Panasonic PY85

Renet

New member
problem Laptopo - TV

Witam,
posiadam TV PY85 oraz laptopa HP z wyjściem HDMI. Karta graficzna GeForce 8400M GS. Mam problem z oglądaniem filmów. Ponieważ nie mam jeszcze żadnego dobrego DVD lub BR to oglądam przez laptopa. Problem polega w tym, że zarówno na filmach DVD jak i Divixach przewija mi się taka fala przy bardziej dynamicznych scenach. Nie jest to za uciążliwe, ale zwraca moją uwagę. Czy ktoś może wie jakie powinny być ustawienia w kompie, bo mniemam, że to problem komutera a nie TV.

Pozdrawiam
Rene
 

RheeTCT

New member
Być może karta graficzna po prostu nie wyrabia się chwilami i regulacje nic nie pomogą.Jak ta fala wygląda?
 
Ostatnia edycja:

bogdan_kr

Member
Bez reklam
jedrek_125 napisał:
No i wlasnie to jest sianie ,,niezdrowej propagandy
Przepraszam, ale nie zrozumiałem czy do mnie pijesz czy przyjąłeś do wiadomości ;)
Nie napisałem, że zjawiska nie ma, tylko że oko ludzkie zazwyczaj go nie wyłapuje - jednak kamery przetwarzają obraz w nieznacznie odmienny od oka ludzkiego sposób. Rzecz w tym, że sfilmowanie takiego zjawiska kamerą może przerysować dany efekt w stosunku do tego, co zobaczyłby dany konkretny widz.
 

Dziura.m

New member
Cóż widać widać jak sie człowiek dobrze skupi :) Też na początku użytkowania nic nie widziałem . Dopiero po jakimś czasie zacząłem to dostrzegać. Oczywiści to jest tak że jak się ogląda film to się togo nie zobaczy . Trzeba się specjalnie skupić na krawędziach o mocno zróznicowanym kontraście i można zauważyć.
Tylko znowu powstaje pytanie kupuje się tv żeby wpatrywać się w specyficzną określona część obrazu ażeby wyłapywać jego niedogodności??
To samo z półwidokami co z tego ze są widoczne po wyłaczeniu tv w ciemnym pokoju z odległosci 10 cm od ekranu (przez niedługi okres czasu zresztą)
Myśle że u wielu osób którym to rzekomo uniemożliwia oglądnie (ciekawe maja wzrok niczym terminator ) działa tu bardziej podświadomość.
Podobnie jest w aplikacjach audio dziesiejsza pogoń (głownie marketing) za jak najmniejszym THD (zawartośc zniekształlcen w sygnale) A ludzkie ucho i tak jest urządzeniem w pewnym stopniu mechanicznym (posiada swoja charakterystyke i samo wprowadza zniekształcenia i to zmienną wraz z wiekiem ) Efekt ?? No cóż wzmaczniacze lampowe ktore mają zazwyczaj zniekształcenia na poziomie 0.2-0.3 % sprawiają wrażenie że brzmią lepiej od konstrukcji tranzystorowej która legitymuje się bagatela zniekształceniami na poziomie 0.003%. Prawda jest poprostu taka że człowiek i tak nie słyszy zniekształcen na poziomie ponizej 1% .A zniekształcenia wprowadzane przez lampy sa tożsame z charakterystyka aparatu słuchu (Stąd zresztą róznica nei trudna do uslyszenia miedzy sprzętem lampowym a półprzewodnikami) No i znowu dochodzimy do magów ktorzy kupują kable za 10000PLN za metr bo on słyszy róznice Hmm ....
sie rozpisałem troche i to nie koniecznie na temat ... ale prawda że interesujące :)

Pozdrawiam
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Nie byłem pewny ;)
Jest jeszcze jeden efekt takich filmików i zbytniego zgłębiania teoretycznego tego tematu. Niektóre osoby, które wcześniej nie dostrzegały zjawiska, zaczynają na siłę przyglądać się telewizorowi aż w końcu coś tam w głowie przeskoczy i dana osoba zaczyna je widzieć. Później jest problem aby znowu spokojnie oglądać TV. Ale może nie powinienem tego tu pisać... zaraz zacznie się oglądanie telewizorów z lewa, z prawa, z dwóch metrów, z metra...

EDIT: O, właśnie Dziura.m wskoczył jak rodzynek do mojego przykładu ;)
 

jedrek_125

New member
Nie szkodzi , :) to temat stary jak swiat , i wałkowany przy wielu okazjach , prawdą jest to co piszesz na temat naszych mozliwosci ,,odsluchowych ,, nie mniej jednak istnieje pewna grupa klienta ktora posiada nieograniczone mozliwosci platnicze i to o nich glownie dba producent sprzetow klasy hi-end .
Do pewnego stopnia jest to nawet uzasadnione poniewaz isrnieje grupa ludzi np. muzycy , kompozytorzy itp .. o podwyzszonym progu wrazliwosci dla ktorych takie niuanse ,sa zwykla rzecza i pewnie by sie zdziwili ,ze ktos moze sluchac inaczej :), ale coz taki jest rynek i na szczescie dla kazdego cos wg. jego potrzeb i upodobań , w innej sytuacji byloby bardzo ,,zgrzebnie ,, prawda ?:)
 
Ostatnia edycja:

Pre100

New member
Czy wiecie gdzie mozna w Wawie kupić ten TV? Szukam go już od kilku dni i nigdzie nie mogę znaleźć... Chodzi mi o wersję 46 cali czyli 46PY85.
 

motobartcompany

New member
bogdan_bronowice napisał:
Na youtube widać to wyraźniej ponieważ to czego ludzkie oko zazwyczaj nie dostrzega wyłapała kamera filmująca telewizor.


Każdy z nas widzi inaczej, różna jest też wrażliwość i odbieranie świata zewnętrznego.

Ja z zielonymi krawędziami spotkałem się gdy kupiłem pierwszą plazmę. PV70. Nikt nic nie musiał mi pokazywać. Włączyłem grę z xboxa 360 i od razu wyłapałem, że coś jest nie tak. Na początku myślałem, że to usterka.
Moja żona też to dostrzega jednak w mniejszym stopniu niż ja. Ja jestem osobą bardzo spostrzegawczą, od 15 lat zapalony gracz komputerowo konsolowy-no i esteta;)

Faktem jest też że jeżeli ktoś obcy przyjdzie do mnie do domu, to bez pokazania green ghostingu po prostu go nie zobaczy. Gdy wskaże dokładnie co w ruchu staje się zielone to gość będzie to dostrzegał. Być może nie w takim stopniu co ja.... jednak nie trzeba posiadać wzroku jak kamera.

Laik na pierwszy rzut oka, nie zobaczy, że połowa mojego motocykla była malowana ( nie fabrycznie) Ale jeżeli ktoś zna się na rzeczy to od razu to wyłapie. Podobnie jest ze wszystkim na świecie.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Problem w różnej długości wygaszania luminoforów. Zielony wygasza się najdłużej. Ponieważ jest to i tak bardzo krótki czas, to nie każdy to zauważy. Ale samo zjawisko występuje.

Jeśli zaś chodzi o filmowanie tego zjawiska, to rzeczywiście nie odddaje ono stopnia tego zjawiska. Kamera jest po prostu bardziej czuła.

ArtS :)
 

lansiaty

New member
Pre100 napisał:
Czy wiecie gdzie mozna w Wawie kupić ten TV? Szukam go już od kilku dni i nigdzie nie mogę znaleźć... Chodzi mi o wersję 46 cali czyli 46PY85.

Witam
Pytanie rozszerzę nie tylko o dostępność tej serii Panasonica w samej Wawie ale chyba w całym kraju. Ja już słyszę od 1,5 miesiąca, że Panasonic Polska ma problemy z dostawą i w Czechach mieli jakieś problemy z pracownikami. Jakie człowiek z Panas Palska nie powiedział, zresztą nie miało to dla mnie większego znaczenia. Telewizorów jak nie było tak nie ma. A może forumowicze z większym stażem i wiedzą mają jakieś lepsze, bardziej aktualne informacje kiedy te TV będą faktycznie dostępne ?

pzdr
lanisaty
 

lbro

New member
Witam,

Ja swojego 42PY85 kupiłem :D w poniedziałek przez internet więc zakładam, że coś się ruszyło na produkcji. Niestety nie wiem jak to wygląda w przypadku 46".

pozdrawiam,
lbro
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
witam... niebawem kupie ktoregos panasa Full HD... mysle ze najnizszy model bo z opini wynika, ze nie warto przeplacac za zbedne wodotryski nie majace nic wspolnego z polepszeniem jakosci obrazu .... mam ciagly dylemat... bo pieniazki sa nawet na pionka LX5090 ale ciezko zarobione... i stad rozterki czy pakowac sie w niezla "fure" w czasach tak dynamicznego rozwoju multimediow ,ze za rok to juz bedzie przezytek? Wiem, w ten sposob nie kupie nigdy tv :) ale chce juz wreszcie cos powiesic na scianie (listek powies se obraz :) ) tak sobie mysle ze obecnie panas proponuje wlasnie jakosc na przeczekanie... i mimo ze moim marzeniem jest pionek i sa na niego fundusze to jednak nie sadze zeby choc 2 razy drozszy to dwa razy lepszy :) bo jak sami napisaliscie (czytam uwaznie) ze sygnal HD to i na Amoi pieknie zagra... czyli wlasciwie o jakosci TV Full HD swiadczy jak sobie poradzi z sygnalem SD... petam sie po sklepach i chyba zdecyduje sie na 42... choc piszecie, ze za m-c kazdy zaluje ze nie kuopil 50tki, ze zaraz sie opatrzy i wydaje sie maly... ale moje spostrzezenia sklepowe wykazuja ,ze 50tka gorzej radzi sobie z obrazem dynamicznym... pixeloza itd wyrazniej widac wszelkie niedociagniecia... mysle ze dzis nie kupuje sie tv na dluzszy okres dlatego mysle, ze taki panasik PY80-85 bedzie dobra alternatywa do innych ofert i dobrym zakupem na przeczekanie i zobaczenie " dokad zmierzasz tv " pozdr.
 

Dziura.m

New member
Cóż widać zdrowo rozsądkowe podejście do tematu mniemam , że zapewne po przeanalizowaniu kilku wątków na tym forum. Tylko nie bardzo rozumiem chcesz sie upewnić w swojej decyzji ? czy znowu rozpętać dysksje na 15 stron Kuro czy nie kuro :)
Pozdrawiam
 

BlackC

New member
listek2000 - bierz panasonica .
42' nie musi być za mały , u mnie to idealny rozmiar i nie żałuję .
Oferta UPC analog z 3 metrów jest w sam raz .
Jeśli nie wiesz co zrobić z resztą kasy to bierz kuro .
Żałować nie będziesz . I panasonic i kuro to dobry wybór .
W Twoim przypadku zastanowiłbym się ile kasy tak naprawdę chcesz wydać .
Ja wiedziałem i jestem zadowolony .
Moi znajomi też wiedzieli i z panasonica ( najwięcej PV80 ) też są zadowoleni .
 
Do góry