Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

lucazz

New member
Witam
Mam pytanie do posiadaczy plazmy Panasonic TX-P42S10E, czy wasze menu tv jest pełne ? tzn wszystkie funkcje pokrywają się z informacjami zawartymi w instrukcji bo u mnie wygląda to tak :

Menu podstawowe wygląda następująco (wev.soft 1215-10000)

Menu obrazu :
Rodzaj obrazu
Kontrast
Jaskrawość
Kolor
Ostrość
Odcień-brak tej opcji
Balans bieli
Sterowanie kolorami
x.v Colour-brak tej opcji
Tryb ECO
P-NR
3D-COMB
Przywrócić domyślne


Menu dźwięku:
Rodzaj dzwięku
Tony niskie
Tony wysokie
Balans
Słuchawki
Dookólny
Głośność
Odległość głośnika od ściany
MPX
Wybór SPDIF-brak tej opcji
Poziom wyj.opt.MPEG- brak tej opcji
Wejście HDMI-brak tej opcji
Przywróć domyślne


Konfiguracja:
Wyłącz. czasowy
Ustawienia link
Blokada
Menu strojenia DVB-C -brak tej opcji
Menu strojenia DVB-T -brak tej opcji
Menu strojenia analog- brak tej opcji
Język
Ustawienia wyświetlania
Wspólny interfejs- brak tej opcji
System menu
Inne ustawienia

ZTCW, to menu jest dynamiczne, tj. pewne opcje pojawiają się warunkowo.
Jeżeli wybrałeś na początku kraj Polska, to nie masz strojenia DVB-T i C,
ale postanowisz dodać kanały cyfrowe i TV poinformuje, że teraz ich poszuka,
to po tej operacji strojenie DVB-T powinno się pojawić (podobnie z DVB-C, ale
to będziesz miał przy wyborze Szwecji lub Finlandii - ja mam Szwecję).
Inne ustawienia nikną/pojawiają się w zależności, czy oglądasz kanały analogowe
lub cyfrowe, SD lub HD, podłączasz dany sprzęt lub nie - kombinacji układu menu jest sporo.
 

kamis1

New member
Problem podłączeniem.

Witam forumowiczów.
Posiadam plazmę Panasonica 42 cale G10.Jestem laikiem w sprawach podłączenia tv więc proszę o pomoc. Posiadam kablówkę w multimedi wraz z wykupionymi niektórymi kanałami cyfrowymi.Przy podłączeniu dekodera do tv przez HDMI nie mam dźwięku i wyskakuje mi komunikat "Problem z HDCP, telewizor nie posiada ochrony przed kopiowaniem. Proszę odłączyć kabel HDMI i podłączyć telewizor przy użyciu kabla YPbPr". W jaki sposób podłączyć dekoder z tv przez HDMI, żeby wszystko było ok.
Drugie pytanie:
Czy kino domowe oraz dvd mogę podłączyć przez HDMI?
Trzecie pytanie:
Dlaczego po podłączeniu PS3 telewizor przełącza się automatycznie w rozdzielczość 720p a nie odbiera w 1080p?

Z góry dziękuję za pomoc.
Kamil
 
Może HDMI jakiś lipa. TV musi mieć HDCP. PS3 włączyło się w trybie 720p, bo 1080p chyba wymaga HDCP, a z tym jest coś nie tak u ciebie. Ja bym sprawdził inny kabel HDMI.
 

huzar2

New member
No super!! nowe fw wprowadza:
1.poprawę działania IFC,
2.umożliwia emulację portu HDMI do wersji 1.4 co daje obraz 3D z PS3!!!!!:smile::smile:
 

sspike

New member
No super!! nowe fw wprowadza:
1.poprawę działania IFC,
2.umożliwia emulację portu HDMI do wersji 1.4 co daje obraz 3D z PS3!!!!!:smile::smile:

nie wiem skąd to wiesz bo nawet Panasonic nie wie że my wiemy ale się mylisz bo nie 3d do ps3 tylko do xbox360 a i czyta napisy w divixie i mkv . :p

a na poważnie sprawdzał ktoś bo podobno poprawiają sygnał sd
 

huzar2

New member
;) Oczywiście że z tym 3D to żart, ale po to żeby zainteresować testami nowego fw.:smile:
Trzeba też powiedzieć, że teoretycznie istnieją możliwości odbioru 3D na G10. Przecież G10 w teorii to 600Hz, a do 3D wystarczy 120Hz, pozostaje tylko kwestia HDMI 1.4 lub fw skompilowane w taki sposób (podobnie jak w Playstation).
Wracając do nowego fw, widocznych zmian nie widać, ale przy odtwarzaniu płyty Bluray wyraźnie poprawiono płynność obrazów w ruchu i to jest wg mnie zauważalne. Jakość obrazu na SD jeż jakby lepsza, ale głowy nie dam...
 
No co to możliwości 3D, to nie jestem tego pewny. G10 ma 100Hz, a 600Hz daje tryb IFC, tworzenia dodatkowych klatek pomiędzy normalnymi. Na moje oko G10 nie obsłuży 3D. Tu jest potrzebne 2 x 60Hz, a IFC w tym przypadku raczej nie pomoże.
 

Sanjuro

New member
No co to możliwości 3D, to nie jestem tego pewny. G10 ma 100Hz, a 600Hz daje tryb IFC, tworzenia dodatkowych klatek pomiędzy normalnymi. Na moje oko G10 nie obsłuży 3D. Tu jest potrzebne 2 x 60Hz, a IFC w tym przypadku raczej nie pomoże.

Akurat IFC nie daje 600Hz :p Jedynie co robi IFC to generuje pomiędzy-klatki, a wątpię żeby dawał więcej niż 1 dodatkową klatkę więc teoretycznie daje sygnał wejściowy x2... czyli max 120fps (Hz?).

Do 3D nie potrzebne jest wcale 120Hz... wystarczy 100Hz. 120Hz wzięło się z PC (nvidia 3D vision) gdzie standardowy LCD ma 60Hz więc... marketingowo dobrze wychodzi 120Hz bo daje to do zakupu droższy monitor niż 100Hz ;) i mocniejsza grafę.

Mnie ciekawi czy nie dałoby się po kalibracji kolorów wykorzystać okulary Dolby 3D które działają nie jako aktywne migawkowe, ani jak polaryzacyjne, ale na takiej samej zasadzie jak anaglifowe (do każdego oka trafia obraz o odpowiednim przesunięciu widmowym) zachowując oryginalny kolor
 

miethod

Member
mam plazme tx-p42gw10, czy można ustawić tak aby po włączeniu tv domyślnie włączał sie sygnał z hdmi a nie anteny? (której nie mam nawet podłączonej), za każdym razem musze klikać a/v na pilocie po włącznieu tv
 

miethod

Member
zrobiłem:

"Trybhotelowy: przytrzymać przycisk -/V na TV , 3x AV na pilocie .
Zmieniany input mode - wybieramy interesujące wejście .
Powrót do fabrycznych ustawień -/V , 3x menu ."

i teraz wyskoczyło mi menu Panasonic 2009pdp self check complete i tablela, co dalej restart tv?

dodam że nic nie działa na pilocie
 
Ostatnia edycja:

Papke

New member
Hmm
Zupdatowalem w moim g10 firmware z 1215 na 1216. Wszystko dziala bez problemowo. Roznic wykraczajacych poza placebo nie odnotowalem :)

PS. Sama zmiana firmware trwala znacznie dluzej niz wtedy jak instalowalem 1215 wczesniej. Tak mi sie przynajmniej wydaje.
 

pepe992

New member
Hmm
Zupdatowalem w moim g10 firmware z 1215 na 1216. Wszystko dziala bez problemowo. Roznic wykraczajacych poza placebo nie odnotowalem :)

PS. Sama zmiana firmware trwala znacznie dluzej niz wtedy jak instalowalem 1215 wczesniej. Tak mi sie przynajmniej wydaje.
A co z płynnością obrazu ktoś wcześniej pisał że jest poprawa
 
Do góry