Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

hellfucker

New member
robas1 napisał:
Taka regulacja (głośności poszczegolnych kanałów jest). W czasie oglądania trzeba nacisnąć chyba (teraz nie pamiętam) klawisz "i" na pilocie i pojawia się reghulacja głośności.
Czesc..jakos nie moge tego znalezc..tej nastawy auto głosnosci...naciskam "i" i mam tylko info o kanale..owszem moge guzikam do regulacji zgłosnic czy przyciszyc ale jak przełaczam na inny kanał czy włacza sie reklama to nie zauwazyłem zeby obcinał albo dorównywał do ustawionej głosnosci..pozdrawiam
 

intaco

New member
robas1 napisał:
Kolego,
nie zastanawiaj się: bierz nowy! Za 3 lata sygnał analogowy w eterze zniknie i będziesz musiał korzystać z dołączonego zewnętrznego dekodera DVB-T. Telewizor nie będzie telewizorem tylko monitorem! Bierz nowy z DVB-T MPEG4!!!
I nie sugeruj się testem kikiego, bo wielokrotnie w tym wątku i na innych forach/testach uznano ten TV (G10) za bardzo dobry. Sam również to potwierdzam!
nie wiem może się nie znam, ale zawsze mnie to dziwi gdy ktoś o tym pisze... cały czas byłem przekonany, że dotyczy to sygnału cyfrowego który ma być nadawany drogą naziemną, a przecież mając sygnał i dekoder z jakiejkolwiek cyfrowej platfromy, to na tv bez tego "bajeru zachwalającego sprzedawcy" jak ja to nazywam i tak będzie odtwarzał wszystkie kanały... inaczej natomiast sprawa wygląda jak ktoś będzie chciał złapać sygnał ze zwykłej anteny... no ale jeżeli tak będzie robić to kupowanie takiego tv kompletnie mija się z celem... :???:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
MrDudek - chyba pomyliłeś Oleda z Ledem .
Bo jaki model Oleda widziałeś ?

Robas1- jak się ma ten model Panasonica do Pioneera - wie każdy kto widział.
Z całą pewnością mogę powiedzieć że nie należysz do tej grypy.
Czytaj test ze zrozumieniem - może wyciągniesz właściwe wnioski :D
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=38904

099_P1160599.JPG
 

hellfucker

New member
intaco napisał:
nie wiem może się nie znam, ale zawsze mnie to dziwi gdy ktoś o tym pisze... cały czas byłem przekonany, że dotyczy to sygnału cyfrowego który ma być nadawany drogą naziemną, a przecież mając sygnał i dekoder z jakiejkolwiek cyfrowej platfromy, to na tv bez tego "bajeru zachwalającego sprzedawcy" jak ja to nazywam i tak będzie odtwarzał wszystkie kanały... inaczej natomiast sprawa wygląda jak ktoś będzie chciał złapać sygnał ze zwykłej anteny... no ale jeżeli tak będzie robić to kupowanie takiego tv kompletnie mija się z celem... :???:

Zgoda ale dla mnie (nie wiem jakie sa odczucia innych)kanały DVBT z naziemnej prezentuja sie lepiej niz te same ogładane z dekodera cyfrowego (ja mam kathrein podłaczony przez hdmi).Kanały jakie odbieram to TVN TV4 POLSAT TVP 1 TVP 2 TVP3 TVP1 HD..takze jak dla mnie to wolałbym odbierać wszystkie kanały w ten sposób i z miła chęcia olał bym te tunery,card splittery do rozłaczaniu sygnału z karty itd.Zauważ ze jak masz tuner cyfrowy jakies platformy to zawsze jest problem i kombinowanie jak rozdzielic sygnał na dwa tv itd..z naziemna nie maproblemu..;)pozdrawiam
 

robas1

New member
hellfucker napisał:
Czesc..jakos nie moge tego znalezc..tej nastawy auto głosnosci...naciskam "i" i mam tylko info o kanale..owszem moge guzikam do regulacji zgłosnic czy przyciszyc ale jak przełaczam na inny kanał czy włacza sie reklama to nie zauwazyłem zeby obcinał albo dorównywał do ustawionej głosnosci..pozdrawiam

Nie pisałem NIC o AUTOMATYCZNEJ regulacji. Napisałem,że mozna regulować głośność poszczególnych kanałów względem siebie.
Problem głosnych reklam ma być (podobno) wkrótce rozwiązany (KRTiT, czy jak jej tam, ma się tym zająć).

Kiki - nie porównywałem Panasa do Pioneera, bo nie było takiej możliwości (jak kupowałem swój). Może wywołam burzę tym stwierdzeniem, ale mi się Pioneer nie podobał (przynajmniej te, które widziałem w skalepach typu MM, MegaAvans, Saturn), bo czerń -owszem była czarna, ale biel była zbyt ciemna. Może to kwestia ustawień, sygnału w sklepie. No i ta cena: dla mnie nieakceptowalna. Oprócz czerni (której 100% rzadko widzimy w nadawanych/odtwarzanych filmach programach) w telewizorze "grają" jeszcze inne kolory, a te uważam w Panasie są bardzo dobre (nie umniejszając i nie obrażając myśli technicznej Pioneera).
Testu (Twojego) ZA KASĘ nie czytałem w całości i nie będę czytał, natomiast czytałem CAŁY ten wątek od początku i było tu wiele odnośników do niego.

gorylla - przypominam, że DVB-T ma wchodzić w tym roku komercyjnie, a do końca 2012 (lub nawet 2011) analog ma być wyłączony, a cała Polska objęta sygnałem cyfrowym DVB-T MPEG-4 (który to standard został już ZATWIERDZONY dla Polski).
Mnie osobiście nie kręci włączanie dodatkowych dekoderów (na codzień) przełącznie TV na to wejście, ustawianie programu na dekoderze satelitarnym. Chcę po prostu włączyć TV na odpowiednim programie i ... oglądać. Ale każdy ma prawo do swoich przyzwyczajeń.
 

gorylla

New member
Bez reklam
robas1 napisał:
gorylla - przypominam, że DVB-T ma wchodzić w tym roku komercyjnie, a do końca 2012 (lub nawet 2011) analog ma być wyłączony, a cała Polska objęta sygnałem cyfrowym DVB-T MPEG-4 (który to standard został już ZATWIERDZONY dla Polski).
Mnie osobiście nie kręci włączanie dodatkowych dekoderów (na codzień) przełącznie TV na to wejście, ustawianie programu na dekoderze satelitarnym. Chcę po prostu włączyć TV na odpowiednim programie i ... oglądać. Ale każdy ma prawo do swoich przyzwyczajeń.

Robas1- ja to wszysto wiem, brzmi to ładnie i pięknie, ale obawiam się, że się rozczarujesz ze swoim optymizmem. Zobaczysz. W Polsce nic nie dzieje się bez problemów.

Cały czas nurtuje mnie jednak ten model S10E, tym bardziej, że jego cena robi się bardzo korzystna, a weszły już do sprzedaży rozmiary 46 i 50 (stronka Panasonica). Nie ma o nim osobnego wątku, więc posmucę tutaj.

Czy ktoś się może orientuje, czy jest to kontynuacja jakiejś wcześniejszej serii, bo sam już nie wiem. Na zachodnich forach wyczytałem, że G10 to następca serii 80, a G15 następca serii 85. Natomiast seria X to zapewne następca serii 8. A co z S10? Co ona ma zastępować i w jakm poprzednim modelu ma swoje korzenie?

Jest bardzo mało testów tego modelu. Na cnecie ten panel został oceniony naprawdę wysoko, na uwagę zasługuje świetny stosunek jakości do ceny i doskonały rozkład proporcji w skalowaniu SD/HD. Trochę gorzej na trustedreviews, ale nadal przyzwoicie.

Ktoś tu napisał, że S10 to taka trochę hybryda- starszy typ panelu z nowymi rozwiązaniami NEO. Dlatego nie nazywa się NeoPDP, bo nie spełnia wszystkich wymogów tej specyfikacji. I dlatego moje pytanie- Jaki typ panelu siedzi w S10? Czy jest to panel zaczerpnięty z serii 8, 80 czy może nawet 85? Na czym polega hybrydowość tej konstrukcji? Czy IFC został żywcem zerżnięty z 85-tki?

Jeśli rzeczywiście bowiem tak dobrze radziłby sobie z SD/HD, bez problemów skalowania przy słabszym sygnale SD, to po co brnąć w G10? Praktycznie większość funkcji mają takie same. Na zachodnich forach było też dużo znaków zapytania nad jakością paneli NEO, tzn. czy ta "nowatorska" technologia sprawdzi się w praniu, czy coś nie będzie się z czasem rypać. Jeżeli więc S10 to będzie połączenie starszego (czytaj uznanego) panela z innnowacjami w postaci chociażby MPEG4 czy oszczędzania energii to wygląda to nieźle jak dla mnie.

Zobaczę jeszcze, jak się ukształtuje cena 46S10 w stosunku do 46G10. Na razie S10 wchodzi do sklepów jako nowość, a ja mam jeszcze troszkę czasu...
 

12345a12345b

New member
No właśnie problem polega na tym, że na stronie Panasonic Polska jest chyba błąd, bo nigdzie indziej w sieci nie widnieje, by S10 miał panel Neo PDP. Amerykański S10 ma panel NeoPDP, nic jednak nie wskazuje na to, by i Europejski miał.

Na zastępstwa nie ma co patrzeć dokładnie, bo w tym roku rozkład sił się zmienił. Ale jeśli już, to wyglądałoby to mniej więcej tak:
Z1 jako nowa kategoria high-endu
V10 jako kontynuator najwyższego zeszłorocznego modelu PY800 (a dokładniej zachodniego PY850, który już miał opcje sieciowe)
G10 w miejsce PY 80, a G15 w miejsce PY85, ale rok temu różnica była w systemie IFC i upłynniaczu materiału z blu-ray, w tym roku jest to różnica w możliwościach sieciowych (dostęp do internetu, bezprzewodowe odtwarzanie zdjęć i divX z PC)
S10 w miejsce PY8 jako najniższy model Full HD.
X10 zamiast PV80 jako wyższy model HD Ready.
C10 w miejsce PV8 - powód wiadomy :).

W sprawie IFC --> niby teraz jest technologia 400Hz, ale w zeszłorocznym modelu tego po prostu nie nazwano - fakt faktem - S10 i PY85 mają ruchomą rozdzielczość na poziomie 900 linii, więc w moim odczuciu to po prostu ten sam system.

Panel może nie dokładnie ten sam co rok temu, bo nowej generacji (G12 zamiast G11), zarządzany nową wersją procesora V-Real itd. Ale też raczej nie Neo PDP. Czyli takie coś po środku ;).

Kwestia ocen - skoro jest tak mało, to ja bym na nie popatrzył z przymróżeniem oka, bo w kwestii G10 też - część serwisów krytykuje, a część chwali jakość SD. Bo niby czemu niższy model Full HD miałby sobie lepiej radzić od wyższego? Z drugiej strony z ocen można wywnioskować, że obróbka SD się pogorszyła w stosunku do tej sprzed roku - co by chyba oznaczało po prostu politykę Panasonica przystosowaną pod zachodnie rynki, gdzie HD jest na każdym kroku.

Swoją drogą bawi mnie trochę ta kwestia "sprawdzonego panelu". Po prostu rok temu były nieco mniejsze wymagania i panel otrzymywał wyższe noty. Bo i niby czemu Panasonic miałby nową serię wydawać, która by się gorzej od poprzedniej sprawdzała? To nie o to chodzi. Plus jednak testy zagraniczne i opinie użytkowników wydają się jednoznacznie weryfikować ten jedyny negatywny Kikiego, który już został zresztą wielokrotnie tutaj przewałkowany. No i w części zagranicznych testów jest jednak porównanie do serii z przed roku i wszędzie jest na korzyść G10 (no, poza tą kwestią skalowania SD).
A, no i skoro panel NeoPDP ma się nagle zacząć rypać, to uważaj, by też panel S10 jako panel nowej generacji (12) też się nie rozleciał ;-). Nie ma sensu tak gdybać co do nowości :).

Hehe, zabawna sprawa, bo jak sobie zacząłem ostatnio przeglądać te zdjęcia na końcu testu ("porównawczy fototest") to spostrzegłem, że kilka wydaje się aż przesadnie podobnych. Sprawdziłem linki zamieszczonych zdjęć i.. kilka jest takich samych w fototestach X10 i G10 :).

EDIT: Poprawiłem już z tym podwójnym PY8, chodziło oczywiście o wersję PV. Dzięki :).
 
Ostatnia edycja:

gorylla

New member
Bez reklam
12345a12345b - no to już dość sporo konkretów. Myślę, że chyba postrzegam sytuację dość podobnie.

Ten SFD 400hz wygląda rzeczwyście na identyk z IFC znanym z py/z/85. Jeśli jednak do S10 wrzucono nowy procesor obrazowy to może i ten tryb będzie wyglądał lepiej niż w starszej serii (chociaż nie wiem, czy te rzeczy są od siebie zależne, ale podejrzewam, że tak).

Odnośnie SD a HD.
U nas jednak skalowanie SD jest jeszcze bardzo ważne, bo dostępność kanałów HD, nie oszukujmy się, jest ciągle mizerna. Także jeśli rzeczywiście S10 miałby lepiej skalować w SD, to jest to spora przewaga S10. W HD będzie i tak zapewne świetnie w obu przypadkach (możliwe, że Panasonic zaczyna odpuszczać sygnał SD na korzyść SD i lekko zaczął olewać algorytmy tego skalowania). Jednak w naszych realiach chyba to nie jest zbyt dobry pomysł. Zgadzam się z kikim, że stosunek SD do HD w Polsce jest dość przytłaczający na korzyść SD. Chociażby przykład- jak miałbym obecnie kupić np. Cyfrowy Polsat (na razie mogę u siebie zapomnieć o DVB-T) to tam dostanę obecnie 5 kanałów HD (wziąłbym jednak góra 4), a w pozostałych platformach jest niewiele lepiej. Dlatego czy dla kilku kanałów HD warto rezygnować z lepszej jakości w SD? Uważam że nie.

Warto, aby odezwał się ktoś, kto widział S10 w akcji, a najlepiej w porównaniu do X10 czy G10.

12345a12345b napisał:
S10 w miejsce PY8 jako najniższy model Full HD.
X10 zamiast PV80 jako wyższy model HD Ready.
C10 w miejsce PY8 - powód wiadomy :).

Wszystko tu jest OK?
I S10 i C10 w miejsce PY8?
Chyba to jakiś ZONK:???:
 
Ostatnia edycja:

gorylla

New member
Bez reklam
O cholera! Dostałem wyrównanie!
To jednak nie mam już tyle czasu, jak myślałem. Czas podjąć męskie decyzje.
 

piko70

New member
12345a12345b napisał:
No właśnie problem polega na tym, że na stronie Panasonic Polska jest chyba błąd, bo nigdzie indziej w sieci nie widnieje, by S10 miał panel Neo PDP. Amerykański S10 ma panel NeoPDP, nic jednak nie wskazuje na to, by i Europejski miał.

.
Pisałem przed zakupem G10 w tej kwestii do Panasonica w Czechach:

"Good morning Mr. Piotr,

We appreciate your interest about television Panasonic. S10 series is
almost same like G10. But S10 is not NeoPDP technology, so it is without
Infinite Black, because it has contrast just 30.000:1 and work on 400Hz
Intelligent Frame creation Pro technology. It can play 24p. In total G10
Series is one step before S10 Series."

Pozdrawiam
 

tadeusz64

New member
Moim zdaniem korzystniej jest kupić S10, ale warto poczekać miesiąc na spadek ceny. Patrząc na relacje cenowe pomiędzy X10, S10 i G10 np. w redcoon.de, S10 może osiągnąć cenę około 3000zł.
Co do różnic technicznych, to prawdopodobnie panel w S10 jest taki sam jak w G10 (patrz pobór mocy). Jedyna różnica to ubiegłoroczny procesor V-Real Pro 3 ze starszą wersją IFC, zastosowany w S10.

Pozdrawiam
 

marek76

New member
Wczoraj dostałem 42G10E - jak trochę poustawiam i potestuje to opiszę wrażenia. Jedyne co mogę powiedzieć on-line to wrażenia co do "fizyczności"
- faktycznie wykonanie jest ok (wcześniej miałem co do tego obiekcje).
- wiatraki trochę słychać (sprawdzałem po około 6 godz. pracy, całkowita cisza w domu głos na 0) z 3m ale trzeba się bardzo-bardzo wsłuchiwać. z 0,5 m słychać - ale jest słyszalny tak naprawdę szum powietrza - kultura pracy bardzo dobra. Podkreślam przy normalnym oglądaniu zupełnie nie przeszkadza.
- po tym samym czasie co powyżej TV zupełnie zimny - lekkie "super małe" ocieplenie w rogu nad wejściami

i na koniec to co mnie niepokoi, właśnie z tego rogu nad wej. słychać leciutkie piszczenie ze zmienną głośnością w zależności od jasności wyświetlanego obrazu - jasny bardziej, ciemny nic nie słychać
Proszę o info od innych posiadaczy czy u was też tak jest - czy to wada mojego egzemplaża - czy to normalne
 

Marek1982

New member
marek76 napisał:
i na koniec to co mnie niepokoi, właśnie z tego rogu nad wej. słychać leciutkie piszczenie ze zmienną głośnością w zależności od jasności wyświetlanego obrazu - jasny bardziej, ciemny nic nie słychać
Proszę o info od innych posiadaczy czy u was też tak jest - czy to wada mojego egzemplaża - czy to normalne

Mój egzemplarz również bzyczy czy jak to napisałeś piszczy. Dzieje się tak przy jasnych scenach, przy ciemnych jest cisza - słychać to jeśli tv gra dosyć cicho. Wydaje mi się że nie powinno tak być, temat ten był i jest dosyć mocno wałkowany na znanym forum zagranicznym dotyczącym tego samego modelu tv. Tam niektórzy użytkownicy twierdzą że nie słyszą żadnego bzyczenia (słychać tylko nawiew wentylatorów), a inni ze ich tv bzyczy. Dziś zgłosiłem tą według mnie wadę do serwisu Panasonica, mają przyjechać do mnie i to sprawdzić czy TV kwalifikuje się do naprawy/wymiany. Ciekaw jestem opinii innych użytkowników tego modelu tv czy u nich panuje absolutna cisza podczas pracy, zwłaszcza nocą kiedy jest zupełna cisza i łatwo wychwycić takie hałasy. Interesujące jest to dla mnie gdyż Pan z serwisu pewnie będzie twierdził że jest to normalna praca tv, dlatego chciałbym wiedzieć jak jest w innych egzemplarzach tego samego telewizora.
 

marek76

New member
Do Marek1982

Ja również dzwoniłem dzisiaj do serwisu (tylko informacyjnie).
Pytałem o opisany problem - serwisant stwierdził że może to wystepować i jest kwalifikowane jako wada dopiero po "osłuchaniu" na miejscu - czyli według woli serwisanta, który stwierdzi czy taki poziom głośności to norma czy do naprawy/wymiany. Pytałem czy lepiej wymienić (w ciągu 10 dni teoretycznie mam prawo) czy wezwać serwis. Stwierdzili że według woli, ale proponował żebym zatrzymał i jeśli po dłuższym użytkowaniu (2-3 tygodnie) faktycznie będzie to dla mnie uciążliwe to ich wezwać w ramach gwarancji.
Jakoś cała sytuacja mi się nie podoba. Obecnie nie wiem co robić (wolałbym nie rezygnować bo ten TV z wyjątkiem tego feleru naprawde wygląda na ok - do tej pory) Mam trochę czasu (do wtorku) więc chce jeszcze potestować czy będę miał uwagi do czegoś jeszcze. Bardzo proszę o info od innych userów.
Marek 1982 bardzo proszę o info po akcji z serwisem.
 

Seb@stian

New member
marek76 napisał:
Bardzo proszę o info od innych userów.
U mnie przy zupełnej ciszy słychać lekkie bzyczenie jak przystawię ucho do matrycy, ale z odległości 1 m. dźwięk ten jest zupełnie niesłyszalny i w żaden sposób nie przeszkadza w oglądaniu, nawet po cichu...
 

Kryniuś

New member
No bo troszkę mnie zmyliła strona Panasonica, gdzie ten "feature" jest tylko w panelach G15 i S15...

Edit: Oj, nie wiem jak ja patrzyłem na tą stronę bo teraz rzeczywiście G10 też ma tą informacje :) Mam 2-letniego synka, więc ten wzmacniany front jest dla mnie istotny :)
 
Ostatnia edycja:

marek76

New member
do Seb@stian

Seb@stian Czy poziom tego bzyczenia masz zawsze taki sam, czy zmienia się w zależności od jasności wyświetlanego obrazu. U mnie przy ciemnym tle np przy ustawieniu na wej AV (bez żadnego sygnału - matryca czarna) faktycznie jest tak jak opisałeś - bardzo słabo i z 1 metra zupełnie pomijalne. Natomiast jak przełącze na jakiś kanał (szczególnie z jasnym obrazem) bzyczenie się wzmaga i niestety przy cichym ustawieniu dźwięku (wieczorem) jest to dla mnie odczuwalne nawet z 3m. Obecnie zastanawiam się tylko nad dwoma rozwiązaniami:
- starać się o wymianę TV (ale był zakupiony przez NET i nie wiem czy nie dostanę ponownie takiego egzemplarza, nie mówiąc o ewentualnych problemach ze sklepem)
- zgłosić to gwarancyjnie (wtedy istnieje szansa że ta wada zostanie wyeliminowana ale TV niby nowy a już będzie naprawiany) - tu z niecierpliwością czekam na wypowiedź Marek1982 po wizycie serwisu
 

Marek1982

New member
Jak tylko serwis do mnie zawita to podzielę się informacjami odnośnie tego bzyczenia. Termin wizyty to dopiero 26 maj - serwis jeździ do klientów tylko we wtorki i to był najbliższy wolny termin. Poprosiłem 3 osoby żeby się wsłuchały i powiedziały czy słyszą bzyczenie i wszystkie stwierdziły że nic nie słyszą a nawet jeśli coś słychać to jest to tak minimalne że w życiu by nie zwróciły na to uwagi. Nawet podkręciłem kontrast na 100% i ustawiłem jasny obraz żeby efekt bzyczenia był większy. Zatem albo ja jestem bardzo wyczulony albo niektórzy mają słaby słuch i wobec tego wydaje im się że wszystko jest ok. Co prawda bzyczenie jest minimalne i słyszalne tylko późnym wieczorem przy bardzo cicho ustawionej głośności, ale jednak coś tam słyszę.
 
Do góry