Panasonic PY85

pkomi

New member
po zakupie PY85

witam

Tydzień temu zakupiłem 42PY85 w promocji za 3990 pln, ogladałem również KURO również 42 cale. Powiem tak Nie ma lepszej plazmy o tej przekątnej niż ten Panas za tą cene. Polecam.
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
no wlasnie... mialbym chyba depresje kupujac drogie kuro i za pol roku widzac jak dynamicznie inne technologie za pol ceny go przeganiaja... nie dajmy sie zwariowac... w obecnej technologi obrazu jest tyle do poprawienia, nie jestem krezusem wzialem za i przeciw i jak wspomnialem kupuje panasa na przeczekanie... zobaczymy za 2-3 lata gdzie bedzie technologia tv... i zobaczymy co wtedy co dalej, pozdr.

Poki co zaoszczedzone pieniadze mozna odlozyc na wychodzacy niebawem do sprzedazy dreambox 8000 HD za ok 3 tys zl

ps. czy moze ktos dac wymiary pudelka panasa 42 bo nie wiem czy po zlozeniu siedzen z tylu w fabince dalbym rade to sam przywiez?
 

Szczupaczek

New member
Witam, od tygodnia mam ten TV i moja żona i ja jesteśmy zachwyceni. Obraz bardzo dobry nawet z mojej tv kablowej INEA (Poznań) Obraz w FullHD to już masakra dla oczu:) ostrość rewelacyjna (sygnał był z PS3).Teraz jestem w trakcie zamawiania n-ki. Mam pytanko kiedy podłaczyłem ten TV do mojego komputera do gniazdka w Panasie PC to wysietla sie tylko ekran startowy Windows...a później czarny ekran tylko(karta grafiki to 8800 GTS 512 ram Galaxy) .Wiecie co zrobic?

PS Nie zmiesci Ci sie ten TV w Twoim samochodziku, a BTW to plazmy mozna transportowac tylko w pionie. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Dziura.m

New member
Dopasuj wpierw rozdzielczość ekranu na taką którą obsługuje wej PC (W instr są podane obsługiwane rozdzielczości wraz z odświeżaniem ) Niestety port ten nie pozwala na pełne wykorzystanie możliwości tv. Jeżeli karta ma dvi zakup przejściówke i sprzegnij wszystko po HDMI.
Pzdr
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
okidoki... zamowi sie przez net... jednak ten pion do mnie nie przemawia... chcecie mi powiedziec ze ona od urodzenia na tasmie produkcyjnej nigdy nie lezala...?
kolejna rzecz to roznice miedzy 80 a 85 :

24p Real Cinema

Zwiększenie liczby klatek sprawia, że film jest odtwarzany płynniej. Funkcja inteligentnego tworzenia klatek działa również w przypadku źródeł 24p. Podczas odtwarzania filmów 24p funkcja 24p Real Cinema generuje płynne przejścia w oparciu o pierwotne 24 klatki. Modele, które nie oferują funkcji 24p Real Cinema są wyposażone w funkcję 24p Playback. Zapewnia ona filmową jakość obrazu przez wykorzystanie konwersji do 96 Hz.

Inteligentne tworzenie klatek

Nieruchomy obraz złożony z 1080 linii zawsze wygląda doskonale na dużym ekranie, ale kiedy zaczyna się poruszać, jego rozdzielczość może się zmniejszyć nawet do 300 linii. Dzięki funkcji inteligentnego tworzenia klatek w panelach plazmowych Panasonic Viera rozdzielczość ruchomych obrazów wynosi ponad 900 linii. Funkcja ta zwiększa liczbę klatek i pozwala na naturalne przejścia między nimi, zapewniając płynne wyświetlanie ruchomych obrazów wysokiej rozdzielczości.

zwroccie uwage ,ze dotyczy to obrazow wysokiej rozdzielczosci nie ma tu mowy o SD, czy natomiast funkcja 24p Playback zadowolajaco zastapi funkcje real cinema (czy mozna je odroznic i wylapac)


chcialbym dopytac w zwiazku z tymi funkcjami... czy patrzac na oba grajace modele poznasz ze ten to 85 a ten 80, ze ten to ma te funkcje a tamten nie ma... tyle finalnego dopytania... i robimy przelew...
 

Dziura.m

New member
Co do pionowego transportu to faktycznie takie zalecenia są na kartonie wielkimi literami Ale jakoś nie chce mi sie wierzyć że pan x z panem y którzy transportują po kilka odbiorników (jakże lekkich nieprawdaż ) dziennie przejmują się takimi rzeczami Także raczej bym to między bajki wsadził Bardziej chodzi o to zeby przestrzec ludzi Np taki jeden z drugim może wpaść na pomysł żeby położyć karton na płasko ale.... na niekoniecznie płaskiej powierzchni (nie we wszystkich autach po złożeniu dostaje sie płaską powierzchnie ).I to już może być problem stąd moim zdaniem takei zalecenia.
co do IFC to nieprawda jest że nie działa w SD Nieprawdą też jest reklamowanie tego jako jakiś przełomowy wynalazek (chyba kazdy producent posiada swój odpowiednik tegoz systemu real cinema pure real itp itd)
Cóż w fimach może i się sprawdza ale podczas meczu piłki nożnej czy tenisa niestety nie (A przecierz jak reklamują IFC to głównie tam są ujęcia z relacji sportowych :) ) no chyba ze ktoś lubi po mocnym stzrle lub dośrodkowaniu ten moment niepewności gdzie ta piłka ?? W bramce juz?? O jest niestety aut bramkowy :) Do sportu to to sie nie nadaje
W filmach może i działa niewiem w kazdym razie napewno nei przeszkadza w graniu na konsoli niewiem jak sprawdze to się wypowiem .
Pozdrawiam
ps. Rozwiązania konkurencyjne niestety działaja równie niedoskonale także nie ma obaw ;)

A jak włączysz mecz to sam się zorientujesz który ma IFC a który nie :)
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Prawa fizyki pokazują wyraźnie, że łatwiej ugiąć deskę podparką tylko na końcach, kiedy leży, nie stoi na sztorc. Problem polega na tym, że telewizor nie jest na całej powierzchni obłożony styropianem, dlatego transpoirt na leżąco jest bardziej ryzykowny.

ArtS :)
 

mani17

New member
Panasonic Th-46py85

witam, już wcześniej pytałem o model jak w tytule ale nie w tym dziale ktoś grzecznie skierował mnie tutaj.
Zapytać chciałem czy ktoś z Was ma taki model i mógłby mi coś na jego temat więcej powiedzieć, nigdzie go nie mogę zobaczyć oprócz neta, a z opisu wygląda... pysznie. Chodzi mi głównie o szczegóły czy tak jak pozostałe py85 mają wiatraczki, czy prawdą jest,że je słychać po prostu jak się sprawuje na co dzień bo parametry są jak w pozostałych.
dziękuję i pozdrawiam
 

rkaniews

Member
robertw3d - ostatecznie wybrałem Kuro 4280XA. Podczas bezpośredniego porównania przegrał zarówno z KURO, jak i z JVC 42S90. Żeby nie było - przegrał u mnie w pokoju, na sygnale w analogowej kablówki - jedynym zresztą służącym do porównań.
 

RheeTCT

New member
Ale czy przez najbliższe 5-8 lat będziesz oglądał tylko analogową kablówkę?Chyba,że to Kuro kupiłeś na "chwilę".Jest oczywiste,że tv HDReady wypadł na takim sygnale lepiej niż FullHD.Nie zrozum mnie źle - nie krytykuje Twojego wyboru,to świetny tv.Chcę tylko zwrócić uwagę innym czytającym nasze wypowiedzi,że trzeba mieć świadomość co się wybiera.Do sygnałów HD,których będzie coraz więcej lepszy byłby tv FullHD.
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
8 lat to juz lekka przesada... :) a tak poza tym nie ma sygnalow tv full HD no chyba ze cos tam sie kroi o czym jeszcze nie doczytalem... ale nawet jak juz zrobia taki sygnal to musi byc tuner sat ktory to poda a jak narazie (chyba ze znow sie myle) nie ma tunerow satelitarnych full HD... (1080i to chyba nie to samo?) za siebie moge powiedziec ze kupuje Full HD tez pod blu-ray'a i PS3 aby mozna bylo wykorzystac te moc na maxa :) pozdr.
Zdecydowalem sie na PY85 ... klepanie w tym watku zobowiazuje :) dostawa jest gratis wiec nawet sie transportem nie przejmuje... pozdr
 

RheeTCT

New member
1080i - to jak najbardziej FullHD,chociaż są tacy którzy uważają,że nie.Dla mnie i wielu innych najistotniejsza jest ilość punktów na ekranie.Gdyby rozumować tak jak w przypadku przeplotu,to obraz wyświetlany bez 100 Hz-owego odświeżania też mozna by uznać za niepełne FullHD - w stosunku do 100 Hz.A poza tym,czyżbyś uważał,że sygnał 1080i nie będzie skalowany w dół w tv HDReady?
Co do czasu użytkowania tv ciekawe ile lat mieliście swoje poprzednie pewnie głównie CRT-ki?Z moich obserwacji wynika,że własnie taki mniej wiecej okres 5-8 lat.
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Panowie, o prawdziwym sygnale 1080p możemy mówić tylko w przypadku odtwarzaczy Blu-Ray. Przekaz telewizyjny (w tym satelitarny) nie przewiduje takiego nadawania. Poza tym dodam, że zdecydowana większość (jeśli nie całość) materiału HD jest kręcona bez przeplotu. Więc nadanie takiego mateirału z przeplotem i jego usunięcie po stronie odbiornika powoduje odzyskanie oryginalnej struktury obrazu.

Co do wyboru Kuro, to rzeczywiście wyszło nieco paradoksalnie. Wybrałeś bardzo dobry, ale też odpowiednio drogi telewizor, zamiast zadbać o lepszy sygnał. Ale tak, czy inaczej, będziesz zadowolony. Postaw jednak na sygnał cyfrowy oraz DVD lub BD. Inaczej, to po prostu tak, jakbyś kupił porządny sprzęt stereo do słuchania mp3 podłej jakości.

ArtS :)
 

RheeTCT

New member
ArtS - nie chodzi o 1080p ,bo to jest określenie jednoznaczne.Chodzi o nazwę FullHD.Wydaje się,że dotyczy ona wyłącznie rozdzielczości.Sposób nadawania sygnału jest rzeczą drugorzędną.Na ekranie widać 1920 x 1080 punktów.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Moja uwaga nie dotyczyła określenia Full HD, tylko tego, że nadawcy nie nadają sygnału 1080p. Ja też używam określenia Full HD w rozumieniu liczby linii w pionie, a nie tego, czy sygnał jest progresywny, czy też nie. Wbrew pozorom, to ostatnie nie ma takiego znaczenia, jakie próbuje mu się przypisywać.

Ale formalnie jest tak, że Full HD oznacza 1080p.

To wszystko jest w dużym stopniu działaniem marketingowym. Producenci najchętniej już zaczęliby nam wciskać jakiś nowy standard, powiedzmy Full HD Plus, nawet gdyby miał mieć 1082 linie, zamiast 1080. Podobnie jest w tej chwili z wprowadzaniem telewizorów o odświeżaniu 200 Hz, a nawet 600 Hz. Za dwa lata może doczekamy się LCD 2 GHz? :D :confused:

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

jacky-x

New member
Wiadomo, każdy ma prawo dla siebie stosować właśne określenia sygnału, ale jednak wg mnie full HD to nie tylko 1080p a także 1080i. Są określenia reguł i nazewnictwa co do wymagań obrazu ustanowiony przez EICTA z wiosny 2005
HD Ready - uzywa sie dla urządzen, w których liczba linii poziomych w formacie 16:9 wynosi co najmniej 720.
We wrześniu 2007 r. EICTA przedstawiła nowe logotypy;
HD ready 1080p - dla urządzeń, które są w stanie wyświetlić obraz w rozdzielczości 1080p ( i to by było chyba właściwsze określenie tego co niektórzy określają full HD jako tylko 1080p)
HD TV 1080p - to logo ma świadczyć o tym, że oznaczony nim sprzęt jest w stanie odbierać i dekodować sygnał telewizji HD i wyświetlić na ekranie z logo "HD ready 1080p".
Full HD to nieoficjalne określenie wyświetlaczy (projektorów, telewizorów, itp), które prezentują obraz o pełnej rozdzielczości. Nie ma żadnych dodatkowych norm, które musiałby uzyskać wyświetlacz opatrzony logiem Full HD. Pozdr

w oparciu o artykuł w pc.world
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jacky, nie ma większego sensu spierać się o termin Full HD, ale sprawdzałem w wielu źródłach i niestety, praktycznie wszystkie wskazują na 1080p.

Jak już nieraz wspominałem. Mówiąc o telewizorach:
HD Ready - 720 linii (częściej 768.)
Full HD - 1080 linii

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

DracoHD

New member
To skoro o 1080p możemy zapomnieć w kablówce/sat, to czy jest sens ładować kasę w tv fullHD 1080p?

Ostatnio słyszałem ciekawą informację iż nadawcy telewizyjni nie są zainteresowani sygnałem 1080p bo zajmuje pasmo w którym można umieścić 2 kanały po 720p a rachunek ekonomiczny bierze grę. Więc trochę poczekamy na 1080p w kablówkach/sat. :(

Pozdrawiam
DracoHD
 

jacky-x

New member
@ArtS007
My i sie spierać:grin: mnie bardziej chodziło o przytoczenie suchych faktow z nazewnictwa wg norm, bo jest to nowe i nie każdy się z tym spotkał, a wyjasnia sprawę dość dokładnie, tylko tyle, reszta do indywidualnej interpretacji;)

@DracoHD
Zdecydowana większość kanałów z satelity w HD nadeje w rozdziałce 1920×1080,a taki sygnał bez skalowania jest w stanie wyświetlic tylko tv full HD, czy warto? to juz każdy odpowiada sobie indywidualnie, wg własnego uznania. Pozdr

EDIT;
@sanchopa
...i dobrze ci tuner pokazuje, bo tak nadaja 1080i czyli w rozdziałce 1920x1080, choć jako 720p tez sa kanały i tuner to pokazuje. Pozdr
 
Ostatnia edycja:
Do góry