Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

The Watcher

New member
Dzieki Matrix.

Czytalem czytalem az ze nie dokladnie no coż....Za duzo w tym watku zbednego belkotu,pozatym czytalem tez watek s10.... jeszcze dluzszy......
Mam nadzieje ze gwarancji nie strace jesli sam sobie ten soft zaaplikuje?
 

pionier123

Member
Dzieki Matrix.

Czytalem czytalem az ze nie dokladnie no coż....Za duzo w tym watku zbednego belkotu,pozatym czytalem tez watek s10.... jeszcze dluzszy......
Mam nadzieje ze gwarancji nie strace jesli sam sobie ten soft zaaplikuje?
pan z serwisu mówił że jeżeli wszystko przybiegnie ok to nie ma sprawy gorzej jak podczas wgrywania nowego softu coś się stanie (np.wyłączą prąd) i wtedy serwis może obciążyć cię za wgranie nowego oprogramowania jeżeli sam nie dasz rady
ale nie chcę ciebie straszyć nikomu jak do tej pory nie udało się chyba zepsuć tv podczas wgrywania nowszego oprogramowania albo nikt do tej pory się tym nie chwalił
sam wgrałem 1215 i nie jest to skomplikowane
POWODZENIA
 

dumb

New member
firmware z USA

Witam!

Próbował ktoś załadować firmware ze strony USA panasonica, tam jest wersja 1.28
plik SDDL.SEC ma długość ponad 15 mb a nie 8,8mb jak to jest w wersji 1215

Pozdro
dumb
 

Sanjuro

New member
Witam!

Próbował ktoś załadować firmware ze strony USA panasonica, tam jest wersja 1.28
plik SDDL.SEC ma długość ponad 15 mb a nie 8,8mb jak to jest w wersji 1215

Pozdro
dumb

Tak jasne, że wszyscy już mają wgrany soft z USA. Przecież to jasne, wgranie tego softu powoduje pojawienie się z tyłu złącza RJ45 (podłączenie do internetu) no i odblokowanie trybu TXH.

A zapomniałem wspomnieć, że musisz zgłosić się do elektrowni żeby podłączyli ci 120V@60Hz bo niestety zmienia się zasilanie po tym sofcie....

P.S. Ksywka zgodna ze stanem faktycznym?

EDIT
A tak serio to przecież praktycznie 2 różne TV. Nie pomyślałeś, żeby zlookać specyfikację? Już nie wspominając o tym że wystarczyłoby pomyśleć po jakim standardzie jest tam naziemna TV (dla podpowiedzi powiem że nie jest to EUROPEJSKI standard DVB ani PAL\SECAM)...
 
Ostatnia edycja:

piterjot

New member
G10 -> avr

Czy łącząc G10 z AVR po hdmi trzeba użyć konkretnego wyjścia hdmi czy dowolnego? I czy należy coś ustawić w opcjach tv czy połączenie będzie działało automatycznie?
dzięki
 

Reseller

New member
Jakiej pojemności karty SD obsługuje ten TV? Nie znalazłem nigdzie informacji na ten temat.
No i jeszcze jedna kwestia - odtwarzanie filmów z kary SD. Jakie kodeki są obsługiwane?
 

axelife

New member
Witam wszystkich,

To moj pierwszy post - wiec na poczatek kilka slow wstepu:
Trafilem tutaj z prozaicznej przyczyny - bede kupowal swojego pierwszego "plaskacza" - a ze jestem osoba przesadnie dociekliwa i lubie kazdy zakup przeswietlic na wylot - stad dosc duzy kolpot co wybrac, na co zwracac uwage etc. (co tydzien jestem w sklepie i ogladam te same tv - chore :) )

Oczywiscie o wyborze pomiedzy plazma a lcd - nie pisze - tematy podobne oraz o seriach G i S przerypalem od deski do deski - fakt ze zajelo mi to tydzien! :)
Tak wiec po zglebieniu tematow, wyciagnieciu wszystkic "za" i "przeciw" zdecydowalem ze:

1. Bedzie to TV 46' - 50' Plazmowy (ale raczej bardziej w kierunku 46 cali)
2. Nie ma sensu wydawac wiecej niz 4k PLN - ze wzgledu na coraz to nowsze rozwiazania i postep technologiczny (lepiej teraz kupic tanszy i za jakis czas zmienic)
3. W zwiazku z powyzszym - oraz tym co przeczytalem tutaj i w innych tematach wybor ograniczam do:
- Panny TX-P46G10E
- Panny TX-P46S10E (w chwili obecnej niedostepny)
- Panny TX-P46S20E
- Szajsung PS50B650

Mysle ze raczej zostanie przy Panasonicu - ale chcialbym Was prosic o wyrazenie swojej opinii i tutaj moje kilka pytan:

1. Czy warto zastanawiac sie nad budzetowym S20? teroetycznie ma matryce G13 - lecz jest golutki w porownaniu z G10 a cena bardzo podobna.. ( z tego co wyczytalem seria z 2010 lepiej upscaluje - aczkolwiek sa to wnioski wyciagane na podst. testow wersji G20. Patrzac na specyfikacje S20 poza panelem nie rozni sie chyba niczym od S10..)
*Prawdopodobnie ostateczna "walka" zostanie stoczona pomiedzy S20 a G10 - ze wzgledu na ich dostepnosc i cene.

Generalnie nie zalezy mi na bajerach typu LAN, VIERA CAST etc. - TV glownie do ogladania telewizji (zrodlo to TV Toya - cyfrowa, pare kanalow HD. Dekoder Motorola VIP1920-9C, podlaczony przez HDMI), oraz DiVX i DVD. Tak wiec najbardziej interesuje mnie jakosc obrazu w SD.

2. Czy warto wogole rozwazac Samsunga?

3. Czy ktos moglby mi podac jaki jest rozstaw otworow montazowych do sciany w 46'? (gdzies mi mignelo w ktoryms z watkow ale nie moge znalezc :( )

Z gory wszystkim dziekuje za pomoc w podjeciu tej jakze trudnej decyzji :)
 

kojot1974

New member
Witam,
Jestem posiadaczem 42 g10 od połowy stycznia 2010. Niestety nie mogę napisać, że posiadaczem szczęśliwym. Pojawił się problem, o którym sporo przeczytać można na anglojęzycznych forach. Czernie w pewnym momencie przestały być czarne (LCD Sony moich rodziców w tej chwili ma lepsze) a powidoki są po prostu niewiarygodne - oglądałem wczoraj film Rewers na DVD i po około 30 sekundach wyświetlania planszy menu litery i kontury bohaterów były widoczne przez 3 razy dłużej (dałem później pauzę na "czarnym" ekranie). Po filmie z podpisami zostaje na dłuższy czas podłużna jasna plama na dole ekranu i nawet cyferkowa grafika na początku Matrixa przecież nie taka znowu kontrastowa i obecna bardzo krótko pozostawia ślady widoczne na ekranie wyświetlającym ciemne sceny. Nie wierzę, że nikt inny nie zauważył tych problemów. Zastanawiam się co z tym fantem zrobić - miało być cudo (i było - pierwsze kilkaset godzin) a jest bryndza. Jeśli ktoś chciałby o tym pogadać, czy to na forum czy w mailu (magdakonrad@wp.pl) byłbym zobowiązany. Planuję zgłosić reklamację, boję się jedynie, że zostanie uznana za bezzasadną - ostatecznie nie mam żadnych wyników pomiarów a nawet gdybym miał - zdaje się, że Panasonic nie deklaruje konkretnego poziomu czerni, który miałby być właściwy dla jego telewizorów. Ten imponujący - początkowy- znany z różnych niezależnych (czy na pewno?)testów, skłonił mnie do nabycia tego właśnie modelu. Czuję się naciągnięty i zastanawiam czy coś tutaj da się ugrać...
 
Może ja tak dużo nie oglądam, ale na razie jest wszystko OK. Telewizor kupiłem gdzieś w połowie grudnia 2009. Kolory na razie OK, a żadnych powidoków nie stwierdziłem.
Martwię się jedynie tym, że kiedyś to nastąpi i nie wiem co wtedy. Jak dla mnie to co się dzieje z plazmami panasonica, to jedno wielkie oszustwo. Panas nabił w butelkę swoich klientów.
Uważam, że powinno się zrobić jakąś akcję z tymi telewizorami. Jeżeli taki stan rzeczy (duży spadek jakości TV po 1000 godzinach) jest nieunikniony, to panas powinien oddać pieniądze za swój TV.
Ciekawe czy przypadłość ta będzie też dręczyć serię V, która została wybrana plazmą roku, byłoby śmiesznie. Klienci kupili TV ze względu na wysoką jakość obrazu, która jak się okazuje jest tylko przez pierwsze miesiące.

Na razie jestem zadowolony, ale jeżeli mój TV zacznie świecić gorzej niż przeciętny LCD, to zmienię zdanie, to nie tylko o tym modelu, ale o firmie panasonic, bo taka sytuacja jaką zaserwował nam panasonic jest niedopuszczalna i jest to po prostu zwykłe oszustwo na grube miliony.

Czy ktoś próbował reklamować TV z tego powodu?

Tutaj znajduje się temat blaknięcia czerni w panasonicach 2009

http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/49297-utrata-czerni-w-panasonicach-seria-na-2009-a.html

A tutaj odpowiedź Panasonica na ten problem

Komentarze - Panasonic odpowiada w sprawie ''wyblakłych plazm'' - FrazPC.pl - Twój Vortal Technologiczny

Oczywiście wg panasonica żadnego problemu nie ma i wszystko jest OK.
 
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
kojot1974 - wykonałeś "niechcący" jeden z podstawowych testów na powidok w PDP.
(białe, ostre napisy na czarnym tle - najlepiej nieruchome i wystarczy często.....kilkanaście sekund...)

Dotyczy to praktycznie wszystkich PDP.

Szkoda tylko, ze nie zdawałeś sobie sprawy o tym przed zakupem.

Szans na wymianę TV raczej nie ma (życzę oczywiście jak najlepiej).

---------------------

Generalnie (jedyny pozytyw) - jest to tylko kolejny głos rozsądku, że praktyka i na tym forum weryfikuje wszystkie posty typu "The best", "Szczęka opada"....itp) i to nie tylko Panaconica, PDP, ale wszystkich TV (także LCD itp).
 

regnes

New member
re

Witam,
Jestem posiadaczem 42 g10 od połowy stycznia 2010. Niestety nie mogę napisać, że posiadaczem szczęśliwym. Pojawił się problem, o którym sporo przeczytać można na anglojęzycznych forach. Czernie w pewnym momencie przestały być czarne (LCD Sony moich rodziców w tej chwili ma lepsze) a powidoki są po prostu niewiarygodne - oglądałem wczoraj film Rewers na DVD i po około 30 sekundach wyświetlania planszy menu litery i kontury bohaterów były widoczne przez 3 razy dłużej (dałem później pauzę na "czarnym" ekranie). Po filmie z podpisami zostaje na dłuższy czas podłużna jasna plama na dole ekranu i nawet cyferkowa grafika na początku Matrixa przecież nie taka znowu kontrastowa i obecna bardzo krótko pozostawia ślady widoczne na ekranie wyświetlającym ciemne sceny. Nie wierzę, że nikt inny nie zauważył tych problemów. Zastanawiam się co z tym fantem zrobić - miało być cudo (i było - pierwsze kilkaset godzin) a jest bryndza. Jeśli ktoś chciałby o tym pogadać, czy to na forum czy w mailu (magdakonrad@wp.pl) byłbym zobowiązany. Planuję zgłosić reklamację, boję się jedynie, że zostanie uznana za bezzasadną - ostatecznie nie mam żadnych wyników pomiarów a nawet gdybym miał - zdaje się, że Panasonic nie deklaruje konkretnego poziomu czerni, który miałby być właściwy dla jego telewizorów. Ten imponujący - początkowy- znany z różnych niezależnych (czy na pewno?)testów, skłonił mnie do nabycia tego właśnie modelu. Czuję się naciągnięty i zastanawiam czy coś tutaj da się ugrać...
Witam !!

Mam panasa p50g10 od połowy stycznia. Większych problemów niema tylko raz miałem zdarzenie z wyświetlaniem filmu z xtreamera przez dłuższą chwile był wyświetlony X w menu głównym i ten X przez dłuższy czas był widoczny na matrycy w odcieniu szarym. Ale to dziwne ponieważ X ma kolor czerwony i w dodatku miałem włączoną obcję oszczędzania energii.
Pozdrawiam
 

hojlo1

New member
Bez reklam
...dodam tylko(może komuś się przyda...znowu):


Opisuję(my) "powidok", a nie wypalenia na stałe. ;)

Sam mam PDP (ale innej firmy) i powidoki już dawno na mnie wrażenia nie robią.
(jak szybko się pojawiają = tak szybko znikają, a nie siedzę zbyt blisko, więc nawet nie wiem, co i jak..., no i wiedziałem przed zakupem...)
 

dawih

New member
Zgadzam się! Powidoki były i pewnie będą. Mi też nie przeszkadzają tym bardziej jak jest wyświetlany jakiś obraz to ich po prostu nie widać,a mało kto ogląda czarny ekran! A jak chcemy się do czegoś przyczepić to zawsze się coś znajdzie.Martwi mnie tylko bladnięcie wyświetlaczy Pansa,kupiłem plazmę i Pansa też ze względu na renomę,a tu taka kaszana.Chociaż u siebie na razie tego problemu nie zauważam.700 h wyświetlania,poczekamy zobaczymy.
 

sokarsg-1

New member
Z tego co zauważyłem na swojej 42 calowej G10 wypalanie powidoków się zmienia z czasem tzn. czym dłużej ją mam tym rzadziej powstają powidoki. A tak poza tym tych co się zastanawiają czy LCD czy plazma proponuje zacząć informować na forum że plazme to się ogląda z większej odległości niż 1,5 metra bo wtedy nie widzi się powidoków i wewnętrznych odbić od szyb (jak mnie to zaczyna denerwować).
 

georing

New member
Jest ktoś z Was posiadaczy modelu G10 z Krakowa lub okolic? Chciałbym porównać jakość wyświetlanej czerni w swoim Panasonicu, bo od pewnego czasu mam co do tego poważne zastrzeżenia.
 
Jest ktoś z Was posiadaczy modelu G10 z Krakowa lub okolic? Chciałbym porównać jakość wyświetlanej czerni w swoim Panasonicu, bo od pewnego czasu mam co do tego poważne zastrzeżenia.
Wiecie co, zaczynam się naprawdę martwić tym tematem i tym co pewnie też mnie niedługo czeka.
Obawiam się, że jeżeli panasonic nic w tym temacie nie zrobi, to straci swoich klientów i to bezpowrotnie, bo chyba daliśmy się nabić w butelkę i zostaliśmy najzwyczajniej w świecie oszukani.

Niestety przypomina to sytuację z nieuczciwymi sprzedawcami samochodów używanych z zagranicy, gdzie samochód przeznaczony do kasacji jest po remoncie w Polsce sprzedawany jako bezwypadkowy. Tutaj mamy podobnie, tylko sprzęt jest nowy i stoi za nim wielki koncern.
Chyba trzeba zrobić nagonkę tak jak to się stało w Ameryce na toyotę.

Przecież to jest nie dopuszczalne. Producent deklaruje 100 000 godzin trwałości, a po 1000 jakość produktu spada o połowę i jest to CELOWE działanie firmy. Gdybym wiedział co mnie czeka to wziąłbym coś innego. Już prawie kupiłem plazmę Samsunga 50" B650, ale stwierdziłem, że 50" to dla mnie za dużo, ponadto G10 był tańszy, a niektóre modele Samsunga buczały.
 

Traper2000

New member
Pierwsza poprawa czerni następuje zaraz po zaprzestaniu czytania tego forum, potem poprawiają się kolory oraz skalowanie na kanałach SD.
Dobra rada - jeśli masz problemy z czernią olej forum... na prawdę DZIAŁA !!!
 
Do góry