Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

empel64

New member
G10

Śmiem wątpić że ten test ukarze się na tym portalu ,prędzej ten gość wiadomo kto ? zablokuje go w całości! Pozdrowionka dla posiadacza Panasonika z serii G10 na pewno jest to dobry wybór.:eek:k:
 

centur

New member
Tomazi napisał:
WITAM,

WŁAŚNIE OD KILKU DNI JESTEM POSIADACZEM TELEWIZORA PLAZMOWEGO PANASONIC TX-P42G10E. TELEWIZOR UDAŁO MI SIĘ DOSTAĆ ZA KWOTĘ 4500ZŁ.
JESTEM NAPRAWDE POD WIELKIM WRAŻENIEM WYŚWIETLANEGO OBRAZU. POSIADAM SYGNAŁ Z KABLÓWKI MULTIMEDIA ORAZ KINO DOMOWE PANASONIC PODŁACZONE PO EUROZŁĄCZU. OCZYWIŚCIE KTOŚ NAPISZE JAK MOŻNA BYĆ ZADOWOLONYM Z TAKIEJ, JAKOŚCI PRZYŁACZONYCH MEDIÓW, ALE TEN TELEWIZOR NAPRAWDĘ BARDZO DOBRZE RADZI SOBIE Z TYM SYGNAŁEM KOLORY SĄ NAPRAWDE B.DOBRE. CZERŃ JEST NAPRAWDE NA WYSOKIM POZIOMIE.DŹWIĘK JEST NAPRAWDE GODNY POCHWALENIA.

JEŚLI CHODZI O WRAŻENIA SA NAPRAWDE POZYTYWNE PIERWSZYMI FILMAMI, KTÓRE NA NIM OBEJRZAŁEM BYŁY „SZEREGOWIEC RYAN” ORAZ „KOMPANIA BRACI” WCZORAJ RÓWNIERZ OGLADAŁEM NA TVP 1” K*19” I NAPRAWDE MOGĘ POWIEDZIEĆ TYLKO TYLE, ŻE JAK DLA MNIE SUPER. WARUNKI OGLĄDANIA MAM RÓŻNE PONIEWARZ TELEWIZOR JEST UMIESZCZONY W POKOJU NA WPROST OKNA NIESTETY NARAZIE TAK MUSZE WYTRZYMAC, ALE OBRAZ JEST NAPRAWDE DOBRY NIEMA DUŻYCH REFLEKSÓW OD MATRYCY I SYSTEM „ECO” MAM WYŁACZONY.
PROPO SŁYSZALNOŚCI PRACY TELEWIZORA PRZY NISKIM POZIOMIE DŹWIEKU NP. 5/6 SZCZEGÓLNIE W NOCY, PO KILKU GODZINACH PRACY SŁYCHAĆ OBRACAJĄCE SIĘ WIATRACZKI, ALE NAPRAWDE ICH KULTURA PRACY JEST NA WYSOKIM POZIOMIE I NIEWPŁYWA, NEGATYWINIE NA ODBIÓR DZWIEKÓW PODCZAS OGLADANIA.
JAK TYLKO WPADNIE MI W RECE APARAT POSTARAM SIĘ PODZIELIĆ Z WAMI JAKIMIS CIEKAWYMI ZDJECIAMI Z UZYTKOWANIA TELEWIZORKA.
POZDRAWIAM TOMEK.
a mozesz podać choć 1 logiczny powód dlaczego g10 a nie x10 ???
 

ORczyK

New member
dokładnie podzielam wrażenia Tomazi.
Mam P42G10 od ponad tygodnia, za identyczną kwotę (jesteś z Gdańska?) ;-)

Obraz z analogowego UPC naprawdę mnie zaskoczył, i to bardzo pozytywnie zaskoczenie. Widziałem już analogowe UPC na LCD (Sony i Samsung) nie ma co porównywać... przewaga Panasa jest powalająca.
Do tego fajnie wyświetla zdjęcia z mojego D300 po hdmi w 1080i.
Filmy po hdmi z laptopa HP, także super (głównie seriale w 720p, a w 1080p szczena opada).

Oglądam TV z 1,8 metra (i nie jest za duży, przyjemnie się ogląda) i z tej odległości ma jedną wkurzająca (dla mnie) wadę (o której już Tomazi napisał)... ten TV cholernie bzyczy... i to nie to chyba nie wiatraczki, choć one do tego wrażenia na pewno się przyczyniają.
Kolejna wada to bardzo ubogie menu w porównaniu do konkurencji, skromnie acz czytelnie.

Mimo to jestem bardzo, bardzo zadowolony.

centur - x10 nie ma full HD.
 

Tomazi

New member
Witaj Centur,

Już odpowiadam, dlaczego wybrałem serie G10 a nie X10. Oczywiście zastanawiałem się nad obiema seriami, lecz doszedłem do wniosku, że jednak za jakiś czas przesiądę się na telewizje rozdzielczości HD i odtwarzacz Blu-ray. Więc telewizor posiadający matryce, której rozdzielczość Pozwala na wyświetlanie obrazu (FullHD) 1080 linii, mający większy odcień gradacji kolorów i Inteligentne tworzenie klatki 600 Hz. Pozwoli mi cieszyć się naprawdę pełnia oferowanych możliwości telewizji HD oraz filmów na Blu-ray.
Jeśli taka odpowiedź Cię satysfakcjonuje bardzo mi miło, jeśli jednak nie do końca zapraszam do dalszej dyskusji;) .

Pozdrawiam Tomek.
Jestem z Malborka.

jacho napisał:
Witam
Czy P50G10 ma analogowe wyjścia audio?

A więc TX-P50G10E posiada: Wyjście audio gniazdo słuchawkowe (x 1 boczne), Cyfrowe wyjście audio, Wyjście dts.
 
Ostatnia edycja:

mwerd

New member
Czy ktoś sprawdzał działanie wyjścia DTS? Komuś udało się uzyskać taki sygnał audio? Co jest źródłem tego sygnału, tuner DVB czy zewnętrzny odtwarzacz też może być?
Czy ten telewizor ma dekoder DTS?
 
Ostatnia edycja:

robas1

New member
mwerd napisał:
Czy ktoś sprawdzał działanie wyjścia DTS? Komuś udało się uzyskać taki sygnał audio? Co jest źródłem tego sygnału, tuner DVB czy zewnętrzny odtwarzacz też może być?
Czy ten telewizor ma dekoder DTS?

Jak już pisałem mam P50G10E.

Wentylatorki pracują BARDZO cicho i nawet przy minimalnej głośności dzwięku już ich nie słychać.

Oczywiście, że ten TV ma analogowe wyjście audio typu chinch.

Obraz jest bardzo dobry (kolory, czerń!!!, skalowanie z syganału SD) i bardzo dobrze radzi sobie z rozciąganiem obrazu na cały ekran.

Telewizor ma wbudowany dekoder DTS oraz Dolby Digital+. Oczywiście, aby te sygnały można było usłyszeć musi być odpowiednie źródło sygnału (DVD z DTS lub DVB-T z sygnałem DTS - co chyba na razie nie wchodzi w rachubę).

Poniżej wyjścia z TV i sposób podłączania:

podlacz.jpg


Co do wyjścia optycznego z TV to akurat uszkodził mi się kabel Toslink (światłowód), więc nie odpowiem Wam co z wyjścia optycznego do wzmacniacza dochodzi. Moim zdaniem wbudowane dekodery służą do odbioru dźwięku w tych systemach zakodowanych tylko na użytek odtwarzania dźwięku przez telewizor (inaczej byłoby słychać tylko szum, piski).
Jednak jeśli otrzymujemy np. z DVB-T syganał DD (a taki jest przesyłany) to jestem przekonany, że sygnał ten można wyprowadzać światłowodem do wzmacniacza i tam dekodować do dźwięku 5.1 (bo gdyby miało się korzystać z wewnętrznych dekoderów telewizora to musiało by być odpowiednie wyjście do wzmacniacza, którego to wyjścia w TV nie ma).
Sprawdzę jak już kupię nowy Toslink.
 
Ostatnia edycja:

mwerd

New member
Mi na wyjściu optycznym udało się niestety uzyskać tylko dźwięk stereo, mimo to, że źródło podaje dźwięk wielokanałowy.
Gdy po hdmi podaję do tv dźwięk w dts niestety nic nie słychać. Może ktoś rozwiązał te problemy?

I jeszcze jedna sprawa. W jaki sposób na karcie SD powinny być nagrane pliki AVCHD aby tv je widział i odtwarzał. Pobrałem z netu sample z różnych kamer ale niestety tv ich nie widzi.
 
Ostatnia edycja:

robas1

New member
mwerd napisał:
I jeszcze jedna sprawa. W jaki sposób na karcie SD powinny być nagrane pliki AVCHD aby tv je widział i odtwarzał. Pobrałem z netu sample z różnych kamer ale niestety tv ich nie widzi.

A nie wgrałeś tych plików przypadkiem na microSD włożone do adaptera?
Bo mi też nie chciał odtwarzać. Wgrałem te same pliki na zwykłą SD i problem zniknął.
 

motobartcompany

New member
Kolejny bardzo pozytywny test. Na razie jedyny negatywny test jest na tym forum.

Jednak z tych testów można wywnioskować, że od kuro 9G panasonic G10 trochę odstaje.

Gdybym miał wydać 6700 zł to chyba 2 klocki wolał bym pożyczyć.

Z tym, że pionek w tej cenie nie ma głośników ( może i to zaleta) i podstawy, o mpg4 nie wspomnę.

Być może genialna czerń, design i brak zielonych duchów są warte tej kasy
 
Ostatnia edycja:

mwerd

New member
robas1 napisał:
A nie wgrałeś tych plików przypadkiem na microSD włożone do adaptera?
Bo mi też nie chciał odtwarzać. Wgrałem te same pliki na zwykłą SD i problem zniknął.

Oczywiście wgrywałem najpierw na microSD, przekopiowałem na zwykłe SD i nadal tv nie widzi filmów. Musi to być jakieś specjalne ułożenie plików czy poprostu pliki z rozszerzeniem m2ts wrzuconie gdziekolwiek na karte?
 

mesjasz

New member
witam obserwuję dialog na temat g10 i mam parę pytań :
czy istnieje możliwość oglądnięcia poprzez wejście sd filmu nagranego w formacie avchd(mkv po przeróbce)?
co z dzwiękiem w dts,czy telewizor go 'widzi"?
jakieś dane na temat realnego poboru prądi na konieć polećcie jakiś dobry sklep internetowy rtv
 

jacho

New member
pewna sieć dla -"madrych" szykuje akcje -19% na cały asortyment (wyjdzie 50g10-ćut poniżej 7000zł) to ja wolę zaczekać i kupić w sklepie bo dla mnie to same zalety.Owszem można już kupić za 6200-6600zł(teoretycznie) ale po tym jak poczytałem opinie o tym sklepie internetowym to ja dziękuje bardzo.Acha akcja będzie jednodniowa , niestety nie mogę podać źrudła bo taka była umowa.Możliwośc odwołania akcji -VAT to ponoć 10 %.
 

Carboni

New member
Jakosc obrazu TX-P42g10

motobartcompany napisał:
Kolejny bardzo pozytywny test. Na razie jedyny negatywny test jest na tym forum.

Jednak z tych testów można wywnioskować, że od kuro 9G panasonic G10 trochę odstaje.

Gdybym miał wydać 6700 zł to chyba 2 klocki wolał bym pożyczyć.

Z tym, że pionek w tej cenie nie ma głośników ( może i to zaleta) i podstawy, o mpg4 nie wspomnę.

Być może genialna czerń, design i brak zielonych duchów są warte tej kasy
Witam, od grudnia '08 poszukuję sensownego TV, gdy sie juz zdecydowalem na Panasa TH-46PY85P okazalo się,że juz ich nie produkują są niedostępne, więc zdecydowalem się czekac na nowy model. Pokazał się nie dawno w koncu w sklepach gdzie mozna zobaczyc jak odbiera TX-P42G10 i ... niestety jakosc obrazu ma wiele do życzenia. Do rzeczy:
1) Obraz wiedziałem na demo w MM (w dwoch roznych miastach) i był identyczny. tzn: bardzo kiepski kontrast przy stałym obrazie (napisy były bardzo rozmazane) na kazdym TV obok stojącym obraz był brzytwa.
2) Pamietam obraz z modeli TH - kazdego, obraz duzo lepszy czyli, wyraźne napisy, kontrast. Oprocz tego w nowym TX przejscie kolorow jest fatalne, brak jest płynnosci w przejsciu kolorow (np. na twarzy).
3) Nowy TX posiada słabszą transformację obrazu SD, w starym TH było rozwiazane to genialnie i dziwilem się, że twarze nie sa az tak zdeformowane - rozciagnięte, w tym przypadku jest to porażka.
4) Niestety nie są to moje osobiste tylko spostrzeżenia ale rowniez mojej żony, ktora jak zobaczyła obraz to powiedziała że w zyciu nie kupi takiego TV z takim kiepskim obrazem z takie duze pieniądze (kazdy nawet HD ready TH... grał o niebo lepiej juz 42" za ok 2300). Identyczne spostrzeżenia miał uczciwy sprzedawca, ktory widział wiele obrazów i ma pojecie na ten temat.
5) Dla informacji dodam, że ten sam obraz był podłączony do wielu różnych TV i nie wazne czym, zmieniałem na film, demo z DVD, TV full HD i niestety tak słabego obrazu na zadnym TV nie było.
6) Ktos na forum toczy wielkie dyskusje na temat czerni, jest czy jej nie ma. Jest lepsza od poprzedniej wersji Panasa TH, i jest wystarczająca, ale niestety całosc obrazu i wady o ktorych wspomiałem dyskwalifikują go dla mnie, więc się juz załamałem bo chyba na laserowe przyjdzie czekac, ale czy zycia starczy.
7) Wielkie, szkolne dyskusje na temat zuzycia prądu, jesli kupujesz TV za 5-10tys to jakie to ma znaczenie czy pobierze 100 czy 200W wiecej lub mniej. (sam komputer pobiera 450W i nikt wielkiego hallo nie robi i dyskusji jako podstawowy parametr kompa, a ile godzin sie przy nim spedza?)
8) Kolejny wątek to: Szumi czy nie szumi (wentylatory) a komputer Wam nie szumi? Ja nie zauwazyłem aby poprzedni TH 42" szumiał, chyba, że ktos ma wyłączony dzwięk i ze stetoskopem lekarskim bada obudowę ;-) nowego w sklepie nie sprawdziłem bo tam wszystko szumi.
9) Proponuję więc szkolne dyskusje pozostawic dzieciom a skupic się na obrazie a jaki jest to kazdy widzi, jesli komus pasuje to ok. dla mnie Panas wypuscił tym razem totalny bubel w postaci G10.
10) Jesli się gdzies mylę proszę o uwagi.
 

brandt78

New member
Carboni napisał:
7) Wielkie, szkolne dyskusje na temat zuzycia prądu, jesli kupujesz TV za 5-10tys to jakie to ma znaczenie czy pobierze 100 czy 200W wiecej lub mniej. (sam komputer pobiera 450W i nikt wielkiego hallo nie robi i dyskusji jako podstawowy parametr kompa, a ile godzin sie przy nim spedza?)
Wkrotce kupuje P42G10 wiec sobie policzylem jakich rachunkow sie spodziewac...
Przy obecnych cenach za prad moj stary tv (80W) zakladajac ze chodzi 7 godz. dziennie - kosztuje mnie ~18zł na 2 miesiace
Przy tych samych zalozeniach plazma pobierajac 200W (340W) - ~45zł (75zł) na 2 miesiace
Czyli moge sie spodziewac po zmianie tv na rachunku +27zł (57zł) co 2 miesiace.
W nawiasach teoretycznie maksymalne wartosci dla znamionowego poboru mocy.
Dla jednych malo, dla drugich duzo...

Poza tym to bzdura ze komputer pobiera 450W - to ze ma zasilacz 450W wcale nie oznacza, ze caly czas tyle pobiera.
Stary komputer oparty na P4 pobiera ~80W + start CRT 17" ~70W
Moj nowy komputer pod maksymalnym obciazeniem - procesor i karta graficzna 100% - pobiera 200W (a zainstalowany zasilacz 500W) +LCD 22" - 45W
Wiec przy braku tak podstawowej wiedzy, opinie z pozostalych punktow stracily dla mnie wiarygodnosc...

A tak na logike to czemu ten "bubel" tak swietnie wypadl w kilku profesjonalnych testach, ktore czytalem? oO

EDIT: @radosuaf
Podpinalem miernik i testowalem zapuszczajac 3DMarki lub grajac w Crisis...
 
Ostatnia edycja:

radosuaf

New member
Bez reklam
Moj nowy komputer pod maksymalnym obciazeniem - procesor i karta graficzna 100% - pobiera 200W

100% to jakiś benchmark zapuszczony?
 
Ostatnia edycja:

ORczyK

New member
Lookazz napisał:
U mnie ten telewizor troche bzyczy co jest słyszalne.
U mnie niestety też bzyczy... chyba przetwornica, lub inna elektronika. Wiatraki pracują kulturalnie.
Im jaśniejszy obraz tym bzyczy głośniej, niezależnie od źródła sygnału. Wkurza mnie to strasznie, zwłaszcza wieczorem.
 
Ostatnia edycja:

matlok

New member
Z tego wynika ze te bzyczenie to przypadlosc panasonica ja uzytkuje od niedawna model pv80 i tez bzyczy sciagnelem nawet serwis do domu i panowie stwierdzili ze to norma. Gdzies wyczytalem ze ktos sie skarzyl rowniez na model x10.
 
Do góry