Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

marcinrob

New member
Hmmm... Już wiele razy zastanawiałem się nad kupnem czegoś ... pełniejszego...??? lub wersji nieco okrojonej, nieco tańszej i w danym momencie wydawało by się funkcjonalnie co najmniej tak samo sprawnej jak model nieco wyższy. Np karta graficzna Radeon 9800Pro lub 9600. Procesor Pentium/Athlon czy Duron/Celeron.
W momencie kupna faktycznie wydaje się, że istotnie nie ma co przepłacać - to co kupujemy jest identyczne z tym co kosztuje drożej, dodatkowych funkcji/mocy nie wykorzystamy. Po kilku miesiącach okazuje się jednak, że tak nie jest. Zaczynamy żałować poprzedniego wyboru i szykujemy się do sprzedania tego co mamy by dopłacając kupić model, który mogliśmy kupić od razu.
Nie jestem przeciwny kupowaniu czegoś nieco tańszego, ale proszę nie podawać nieprawdziwych wyjaśnień. Proszę nie pisać, że s10 ma lepszy kontrast czy lepsze skalowanie od g10 (bo ma takie same) tylko wyraźnie podkreślić jakie są różnice.
np. z10 jest dużo cieńszy i ma PIP (i parę innych funkcji) i kosztuje 1400 więcej niż g10. Gdy uczciwie to podamy to osoba, która ma ochotę wydać 1400 za cieńszy panel i fantazję korzystania z PIP zrobi to i będzie zadowolona. Mi to akurat jest niepotrzebne. A wzrost ceny w tym przedziale jest dla mnie zaporowy co uczciwie przyznaję.
Natomiast przedział cenowy G10 jest w moim zasięgu, chcę kupić BlueRay a patrząc na to co się stało z DVD, (spadek cen filmów DVD) jestem przekonany, że za rok - maks 2 lata różnica w odtwarzaniu filmów BD będzie bardzo istotna i te 800 czy 1080 linii ruchomych różnicę będzie robiło :) .
Więc nie oszukujmy się tylko piszmy prawdę.

Moja prawda jest taka, że ŻAŁUJĘ, ŻE NIE KUPIŁEM WIĘKSZEGO TELEWIZORA.
Mimo częstych uwag o tym, że telewizory się kurczą kupiłem 42 cale. Mogłem spokojnie kupić 46 cali i tego nie zrobiłem.
Widać każdy uczy się na swoich błędach.
 

kriswas

Member
Bez reklam
Parafrazując słynne powiedzenie Pawlaka z "Samych swoich":
Oj jak to dobrze mądrego posłuchać
,
powiem tak, jak miło wymieniać poglądy na forum, gdzie nikt nikogo nie obraża, a nawet jeżeli nie zgadza się z wyrażoną opinią, poglądem, czy przeprowadzonym testem, potrafi wyartykułować to w sposób rzeczowy, konkretny, a przede wszystkim sznującym poglądy adwersarza! Nie jest to w naszym necie takie powszechne, oj nie jest!

@odek 102
Ja o nic nie obwiniałem @gorylla, nawet nie miałem tego na myśli! Nie zgadzałem się tylko z jego tezą, że G10 w porównaniu z S10 nie jest wart swojej ceny, czyli że jest zbyt wysoko wyceniony. Nadal będę polemizował z nim, w tym temacie, tym bardziej, że potwierdza moją tezę o swoich subiektywnych odczuciach.
W swojej opinii zawsze starałem się być obiektywny, bo nigdy, nigdzie nie napisałem, że z technicznego punktu widzenia S10 jest Z PEWNOŚCIĄ lepszy niż G10. Napisałem jedynie, że w mojej ocenie S10 przy porównywalnej jakości jest lepszym wyborem, bo po prostu sporo tańszym.
**********
Ale tak sobie myślę, że jakby chciało się Kikiemu (Kiki, to taki mały off-topic do Ciebie), to by nas mógł pogodzić. Wystarczyłoby, aby w miarę możłiwości porównał te panele na podobnych sygnałach i z podobnymi ustrawieniami (bo ja takiej sposobności nie miałem i nie mam) i nawet krótko wypowiedział się czy są różnice, jak duże i na czyją korzyść.

@gorylla w pełni popieram Twoją sugestię skierowaną do Kikiego! I dla przypomnienia: cena to tylko jeden z całego wachlarza argumentów powodujących, że kupujemy ten, a nie inny produkt, choć zgadzam się, że jeden z decydujących. Jednak to już czysta psycho i socjologia!

Seb@stian:
Nie dajmy się jednak zwariować jeśli producent wypuszcza kilka modeli z tym samym panelem to model wyższy /droższy/ będzie różnił się tym, że będzie miał kilka dodatków w porównaniu z modelem niższym co czyni go lepszym w porównaniu z modelem niższym. Inna sprawa to porównanie 2 modeli z różnymi matrycami, tu może być dużo trudniej o wiarygodne testy. Osobiście porównywałem jakość obrazu na panelach 11 i 12 i bez względu na to co pisze kiki uważam obraz na 12 za lepszy /wyłączone wszystkie ulepszacze, żródło dvd i BD, tuner HD, łącze hdmi/. Dlatego dziwi mnie to, że niektórzy myślą o starszej serii. Całe zamieszanie z tym związane to wina odbioru testu kikiego, który porównał G10 do Kuro, mierzył za wysoko i stąd rozczarowanie. Lepszy użytek dał by test PY vs G10 i wszystko stało by się jasne.
Wyjąłeś mi te stwierdzenia z ust! Sam lepiej bym tego nie ujął. Pozdrawiam.
 

Hashi

New member
TV godny polecenia.
Piękne kolory, dobry upscalnig do SD (lepszy niż w LCD FullHD). Dobry system 100Hz. Czerń b.dobra choć w LCD jest już czarniejsza, przejścia tonalne super. Dobre spasowanie obudowy (świetnie by się komponowała ze stolikiem do podwieszenia tv), viera link (włączanie HDMI przez gamepad PS3).
Co do systemu 600Hz to widać jego moc głównie w grach. Ponadto zauważyłem że tv szybciej reaguje w trybie Normal niż w trybie Game (podczas grania). Jest to troche dziwne ale i też usprawiedliwione pracą elektroniki odpowiedzialnej za synchronizację (tak podejrzewam) gamepada i obrazu. Lepiej sie gra w trybie Normal.
Telewizor ma dwie wady:
- obudowa która się łatwo rysuje (wystarczy przejechać ręką i już powstaja małe rysy - podobne do rys na lakierze samochodowym),
- troche bzyczy - w codziennej eksploatacji nie uciążliwe, słyszalne bzycznie przy głośności około "5" w nocy w totalnej ciszy (pokój w którym stoi jest bardzo słabo wyciszony - gdy się kaszlnie słychać echo). Apropo bzyczenia miałem fajną sytuacje w sklepie. Poszedłem do sklepu aby spytać sprzedawce czy wszystkie plazmy bzyczą. Podszedłem i tak właśnie spytałem (nie mówiąc że posiadam plazmę). Sprzedawca odpowiedział, że: to może być wina sieci i że tv mają gwarancję (nawet kilka lat) i można zawsze sprawe zgłosić... i że plazmy nie bzyczą. Gdy skończył podszedłem do plazmy Panasa przystawiłem ucho i mówie że bzyczy, podszedłem do LG i to samo, mówie, że bzyczy.... na to sprzedawca zrobił wielkie oczy i powiedział: "Do tej pory nie wiedziałem, że plazmy bzyczą". :)
Puszczałem trailer gry Killzone 2 w 720p z pendrive i powiem, że autorzy gry wyglądali jak ze zdjęcia. Wdziałem fullHD w akcji ale tutaj przy 720p się zaskoczyłem jakością obrazu (mp4)..
Jeśli ktoś ma jakieś pytania/sugestie/spostrzeżenia zapraszam do wymiany zdań.
Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pomieszczenie już działa i z przyjemnością jutro sprawdzę z
ciekawości jak działa Panasonic 42G 10 i 42S 10
 

gorylla

New member
Bez reklam
Brawo Kiki, dzięki za szybki odzew. Czekam na porównanie z niecierpliwością.

Kriswas,
wraz z Seb@stianem cały czas piszesz raczej ogólnie, że G10 musi być lepszy, bo wprawdzie jest droższy, ale jest nowszy, ulepszony i w ogóle nie może być gorzej. Niestety dotychczas nie podałeś żadnych konkretów, że tak jest. Ja podałem natomiast wiele, że wcale nie musi być lepszy, a przynajmniej nie tyle, aby był wyceniony znacznie wyżej.

Poniżej masz pobieżnie tylko wyszukane wypowiedzi Kikiego po teście, który przecież trochę tych plazm i innych TV przerobił. Wprawdzie ja sam miałem wiele zastrzeżeń do jego testu G10, jednak w przeciwieństwie do pism, portali i innych, którym niejednokrotnie firmy PŁACĄ za testy, nie ma większych powodów, aby nie kikiemu nie wierzyć, że powziął takie, a nie inne spostrzeżenia.

kiki napisał:
Panasonic to jeden z wiodących koncernów elektronicznych na świecie , który wg. mnie ma najmniej wpadek produkcyjnych. I produkuje zawsze modele w klasie średniej i wyższej. Wszystkie produkty są dopracowane.
Panasonic został też wybrany przez użytkowników portalu jako najlepsza firma w HD.
http://plebiscyt.hdtv.com.pl/firma.html
Nie zmienia to faktu że ten telewizor gra z sygnałów Sd gorzej niż inne.
Być może producent określając model Full Hd - przeznaczył go właśnie do tych potrzeb. I tu został oceniony bardzo wysoko.

Ten komentarz Kikiego powtarza się w wielu testach G10-tki. Słabsze skalowanie SD, wobec poprawy w HD.

Teraz szybkie porównanie do starszego PY8:

kiki napisał:
Czerń sprawdzona kilka razy , również po dotarciu 100 godzin nie zmieniła się - porównując oczywiście do Pioneera.
Porównując G 10 do PY 8
- G 10 ma mocniej nasycone kolory,
- G 10 ma słabszą biel
- ma ciut mniejszą płynność
- ma gorsze skalowanie w SD
- ma lepsze rozwiązania w menu / cyfrowe/

Policz, ile jest poprawek "in plus" a ile "in minus". I co ci wyszło? Nawet jeśli chciałbyś na siłę polepszyć bilans na korzyść G10 to zważ, że i tak w
pewnych elementach jest ciut gorszy od PY8. Dlatego uważam, że nie zawsze nowsze znaczy lepsze. Historia zna wiele wpadek produkcyjnych.


marcinrob napisał:
Hmmm... Już wiele razy zastanawiałem się nad kupnem czegoś ... pełniejszego...??? lub wersji nieco okrojonej, nieco tańszej i w danym momencie wydawało by się funkcjonalnie co najmniej tak samo sprawnej jak model nieco wyższy. Np karta graficzna Radeon 9800Pro lub 9600. Procesor Pentium/Athlon czy Duron/Celeron.
W momencie kupna faktycznie wydaje się, że istotnie nie ma co przepłacać - to co kupujemy jest identyczne z tym co kosztuje drożej, dodatkowych funkcji/mocy nie wykorzystamy. Po kilku miesiącach okazuje się jednak, że tak nie jest. Zaczynamy żałować poprzedniego wyboru i szykujemy się do sprzedania tego co mamy by dopłacając kupić model, który mogliśmy kupić od razu.
Nie jestem przeciwny kupowaniu czegoś nieco tańszego, ale proszę nie podawać nieprawdziwych wyjaśnień. Proszę nie pisać, że s10 ma lepszy kontrast czy lepsze skalowanie od g10 (bo ma takie same) tylko wyraźnie podkreślić jakie są różnice.
np. z10 jest dużo cieńszy i ma PIP (i parę innych funkcji) i kosztuje 1400 więcej niż g10. Gdy uczciwie to podamy to osoba, która ma ochotę wydać 1400 za cieńszy panel i fantazję korzystania z PIP zrobi to i będzie zadowolona. Mi to akurat jest niepotrzebne. A wzrost ceny w tym przedziale jest dla mnie zaporowy co uczciwie przyznaję.
Natomiast przedział cenowy G10 jest w moim zasięgu, chcę kupić BlueRay a patrząc na to co się stało z DVD, (spadek cen filmów DVD) jestem przekonany, że za rok - maks 2 lata różnica w odtwarzaniu filmów BD będzie bardzo istotna i te 800 czy 1080 linii ruchomych różnicę będzie robiło :) .
Więc nie oszukujmy się tylko piszmy prawdę.

Po pierwsze: nie pisałem, że S10 ma lepszy kontrast. Pisałem jedynie, że MOŻE mieć lepsze skalowanie SD, bo jest to według mnie jedynie lifting serii PY85.
Po drugie: Twoje dywagacje na temat zasadności zakupu Z10 względem G10 są DOKŁADNIE odzwierciedleniem moich o S10 i G10, które krytykujesz. Więc równie dobrze jakiś zwolennik Z10 mógłby Ciebie skrytykować, że wybrałeś gorszy model, bo mogłeś lepszy, a różnica w cenie między tymi modelami jest przecież w pełni uzasadniona. Podsumowując ja wybrałem S10 właśnie dlatego, że nie uważałem, aby "dobrodziejstwo" G10 względem S10 byłoby mi do czegokolwiek potrzebne, że będą z tego dla mnie jakieś wymierne korzyści.
 

Seb@stian

New member
gorylla już chyba czas zakończyć ten wątek lepszy czy gorszy, bo to też jest pojęcie względne. Jeśli dla ciebie opinie, które przytoczyłeś są najważniejsze to masz rację, tyle tylko że S10 to to samo co G10, tylko odchudzony z kilku elementów.

Zgodnie ze specyfikacją ze strony panasonica oba modele maja ten sam panel G 12 i wszystkie inne rzeczy pokrywają się, oprócz tego, że G10 ma:

1. Wyższy kontrast /40 tys. vs 30/ i nieograniczoną czerń
2. Wyższa, pełna rozdzielczość obrazu ruchomego /1080 vs 900/
3. Lepsze inteligentne tworzenie klatki /600 hz vs 400/
4. Większą liczbę odcieni gradacji koloru /6144 vs 5120/
5. Technologia obrazu Vreal PRO 4 vs Vreal PRO 3

Jeśli oba tv zjeżdżają z tej samej taśmy / z tego co wiem to 46 i 50 / w tym samym czasie to mają pozostałe części w środku takie same. Podsumowując uważam, że nie ma takiej możliwości aby S10 był lepszy od G10.

Jedyna teoretyczna możliwość przewagi telewizorów starszej serii jak i S10 może kryć się za technologią obrazu Vreal PRO - kiki wspominał o gorszym skalowaniu w G10. Być może Vreal PRO 4 skupiła się na innych aspektach obrazu i zaniedbała trochę skalowanie, mi trudno to ocenić gdyż skalowaniem zajmują się urządzenia podłączone do TV. Co do płynności obrazu to trzeba zobaczyć samemu, tu jest REWELACJA i dużo lepiej niż w starszych seriach, testowałem na różnych materiałch DVD, BD jak i z komputera 1080p 24p.

To forum służy jako wymiana doświadczeń i swoich opinii. Przy zakupie telewizora nie należy kierować się tylko i wyłącznie jedną opinią i uważać ją za świętość. Kiki zrobił test, ale to tylko jego subiektywne odczucia nic więcej. W wielu aspektach ma racje, ale w wielu też sie pomylił, np. niepotrafił prawidłowo podłączyć komputera do TV i uznał, że współpraca G10 z komputerem jest kiepska, a jest zupełnie odwrotnie.

Zapraszam z tv do mnie /okolice Warszawy/ a zrobimy rzetelne porównanie.
 
Ostatnia edycja:

gorylla

New member
Bez reklam
Seb@stian napisał:
gorylla już chyba czas zakończyć ten wątek lepszy czy gorszy, bo to też jest pojęcie względne. Jeśli dla ciebie opinie, które przytoczyłeś są najważniejsze to masz rację, tyle tylko że S10 to to samo co G10, tylko odchudzony z kilku elementów.

Zgodnie ze specyfikacją ze strony panasonica oba modele maja ten sam panel G 12 i wszystkie inne rzeczy pokrywają się, oprócz tego, że G10 ma:

1. Wyższy kontrast /40 tys. vs 30/ i nieograniczoną czerń
2. Wyższa, pełna rozdzielczość obrazu ruchomego /1080 vs 900/
3. Lepsze inteligentne tworzenie klatki /600 hz vs 400/
4. Większą liczbę odcieni gradacji koloru /6144 vs 5120/
5. Technologia obrazu Vreal PRO 4 vs Vreal PRO 3

Jeśli oba tv zjeżdżają z tej samej taśmy / z tego co wiem to 46 i 50 / w tym samym czasie to mają pozostałe części w środku takie same. Podsumowując uważam, że nie ma takiej możliwości aby S10 był lepszy od G10.

Jedyna teoretyczna możliwość przewagi telewizorów starszej serii jak i S10 może kryć się za technologią obrazu Vreal PRO - kiki wspominał o gorszym skalowaniu w G10. Być może Vreal PRO 4 skupiła się na innych aspektach obrazu i zaniedbała trochę skalowanie, mi trudno to ocenić gdyż skalowaniem zajmują się urządzenia podłączone do TV. Co do płynności obrazu to trzeba zobaczyć samemu, tu jest REWELACJA i dużo lepiej niż w starszych seriach, testowałem na różnych materiałch DVD, BD jak i z komputera 1080p 24p.

To forum służy jako wymiana doświadczeń i swoich opinii. Przy zakupie telewizora nie należy kierować się tylko i wyłącznie jedną opinią i uważać ją za świętość. Kiki zrobił test, ale to tylko jego subiektywne odczucia nic więcej. W wielu aspektach ma racje, ale w wielu też sie pomylił, np. niepotrafił prawidłowo podłączyć komputera do TV i uznał, że współpraca G10 z komputerem jest kiepska, a jest zupełnie odwrotnie.

Zapraszam z tv do mnie /okolice Warszawy/ a zrobimy rzetelne porównanie.

Potwierdzam absolutnie wszystko co napisałeś.
Kiki rzeczywiście z kompem dał ciała- nie obczaił, że trzeba wyłączyć powierzchnię obrazu. Ale to już było omówione.
Odnośnie skalowania SD- tak naprawdę, to jest najważeniajsza niewiadoma pomiędzy jakością obrazu S10 i G10. Myślę tak jak Ty, że właśnie zmiana procesora mogła przynieść zmianę proporcji jakości skalowania SD/HD. Skoro w serii S10 jest starszy procesor, a w G10 nowszy to mogą tu być właśnie przyczyny innej jakości skalowania SD/HD. Jestem bardzo ciekaw, co powie Kiki po teście porównawczym.

U mnie płynność jest również świetna, chociaż wczoraj na filmie Piekielna Gra (pierowzór Infiltracji Martina Scorsese), gdzie obraz był wyraźnie sałabszej jakości, duże obiekty powoli przesuwające się na ekranie czasami powodowały lekkie szarpnięcia. Dało się to zauważyć. Ale to jest pierwszy przypadek, kiedy zauważyłem jakiś defekt wyświetlanego obrazu. Dotychczas wszystko było kapitalnie. Nie wspomnę o Wally-m w HBO HD. Rewelacja.

Niestety mieszkam za daleko Warschau, aby robić testy porównawcze w domowym zaciszu. Trochę szkoda, bo jestem bardzio ciekaw wyniku. Pozdr.
 

gorylla

New member
Bez reklam
odek 102 napisał:
.......:eek:k:.........

A odek jak zwykle nabija sobie staty takim żenua jak w/w. W ten sposób, niedługo chłopie będziesz MEMBER! (szacun), a nie junior.
Napisz w końcu coś konstruktywnego, bo darmo zagęszczasz forum. Pozdr.
 

Filozofgrip

New member
heh gorylla mowisz tak o "odek102" a czytając teraz Twój post odniosłem takie samo wrażenie o Tobie:p co za ironia losu :) ( nikogo nie obrażam!! ):)
 

kriswas

Member
Bez reklam
@gorylla
Wiesz, miałem już odpuścić, jak mawiają młodzi, i zostawić Ciebie z kapitalnym podsumowaniem kol.Seb@stiana, chapeaux bas! Jednak Ty nie odpuszczasz i dalej ciągniesz swoje. Dość wnikliwie przeczytałem Twoje wypowiedzi w tym temacie i doszedłem do wniosku, że niewiele wniosłeś do tematu Panasonic seria G10, a właściwie to jestem przekonany, że nic, poza krytyką testu kol.Kikiego. Ja też miałem zastrzeżenia do tego testu, ale nie dzieliłem się nimi publicznie, gdyż nie mogłem potwierdzić swoich spostrzeżeń. Uważam, że taka postawa jest poprawna. Ty natomiast, przyznając, że kupiłeś przysłowiowego kota w worku, dałeś ciała i to na całej linii.
"Za S10 przemówiło kilka argumemtów (zwracam na wstępie uwagę, że nie widziałem tego panelu na live, a X10 i G10 widziałem)."
A co najlepsze, na forum starasz się udowodnić sobie i wszystkim, że zrobiłeś interes życia! Niezłe jaja. Starałem się wytłumaczyć Ci to dość oględnie, że nie masz racji, ale Ty na to: model G10 jest za drogi, porównując go do modelu S10. Koniec i kropka! Żadnego merytorycznego argumentu! Mam co do Twojej postawy pewne podejrzenie, ale że to tylko podejrzenie nie poparte żadnym argumentem, więc pozostawiam to jako niedopowiedzenie. Szkoda tylko, że kilku userów, pod wpływem Twoich wywodów, zdecydowało się na zakup modelu S10. Należy mieć tylko nadzieję, że nie będą żałowali swojego wyboru. Przynajmniej będą wiedzieć do kogo mieć pretensje :p . Całe szczęście, że przynajmniej zgadzasz się z Seb@stianem. Bez urazy @gorylla, ale trochę dystansu do siebie i swoich twierdzeń, życzę Ci z całego serca. Pozdrawiam.
PS. Uważam, że G10, to bardzo trafny wybór, niewielu się zawiedzie. Przynajmniej za tą cenę! Obecnie to 3897 zł za 42 cale!
 

jacho

New member
Ja szczerze powiedziawszy także mam SERDECZNIE DOSYĆ tematu s10 w wątku o g10 czy nie mógłby kolega przenieść sie na watek o seri S ? - myśle że tutaj już sie aż zanadto naprodukowałeś przyjacielu- litości.A że to co pisze kolega ciągle o swoim S w kontekscie G uważam za (w większości) bzdury to jakoś wytrzymywałem- ale co za dużo.... .Patrząc na ten sam obraz w muzeum każdy ma prawo widziec co innego, ale niechże przynajmniej patrzymy na ten sam obraz a nie jeden na abstrakcje a inny na sgraffito.W sumie uważam że warto zawsze porównywać i fajnie że kolega wtrącił temat serii S ,ale powoli ten "temat" w takich ilościach zaczyna zaśmiecać nasz wątek i już dawno wyczerpał znamiona-godny uwagi.
 

andek6

New member
Czytajac posty gorylla nie zauwazylem,by" staral sie udowodnic sobie i wszystkim,ze zrobil interes zycia" kupujac S10.Moim skromnym zdaniem przedstawial tylko swoje subiektywne spostrzezenia odnosnie S10 i G10.
Ma do tego prawo. Owszem,robil to kilkakrotnie i moze troche przydlugawo ,ale grzecznie i kulturalnie.A do watku o G10 wniosl jednak cos nowego.Mianowicie uzmyslowil mi (moze i innym tez),ze skoro ogladajac tel.z 3 m.nie dostrzege w obrazie wyraznej roznicy(o ile wogole)pomiedzy tymi modelami,to nie warto przeplacac.Tak sie sklada,ze mnie podobnie jak gorylle stac na kupno G10,ale lepiej przeznaczyc roznice 600-900pln na cos innego.A jezeli komus nie zalezy na kasiorce,albo oglada tv z nosem w w ekranie,to kupuje G10.Jedni i drudzy zadowoleni.
Pozdrawiam jednakowo goraco zwolennikow S i G10.
 

jacho

New member
Mianowicie uzmyslowil mi (moze i innym tez),ze skoro ogladajac tel.z 3 m.nie dostrzege w obrazie wyraznej roznicy(o ile wogole)pomiedzy tymi modelami,to nie warto przeplacac.
==========================
Zaraz zaraz kolego ale w tym momencie to już nic nie rozumie.Dlaczego zakładasz że każdy ma takie same oczy i identyczne poczucie odbioru obrazu.Z kąd wiesz że ty lub inni zobaczą to samo co ktoś tam? . Hmm kurcze chyba czegoś nie kumam.No ja wybierałem telewizor SAM SWOIMI oczami i według WŁASNYCH kryteriów i nikt nic mi nie "uzmysławiał" na odległość.
 
Ostatnia edycja:

Filozofgrip

New member
A co to jakaś nagonka na goryllę?

Do tematu wniósł i to dużo wartościowych informacji. Nigdzie nie napisał że S10 jest lepsze od G10 tylko parę różnic dzielących te dwa modele. Każdy ocenia według własnej miary a wpisy tutaj na forum to tylko "WSKAZÓWKI" !!

aha i na koniec : Ja i tak kupię G10:p ( nikogo nie obrażam!! )
 

edek13

New member
całe to docieranie plazm G10

Witam, śledzę ten wątek bardzo uważnie gdyż zbliża się dzień kupna telewizora (wymiana LCD na PLAZMĘ) i planuję kupić właśnie G10, wymiana zdań jest na wysokim poziomie z obu stron barykady i to mnie martwi, bo wszyscy mają swoje niezaprzeczalne racje i nie można zamknąć oczu na sensowne opinie jednej ze stron, całe szczęście decyzja należy do mnie i kupię G10. Mam tylko jedno lamerskie pytanie: czy te dzisiejsze plazmy koniecznie wymagają „dotarcia” tyle się mówi o tym, że technologia plazm wyzbyła się przypadłości wczesnych generacji a tu czytam, że jakieś 1000 h będę musiał tłumaczyć otoczeniu, że ta plazma to świeci lepiej tylko trzeba poczekać 3-4 miesiące. Pytanie zadaję w tym wątku, bo interesuje mnie ten właśnie model.
 

marcinrob

New member
Czas pracy telewizora w G10

Wielokrotnie usiłowałem wywołać okno z czasem pracy G10 postępując zgodnie z instrukcjami z forum.
Wchodzę do trybu serwisowego, poruszam się po nim i nic. klawiszami 1 i 2 poruszam się po kolejnych ekranach menu i nigdzie nie widzę czasu pracy. Przepraszam, że odgrzewam ten temat, ale nie mogę sobie poradzić.
 

malco

New member
problem z buczeniem

pisze po raz 2, gdyz chyba poprzedni zostal wykasowany

nie dawno moja dziewczyna pozostawila przez ponad 10h wlaczony TV G10 (przy wyłączonym dekoderze) zatem obraz byl caly czas czarny.

przy ponownym wlaczeniu TV teraz slychac znaczne buczenie (o ile to mozna tak nazwac) glownie z miejsca, gdzie wystepuja wentylatory.
sadzilem, ze po nocy to przestanie. jednkaze problem wciaz jest

TV mam od 2 tygodni i wczesniej nic takiego nie slyszalem, a zwracalem uwage na to, gdyz na formum juz pisano o buczeniu.

czy ktos z Was oreintuje sie co moze byc przyczyna i jak temu najlepiej zaradzic ?

z gory dziekuje za pomoc
 
Do góry