Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

Tomaszz

New member
Wiem, że nie jest to miejsce na żale. Producenci coraz bardziej przypominają nam, że polska to inny rynek. Wszyscy wiemy, że ta sama marka kawy przeznaczona na rynek polski gorzej smakuje od tej niemieckiej, polskie proszki gorzej piorą lub słabiej pachną. Ostatnia akcję związana z microsoftem "nie sprzedaję wybrakowanego produktu nie kradnę" można rozszerzyć o innych producentów w tym panasonica. Kupiłem telewizor tx-p42g10e który na rynek polski jest sprzedawany bez karty sieciowej i tunera sat. Aktualizacja softu tylko przez cyfrową telewizję naziemną bo kablówką nawet cyfrową sygnał nie dojdzie. Staram się doprosić w panasonicu o nowy firmware do telewizora ( wiem że jest na stronie hdtv ale chce mieć gwarancje) ale co bez wizyty serwisanta go nie dostane. Kiedy to się zmieni. Kiedy panasonic zadba o obecnych klientów. Samsung lepiej dba o obecnych klientów swego czasu nawet dodał obsługe mkv do wybranych odtwarzaczy blu-ray. Kiedy zobaczymy taki gest od panasonica.

Kupiłeś model TX-P42G10E, który nie ma tunera sat i karty sieciowej, niezależnie czy kupisz go we Francji, w Niemczech czy Czechach. Chyba za dużo amerykańskich i angielskich stron się na czytałeś, bo w amerykańskiej i brytyjskiej wersji serii G jest np. karta sieciowa i tryb THX, ale nie ma regulacji gammy. Akurat nasza, europejska wersja serii G jest najlepsza na całym świecie!!!

W Polsce softu nie zaktualizujesz nawet przez DVB-T. Nowy soft mogą Ci wgrać w ramach gwarancji (wizyta serwisanta) - ja tak zrobiłem. Nigdzie w Europie nie ma (teraz) oficjalnie dostępnego softu w necie. W Anglii wysyłali go na kartach, które miałeś odesłać, w Polsce każdy wolał sam sobie zaktualizować. Logiczne jest, że gdyby tyle osób ile zaktualizowało sobie soft zgłosiłoby reklamację, to Panasonic zacząłby by wysyłać karty, a nie serwisantów. Tu na forum kojarzę 2 osoby (łącznie ze mną), które zaktualizowały sobie soft "oficjalnie"!!!
 

pionier123

Member
Kupiłeś model TX-P42G10E, który nie ma tunera sat i karty sieciowej, niezależnie czy kupisz go we Francji, w Niemczech czy Czechach. Chyba za dużo amerykańskich i angielskich stron się na czytałeś, bo w amerykańskiej i brytyjskiej wersji serii G jest np. karta sieciowa i tryb THX, ale nie ma regulacji gammy. Akurat nasza, europejska wersja serii G jest najlepsza na całym świecie!!!

W Polsce softu nie zaktualizujesz nawet przez DVB-T. Nowy soft mogą Ci wgrać w ramach gwarancji (wizyta serwisanta) - ja tak zrobiłem. Nigdzie w Europie nie ma (teraz) oficjalnie dostępnego softu w necie. W Anglii wysyłali go na kartach, które miałeś odesłać, w Polsce każdy wolał sam sobie zaktualizować. Logiczne jest, że gdyby tyle osób ile zaktualizowało sobie soft zgłosiłoby reklamację, to Panasonic zacząłby by wysyłać karty, a nie serwisantów. Tu na forum kojarzę 2 osoby (łącznie ze mną), które zaktualizowały sobie soft "oficjalnie"!!!

to ja będę trzeci zgłosiłem usterkę na oficjalnej stronie Panasonica po 2 dniach telefon z serwisu. Pan nie bardzo wiedział o co mi chodzi - wysłałem maila z opisem strony francuskiej oraz duńskiej i po tygodniu przyjechał pan z kartą wgrał oprogramowanie 1213 w 10 min. Wszystko w ramach gwarancji.
I powiem że teraz prawidłowo wyświetlany jest obraz z ariva110 wcześniej obraz skakał teraz w końcu jest OK.
 

Szczepa

New member
Witam,

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem plazmy G10E. Z zakupu jestem bardzo zadowolony, mam tylko jeden problem i proszę o pomoc. Nie potrafię podłączyć laptopa do TV. Laptop wyposażony jest w kartę graficzną Nvidia GeForce Go 7400.
Moglibyście proszę krok po kroku opisać mi co ustawić w komputerze i TV, aby wszystko grało.
Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam!
 
Po podłączeniu laptopa do TV, w panelu sterowania nvidia automatycznie zostanie wykryty drugi wyświetlacz, czyli G10 (jak jest włączony). Można wybrać tryb pracy monitorów (rozciągnięty lub tryb klonowania), wybiera się monitor główny i ustawia rozdzielczości dla obu.
 

matrix.m5

New member
to ja będę trzeci zgłosiłem usterkę na oficjalnej stronie Panasonica po 2 dniach telefon z serwisu. Pan nie bardzo wiedział o co mi chodzi - wysłałem maila z opisem strony francuskiej oraz duńskiej i po tygodniu przyjechał pan z kartą wgrał oprogramowanie 1213 w 10 min. Wszystko w ramach gwarancji.
I powiem że teraz prawidłowo wyświetlany jest obraz z ariva110 wcześniej obraz skakał teraz w końcu jest OK.


Teraz najnowszy soft to wersja 1215 o ile się nie mylę, nie wiem czemu nie wgrał ci najnowszego , ja kupiłem swój tv tydzień temu i soft jest właśnie taki 1215,no mozliwe ze jest jeszcze nowszy od 1215 ale nic mi nie wiadomo, jeśli coś ktoś wie to proszę o informacje.

Tutaj masz najnowszy:
Plik panasonic_S10-U10-G10ser_firmware_1215-10000.zip
RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting
 
Ostatnia edycja:

Szczepa

New member
Po podłączeniu laptopa do TV, w panelu sterowania nvidia automatycznie zostanie wykryty drugi wyświetlacz, czyli G10 (jak jest włączony). Można wybrać tryb pracy monitorów (rozciągnięty lub tryb klonowania), wybiera się monitor główny i ustawia rozdzielczości dla obu.


Jak najbardziej tak zrobiłem. Na panelu Nvidia ustawiłem telewizor. Próbowałem różne ustawienia, rozdzielczości, ale niestety widoku z laptopa na ekranie plazmy nadal nie ma. Mogę prosić o jeszcze jakąś podpowiedź.

Pozdrawiam!
 

lucazz

New member
W 50G10E też to jest i ja to interpretuję w ten sposób, że po wyłączeniu, przez jakiś czas TV nie jest tak naprawdę na czuwaniu, tylko... na czymś pośrednim między czuwaniem, a normalną pracą po to, żeby się szybciej uruchomić albo chronić podzespoły przed nagłym podawaniem napięcia gdy użytkownik się rozmyśli i włączy TV ponownie. Przy wyłączaniu TV klawiszem na obudowie też to słychać.
 

Tomaszz

New member
To pstryknięcie wiąże się chyba z aktualizacjami automatycznymi, zmieńcie w opcjach, żeby tv robił to w mp. nocy to tv nie powinien pstrykać.

źródło wiadomości: posty Ślimaka :)
 

irroo

Klub HDTV.com.pl
VIP
To pstryknięcie wiąże się chyba z aktualizacjami automatycznymi, zmieńcie w opcjach, żeby tv robił to w mp. nocy to tv nie powinien pstrykać.

Raczej nie ma to nic wspólnego z aktualizacją, w moim starszym modelu LX 70P, również występuje takie pstryknięcie po wyłączeniu. Przypuszczam, że to pstryknięcie pochodzi od zasilacza.
 

slimak

New member
Bez reklam
Dzisiaj obudziłem się o godzinie 2:56 i o 2:57 usłyszałem charakterystyczne dwa kliknięcia włączania się TV. Po chwili TV się wyłączył (1 kliknięcie).
W momencie, gdy osobiście usłyszałem te dźwięki zagadka została rozwiązana. :)
TV codziennie o godzinie około 3:00 w nocy próbuje uaktualnić sobie oprogramowanie/(EPG?).
W zależności jak ustawimy auto aktualizacje mamy takie możliwości klikania TV.

Wyłączona -> TV się włącza o 2:57 i wyłącza.
Włączona na np. [8:00] -> TV się włącza o zadanej godzinie, próbuje znaleźć aktualizacje (około 3 minuty) i wyłącza się.
Włączona [po wyłączeniu] -> TV po wyłączeniu szuka aktualizacji, charakterystyczne kliknięcie wyłączenia TV jest słyszalne dopiero po około 3 minutach.

---------------------------------------------------------------
Co ciekawe pomimo bardzo krótkiego włączenia, Panasonic na tyle się rozgrzał, że po wyłączeniu oprócz kliknięcia stycznika w zasilaczu zatrzeszczała też lekko obudowa.

...................................................................
 

sopel750

New member
Czy soft 1215 poprawia skalowanie obrazu w G10 ?
Teraz na kilku kanałach za bardzo mi rozciąga obraz (np wczoraj TVP1 na meczu POL - BUL rozciągał obraz tak, że ledwo było widać znaczek TVP).

Teraz mam soft 1213 i nie chcę ryzykować utraty gwarancji jak 1215 nie poprawia tego problemu.
 

georing

New member
Witam, ja jestem posiadaczem P42G10E od listopada 2009. Telewizor jest genialny, pomijając fakt samo-rysującej się obudowy oczywiście. Chciałbym się zapytać jak dobrać ustawienia telewizora, żeby wydobyć maksymalną czerń. Ostatnio czerń zaczęła mi przeszkadzać, a dokładnie jej lekka szarość. najprawdopodobniej jest to tylko efekt psychologiczny, ponieważ naczytałem się ostatnio o problemach Panasonica z zanikaniem głębokiej czerni. Jednak chciałbym się zapytać czy jest tu jakiś forumowicz z Krakowa posiadający telewizor serii G10, abym mógł go poprosić o porównanie wyświetlanego czarnego obrazu na żywo. Na koniec jeszcze raz proszę o propozycję ustawie dla jak najlepszego obrazu i maksymalnej czerni.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Czy soft 1215 poprawia skalowanie obrazu w G10 ?
Teraz na kilku kanałach za bardzo mi rozciąga obraz (np wczoraj TVP1 na meczu POL - BUL rozciągał obraz tak, że ledwo było widać znaczek TVP).

Teraz mam soft 1213 i nie chcę ryzykować utraty gwarancji jak 1215 nie poprawia tego problemu.
Skoro TV ma opcję Aktualizacji to dlaczego masz stracić gwarancję?.Ja wczoraj wgrywałem 1213 do X10, miałem wcześniej 1206 ponoć 1213 coś tam poprawiał.Na AVS forum pisali o problemach z 1215 stąd wgrałem 1213.Dziś testy żeby sprawdzić co się zmieniło.
 

paluchoski

New member
witam serdecznie na forum,

potrzebuje szybkiej porady odnosnie 2 modeli telewizorow. niestety jestem wymagajacym klientem, bo na codzien ogladam kuro 50" i szukam czegos co oferuje podobny standart.

rozmiar okolo 40-42 cali. mam astera, dojdzie jeszcze ps3 i bluray.

rozwazam generalnie dwa tv:
- sony bravia (lcd) KDL Z5500
- panasonic (plazma) TX-P42G10E

oto moje syntetyczne pytania:
1. co wybrac :) ?
2. czy roznica miedzy panasoniciem G10 a G15 jest bardzo zauwazalna ?
3. a miedzy G10 a V10 ?
4. te tv mozna w ogole ze soba porownywac, czy plazma jest polke wyzej ?
5. jaki filtr przeciwprzepieciowy wybrac ?
6. ktory tv ma lepszy dzwiek i czy tego w ogole da sie sluchac ?
7. czy oba telewizory sa dosyc przyszlosciowym wyborem czy to raczej schodzona generacja ?
8. ktos moze wie na szybko ile ten panasonic kosztuje w mediamarkt/saturn ?

dziekuje bardzo i pozdrawiam !
 

The Watcher

New member
Witam wszystkich jestem swiezy:)
Niestety przespalem jak przedluzali gwarancje na panasy,przeczytalem caly watek ufffffffff i mam pytanie jak sie robi aktualizacje softu,teraz mam 1206.
Generalnie wszystko jest ok tylko mam nadzieje ze nowy soft poprawi ruch obrazu bo mam wrazenie ze na filmach chrupie.Zaznaczam ze chodzi o ruch kamery a nie zdarzen na ekranie i nie wiem czy to wina tv czy materialu wideo.

Prosze wspomozcie

Ps:Musze o tym napisac bo czytanie watku zajelo 2 wieczory

U mnie nic nie buczy i nie piszczy ,obejrzalem jak Adam M. zdobyl 2 medale i bylo duzo bialego i nie buczy,owszem slychac z 50 cm o 2:00 w nocy lekki szmer ale w porownaniu do nawet najlepszych projektorow to bloga cisza.
 

matrix.m5

New member
Chyba nie czytałeś jednak wątku bo dwie strony wcześniej jest podany link do najnowszego softu 1215 .Opis wgrywania jest dołączony do softu z linku.
 
Ostatnia edycja:
Do góry