy zawsze wszystko musza robic po swojemu (choc nie koniecznie zawsze "udacznie"?
 

yaneq

New member
Bez reklam
Drodzy użytkownicy serii G10. Zbieram informację... Więc odpowiedzcie mi na pytanie czy wasz TV wam bzyczy na jasnych scenach?
 
S

sojer2005

Guest
yaneq napisał:
Drodzy użytkownicy serii G10. Zbieram informację... Więc odpowiedzcie mi na pytanie czy wasz TV wam bzyczy na jasnych scenach?

Tak, słychać bzyczenie na jasnych scenach.
 

petrumi

New member
witam, nabyłem TX-P50G10 i mam problem z ustawieniem 1920x1080. Kupiłem kabel DVI-HDMI do NV 8800GTS ale rozdzielczość fullHD "wychodzi mi" poza ekran. Mogę ustawić ręcznie w panelu sterowania NV około 1820x1020 ale obraz traci na jakości. Proszę o pomoc.
 

petrumi

New member
albo jestem dziś zamulony albo nie widzę taj opcji w TV.

wciskam na pilocie menu / ustawienia / inne ustawienia i mam do wyboru jedynie: intellinent frame creator, tryb oszcz, diosa karty SD. Nic poza tym. testowanie na HDMI 1 i 3

ok, mam . miałem ustawiony aspect ratio na auto i wtedy nie ma tej opcji, sry za zamieszanie i dzięki za odp.
 
Ostatnia edycja:

Hashi

New member
VIERA Tough Panel - szczęście w nieszczęściu

Ostatnio przydażyła mi się niemiła przygoda z moim G10. Mianowicie kilka dni temu zauważyłem podczas puszczania vizualizacji z PS3, że na środku ekranu mam coś co wyglądalo jak wypalone piksele. Piersza reakcja była lekko "paniczna" (nowy tv a tu takie "klocki"). Podszedłem to tv i z bliska zuważyłem obszar zajmujący około 4-6 pikseli źle pracujących (emitowały światło pomiedzy białym, a barwą aktualnie wyświetlaną). Jednak gdy spojrzałem pod kątem dostrzegłem, że panel plazmowy jest ok, a "efekt" powstaje na "Tough Panel". Okazało się, że w przedniej tafli jest lekkie ryso-wgniecenie o wymiarach około 1mm na 2mm. Wygladało to jakby coś udeżyło w tv od góry pod kątem (może nie silnie ale napewno z dużą szybkością) - nie mam pojęcia kiedy i jak (nie pamiętam). Jak pewnie zauważyliście panel ochronny G10 (jest dość gruby) powoduje lekkie odbicia światła (np. białe napisy w filmach na czarnym tle). Podobnie sprawa wygląda z głębszymi rysami - powodują one, że powstaje odbicie połączone z pryzmatem. Przekonałem się na własnej skórze.
Pomtem pomyślałem - "dupa zbita". Zacząłem wertować tematy na forach "naprawa szyby w plaźmie" ale nic konkretnego nie znalazłem.
Rozwiązaniem problemu była sciereczka dołączona to G10. Zacząłem nią polerować obszar wgniecenia i po około 1 godzinie (łączny czas jaki spędziłem na polerce) zkaza praktycznie całkowicie znikneła (!) - jeszcze pare razy przelece ją ścierką i podejrzewam, że nie będzie śladu. Tak jakby została zeszlifowana. Nie wiem czy Panasonic przewidział takie scenariusze ale naprawde spadł mi kamień z serca. Mam wrażenie, że panel wykonany jest jakiegoś lekko miękkiego materiału który podlega ścieraniu (inaczej tego nie moge wyjaśnić).
Jeśli komuś się coś podobnego przydaży to może mój post pomoże :)
Radze używać ścierki dołączonej do tv przy każdym czyszczeniu.
Teraz troche bardziej będe uważał na telewizor.
Pozdrawiam użytkowników G10.
 
Ostatnia edycja:

monita

New member
Hashi napisał:
Ostatnio przydażyła mi się niemiła przygoda z moim G10. Mianowicie kilka dni temu zauważyłem podczas puszczania vizualizacji z PS3, że na środku ekranu mam coś co wyglądalo jak wypalone piksele. Piersza reakcja była lekko "paniczna" (nowy tv a tu takie "klocki"). Podszedłem to tv i z bliska zuważyłem obszar zajmujący około 4-6 pikseli źle pracujących (emitowały światło pomiedzy białym, a barwą aktualnie wyświetlaną). Jednak gdy spojrzałem pod kątem dostrzegłem, że panel plazmowy jest ok, a "efekt" powstaje na "Tough Panel". Okazało się, że w przedniej tafli jest lekkie ryso-wgniecenie o wymiarach około 1mm na 2mm. Wygladało to jakby coś udeżyło w tv od góry pod kątem (może nie silnie ale napewno z dużą szybkością) - nie mam pojęcia kiedy i jak (nie pamiętam). Jak pewnie zauważyliście panel ochronny G10 (jest dość gruby) powoduje lekkie odbicia światła (np. białe napisy w filmach na czarnym tle). Podobnie sprawa wygląda z głębszymi rysami - powodują one, że powstaje odbicie połączone z pryzmatem. Przekonałem się na własnej skórze.
Pomtem pomyślałem - "dupa zbita". Zacząłem wertować tematy na forach "naprawa szyby w plaźmie" ale nic konkretnego nie znalazłem.
Rozwiązaniem problemu była sciereczka dołączona to G10. Zacząłem nią polerować obszar wgniecenia i po około 1 godzinie (łączny czas jaki spędziłem na polerce) zkaza praktycznie całkowicie znikneła (!) - jeszcze pare razy przelece ją ścierką i podejrzewam, że nie będzie śladu. Tak jakby została zeszlifowana. Nie wiem czy Panasonic przewidział takie scenariusze ale naprawde spadł mi kamień z serca. Mam wrażenie, że panel wykonany jest jakiegoś lekko miękkiego materiału który podlega ścieraniu (inaczej tego nie moge wyjaśnić).
Jeśli komuś się coś podobnego przydaży to może mój post pomoże :)
Radze używać ścierki dołączonej do tv przy każdym czyszczeniu.
Teraz troche bardziej będe uważał na telewizor.
Pozdrawiam użytkowników G10.
Witam wszyskich jestem zdecydowana kupic plazme panasonica , wacham sie miedzy dwoma modelami TX-P42G10 lub TH-42PZ800 moze znajdzie sie ktos kto zna oba te modele,i mogłby mi pomoc w kwesti wyboru bede bardzo wdzieczna za wszystkie rady pozdrawiam wszystkich:D
 

Traper2000

New member
Porównanie...

Witam,
chciałbym się podzielić swoimi doświadczeniami z posiadania najpierw TH42PV80 a obecnie TX42G10 i tak...
Na PV80 obraz z satelity (Cyfra+ dekoder FergusonHD) w SD wyświetlany był lepiej niż na G10 (720P oraz 1080I)
Obraz HD (1080i) był wyświetlany podobnie na obu telewizorach.
Bluray Panasonic BD60 lepiej wyświetla obraz FullHD na G10 (1080p) ale ten sam film wyświetlany na PV80 w 720p wyglądał również SUPER.
Moja konkluzja jest taka... wolałbym spowrotem Panasa HD gdyż po pierwsze mniej prądu by mi zjadał (ale to argument do dyskusji), byłby cichszy (mniej wentylatorów), lepszy odbiór kanałów SD... no i może dźwięk z poprzedniego TV wydawał mi się lepszy.
Jak tylko wrócę z urlopu to chyba zastanowię się nad zmianą G10 na inną plazmę ale HD - oczywiście Panasonica.
A może jestem przewrażliwiony...?
P.S.
Mój G10 ma dopiero przejechane 50 godzin i jest na ustawieniach standardowych.
 

gorylla

New member
Bez reklam
Traper2000 napisał:
Jak tylko wrócę z urlopu to chyba zastanowię się nad zmianą G10 na inną plazmę ale HD - oczywiście Panasonica.

Z testu porównawczego kikiego wynika, że S10 lepiej skaluje SD niż G10, w HD prezentują zbliżony poziom i do tego S10 jest sporo tańszy. To tak tylko pod rozwagę...
 
Do góry