Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

sbronko

New member
gorylla napisał:
A w jaki sposób, skoro pilot TV działa na podczerwień, a konsola po BT? Chyba czegoś nie dopowiedziałeś.

funkcja telewizora "viera link" komunikuje się z ps3 przez hdmi
wystarczy włączyć w ps3 slim opcję hdmi control, i w TV uaktywnić viera link

działa super, bo
włączenie ps3 powoduje przełączenie TV na hdmi
przełączenie TV na hdmi powoduje właczenie ps3
no i można sterować pilotem od TV - działa krzyżak, OK i back


jak już tu piszę to zapytam przy okazji
mam teraz s10 i jestem trochę zawiedziony kolorami
obraz jest albo cały za ciemny z brudną bielą, albo czerń nie jest czarna
czy jezeli doplace do g10 - bedzie lepiej?

chodzi o obraz i na ps3 i na kablówce SD
slyszalem ze G10 gorzej skaluje sygnal SD - to prawda?
jest zauważalna różnica?
 
Ostatnia edycja:

sokarsg-1

New member
Jak wygląda serwis Panasonica jeśli chodzi o bad pixele lub stuck pixele. Bo cholera jak kupiłem tv miesiąc temu to wszystkie pixele świeciły idealnie a teraz zauważyłem że jeden się zacina na czerwonym tzn. nie wyświetla czerwonego tylko czarny, reszta składowych RGB świeci dobrze. Trochę lipa że już po miesiącu padł pixel to co za rok będę miał ich 12 padniętych. Dodam że plazme docierałem na niskich ustawieniach kontrast tzn. 30 ale co prawda nie na planszach do docieranie tylko na filmach. Może wymienią mi matryce w ramach gwarancji tylko czy zrobią to na miejscu to wątpię a oddać tv im na 2 tygodnie albo dłużej już po miesiącu jego użytkowania mi się nie widzi.

Co do jakości SD na G10 to mogę powiedzieć że jest moim zdaniem bardzo dobra (lepsza od LCD w porównywalnych cenach), ale pewnie gorsza niż w plazmach o mniejszej rozdzielczości niż 1920x1080. A i ważne jest aby nie oceniać jakości SD na nie dotartej plazmie bo po jakiś 100h obraz SD na mojej G10 wygląda co najmniej 2 razy lepiej (żywsze kolory). W teście Kikiego zdjęcia z SD są moim zdaniem robione właśnie na niedotartej plazmie dlatego jest tak słabo moim zdaniem.
 

pionier123

Member
Witam
Wgrałem plik SDDL.SEC do folderu root na karcie SD włożyłem do telewizora i nic się nie dzieje?
Wciskam z pilota sd hc i wyświetla brak zdjęć
Mógłby ktoś dokładnie opisać procedurę wgrywania oprogramowania do tv
 

Tomaszz

New member
sbronko napisał:
funkcja telewizora "viera link" komunikuje się z ps3 przez hdmi
wystarczy włączyć w ps3 slim opcję hdmi control, i w TV uaktywnić viera link

działa super, bo
włączenie ps3 powoduje przełączenie TV na hdmi
przełączenie TV na hdmi powoduje właczenie ps3
no i można sterować pilotem od TV - działa krzyżak, OK i back


jak już tu piszę to zapytam przy okazji
mam teraz s10 i jestem trochę zawiedziony kolorami
obraz jest albo cały za ciemny z brudną bielą, albo czerń nie jest czarna
czy jezeli doplace do g10 - bedzie lepiej?

chodzi o obraz i na ps3 i na kablówce SD
slyszalem ze G10 gorzej skaluje sygnal SD - to prawda?
jest zauważalna różnica?
Tutaj mówią, że nie ma różnicy. Ślimak nawet porównywał oba telewizory jak stały obok siebie, ale...
skoro nie ma różnicy to dziwią mnie takie opinie, bo ja ze swoją g10 w żadnym wypadku nie jestem zawiedziony kolorami, wręcz przeciwnie uważam, że są REWELACYJNE. Biel jest bardzo dobra, czerń również.
Różnica w skalowaniu SD moim zdaniem dla normalnych osób jest pomijalna (porównywałem w sklepie, koledze nawet obraz sd wydawał się lepszy na G). Choć przyznam, że na kablówce zwiększam w opcjach kolor, ale w HD wraca do poziomu 30 (czyli domyślny).

Może ustaw tv na zalecane wartości ze strony hdtelevizija.com, gdzieś na środku strony są podane wartości.

@pionier123:
Poszukaj, było to już wiele razy wałkowane i były instrukcje krok po kroku. Cofnij się przynajmniej kilkanaście stron!!!
 

slimak

New member
Bez reklam
sbronko napisał:
jak już tu piszę to zapytam przy okazji
mam teraz s10 i jestem trochę zawiedziony kolorami
obraz jest albo cały za ciemny z brudną bielą, albo czerń nie jest czarna
czy jezeli doplace do g10 - bedzie lepiej?

Jeżeli takie odczucia masz oglądając w jasny dzień, to wymiana na G10 przyniesie małą poprawę.
Natomiast jeżeli słabą biel odczuwasz podczas oglądania wieczorem, to zmiana na G10 nic nie zmieni.

Moja segregacja jakości obrazuTV Panasonic:

Przy oglądaniu wieczorem obraz jest taki sam na modelach U, S, G, V.

W dzień modele G, V ze względu na mocniejsze zasilanie mają mniejszy efekt „przygasania” dużych białych powierzchni ekranu. Jasna biel powoduje dodatkowo zwężenie źrenic, co odbieramy jakby G i V miały lepszą czerń.

Przy oglądaniu Blu-ray model V10 ma możliwość upłynniana obrazu oraz tryb THX, czyli po wyjęciu z kartonu mamy od razu skalibrowany gotowy TV do oglądania. Model G10 możemy sami skalibrować w menu obrazu. Modele U i S możemy sami skalibrować wchodzić w menu serwisowe (uwaga można popsuć TV).


---------------------------------------------------------------------

Kalibracja Bieli.

Uwaga przed zmianą parametrów zapisać na kartce dane początkowe.

Uwaga zmiany w menu serwisowym dokonujemy na własną odpowiedzialność.

1) Trzymamy V- na Tv i wciskamy 0 0 0 na pilocie.
2) Naciskając kilka razy 1 na pilocie wybieramy menu WB-ADJ .
3) Naciskając kilka razy 9 na pilocie wybieramy tryb, który chcemy wyregulować: Dynamiczny, Normalny, Kino, Dynamiczny, Normalny….
4) Naciskając kilka razy 4 na pilocie przełączamy się między r-drive, g-drive, b-drive, r-cut, g-cut, b-cut, ALL-CUT, ALL-DRV, r-drive, g-drive…..
5) +V/-V (głośność) na pilocie ustawiamy wartości dla r-drive, g-drive, b-drive (biel na jasnych powierzchniach).
6) +V/-V (głośność) na pilocie ustawiamy wartości dla r-cut, g-cut, b-cut (biel na ciemnych powierzchniach).
7) Każdą zmianę parametru r-cut,…/ r-drive, … zatwierdzamy [ok] na pilocie. Wartość zostaje zmieniona, przywrócenie poprzedniej wartości możliwe tylko z kartki!!!
8 ) Wyjście z menu serwisowego przytrzymać [exit].



Ustawienie poziomu czerni (gamma):
1) Trzymamy V- na Tv i wciskamy 0 0 0 na pilocie.
2) Naciskając kilka razy 1 na pilocie wybieramy menu ADJUST DINAMIC.
3) Naciskając kilka razy 9 na pilocie wybieramy tryb, na który chcemy wyregulować tv: Dynamiczny, Normalny, Kino, Dynamiczny, Normalny….
4) Naciskając kilka razy 4 na pilocie przełączamy się między ……, ……., …….., [SUB-BRT = 81A] (81A=810)
5) +V/-V (głośność) na pilocie ustawiamy wartości np.800.
7) Każdą zmianę parametru zatwierdzamy [ok] na pilocie. Wartość zostaje zmieniona, przywrócenie poprzedniej wartości możliwe tylko z kartki!!!
8 ) Wyjście z menu serwisowego przytrzymać [exit].
 

Edern

New member
Aktualizacja f/w

pionier123 napisał:
Witam
Wgrałem plik SDDL.SEC do folderu root na karcie SD włożyłem do telewizora i nic się nie dzieje?
Wciskam z pilota sd hc i wyświetla brak zdjęć
Mógłby ktoś dokładnie opisać procedurę wgrywania oprogramowania do tv

Sorry, że tak zapytam ale aby wkładasz kartę SD własciwą stroną? Tam jest taki maly obrazek - instrukcja...
Ale bardziej serio ja wgrałem ten plik dokatalogu podstawowego nawet nie usuwając innych plików. Panas sam odnalazł update i wszedł w ekran aktualizacji. Działa więc automatycznie stąd podejrzenie, że może karta jest wkładana nie tak.
inna prosta mozliwosc to zły format karty lub nieobsługiwana sama karta SD. Próbowałem na starociu 64MB i tej Panas nie widział na przykład.

Pozdr
Zbig
 

Hashi

New member
odek 102 napisał:
Sprawdzałem mój kabel Firmy Techlink, mierzyłem przyrządem cyfrowym na przejście. Wszystkie piny są wydrutowane oprócz pinu nr-2 natomiast 13 z 13 jest podpięty, a i tak nie przełącza mi się wejście po załączeniu konsoli. Jeśli chodzi o specyfikację kabla to nie wiem jaka jest, bo nie mam opakowania , ale podjadę do sklepu i sprawdzę. Myślałem że jak jest podpięta ta żyła nr 13 z 13 to będzie chodzić a tu zdziwko.:niewiem:


Ja posiadam przewód 1.3a (jak dobrze pamiętam) Panasonica z funkcją Viera Link i G10 przełącza się na HDMI po wciśnięciu guzika PS (włączenie konsoli).
 

pionier123

Member
Edern napisał:
Sorry, że tak zapytam ale aby wkładasz kartę SD własciwą stroną? Tam jest taki maly obrazek - instrukcja...
Ale bardziej serio ja wgrałem ten plik dokatalogu podstawowego nawet nie usuwając innych plików. Panas sam odnalazł update i wszedł w ekran aktualizacji. Działa więc automatycznie stąd podejrzenie, że może karta jest wkładana nie tak.
inna prosta mozliwosc to zły format karty lub nieobsługiwana sama karta SD. Próbowałem na starociu 64MB i tej Panas nie widział na przykład.

Pozdr
Zbig

Dobre, chyba nie idzie włożyć źle karty bądź odwrotnie.
Podejrzewam że plik może być uszkodzony ściągnę jeszcze raz i dam znać
pozdr
 

edek13

New member
przy aktualizacji softu samo włożenie karty SD do TV uruchamia update bez jakiegoś wskazywania czy tego podobnych akcji TV sam wie co ma wgrać jeśli oczywiście plik jest odpowiedni (TV sprawdza czy jest prawidłowy, złego nie wgrasz i dobrze bo brick'ów by się posypało nie mało)
 

sbronko

New member
s10 vs g10 w grach

wiem, że temat s10 vs g10 był, jednak mnie interesuje tylko jedno - działanie w grach :)

przeklejam swój post ze strefy zamkniętej tutaj - może ktoś miał podobny dylemat i mi powie co zrobił :)


Mam w domu s10, którą kupiłem w poniedziałek.
Przez te kilka dni udało mi się do niej przyzwyczaić - ustawić parametry obrazu TV i PS3 w sposób, który bardzo mnie zadowala.
Jest jeden drobny szczegół, który jeszcze nie daje mi spokoju - ta rozdzielczość ruchomego obrazu.

Zauważyłem w grach, że każdy ruch powoduje spadek ostrości gry. Statycznie widać każdy detal każdej tekstury - gdy kamera porusza się obraz lekko sie rozmazuje. Najbardziej widoczne w grach, w których cały obraz porusza się z lewej do prawej - LBP pomijam, bo ta gra tak chyba ma, ale np w Trine jest to samo, albo Ratchet & Clank - obrót kamery = rozmazny, powtórki Motorstorma - ziemia i trawa rozmyte najbardziej gdy kamera widzi auto z boku lub z góry.

Wyczytałem o spadku rozdzielczości w s10 do 900 linii, ale się tym nie przejmowałem, bo gry w większości i tak działają w 720p, teoretycznie więc powinno być idealnie.
Ale nie jest - niestety nie mam porównania, bo stary TV oddałem, zresztą był mały i CRT hd prepared - w nim nie zwracałem uwagi na takie rzeczy :)

Teraz takie pytanie - czy przypadkiem G10 nie pokaże swojej przewagi nad s10 właśnie w ostrości ruchomego obrazu w grach?
Jeżeli w g10 byłaby żyleta w ruchu, a w s10 mam blur, to dopłacę, nawet te 700zł, żeby być zadowolonym.

Do poniedziałku mogę jeszcze oddać s10 i brać g10, pomóżcie :)

edit: jeszcze jedno pytanie o g10
podłączyłem s10 kablem vga do lapka - max rozdzielczosc jaka mozna ustawic to 1344x768 - czy jakos tak
rozdielczosc ustawia sie w menu TV - sa 3 do wyboru, potem taka mozna ustawic na lapku i wszystko ladnie dziala
czy G10 po podlaczeniu przez vga pozwala na wieksza rozdzialke?
 
Ostatnia edycja:

Hashi

New member
Co do Ratchet & Clank (ToD) to powiem tylko tyle, że na G10 ta gra wygląda rewelacyjne. Płynność jest na takim poziomie, że podczas obracania kamerą w miejscu obraz jest nie rozmazany - elementy otoczenia są jednolite (obok COD to najpłynniejsza gra na PS3 - nie ma się co dziwić w końcu to studio Isomniac). R&C na plazmie a na LCD to dwa różne światy. Nie wiem jak u ciebie ale u mnie na G10 tak to wygląda.

PS Może wymagasz zbyt dużej płynności..
 
Ostatnia edycja:

sbronko

New member
Hashi napisał:
PS Może wymagasz zbyt dużej płynności..

nie tyle wymagam, co proboje sie dowiedziec, co moge max. wycisnac :)
jeżeli nie będzie dużo lepiej niż jest to ok - zostaję z s10 i jestem zadowolony
moge doplacic do g10 i chce wiedziec czy bedzie roznica, jak bedzie to ok, jak nie bedzie to znajde inne przeznaczenie dla tych 700zl :)
 

slimak

New member
Bez reklam
sbronko napisał:
Zauważyłem w grach, że każdy ruch powoduje spadek ostrości gry. Statycznie widać każdy detal każdej tekstury - gdy kamera porusza się obraz lekko sie rozmazuje.

Spróbuj ustawić tryb obrazu Kino lub Gra. W trybie Normalny elektronika mocno wyostrza obraz, co przy panoramie w specyficznych obrazach może powodować zakłócenia.




Teraz takie pytanie - czy przypadkiem G10 nie pokaże swojej przewagi nad s10 właśnie w ostrości ruchomego obrazu w grach?

G10 ma o 180 linii więcej i tej różnicy raczej nie zobaczysz. Natomiast G10 ma trochę inną elektronikę i z tego względu może inaczej pokazywać panoramę z PS3. Musisz iść z PS3 do sklepu i sprawdzić.


czy G10 po podlaczeniu przez vga pozwala na wieksza rozdzialke?
Nie.
 

sarlac

New member
gamma w G10B

witam, mam pytanie do użytkowników G10B (o ile są tacy). Posiadam ten TV od jakiegoś czasu i ogólnie jestem zadowolony, jednak nie mogę poprawnie skalibrować tv ponieważ brakuje mi kilku opcji w porównaniu z wersją G10E.
Chodzi mi głównie o ustawienie gammy bo odnoszę wrażenie, że jest za niska.
Niekiedy podczas oglądania filmu obraz jest bardzo ciemny (rozumiem, że scena jest kręcona w ciemnym pomieszczeniu itp.) ale jest za ciemny. Gdy podwyższę jasność to znowu czarny zmienia się w szary a to już oznacza, że jest za dużo. Dodam, że ustawiłem tv zgodnie z zaleceniami na podanych przez Was stronach.
Pytanie jest więc takie: czy istnieje jakiś sposób aby dostać się do zaawansowanych ustawień G10B takich jak gamma?
 

mirekgabi

New member
Problem z HDMI

Mam pytanie do tzw. starych wyjadaczy.Mam telewizor TX-P42G10E oraz telewizję "N".Podczas ustawiania tunera satelitarnego nieopatrznie włączyłem dźwięk przestrzenny w opcjach tunera oraz podłączyłem go do tv przez kabel HDMI.Okazało się że zniknął mi dźwięk.Przełożyłem więc kabel do innego gniazda HDMI i dźwięk pojawił się.Jak zwykle poniewczasie wyczytałem w instrukcji "N" że tak się może stać i że dźwięk niknie "czasowo" gdy dane urządzenie nie obsługuje tego trybu. Co w takim razie zrobić, jak odzyskać dźwięk ?- który nie pojawił się już więcej na tym gnieździe HDMI?, dodam że resetowanie tunera "N" do wartości domyślnych nic nie dało.
 

wasyllis

New member
46G10 czy to dobry wybór

Witajcie
To mój pierwszy post, wszystkich pozdrawiam !
Padł mi mój CRT więc ruszyłem na łowy. Już prawie zdecydowałem się na 42V10, ale po poczytaniu forum, zmierzam ku 46G10 i dlatego tu umiesciłem pytanie. Proszę o potwierdzenie czy to dla mnie dobry wybór czy ewentualnie rozważyć jeszcze inne modele.
Jakie masz warunki - wielkość pokoju 4x5m (telewizor stoi wzdłuż krótszego boku)
preferowana wielkość ekranu - najpierw 42" teraz chyba 46"
jaki sygnał – cyfra+ z kanałami HD
jaka odległość od ekranu – czasami 2,80m pod kątem 45%, przewaznie na wprost około 3-3,5m
jakie urządzenia do podłączenia – DVD bez hdmi, na razie nie będe grał
jaka klasa cenowa – 5000 zł - 7000 zł
więcej oglądasz w dzień czy w nocy: cały dzień
jakie masz nasłonecznienie pokoju: okna od strony południowej, żaluzje
ustawienie tv: bokiem do okna, na scianie wschodniej
ile osób zasiada przed telewizorem: do 4
Jaki masz ulubiony program: ja NBA, dzieci kreskówki ;-)
jaki masz telewizor: SONY CRT 29"

Full Hd czy HD ready – obojętne
Od tv oczekuje: by na programach SD, Tvp1,2,TV Kraków, TVN które nie są HD było jako tako. Stanowią one 60% tego co u mnie leci.
Najwięcej wątpliwości mam obecnie do wielkości ekranu. Dlatego pyanie do użytkowników 46 o podobnej wielkosci pokoju.
Myslałem też o 46G15 i dostałem odpowiedz od 2 sprzedawców ze nie warto dopłacać 500-700 zł za 1 HDMI i divix więcej, więc nie mają tych telewizorów - czy to prawda ?
Pozdr Serdecznie
 

brodziu25

New member
update przez ethernet

witam. czy ktos z was robil update przez ethernet?? z tego co wiem po podlaczeniu neta do TV i wlaczeniu opcji auto update w trybie czuwania TV sam sciagnie i zaaktualizuje soft, najlpiej zostawic na noc ;) tak wiec czy ktos juz to robil :) TV to 46G10B ;)
 
Ostatnia edycja:

darekguma

New member
Bez reklam
wasyllis napisał:
Witajcie
To mój pierwszy post, wszystkich pozdrawiam !
Padł mi mój CRT więc ruszyłem na łowy. Już prawie zdecydowałem się na 42V10, ale po poczytaniu forum, zmierzam ku 46G10 i dlatego tu umiesciłem pytanie. Proszę o potwierdzenie czy to dla mnie dobry wybór czy ewentualnie rozważyć jeszcze inne modele.
Jakie masz warunki - wielkość pokoju 4x5m (telewizor stoi wzdłuż krótszego boku)
preferowana wielkość ekranu - najpierw 42" teraz chyba 46"
jaki sygnał – cyfra+ z kanałami HD
jaka odległość od ekranu – czasami 2,80m pod kątem 45%, przewaznie na wprost około 3-3,5m
jakie urządzenia do podłączenia – DVD bez hdmi, na razie nie będe grał
jaka klasa cenowa – 5000 zł - 7000 zł
więcej oglądasz w dzień czy w nocy: cały dzień
jakie masz nasłonecznienie pokoju: okna od strony południowej, żaluzje
ustawienie tv: bokiem do okna, na scianie wschodniej
ile osób zasiada przed telewizorem: do 4
Jaki masz ulubiony program: ja NBA, dzieci kreskówki ;-)
jaki masz telewizor: SONY CRT 29"

Full Hd czy HD ready – obojętne
Od tv oczekuje: by na programach SD, Tvp1,2,TV Kraków, TVN które nie są HD było jako tako. Stanowią one 60% tego co u mnie leci.
Najwięcej wątpliwości mam obecnie do wielkości ekranu. Dlatego pyanie do użytkowników 46 o podobnej wielkosci pokoju.
Myslałem też o 46G15 i dostałem odpowiedz od 2 sprzedawców ze nie warto dopłacać 500-700 zł za 1 HDMI i divix więcej, więc nie mają tych telewizorów - czy to prawda ?
Pozdr Serdecznie
Witam.Przy tej odległości min. 46',w kwocie do 7000 to już idzie kupić 50V10e:D a to jest super maszyna,niestety nie ma 46'.Co do kątów to tylko plazma,ja oddałem swoją sonówke po kilku dniach odlądania własnie z tego powodu (i nie tylko)w dzien było w miarę dobrze ale wieczorem przy zgaszonym świetle :x. Co do G15 mogę Ci powiedzieć (a takiego mam) że co do 4 hdmi to wcale nie za dużo i za jakiś czas mogą się przydać,G15 na pewno nie syczy przy jasnych scenach,ale za to ma wentylatorki które barbzo delikatnie słychac z bardzo bliskiej odległośći i najważniejsze,obraz w g15 jest super na pewno lepszy niż w S (a miałem w domu przez miesiąc) lecz nie wypowiadam sie co do g10.Jak ja bym miał 7000 to bez wahania kupił bym 50V10.Ja też stałem przed takim wyborem plazma czy Lcd,42 czy 46,a oglądam od 2,5 do 4,5m, S miałem 42' i był stanowczo za mały a 46' jest dobry lecz jak by był 50' to by było zajefajnie:). A może prezentacja,ja żałuje ze tak nie zrobiłem, trzy razy zapłaciłem koszty przesyłki za tą kwote było by na prezentację a wybór trwał by kilka dni a nie tak jak u mnie miesiąc.I to chyba wszystko,jak masz jakieś pytania co do G 15 to pisz chętnie odpowiem.Pozdrawiam Darek.
 
Ostatnia edycja:
Do góry