Panasonic PY85

leszcz

New member
acton777 napisał:
Co do jakości obrazu, tez jestem zdania, ze plasma jest lepsza od LCD, ale jeśli mam sie męczyć, bo nic nie zobaczę przez odbijające się w ekranie okno, to wolę dobrego LCDika.


Ponawiam moje pytanie do właścicieli: Jak to wygląda w rzeczywistości :confused:

mnie się tam nic nie odbija ..... no chyba że TV jest wyłączony to widze odbicia
 

artenax

New member
witam i pozdrawiam wszystkich jako ze to moj pierwszy post:)
1.probowalem znalesc gdzies w necie jakies zdjecia py800 i nie bardzo moge. ma ktos moze jakies fotki real tego tv? jak tak to poprosze na artenax@interia.pl - dziekuje. ( mi bardzo zalezy na wygladzie zewnetrznym tv , a te starsze plazmy panasonica to mnie sie raczej nie podobaly...
2.pisze bo chce go zamowic gdzies przez internet a wiem o nim tylko tyle ile tu przeczytalem a i na oczy go nie widzialem:) a moze przy okazji ktos powie gdzie jest dostepny po najlepszej cenie?
 

brum4

New member
Wita, dziś stałem się szczęsliwym posiadaczem 42PY85 ale po podłączeniu sprzętu zgrzyt.Nie widzi mi DVD Denona po HDMI, component po zmianie ustawień w Denonie zadziałał. Gdzie leży przyczyna?
 

adamys2

New member
Th-46py85

Witam,
Czy ktoś widział już w sprzedaży TH-46PY85 ? ... a może ktoś już kupił?

...jestem zdecydowany na zakup tego TV tylko gdzie :) ?
 

Patrycjusz

New member
witam.
Proszę napiszcie mi, czy dokonując wyboru na PY85, porównywaliście go z PV80? Interesuje mnie, co Was przekonało, aby zapłacić więcej. Czy wybór padł ze względu na FullHD, czy dokonaliście bezpośredniej konfrontacji?
Czy ewentualne różnice w HD i SD, są naprawde tak istotne, widoczne?
Jak oceniacie tv po dłuższym okresie użytkownia. Czy zauważyliście jakieś mankamenty? Czego Wam w nim brakuje?

pozdro i szacuneczek :)
 

darcun

New member
Bez reklam
Patrycjusz - Dobre pytanie.Osobiście też chciałbym poznać odpowiedź na to pytanie. Ale czy się doczekamy? :eek:k:
 

Foxxx24

New member
Patrycjusz napisał:
witam.
Proszę napiszcie mi, czy dokonując wyboru na PY85, porównywaliście go z PV80? Interesuje mnie, co Was przekonało, aby zapłacić więcej. Czy wybór padł ze względu na FullHD, czy dokonaliście bezpośredniej konfrontacji?
Czy ewentualne różnice w HD i SD, są naprawde tak istotne, widoczne?
Jak oceniacie tv po dłuższym okresie użytkownia. Czy zauważyliście jakieś mankamenty? Czego Wam w nim brakuje?

pozdro i szacuneczek :)

Ja Ci odpowiem co mnie przekonało gdyż miałem okazję widziec słabszy model i full hd podłączone do jednego zrodła Blue Ray:)
Moim zdaniem różnica w obrazie jest duża zwłaszcza jeśli chodzi o reprodukcję kolorów za co odpowiada między innymi dwa razy wyższy kontrast statyczny w stosunku do PV80 bo nawet różnica rzędu 5000:1 w kontraście jest znaczna,a co dopiero jak to będzie 30000:1 zamiast 15000:1.
Co prawda modelowi PY85 bliżej jest do PV80 niż do PY800,ale już widac wyrazna różnicę w jakości obrazu i wiadomo im lepszy sygnał tym większa będzie róznica chociaż zważywszy na bardzo dobre skalery jakie posiada PY85 również przy sygnale SD zauważalna bez problemu:)
 

Patrycjusz

New member
Czy właściwa kolejność modeli od najniższego to:
PV8> PV80> PY80> PY85> PY800 ??

Foxxx24, czy jest coś co Ci przeszkadza w PY85? O ile dobrze pamiętam, dużo wcześniej były delikatne sygnały o małej możliwości kalibracji, funkcji dopasowania się obrazu (ubogie menu). Jak to oceniasz dzisiaj?

pzdr
 

Foxxx24

New member
Tak kolejnośc modeli ma byc właśnie taka jak napisałeś.

A apropo kalibracji to jest ona nie tyle taka mała co oparta na nieco nietrafionym sposobie ustawiania,mianowicie brak jest wskazników liczbowych,a jedynie są wskazniki liniowe(paskowe).
Co do funkcji dopasowania się obrazu niektórych ona denerwuje gdyż jeżeli włączysz funkcję AUTO obraz będzie zmieniał często swój format np. przy reklamach,ale moim zdaniem osobistym nie jest to uciążliwe.
 
Ostatnia edycja:

Rybul

New member
Pioneer 4280 a Panasonic 85

Z innej beczki.Bylem zdecydowany na Panasonica 85 tke-wlasciwie,juz go bralem.Ale na nieszczescie (moje) zajrzalem wczoraj donowego saturna w Bydgoszczy gdzie wisialy obok siebie oba.
W testach i ocenach jakosc czerni opisywana byla jako porownywalna na korzysc jednak pioneera.Coz,wczroaj te telewizory wisialy obok dosc mocnegozrodla swiatla i roznica w czerni byla zdecydowanie lepsza w pionieerze... Poprosilem nawet aby w Panasie wlaczyli tryb dynamiczny-niewiele to zmienilo.Nie wiem jak to bedzie wygladac wzaciemniomnym pomieszczeniu ale za dnia przewaga pionka jest przygniatajaca.
Jezeli chodzi oplynnosc obrazu ruchomego lepiej wypadal panasonic-charakterystyczne schodki na krawedziach przedmiotow poruszajacych sie u panasonica wogole nie wystepowaly-mysle,ze to zasluga matrycy full hd.
Koniec koncow jestem w dalszym ciagu bez tv... :-(
 

Rybul

New member
Pioneer 4280 a Panasonic 85

Z innej beczki.Bylem zdecydowany na Panasonica 85 tke-wlasciwie,juz go bralem.Ale na nieszczescie (moje) zajrzalem wczoraj donowego saturna w Bydgoszczy gdzie wisialy obok siebie oba.
W testach i ocenach jakosc czerni opisywana byla jako porownywalna na korzysc jednak pioneera.Coz,wczroaj te telewizory wisialy obok dosc mocnegozrodla swiatla i roznica w czerni byla zdecydowanie lepsza w pionieerze... Poprosilem nawet aby w Panasie wlaczyli tryb dynamiczny-niewiele to zmienilo.Nie wiem jak to bedzie wygladac wzaciemniomnym pomieszczeniu ale za dnia przewaga pionka jest przygniatajaca.
Jezeli chodzi oplynnosc obrazu ruchomego lepiej wypadal panasonic-charakterystyczne schodki na krawedziach przedmiotow poruszajacych sie u panasonica wogole nie wystepowaly-mysle,ze to zasluga matrycy full hd.
Koniec koncow jestem w dalszym ciagu bez tv... :-(
 

Foxxx24

New member
Tak,ale nie sama czern świadczy o tv bo przeciez nie do oglądania samych ciemnych scen będziesz go używał,ale często dynamicznych właśnie zwłaszcza w filmach,tym bardziej przy takiej różnicy w cenie bo PY85 można kupic za ok. 4900 zł.
A poza tym w sklepie nie da się w pełni ocenic jakości obrazu chyba,że ma sie pewnośc,że są podłączone do jednego zródła Blue Ray.
W większości przypadków tv w marketach są rozkalibrowane,nie wspominając juz o oświetleniu.
 
Ostatnia edycja:

Holt_

New member
Bez reklam
Rybul napisał:
Bylem zdecydowany na Panasonica 85 tke-wlasciwie,juz go bralem.Ale na nieszczescie (moje) zajrzalem wczoraj donowego saturna w Bydgoszczy gdzie wisialy obok siebie oba.
(...) roznica w czerni byla zdecydowanie lepsza w pionieerze... (...) za dnia przewaga pionka jest przygniatajaca.

hmm...taka na 2 tys na rękę? Bo taką masz róznicę w cenie. Pionek jest o 40-50% droższy od Panasa obecnie. Sądzisz że jest aż o 40% lepszy?
 

jaroslawp

New member
46pz85

Wreszcie obejrzałem sobie ten 46-cio calowy TV. Wprawdzie w sklepie, ale nie w markecie dla tłuszczy. Jest to mały sklep specjalizujący się w RTV.
Więc warunki jak najbardziej zbliżone do domowych.
Siadłem wygodnie we fotelu z pilotem w łapie i potrenowałem ustawienia, o których tu czytałem (sygnał był puszczony z n-ki).
Poniżej moje bardzo subiektywne wrażenia (laika sprzętowego):
1. IFC faktycznie najlepiej wyłączyć przy programach telewizyjnych, bo obraz skacze (klatkuje). Jak zwał tak zwał, ale wrażenie nieprzyjemne.
2. Po przełączeniu na kanał filmowy IFC od razu włączyłem, bo obraz drgał niemiłosiernie (jak stare monitory CRT przy 60Hz), aż mnie zemdliło.To jest pewnie ta kwestia 24 kl/s itd. Po włączeniu tego IFC faktycznie obraz się poprawił - nie mam zastrzeżeń.
3. Wielkość TV do oglądania z 3m jest jak najbardziej OK. 50" pewnie też może być, ale przy bardzo dobrym sygnale - a jak wiadomo niektóre kanały TV są bardzo kiepskie.
4. Oglądanie obrazu 4:3 wydaje mi się najlepsze przy ustawieniu 4:3 :) ale trzeba zmienić kolor szarych pasów po bokach, bo są dobijające. Inne zoom'y i dopasowywania obrazu nie przypadły mi do gustu.
5. Zielone węże. Są widoczne, ale trzeba się skupić żeby je zobaczyć. Najłatwiej wyłapać na to zjawisko na czarno-białym filmie.

Konkluzja po pół godzinie zabawy telewizorem:
Generalnie nie jest to zły TV, ale chyba jednak go nie wezmę.
Poszukam jeszcze do oglądnięcia (dla porównania w podobnych warunkach) 42PV80, PY800 i KURO.
Obraz na tej plaźmie przypomina mi rozmowy telefoniczne prowadzone jakieś 15 lat temu na jednych z piewszych komórek. Były wielkie i ciężkie jak cegły, żarły dużo prądu, były koszmarnie drogie, a jakość rozmowy była pod psem.
Nie jestem zwolennikiem LCD czy plazmy i nie chcę także oczerniać Panasonica. Po prostu, moim zdaniem ta technologia jest jaka jest i chyba mnie jednak przez jakiś czas nie skusi.
 

unky

Member
Foxxx24 napisał:
Tak kolejnośc modeli ma byc właśnie taka jak napisałeś.

A apropo kalibracji to jest ona nie tyle taka mała co oparta na nieco nietrafionym sposobie ustawiania,mianowicie brak jest wskazników liczbowych,a jedynie są wskazniki liniowe(paskowe).
Co do funkcji dopasowania się obrazu niektórych ona denerwuje gdyż jeżeli włączysz funkcję AUTO obraz będzie zmieniał często swój format np. przy reklamach,ale moim zdaniem osobistym nie jest to uciążliwe.
\

Hmmyy..to mój zachowuje się chyba inaczej - jak mam Auto to albo mam szeroki albo 16:9 jak TV nadaje w tym formacie.
Mam połączenie z KathreihUFS910 po HDMI.
W zasadzie w wiekszosci czasu idzie na szeroki, tylko kilka kanałów w 16:9 - głównie HD i Canal+Film. Zauważyłem u teściów że ich plazma Panas Viera - ale inny model niż PY85 (starszy - nie pamietam jaki) w trybie auto rzeczywiscie czesto przełącza "aspect ratio" niemniej oni mają ją podłączoną do kablówki po antenie wiec pewnie dlatego to się dzieje. Po HDMI albo szeroki albo 16:9.

Co do odbicia okien - mam bardzo nasłoneczniony pokój - ściana południowa - okno dokładnie naprzeciw TV, balkonowe z boku po przekątnej też bijące w TV. Nie zauważyłem żeby cokolwiek mi się w nim odbijało, antyreflex daje radę. Słońce czesto świeci do pokoju i nie ma problemu z oglądaniem. Obraz pierwsza klasa. Naprawdę jak ktoś chce kupić dobrą plazmę to nie pożałuje przy tej cenie.
Ja TV szukałem od stycznia, aż pojawiły się właśnie PY85. Nie wahałem się ani sekundy a wczesniej myślałem o LCD Sony, Philips się przewijał. Cieszę się że nie sprawiłem sobie LCD bo panas to król w swojej klasie. Obraz SD bajeczny (sygnał z cyfry), HD już nawet nie będę wspominał. Dla mnie LCD może z sygnałem HD daje rade ale obraz SD jest niestety nie do przyjęcia. Rozmyte loga, pikseloza. Nie ma to jak plazma - może trzeba ciut uważać żeby na tydzien w trakcie urlopu nie zapomnieć wyłączyć TV co by sie logo jakiegoś kanału nie wypaliło po kilkusetgodzinnym graniu, ale to przecież nie takie skomplikowane ;-)
 
Do góry