Panasonic PY80 wszystko o serii?

natash

New member
Czy kablem po d-sub można wyświetlić rozdzielczość 1920x1080 ? Na LCD Samsunga 656 udało mi się to. Czy na plazmie będzie tak samo, bo coś czytałem że Full HD idzie tylko po HDMI.
 

arekw99

New member
krystos86 napisał:
W moim przy wyciszonym glosie owszem slychac tylko na tyle ze to w ogole w niczym nie przeszkadza,ale nie piszcie ze w ogole ich nie slychac :)

przyjmijmy wobec tego, ze masz lepszy sluch, albo wieksza cisze w mieszkaniu/domu.

pisze o tym co slysze a wiatrakow w moim py 42 nie slysze :)
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Może też tv ma czujnik temperatury powyżej której włącza wiatraki a krystos86 ma u siebie cieplej albo inny obieg powietrza?

A wiatrak jak to wiatrak - paść może choć sporo zależy od konstrukcji takiego chłodzenia.

Pozdrowienia!
 

wiko73

New member
Witam!

Udało mi się wczoraj ustrzelić 42PY80 za 3320. Na jutro mam wyznaczony odbiór osobisty:-D. Cena jak dla mnie miodzio, oby TV okazał się równie dobry.

Dla zainteresowanych - trzeba śledzić codziennie stronę sklepu ZADOWOLENIE, tam co jakiś czas pojawiają się te telewizorki ale szybko znikają. Mnie udało się za drugim razem ustrzelić dziada:eek:k:.
 

krystos86

New member
Owszem mam cieplej , przy tv stoi kominek w ktorym sie pali non stop temp to max 30 , zazwyczaj jest 24 stopnie. U mnie jest tak ze jak wlaczam tv to wiatraczki od razu startuja wraz z wlaczeniem, ale to naprawde musi byc cicho zeby slyszec je . Ogolnie nie ma co sobie tym zawracac glowy , glosniejszy kominek juz jest ;)
 

Arni83

New member
Panasonic TH-42PY80P a PANASONIC TH-42PY8P

Witam
Jak w temacie. Roznica w cenie 700zl. Warto tyle doplacic za ten lepszy kontrast ? Inne roznice to +1 HDMI i wejscie na karty...te dwie nie sa dla mnei absolutnie warte 700zl. Moze sa inne roznice o ktorych niewiem ?
Za 700 zl mam dobre DVD.....

Ps: Powiedzcie mi jak wygalda sprawa Green Ghostingu na tej plazmie...?

Pozdrawiam i licze na pomoc :)
 

arekw99

New member
Green Ghostingu nie stwierdzilem. Gram na PS3 i wszystko wyglada slicznie.
Roznica w cenie? Nie wiem czy dokladnie jest te 700 stow. W kazdym razie nie warto przeplacac, bo roznicy sa symboliczne a wejscie na karty SD nie jest tak istotne. Chyba, ze koniecznie chcesz ogladac zdjecia na TV.
 

wiko73

New member
Byłem w 95% procentach nastawiony na PV80 jednak zawsze jak podchodziłem bliżej to irytowała mnie wielkość pikseli co tworzyło siatkę na ekranie. Bardzo widoczne to było na wszelkich prezentacjach gdzie napisy na PV były lekko postrzępione a na PY gładziutkie niczym na fotografii. Wiadomo, że większa odległość oglądania zacierała różnicę ale mimo wszystko jest ona widoczna i nie mogę się zgodzić, że nie widać różnicy między HD redy i FHD

Kupiłem więc PY80 i jestem mega zadowolony.
 

greenhornet84

New member
Jak najlepiej i bezpiecznie podlaczyc kompa do 46py80

Witam wszystkich zainteresowanych;)

Przeczytałem większość wypowiedzi na forum, aż mnie głowa rozbolała, stoi obok mnie pieknie wygladajacy 46py80 ktory dzis przyszedl;) mam pytanie jak podlaczyc w bezpieczny sposob plazme do PC - czy przez hdmi, czy moze d-sub, a moze przez Component - mozna osignac nawet jakos 1080i? albo jakims innym sposobem? Jedni pisza ze ten modal ma wadliwe HDMI inni ze widza duchy;) ja, jak tylko odpale plazme sam ocenie, poniewaz jestem ciekaw czy jest to usterka? wada? w niektorych egzemplarzach czy we wszystkich,nie chce ryzykowac, poniewaz dos sporo za nia dalem... Prosze o rade tych ktorzy podlanczali do PC plazme...BY THE WAY -to forum jest swietne mozna duzo sie dowiedziec i zaczerpnac naprawde wartosciowych inf. PZD FOR ALL
 
Ostatnia edycja:

janwojx

New member
Najlepiej HDMI-HDMI lub DVI-HDMI. Ale z PC-tem uważaj, zasilacze w nich są nieprzewidywalne i mogą Ci "wykastrować" wejście HDMI w tv. Lepiej użyć laptopa.
 

Tr0n

New member
Pojawiła się w sklepach w EU nowa seria PZ83. Z wyglądu pomiędzy serią PZ81 i PZ83 jest różnica pod ekranem w PZ81 pasek jest srebrny a PZ83 jest bardziej grafitowy. Czy ktoś orientuje się czy w elektronice są jakieś różnice?
 

simana

New member
laptop PC

A jak wyglada sytuacja podlaczenia PC-ta przez te tylne gniazdko do monitora, ktore mamy w PY 80 ? Jak z rozdzielczością?:hmm:
 

Tr0n

New member
simana napisał:
A jak wyglada sytuacja podlaczenia PC-ta przez te tylne gniazdko do monitora, ktore mamy w PY 80 ? Jak z rozdzielczością?:hmm:
Jeżeli chodzi o DSUB to WXGA - 1366x768
A jeżeli DVI-HDMI to 1920x1080

Edit: Oczywiście pomyliłem rozdzielczość - poprawna to 1366x768 a nie 1366x1024.
 
Ostatnia edycja:

Tr0n

New member
natash napisał:
Czym to jest spowodowane, skoro na gnieździe DSUB przy innych firmach działa 1920x1080?
Nie wiem, w specyfikacji jest podane właśnie to 1366x768, ale osobiście przetestuję dopiero w przyszłym tygodniu jak już TV będzie w domu. wychodzi na to że jest to HD Ready - jak będzie dobrej jakości to ok, chyba że chcesz używać plazmy jako monitora ale to lepiej inwestować w LCD
 

greenhornet84

New member
pomocy;]

jak podlaczyc ten tv przez d-sub sa przjescowki z dvi na d-sub? mam karte gto7900 gto i chcialbym ja polaczyc z 46py80 ;) prosilbym o pomoc jak skonfigurowac kompa oraz tv aby polaczyc, pozdrawiam all;)
 

Dany74

New member
Tr0n napisał:
Nie wiem, w specyfikacji jest podane właśnie to 1366x768, ale osobiście przetestuję dopiero w przyszłym tygodniu jak już TV będzie w domu. wychodzi na to że jest to HD Ready - jak będzie dobrej jakości to ok, chyba że chcesz używać plazmy jako monitora ale to lepiej inwestować w LCD

Próbowałem (GF 8800GT). U mnie działały praktycznie tylko te rozdzielczości, które są podane w instrukcji. Niby czasem wskoczyła też 1920x1080 ale nie za każdym razem jak ją ustawiałem. Nie wiem od czego to zależało. Natomiast na DVI-HDMI Full HD bez problemu już od ponad miesiąca.
 
Do góry