Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

tomkar5027

New member
Mistral_111 napisał:
W związku z powyższym,
może dobrze by było, aby szczęśliwi posiadacze tego tv podzielili się wiedzą
dot. gwarancji ze sklepów internetowych i jakości sprzętu.
Faktycznie, różnica w cenie jest porażająca.
Może gdzieś jest haczyk:confused:

Proszę koleżeństwo o info w temacie.

Sam przymierzam się na dniach do zakupu G10.

Tak jeszcze do tego wątku. Ja kupułem 46 w Partner AGD tydzień temu i po małych negocjacjach dałem 5160. W dniu zakupu sprawdzałem w MM i EURO AGD tam cena była porażająca 7200 choć nie mieli ich na stanie. Co do gwarancji to Panasonic Polska daje 2 lata na podstawie paragonu lub faktury bez możliwości przedłużenia. Natomiast kupując na raty niektóre banki dają taką możliwość. Ja przez CETELEM przedłużyłem gwarancję o 2 lata za 217PLN - wydaje mi się że warto:grin: Telewizor technicznie nie jest idealny co w wielu wątkach było tu przedstawiane, ale nie wiem czy idealny istnieje :hmm: - natomiast ja uważam, że jest świetny i szczerze go polecam. Aha i jeszcze jedno bez względu na wielkość pokoju nie warto kupować mniejszego niż 46:mrgreen: Pozdrawiam wszystkich
 

zaz

Member
jacho napisał:
Zachęcam do ciekawej lektury.( dopisać www do linka)

.fkn.pl/4,0,1553743,1,1,artykul.html

Ciekawie i przystępnie - warto przeczytać. Ta sama wiedza jest tu na forum, ale żeby do nie dotrzeć trzeba przekopać się przez setki postów.
 

Mistral_111

New member
tomkar5027 napisał:
Tak jeszcze do tego wątku. Ja kupułem 46 w Partner AGD tydzień temu i po małych negocjacjach dałem 5160. W dniu zakupu sprawdzałem w MM i EURO AGD tam cena była porażająca 7200 choć nie mieli ich na stanie. Co do gwarancji to Panasonic Polska daje 2 lata na podstawie paragonu lub faktury bez możliwości przedłużenia. Natomiast kupując na raty niektóre banki dają taką możliwość. Ja przez CETELEM przedłużyłem gwarancję o 2 lata za 217PLN - wydaje mi się że warto:grin: Telewizor technicznie nie jest idealny co w wielu wątkach było tu przedstawiane, ale nie wiem czy idealny istnieje :hmm: - natomiast ja uważam, że jest świetny i szczerze go polecam. Aha i jeszcze jedno bez względu na wielkość pokoju nie warto kupować mniejszego niż 46:mrgreen: Pozdrawiam wszystkich
Jak rozumiem nie jest idealny oznacza, że z Tv wszystko ok, ale ma swoje- jak każdy - wady,
czy też coś z nim nie tak:confused:
Czy dobrze rozumiem, że ta firma, o której pisałeś, to firma internetowa?

Pozdrawiam
i czekam na info:)
 

sll

New member
600 Hz Sub-field Drive

Witam,
Czy można prosić o wyjaśnienie znaczenia funkcji - "600 Hz Sub-field Drive" w G10. Wiem co oznaczają terminy 100Hz, 200Hz.
 

tomkar5027

New member
Mistral_111 napisał:
Jak rozumiem nie jest idealny oznacza, że z Tv wszystko ok, ale ma swoje- jak każdy - wady,
czy też coś z nim nie tak:confused:
Czy dobrze rozumiem, że ta firma, o której pisałeś, to firma internetowa?

Pozdrawiam
i czekam na info:)

Telewizorek jest w 100% sprawny. Wady ma a było tu już o nich bardzo dużo burzliwych dyskusji, natomiast moim zdaniem żeby je dostrzec to trzeba się skupić na ich szukaniu a nie na czerpaniu radości z pięknego obrazu. Ja jestem bardzo zadowolony i polecam - mam cyfrę z kanałami HD i DVD z wyjściem HDMI.
Co do sklepu to nie jest to sklep internetowy tylko chyba ogólnopolska sieć nie wiem czy nie z siedzibą w Krakowie - tam napewno jest ich duży magazyn. Może łatwiej będzie go znaleść pod nazwą ASTRO AGD. Pozdrawiam i życzę udanego zkupu
 

tomkar5027

New member
Mistral_111 napisał:
Jak rozumiem nie jest idealny oznacza, że z Tv wszystko ok, ale ma swoje- jak każdy - wady,
czy też coś z nim nie tak:confused:
Czy dobrze rozumiem, że ta firma, o której pisałeś, to firma internetowa?

Pozdrawiam
i czekam na info:)

Telewizorek jest w 100% sprawny. Wady ma a było tu już o nich bardzo dużo burzliwych dyskusji, natomiast moim zdaniem żeby je dostrzec to trzeba się skupić na ich szukaniu a nie na czerpaniu radości z pięknego obrazu. Ja jestem bardzo zadowolony i polecam - mam cyfrę z kanałami HD i DVD z wyjściem HDMI.
Co do sklepu to nie jest to sklep internetowy tylko chyba ogólnopolska sieć nie wiem czy nie z siedzibą w Krakowie - tam napewno jest ich duży magazyn. Może łatwiej będzie go znaleść pod nazwą ASTRO AGD. Pozdrawiam i życzę udanego zkupu
 

piko70

New member
sll napisał:
Witam,
Czy można prosić o wyjaśnienie znaczenia funkcji - "600 Hz Sub-field Drive" w G10. Wiem co oznaczają terminy 100Hz, 200Hz.
Tworzenie dodatkowych klatek w obrazie,między każde dwie klatki w materiale telewizor teoretycznie dodaje 600/50 czyli 12 klatek
 

gorylla

New member
Bez reklam
Kilka słów o zakupach, G10 i testach

Witam wszystkich, jest to mój pierwszy post, ale mam nadzieję, że nie ostatni. Mam jednak za cel trochę pobruździć, więc może jednak być ostatni.:twisted:

Jak zapewne wielu z użytkowników tego forum stoję właśnie przed wyborem nowego TV i od około 3 miesięcy śledzę uważnie niemalże wszystkie wątki o TV, zarówno PDP jak i LCD.

Na początku wszytko było proste- iść do sklepu i przytachać 42 LCD (bo plazmy są ogólnie liche i się wypalają). Odkąd zacząłem czytać wpisy z tego forum nic nie jest już proste. Czasami niewiedza bywa więc błogosławieństwem.

Ja jednakże nie należę do wszystkołykającej masy i NIGDY nie robię zakupów ad hoc. Po kilku miesiącach spędzonych na tym forum (i nie tylko tym), przeczytaniu masy testów paneli PDP i LCD oraz szeregu organoleptycznych doświaczeń w MM, RTV Euro, Mediaexpert itp. stwierdziłem ostatecznie, że kupię plazmę 46' Panasa (na 3m od TV będzie w sam raz). Nienawidzę smużenia i innych rożnych zonków w LCD, a PDP urzekła mnie naturalnym obrazem, prawie jak stare, dobre CRT. Czynnik WAF wprawdzie trochę kwęka ża 46 to za szeroko, ale mi to wisi. Całe życie na coś narzeka i jej przechodzi, więc i teraz przejdzie.

Byłem już zdesperowany na zakup 46PY85, ale wywietrzały ze sklepów. Zostały tylko zajechane niedobitki bądź regenerowane dziadostwo z Allegro.
Wówczas z wielką nadzieją zwróciłem baczną uwagę na G10. Już byłem w ogródku i witałem się z gąską, ale włączył się KIKI. Pewnie u wielu z was jak i u mnie ostudził on skutecznie swoim testem zapał na ten panel.

Przeczytałem chyba wszystkie testy na temat G10 (i X10) i naprawdę jestem w wielkim szoku, jak odmienne od znanych i cenionych portali o tematyce RTV zdanie na temat tego panelu ma KIKI. I po przeczytaniu wszystkich jego testów nie bez kozery zgadzam się w tym miejscu z opiniami wielu osób, że ten test był w jego wykonaniu bardzo, ale to bardzo słaby, a jak dla mnie trącał wręcz świadomym zaniżeniem wartości tego tv. Rozpaczliwe zdjęcia w świetle dziennym, szereg nieostrych zdjęć, których do tej pory nie poprawił, kilka cennych postulatów których mimo zapewnień nie sprawdził itp. Wystarczy zwrócić uwagę na porównanie zdjęć skalowania SD z LCD sonym W5500, gdzie na tym samym zdjęciu (jestem przekonany, że nie było montowane z dwóch) panel Sony stoi bliżej i ostrość jest na niego wyogniskowana (rozmycie szczegółów w G10 jak na tym zdjęciu jest niemożliwe, jestem przekonany, że to wina ogniskowania kadru). Nie wspomnę o tym, że absurdem jest w mojej ocenie zestawianie do bezpośredniego porównianie f2f PDP i LCD. Wiadomo że LCD ze swoim "oczojebnym" nasyceniem i jaskrawością będzie wyglądał na zdjęciu lepiej. Ale nie w rzeczywistości, bo takie oglądanie może wręcz wywołać padaczkę, mózg tego nie zniesie (podkreślam, że KIKI nie kalibrował TV do testów!). Albo rzekome opisanie testowania trybu IFC ze zdjęciem Waldka Pawlaka w tle (Waldek sam w sobie nie nadaje się do testowania IFC). Wystarczy zwrócić uwagę na szereg późniejszych postów, gdzie użytkownicy G10 przy włączonym IFC w dynamicznych scenach nie zauważyli żadnych artefaktów ruchu, znanych z tego trybu w PY/PZ85. O co tu więc chodzi? Kto tu się myli, a może inaczej: kto kłamie?

We wszystkich testach Kikiego razem wziętych nie widziałem tylu odniesień do czerni poziomu Kuro, jak w teście G10 i naprawdę nie wiem czemu akurat w tym przypadku. Jeśli porównania te miały na celu tylko zdyskredytować ten panel, to naprawdę mu się to udało. W ten sposób możnaby zdyskredytować każdy jeden TV! Nie widziałem tego TV na live (widziałem starsze modele PY i PV), ale polegam na większości opinii na jego temat, że czerń jest OK (nie wspominam o zachodnich testach, gdzie wszyscy bardzo pochlebnie się o niej wypowiadają). Co ciekawe ten sam KIKI zachwalał mocno i czerń i ogólnie serię x10, podczas gdy z kilku postów w tym wątku wynikało, że właśnie w tym panelu czerń jest do niczego. Totalny bajzel.
Takich rozbieżności i wręcz nonsensów jest na tym forum dużo więcej. Wspomnę chociażby o Sharpie DH77 mocno zachwalonym przez Kikiego, podczas gdy lektura postów obnaża bardzo poważne problemy tego panela w wyświetlaniu ciemnych scen (poważne gubienie szczegółów). Część użytkowników jest wręcz wściekła, że dała się wkręcić w taką niedoróbkę.

Być może spotkam się z zarzutem, że krytykuję, chociaż nie widziałem. Szczególnie Kikiemu nad wyraz łatwo wymyka się ten wyświechtany slogan. Być może nie widziałem, ale umiem czytać, wyciągać wnioski i korzystać z doświadczenia innych. I wiem, że skoro zdecydowana większość twierdzi, że coś jest dobre, to tak jest (np. PY85, PZ800), a skoro praktycznie jedna osoba twierdzi że coś jest niedobre (Kiki @ g10), podczas gdy inne mają zdanie przeciwne, to wiadomo, kto ma rację. Rożnica w ocenach jest tylko kwestią motywacji oceniającego.


Dlatego zaczynam się czasami zastanawiać nad sensem takiego testowania, w szczególności przez osobę, która prowadzi sklep i reklamuje się na tym forum (cena 42g10 u kikiego jest astronomiczna). Zawsze może przecież w tle zrodzić się pytanie, czy lichutka marża jest warta dobrej oceny produktu, bądź odwrotnie- czy dobra marża potrzebuje złego produktu?

/ Na marginesie- kiedyś kupiłem w pewnym znanym i cenionym sklepie wędkarskim kuferek, mocno zachwalony przez sklep. Kufer okazał się szmelcem, więc niewiele myśląc wystawiłem mu opinię negatywną z szeroką argumentacją wynikającą z moich doświadczeń. Opinia niestety nie przeszła przez sito administratora. Byłem więc naiwny, że sklep puści taki komentarz. Po kilku miesiącach kuferki zniknęły bezpowrotnie (zapewne po wyprzedaży całej felernej dostawy) /

Dlatego poszedłem po rozum do głowy i nawiązałem kontakt z kumplem pracującym w pewnym sporym sklepie RTV. Poprosiłem go o sprowadzenie do sklepu nowych plazm Panasa (jak się uda to może nawet ściągnie stary, dobry py85) i wówczas sam ocenię, czego potrzebuję- czy będzie to G10, czy może wystarczy X10, czy też poczekać na G15 bądź serię V. Na pewno nie będę opierał się na "średniodających" testach, w których standardem jest to, że nie ma żadnego obiektywnego standardu oceniania.

Swoją drogą, czy szanowni koledzy nie zwróciliście uwagi na mało opisywany model S10? Wszyscy piszą o G10, X10, zapewne niedługo o G15 czy V. A tu jest sobie taki jakby niezauważony S10, najtańsza plazma fullHD Panasa, technicznie zapewne oparta w większości o serię G10. A i obecna cena tego TV jest bardzo zachęcająca (42' za 3490zł), a zapewne niedługo pojawią się w sklepach większe rozmiary tego panela. Może jednak to byłby najlepszy wybór z obecnych plazm Panasonica? Czy ktoś może kupił ten TV i mógłby podzielić się wrażeniami? Czy porównywał go do serii X (C) bądź G? Troszkę mniejszy kontrast i 400 zamiast 600 Hz w trybie IFC nie jest chyba wart dopłaty rożnicy około 500zł za 42G10 (tym bardziej, że zużycie prądu jest mniejsze)?

Być może nic ciekawego do wątku nie wprowadziłem, ale konkluzja jest taka- nie wierzmy do końca testom, albo co najmniej uśredniajmy ich łączne wyniki. W ten sposób możemy przynajmniej przesiać zboże od plewów i zawęzić obszar poszukiwań. Później zostaje tylko i wyłacznie organoleptyka i księgowość. Pozdr.

PS. Kiki nie obrażaj się za bardzo, ale naprawdę w teście G10 odwaliłeś straszną fuszerkę. Fakt, że wiele osób miało tyle zastrzeżeń do tego testu powinien zmusić cię do zastanowienia i wyciągnięcia konsekwencji na przyszłość, jeśli chcesz być postrzegany jako rzetelny tester.:eek:k:
 

12345a12345b

New member
Z większością Twojego posta się zgadzam, moja sytuacja i moje odczucia są dosyć zbliżone :).

Co do S10, to według mnie jest to odgrzany kotlet linii z przed roku, co prawda po rzeczywiście ciekawie wyglądającej cenie. Ale nie ma neo PDP, a 400Hz to nic innego, jak zeszłoroczne IFC w PY85/800, o którego problemach sam wspomniałeś, no i w kilku testach stwierdzono, że G10 lepiej się prezentuje od zeszłorocznych modeli, więc te różnice chyba coś znaczą. No ale warto ponownie powtórzyć - ta cena.. :)
Ale z drugiej strony S10 będzie stosunkowo nowością, więc sprawa ceny z początku będzie nieciekawa, podczas gdy ceny (te internetowe) G10 już spadają z dnia na dzień.

Piko70, radzę trochę poczytać przed odpowiadaniem na takie pytania, bo tylko wprowadzasz w błąd - 600Hz w nowych Panasonicach to czas reakcji podpól, nie mający nic wspólnego z wyświetlaniem jednej klatki 12 razy. Chodzi o szybszy czas reakcji pikseli połączony z systemem upłynniania obrazu, rzekomo zapewniający te 1080 aktywnych lini poziomych podczas ruchu, a w praktyce zmniejszający wady zeszłorocznego systemu (znana sytuacja z piłką na tle trybun w meczu HD).
 

Mistral_111

New member
tomkar5027,
śliczne dzięki za Twoją odpowiedź i spostrzeżenia.
O to właśnie chodziło. Bez pompy, ale czy jest ok czy też nie.
Sprzęt mamy taki sam, no może jeszcze bez tv:) i jeżeli wg Ciebie telewizor jest ok i jesteś zadowolony nie używając lupy do oglądania tv z 10 cm, to znaczy, że zakup jest trafny.
Jeszcze raz dzięki.

gorylla,
jestem pod wrażeniem Twojego postu.:rolleyes:
Czytam to forum od 2 m-cy i mam takie same zdanie.
Też szukam za i przeciw i też powoli głupieję z każdym dniem,chociaż w zasadzie- "odsiewając" już wybrałem. To będzie G10.
Mimo niektórych zniechęcających postów.
Miałem okazję oglądać w MM ustawione obok siebie G10 i X10 i nie gdzieś tam w kącie ze słabym sygnałem, ale na wyspie podłączone do testowego programu. I co ? I oba grają ładnie, ale widać różnicę między nimi.
Na plus dla G10.
Widać, że neoPDP jest jednak inny niż PDP, a S10, o którym pisałeś nie jest z tą matrycą, więc warto chyba dopłacić parę dukatów, bo przecież to nie jest zakup na miesiące, tylko na lata. Przynajmniej u mnie.

Pozdrawiam czytających:)
 
Ostatnia edycja:

odek 102

New member
--Panowie ---Nie ma obawy!!! Chciałem dodać co zaobserwowałem w Saturnie w Katowicach. Do porównania stały obok siebie , jeden przy drugim : X10-37 cali, PY8-46 cali, G10-42cale. Każdy z nich miał podany sygnał w jakości SD. Z pilota z G10 mogłem sterować każdym z nich ( ustawiłem na normal, paski do połowy).Przy tym sygnale X10 na moje oko był na pierwszym miejscu , PY8 drugi, na trzecim G10. Natomiast po przełączeniu kanału TV na TVN-HD( nawet przy słabym"bitrejcie"w porównaniu oczywiście do--PREMIERE--)powiem jedno G10 zmienił się nie do poznania, postawiłem go na pierwszym miejscu bez zwątpienia , X10 na drugim na trzecim PY8.W tym momencie muszę się zgodzić z wypowiedzią:---gorylla---ale trzeba także dodać i zaznaczyć zdecydowanie ( co zaobserwowałem ) że w modelu-G10-wszystko zależy od jakości sygnału i rozdzielczości w jakiej materiał jest nadawany.:eek:k:
 
Ostatnia edycja:

gorylla

New member
Bez reklam
G10

Odek 102. Nie ma obawy o sygnał. Nie po to kupuję plazmę Hd za kilka tauzendów, aby bawić się w osiedlowe kablówki. Od razu zapodaję pełny pakiet HD oraz Sony PS3 do gier i bluraya i oczywiście jakieś rozsądne kino domowe. Nie wiem tylko, czy zakupię Polsat Cyfrowy czy Cyfrę + (N-ki nie toleruję). Osobiście wolę polsat, bo szczególnie polsat sport HD bardziej mi pasuje niż canal+sport Hd, a sportu oglądam bardzo dużo. Poza tym jestem bardzo przywiązany do kanałów polsatowskich i ich brak w innych platformach jest dla mnie dużym problemem (obawiam się, że nawet nie do zaakceptowania). Liczę się niestety z tym, że PC ma nieco słabszy sygnał niż Cyfra czy eNka. Ale trudno i tak będzie lepiej niż teraz (21' CRT Triluxa + kabel osiedlowy Jarsat).
Pozdr.

PS. U mnie też wybór zapewne padnie na G10 (46'). Nawet bym już go z chęcią kupił, ale mam na dniach komunię córki i moja kicia beczy, że kupimy dopiero po komunii, bo przed komunią i w białym tygodniu nie będę się niczym interesował, tylko TV. Przyznałem jej rację. Jestem przekonany że tak właśnie by było! Rzadko bo rzadko, ale czasami kobiety mają jednak rację.
 
Ostatnia edycja:

Michalx19

New member
Powiedzcie mi ile prądu średnio pobiera 42g10?:

I czy jest różnica w poborze prądu między HD i Full HD?

Dla porównania:

37`x10y: średnio 185W
42` x10y : 200W
 

jankes3

New member
G10

Witam wszystkich forumowiczów , od pewnego czasu poszukuje dobrego TV i po nie przespanych nocach i całych dniach spędzonych w necie zdecydowałem się na plazmę a jak na plazmę to oczywiście na Panasonica i tu wybór padł na 46G10 i na nic nie czekając udałem sie do jednego ze sklepów i pierwsze wrażenie super ale po chwili zaniepokoiło mnie migotanie , czasami migotało tak jak na 50 herc crt , myślałem że pewnie jestem przewrażliwiony na tym punkcie i plazma za prawie 6 tyś. nie ma prawa migotać ale widze że na forum nie jestem sam , może to wina ustawień, nie wiem już sam o co chodzi w tym wszystkim.
 

Seb@stian

New member
Mam ten TV w domu - bez obaw nic nie migocze. Migotanie w sklepie to wina słabego sygnału, a nie TV i widać to bez względu na markę.
 

Darek50

New member
Może to kwestia wzroku może kwestia ustawień ale ja posiadając 50G10 ponad 2 tygodnie absolutnie żadnego migotania nie widzę.
 

tomkar5027

New member
jankes3 napisał:
Witam wszystkich forumowiczów , od pewnego czasu poszukuje dobrego TV i po nie przespanych nocach i całych dniach spędzonych w necie zdecydowałem się na plazmę a jak na plazmę to oczywiście na Panasonica i tu wybór padł na 46G10 i na nic nie czekając udałem sie do jednego ze sklepów i pierwsze wrażenie super ale po chwili zaniepokoiło mnie migotanie , czasami migotało tak jak na 50 herc crt , myślałem że pewnie jestem przewrażliwiony na tym punkcie i plazma za prawie 6 tyś. nie ma prawa migotać ale widze że na forum nie jestem sam , może to wina ustawień, nie wiem już sam o co chodzi w tym wszystkim.
Mam 46-tkę i z tym migotaniem to niestety jest trochę prawdy. Jest ono niestety widoczne na nieruchomych bardzo jasnych planszach. Pierwszy raz to zauważyłem przy oglądaniu zdjęć na szarych bocznych pasach. Im jaśniejsza plansza tym bardziej to widać. Ale tak naprawdę przy codziennym użytkowaniu jest to niezauważalne i w niczym nie przeszkadza. Pozdrawiam;) .
P.S. A telewizor jest naprawdę super :roll:
 

odek 102

New member
>Darek50< i >tomkar5027< - Czy Moglibyście podzielić się informacją z jakiej odległości Oglądacie te TV, jeśli chodzi o 46 i 50 cali ? Od marca zeszłego roku posiadam 37 PV80 i już na początku twierdziłem że jest za mały. Oglądam z 2 do 3 metrów ( pokój 4m na 4m ) Jaki wybrać? Wiem że już było, ale chciałbym się upewnić żeby nie zrobić kolejnej gafy. :roll:
 

Darek50

New member
Oglądam od 2 do 3,8 m. Dekoder HD Vectra. Kilka postów wcześniej już pisałem, że z perspektywy 2 tygodni żałuje zakupu 50-tki. W chwili obecnej uważam, że 60 cali byłoby w sam raz. Dla wielu to co piszę może wydawać się jakimś wymysłem ale całkowicie świadomie piszę minimum 60 cali oczywiście przy dobrym sygnale. Pozdrawiam.
 
Do góry