Panasonic PY85

jedrek_125

New member
Pozwól ze akurat w tym przypadku nie zgodze sie z Toba , jesli dany produkt wchodz na rynek , a nie jest to przeciez zadna premiera bo juz sie sprzedaje pół roku !! to nie powiesz mi ,ze serwisy nie potrafia naprawic , a prawdziwi fachowcy nie znaja produktu . Mowimy tutaj o pracownikach przedstrawicielstwa panasonica , a to duza roznica . wszelka korespondencja daje dalsze dowody ,ze nie znaja wlasnych produktow i na czesto banalne pytania , padaja ogolnikowe odpowiedzi lub nie padaja zadne .Chwala temu panu co to chce si przyjrzec problemowi , ale jak wspomnial Rhe w swojej wypowiedzi panowie powinni raczej zaczerpnac wiedzy ,,u zródła,, a nie bawic sie w obserwacje , bo od tego sa uzytkownicy tego forum :) :)
 

emer

Member
Bez reklam
Hmmm ... miałem "przyjemność" rozmawiania z Panasonic Polska - najpierw "o co mi chodzi", ale po usłyszeniu o co mi chodzi, nastąpiło kilka przekierowań do nastepnych osób które miały mi "pomóc" ... skończyło sie skierowaniem mnie do najbliższego serwisu, a tam oczywiscie nie wiedzieli nic o nowych technologiach ... naprawiali tylko raz PY85 i to cos banalnego ....
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
c.d korespondencji... dajcie im szanse :)

Witam ponownie.
Dziekuje za przeslane materialy.Wynika z nich jasno ( przynajmniej tak rozumiem materialy prasowe ) iz uzycie IFC wyklucza Double Scan 100 Hz,ktore jest na stale zawarte w urzadzeniu.Mamy tutaj doczynienia z bledem urzadzenia badz niescislosciami w przekazach informacyjnych.To staram sie wyjasnic-ale prosze o cierpliwosc.
Jak wspomnialem wczesniej-porownanie IFC na "zywo" nie wnioslo niczego nowego do oceny.Nadal czekam na nowsze zrodla i materialy.Jednakze udalo mi sie wysnuc jeden domysl.W zalaczonym materiale prasowym zawarto informacje:
"...Inteligentne tworzenie klatek
Nieruchomy obraz złożony z 1080 linii zawsze wygląda doskonale na dużym ekranie, ale kiedy zaczyna się poruszać, jego rozdzielczość może się zmniejszyć nawet do 300 linii. Dzięki funkcji inteligentnego tworzenia klatek w panelach plazmowych Panasonic Viera rozdzielczość ruchomych obrazów wynosi ponad 900 linii. Funkcja ta zwiększa liczbę klatek i pozwala na naturalne przejścia między nimi, zapewniając płynne wyświetlanie ruchomych obrazów wysokiej rozdzielczości...".
Byc moze,funkcja ta jest bardziej widoczna przy materiale dynamicznym,z duza zawartoscia szczegolow.Taka teze tez postaram sie naocznie sprawdzic.
Pozdrawiam


Dział Pomocy Technicznej
 

emer

Member
Bez reklam
noo, widze ze w końcu przeglądneli materiały reklamowe Panasonica - tyle własnie napisali co mozna poczytać i poogladac w reklamie pisanej i oglądanej f-my Panasonic ...
 

jaro1009

New member
Ifc

Witam u mnie przy włączonej funkcji IFC na koncertach w blu-ray widoczne są pasy na ekranie na ciemnym tle, ale na filmie ich nie widać. Po wyłączeniu funkcji IFC pasy znikły.
 

Foxxx24

New member
Nie to jest tylko mit dotyczący pierwszych plazm i obecnie to zjawisko wypalania i powstawania powidoków zostało praktycznie wyeliminowane więc tym się nie przejmuj:)
 

soto74

New member
z innej beczki pytanie

czy jesli sciagnę telewizor ze Stanów, bede mógł go uzywać w Polsce? Znajoma planuje taki ruch a nie jestem pewien czy jest sens takiej inwestycji.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Dla tv nie wiem czy warto... Koszty transportu+trafo+zwiększony rachunek za energię elektryczną (na trafo też się traci)+brak gwarancji na Europę...
 

soto74

New member
...

koszty zakupu i transportu pokrywa ktos inny (prezent) wiec tylko zostaje wiekszy koszt zuzytej energii. rozumiem ze spokojnie bedzie wspolpracował z kazdą platforma cyfrową. generalnie chodzi o jakiegos panasonica-plazma
 

dawideo

New member
Witam
Zamierzam kupić jeden z trzech telewizorów: Panasonic 42 PY8, Panasonic 42 PY80 lub Panasonic 42 PY85. Który z nich najlepszy i czym się różnią. Najtańszy jest PY8 (czy to znaczy że gorzej wyświetla obraz). Zależy mi głównie na obrazie. Nie potrzebuje dodatkowych złącz, z zupełności mi wystarczą 2 HDMI, 1 eurozłącze i do satelity. Sygnał będe miał z N-ki.
P.s Inne modele nie wchodzą w gre tylko te 3. I czy warto dopłacać do najdroższego modelu??
P.s 2 Czy te Tv nadają się do gier (konsola PS3) tzn czy występują zielone powłoki i czy obraz się nie wypali. Nie jestem maniakiem gier (TV będzie przeznaczony na 85% film, 15% gry). Ale raz na jakiś czas lubie sobie postrzelać lub zagrać z kumplami w PES 2009 przy browarku.
 
Ostatnia edycja:

ivf

New member
soto74 napisał:
czy jesli sciagnę telewizor ze Stanów, bede mógł go uzywać w Polsce? Znajoma planuje taki ruch a nie jestem pewien czy jest sens takiej inwestycji.
nie mam 100% pewności ale tam telewizory są prawdopodobnie dostosowane do wyświetlania sygnału 60Hz, a u nas jest nadawany z częstotliwością 50Hz i tak też są dla nas tworzone telewizory (lub 2x50 czyli 100Hz). to jedno. inna sprawa, że w "ichniejszych" telewizorach może nie być złącz EURO - jeśli nie są potrzebne to nadal pozostaje do wyjaśnienia pierwsza kwestia (jaki ma wpływ)..
jeszcze jedno - z informacji wyczytanych na oficjalnych stronach producenta wywnioskowałem, że amerykańskie wersje tv nie mają niektórych polepszaczy stosowanych w wersjach europejskich - np IFC
 
Ostatnia edycja:

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Mogą być kłopoty, ivf ma zdaje się rację. Zerknij sobie tutaj. Nie widzę złącz euro a po hdmi i po komponencie telewizor przyjmuje jedynie sygnały 60i i 60p.

Pozdrowienia!
 

Joku

New member
42py85

:) Witam wszystkich kolegów z forum.
Przymierzam się do kupienia TV i mam mały dylemat czy LCD 37LZD85 czy Plazmę 42PY85.
Skłaniam się w stronę plazmy lecz w Cz-wie niemożna jej dostać a w innych miastach jest również ciężko dostępna, a może jakiś inny tv? . Zamierzam przeznaczyć na TV max 4200zł.
Polećcie coś
pozdrawiam
 

Foxxx24

New member
Joku napisał:
:) Witam wszystkich kolegów z forum.
Przymierzam się do kupienia TV i mam mały dylemat czy LCD 37LZD85 czy Plazmę 42PY85.
Skłaniam się w stronę plazmy lecz w Cz-wie niemożna jej dostać a w innych miastach jest również ciężko dostępna, a może jakiś inny tv? . Zamierzam przeznaczyć na TV max 4200zł.
Polećcie coś
pozdrawiam


Zdecydowanie polecam Ci 42PY85 bo nic lepszego w tej cenie nie kupisz:)


Pozdrawiam
 
Do góry