Panasonic PY85

leszcz

New member
Jest nowy soft do PY85p:confused: :confused: :confused: :confused:

a jeśli jest to co on daje ?

W Bydgoszczy serwis oznajmił mi że trzeba zwieźć TV na wgranie nowego oprogramowania :hmm: :hmm: :hmm: śmieszni co :p :p :p :p w życiu TV nie dam do serwisu ...
powiedzialem że to nie możliwe ponieważ do tego jest slot na karty pamięci no i spasowali ...

co do wymiany TV z powodu wypalonego pixela to trzeba znów .....zabrać TV no śmieszne prawda :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

chyba nie wiedzą co i jak ....

dobra pixel mało ważny .....


najważniejsze oprogramowanie
czy jest
i co daje ????
 

maciek2x2

New member
Dzis wymienilem z mala trudnoscia moja 42PZ85. Kolejny juz trzeci model rowniez ma wade !!! - Ponownie martwy pixel. Tym razem koloru czerwonego. Szukalem informacji na temat jakiejs normy dot martwych pikseli i znalazlem. Panasonic nie uzna nam naszych roszczen jesli mamy mniej niz trzy zablokowane piksele. Nawet w instrukcji jest wzmianka mowiaca o tym ze w zwiazku z zastosowana technologia istnieje mozliwosc wystapienia zablokowanych pikseli co NIE JEST ZADNA WADA !!!
("Permanently lit spots on screen
Due to production process involved in this technology
this may result in some pixels which are permanently lit​
or unlit. This is not a malfunction").

Sprobuje dzisiaj przez kilka godzin naswietlic ten cholerny pixel jednym z wielu programow zamieszczonych w internecie. Moze zaskoczy.
 

Herhor70

New member
Czy wiecie jak ustawić obraz z komputera na 42PY85? Podłączyłem telewizor do komputera poprzez złącze VGA (monitorowe) i mam dość dziwny obraz - od góry poprawnie usytuowany, natomiast po bokach są minimalne czarne pasy (z prawej szerszy), a dół obrazu jest obcięty. W opcjach karty (Nvidia EN7600GS) w komputerze mam tylko możliwość przesuwania obrazu dla CRT w prawo, lewo, góra, dół. Nie ma możliwości zwężania lub rozciągania obrazu.
Dodam, że na karcie ustawiłem - oba moniotory w tej samej rozdzielczości - klon (monitor 22' panorama), rozdzielczość 1620x1050 (wiem, że to jest stosunek 16:10 a nie 16:9). Karta ma dwa wyjścia - cyfrowe (monitor) i analogowe (plazma). Zmieniałem też ustawienia karty na rozdzielczość 1366x768 dla plazmy, ale to nic nie daje... Czy idzie to jakoś ustawić?
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
maciek2x2

A widzisz wogole tego piksela z odległosci wiekszej niz 20 cm ???

Nierozumiem czym tu sie tak przejmowac skoro tego wcale nie widac , a szczegolnie przy tak małym pikselu jaki wystepuje w rozdzielczosci 1920x1080 :eek:
 

jedrek_125

New member
Herhor70 napisał:
Czy wiecie jak ustawić obraz z komputera na 42PY85? Podłączyłem telewizor do komputera poprzez złącze VGA (monitorowe) i mam dość dziwny obraz - od góry poprawnie usytuowany, natomiast po bokach są minimalne czarne pasy (z prawej szerszy), a dół obrazu jest obcięty. W opcjach karty (Nvidia EN7600GS) w komputerze mam tylko możliwość przesuwania obrazu dla CRT w prawo, lewo, góra, dół. Nie ma możliwości zwężania lub rozciągania obrazu.
Dodam, że na karcie ustawiłem - oba moniotory w tej samej rozdzielczości - klon (monitor 22' panorama), rozdzielczość 1620x1050 (wiem, że to jest stosunek 16:10 a nie 16:9). Karta ma dwa wyjścia - cyfrowe (monitor) i analogowe (plazma). Zmieniałem też ustawienia karty na rozdzielczość 1366x768 dla plazmy, ale to nic nie daje... Czy idzie to jakoś ustawić?
-------------------------------------------------------------------

Wszystkie ustawienia rozdzielczosci dla py 85p chodza na 60 hz , moze wiec tu lezy problem , ?
 

Herhor70

New member
Nie bardzo rozumiem, co mógłbym z tym zrobić? Częstotliwość odświeżania ustawiłem na karcie raz 60 Hz, potem 100 Hz i nie widzę żadnej zmiany... :(
To chyba nie częstotliwość - raczej coś z różnicą 16:10 a 16:9:hmm:
 

jaroslawp

New member
Mam takie pytanie do użytkowników *PY*: Czy przy wyłączonym TV też widać na ekranie taką kratkę ukośnych linii (powłoka antyrefleksyjna), o której pisali użytkownicy serii PV ?
 

jedrek_125

New member
Pozostaje jeszcze kwestia odtwarzacza , roznie skaluja obraz ,może powinienes poeksperymentowac z oprogramowaniem :) , bardzo dobrze skaluje obraz VLC player
 
Ostatnia edycja:

Ryszards68

New member
jaroslawp napisał:
Mam takie pytanie do użytkowników *PY*: Czy przy wyłączonym TV też widać na ekranie taką kratkę ukośnych linii (powłoka antyrefleksyjna), o której pisali użytkownicy serii PV ?

Tej „kratki” na PV-ce w normalnych warunkach w ogóle nie widać (nie miałem o niej zielonego pojęcia dopóki nie przeczytałem na forum). Widać ją w specyficznych warunkach np. bardzo jasna powierzchnia (oświetlona słońcem biała ściana?) naprzeciwko ekranu (im bliżej ekranu tym bardziej widać). Kiedy zacząłem jej szukać (!) w swoim TV to w końcu znalazłem – odbicie mojego monitora LCD który znajduje się naprzeciwko telewizora, akurat miałem włączony pusty dokument Worda… Coś za coś – dzięki tej powłoce zredukowano niepożądane refleksy-odbicia znane choćby z TV CRT.
 

jedrek_125

New member
RheeTCT napisał:
Dlaczego piszesz,że ustawiałeś rozdzielczość dla tv 1366x768?Przecież on ma 1920x1080.

Ano dlatego , ze tv przyjmuje tylko te rozdzielczosci komputerowe :)
Chyba ze komp, posiada gniazda hdmi , ale wtedy to juz dziala jak dvd :)
 

mavik

New member
TH-46PY85 - pierwsze wrażenia

Witam wszystkich.

Dzięki poradom na forum zakupiłem model Th-46PY85P. Była to przesiadka z 21-calowego Philipsa, więc współczynnik WAF dramatycznie zanurkował po wprowadzeniu pudła, potem jeszcze spadł po ustawieniu na stoliku ("zasłania mi całe okno!"), by istotnie wzrosnąć nieco później wieczorem ("lepiej widać zmarszczki") i dzisiaj rano ("hmm, wczoraj wydawał się większy...").

Po popołudniowo-wieczornych testach czas na krótkie podsumowanie.

Zakup. Cena przed mistrzostwami raczej się ustabilizowała, więc ew. obniżki będą możliwe już chyba po - podjąłem więc decyzję do zakupie. Znalezienie TV w dobrej cenie przed Euro 2008 nie jest niemożliwe, chociaż trudniejsze, niż myślałem. Po obdzwonieniu sklepów (informacjom na sklepowych stronach zwykle nie ufam po przeczytaniu kilku opini dot. ich aktualności) znalazłem ten model w firmie na O... (nie jestem pewien, czy lokalna netykieta umożliwia wskazywanie źródła zakupu, chociaż na tym forum takie przypadki widziałem). Po uprzednim telefonicznym sprawdzeniu dostępności niemal od ręki potwierdzono mi przyjęcie zamówienia na stronie web, dwa dni procesowano, w końcu nadano przesyłkę w piątek, zaś w poniedziałek kurier UPS podstawił TV pod drzwi (rozładował przesyłkę, dostarczył pod drzwi i nie protestował przed otwarciem pudełka; mały "tip" był tylko zwieńczeniem).


Wrażenia wzrokowe.

Ze względu na docieranie wszystkie parametry mają ustawienie do nieco poniżej połowy zakresu oraz tryb normalny, kolory też.

TV analog. Na pierwszy ogien poszła standardowa TV. W bloku, w którym mieszkam, nie jest zbyt dobra: echa odbić na TVP 1 i 2, silnie zakłócona TVP3 i TVP4, mniej TVN i Polsat. Na domyślnych ustawieniach TV widoczny jest nienajlepszy obiór TVP 1 i 2, mimo użycia polepszaczy; wydaje się jednak, że generalnie "jedynka" i "dwójka" mają słaby sygnał wychodzący ze studia, o czym przekonuje również nienajlepszy odbiór już cyfrowy. Jakość zaszumionych programów jest zdecydowanie poprawiona, prawdopodobnie jest to wynikiem filtrów czasowych (uśrednienie stałych części obrazów), wieczorem szły głównie programy z dużą ilością nieruchomego tła, więc działały skutecznie. Wyostrzanie działa dobrze do pewnego stopnia, potem wprowadzane są dodatkowe zniekształcenia krawędzi.

I jeszcze jedna uwaga: ze względu na nienajlepszą jakość obrazu warto oglądać z pewnej odległości: z 2-3 m obraz analogowej TV jest akceptowalny.

TV cyfrowa.
Widać, że obraz jest SD po szczegółach, ale to wszystko - obraz ma piękne nasycenie, głębia, czystość, można bez bólu oglądać już z odległości 1,5 m. Korzystam z videostrady TP, więc wiele zależy od jakości strumienia MPEG, który dostarcza stacja nadawcza na transponder.

PC. Kupiłem standardowy "cheap chinese" kabel D-SUB 5m w cenie 51 zł w Komputroniku, który ktoś na jednym z wątków polecił. Na laptopie ustawiłem max. 1280x768. Według instrukcji na CD możliwe jest nawet 1366x768, ale na moim lapku nie ma takiej std. rozdzielczości - jeśli PowerStrip obsługuje układ Intela, wówczas przetestuję dokładniej tolerancję TV na niestd. rozdzielczości i częstotliwości. Uwaga: w opcjach trzeba ustawić WXGA, bo inaczej obraz może co prawda wypełniać cały ekran, ale działa to w ten sposób, że najpierw wycinana jest co któraś linia, dopiero wówczas ekran jest skalowany: efekt najbardziej widać na postrzępionych czcionkach.

Cóż, oprócz prezentacji sklepowych było to moje pierwsze zetknięcie z HD "na dotyk". Wrażenie oszałamiające. Wielki ekran, kolory, dynamika; uruchomiłem testowo Indianę Jonesa i Świątynię zagłady w 720p (kolory indyjskich ubiorów, zieleń krajobrazu - miód), BBC Planet Earth również 720p (początkowa scena ze wschodem słońca widziana z kosmosu - czerń jak smoła, potem oślepiający blask Słońca), na koniec koncert Madonny Confession Tours (nie mogłem się napatrzeć - niesamowita dynamika scen, zmian jasności, feeria kolorowych obrazów z tła). Dziś ciąg dalszy ;) Używałem MediaPlayer Classic, hd skompresowane x264 do jednego DVD, tryb kolorów PC (0-255 poziomów).

Potem zacząłem przyglądać się detalom porównując obraz z laptopa do obrazu z plazmy. Jeśli chodzi o głębię scen, tam gdzie ekran LCD pokazuje szarą plamę, na plaźmie dopiero scena nabiera szczegółów. Natomiast zauważyłem większą szczegółowość w laptopie w jasnych partiach (np. twarze). Myślę, że wynik zacierania szczegółów na plaźmie (nieznacznego, przyznaję; gdybym nie miał punktu odniesienia, pewnie bym nie zwrócił uwagi) to wynik bądź - ładne polskie słowo - upscalowania (w laptopie ustawienie było takie, aby nie skalować ekranu; każdy piksel filmu miał fizyczne pokrycie w matrycy, w plaźmie zaś obraz musiał być skalowany do pełnego 1920x1080), bądź też złej jakości kabla, który tłumi na takiej odległości wyższe częstotliwości.

Tryb PC ma możliwość regulacji położenia w pionie i poziomie + rozszerzanie w poziomie; skwapliwie z tej opcji skorzystałem, bo miałem obraz lekko przesunięty w lewo i nieco do góry, co skutkowało cienką zieloną linią w dolnej części, a GPU w lapku takiej możliwosci nie dawał.

Krótkotrwałych powidoków i phosphor-lagów nie uświadczyłem.


Wrażenia dźwiękowe
Po lekturze forum myślałem, że bedzie gorzej i że będę musiał głównie korzystać z zestawu głośnikowego. okazuje się jednak, że do normalnego oglądania TV dźwięk w zupełności wystarczy, o ile nie przesadza się z wymuszaniem basów.


Wrażenia inne
Jak na tę kwotę oszczędność w druku instrukcji w języku polskim jest pewnym nieporozumieniem. To samo dotyczy baterii: najtańsze cynkowe zamiast alkalicznych. Pilot: duży, ale klarowny; nie mam problemu z wycelowaniem.


Generalnie: pełne zadowolenie z zakupu. Oglądam TV z odległości 2-3 metrów, ale zupełnie nie żałuję wydania dodatkowego 1kpln na dodatkowe 4", TV pokazuje swoje pazury w projekcjach filmów, a to był jeden z głównych motywów zakupu. Pozostaje tylko oczekiwać, kiedy to nadawcy TV przejdą na full HD ;)


Pytanie do Was: kiedy zaczęliście kalibrację? Po dostarciu, czy już wcześniej? Zamierzam w tym celu użyć płyty DVE, ale wówczas, gdy będzie to miało sens (utrwalone kolory
 

jedrek_125

New member
mavik

Doceniam i mysle ze inni forumowicze tez twoj zapal w opisywaniu , ale troche chyba przesadzileś :) ,w skondensowanej postaci merytoryczna tresc zajełaby 5 linijek :)
Czekamy na oryginalne spostrzezenia , bo wiekszosc twoich opisow dot. spraw blachych i opisanych .Nie gniewaj sie ale zmęczyłem Twój tekst do konca ciągle mając nadzieje na jakies ,,istotne tresci , ale sie zawiodlem :)
pozdro
jak bys czytal kilka postow wyzej instrukcja liczaca ok 40 stron jest a płycie dołaczonej do tv:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry