Panasonic PY80 wszystko o serii?

rumun1979

New member
też dziś stalem się szczęśliwym posiadaczem py80 n-ka po hdmi obraz wymiata tylko jak na pilocie wciskam klawisz viera link to pisze brak dostepu co wy na to???
 

Foxxx24

New member
Podzielam zdanie kolegi przedmówcy:eek:k:

To,że masz podpięty dekoder n-ki przez HDMI nie znaczy,że będziesz mógł wykorzystywac Viera Link gdyż do tego musiałbyś miec jakiś sprzęt Panasonica podłączony do plazmy!



Pozdrawiam
 

Andre177

New member
Th-42py80pa

Plazmę 42PY80PA kupiłem 3.12.08. Ma trzy wiatraki ,których wogóle nie słychać.Obraz mam na razie z kablówki analog VECTRA. Niektóre kanały są super.Nie zauważyłem żadnych greeenów ,powidoków itp. Oglądałem zdjęcia z karty SD -obraz SUPER!!!! Ogólnie rzecz biorąc jestem bardzo zadowolony z zakupu.POLECAM WSZYSTKIM NIEZDECYDOWANYM. NIECH ŻYJE PLAZMA:cool: :grin: :grin: !!!! LCD niech się schowa.
 

boxster

Member
Obojętnie jaki kupisz to będzie dobrze... nawet kabelek za 10zł da taki sam obraz jak ten za 50zł. Droższe kable to tylko lepsze materiały i ładniejsze opakowania.
 

dawideo

New member
Model PY 80 ciężko dostać. Ale czekam cierpliwie :). Natomiast nasuneło mi się następne pytanie. Otóż kolega też kupił panasa ale PV 80, więc postanowiłem sprawdzić co mnie czeka w przyszłości:) i co?? obraz z "n" rewelka!!!! Pograliśmy na PS3 i co ??? REWELKA. Byłem poprostu oszołominy. I mam pytanie (bo nadal czekam na PY80) czy warto czekać i doplacać te 1000zł.?? Czy może do moich wymagań starczy PV 80. Oczywiście będe ogladał n, grał na PS3, od czasu do czasu jakiś film blu-ray na PS3. Odległośc ok 2,5 - 3m.
Wolałbym wiedzieć czy za wyzucone dodatkowo 1000 zł dostane coś więcej, czy je poprostu wyżuce. Zaznaczam że stać mnie na dołożenie tej kasy. Ale po co przepłacać skoro różnicy nie zobacze:)
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Trzeba było sobie wziąść prezentację z porównaniem tych 2 modeli to może by ci rozwiało wątpliwości, bo teraz "rozrzutni" powiedzą, że jak mas kasę to pewnie, że warto, "skąpi" - że nie ma sensu ;) :D a czy ty zobaczysz różnicę, to trudno określić, każdy widzi nieco inaczej ;) A nie mogłeś np gdzieś w sklepie np podłączyć sobie ps3 pod jeden i drugi model?!
W sumie do ps3 i firmów z BL to w teori wydaje się lepsze PY ;)
 

dawideo

New member
No w sumie masz rację :) Mój problem polega na tym że mieszkam na wsi. Dość daleko od jakiego kolwiek sklepu RTV lub supermarkietu. Więc musiałbym daleko się wybrać by też sobie sprawdzić (licząc na fart że może mi pozwolą podłaczyć) No ale faktycznie chyba mi tylko to pozostało:).
P.s Mam pytanie PV ma w specifikacji że pobiera 255 W PY 470 W. W teori wychodzi że 2 razy więcej ( wiem że plazma pobiera w zależności od wyświetlanego obrazu, i że to nie jest stała wartość), ale czy jest jakiś wzór za pomocą którego policze sobie ile będzie mnie kosztowało utrzymanie tego Tv :)
 

emer

Member
Bez reklam
tak jak Kolega wyżej mówi - najlepiej porównać sobie w "akcji" te dwa modele .... Nic tak nie przemówi do Twojej kieszeni jak własnie organoleptyczne porównanie ...

Jak mam 42PY80 i cały czas "żyje w niepewności" czy czasem nie lepiej było dodać ok 500zł i mieć PY85 - bo dźwiek ma tam byc lepszy (marnota w tym PY80 - w swoim CRT 29' miałem duuużo lepszy) i w sumie nie wiem czy to IFC nie poprawiłoby "strzępienie" i pikselozy krawędzi obiektów w ruchu i np pikselozy np trawy w czasie meczu przy ruchu kamerą (choc jest duzo lepiej niż w tym moim cytowanym CRT 100Hz full wypas)...
 

Dany74

New member
Witam,

Ja swojego PY80 odebrałem jakiś tydzień temu (między innymi dzięki wielogodzninnym czytaniu tego forum :eek:k: ). I tez zastanawiałem sią jak podłączyć PC do niego. Rozdzielczości przez D-Sub mnie nie satysfakconują (działąją w zasadzie tylko te, co w instrukcji, czasem "zaskoczą" wyższe, ale po przełączeniu na inne wejście i spowrotem już nie działąją. No ale w mojej instrukcji:

boxster napisał:
- Urządzenia do gier nie figurują w słupku urządzeń hdmi.
...urządzenia do gier FIGURUJĄ w słupku urządzeń HDMI.

boxster napisał:
- Podłączanie komputera za pomocą hdmi nie jest przewidziane.

Za pomocą "pełnożyłowego" HDMI. Natomiast w niejedny m miejscu jest coś na temat "adaptera" dzięki któremu podłacza się przez HDMI dźwięk do urządzeń, które mają tylko wyjście DVI.
 

emer

Member
Bez reklam
Np Dreambox 800HD PVR ma wyjście DVI ... oraz na wyposażeniu kabel-przejściówke na HDMI - i tak sie podłącza ten dekoder (pod HDMI w TV)
no i dźwiek też jest ;)
 

PIOT_

New member
Po rozpakowamiu

Zbierałem się jakiś czas do napisania - 4.12.2008 kurier dostarczył paczkę z PY80, bez proszenia pomógł wnieść na 3 piętro, zanim się obejrzałem trzymał w ręku nóż (kurde...) i rozcinał folię, coby zademonstrować nieuszkodzoną matrycę.
Pomógł wyciągnąć z pudła ledwo go powstrzymałem przed skręcaniem podstawki. (Zakup w torres.pl, kurier masterlink za pobraniem).
Acha - zapłaciłem jak zbierał się do wyjścia.
Pudło:
DSCF0017.jpg


Po rozpakowaniu:
DSCF0018.JPG


Zawartość dodatków:
DSCF0019.JPG


Na wszelki wypadek docieram, czyli zmniejszenie jasności i kontrastu oraz tryb kinowy. Nie mam porównania z LCD, ale w porównaniu do starego CRT obraz wygląda identycznie, tylko jest większy :). Bez żartów - sygnał RF - akceptowalny, DVD - dobry+, a resztę czyli HD i FHD podłączę jak znajdę trochę czasu.

pozdrawiam
 

simana

New member
Py 80

No wiec od paru dni mam TH42PY80 w domu. Pierwsze odczucia to ze jest wielki ( przeszedlem z Thomson 21cali) i ze troche jakby za wielki na nasz pokoik ogladamy max 2,5 - 3 . Wiec bedziemy sie musieli troszke przyzwyczaic. Ogladam poprzez kabel SCART Cyfrowy Polsat tez miesiac temu zamowiony i zalozony. Odbior tez w zaleznosci od programow jedne jakby lepiej inne troszke gorzej. nie jest to jeszcze HD ale mysle ze za jakis czas to wszytskie telewizje beda w nim nadawaly. Mam wrazenie ze technologia Telwizorow wyprzedzila ( w Polsce) technologie nadawania sygnalu. Bylem w USA jakis czas i tam prawie wszytskie programy nadawane sa juz w HD wiec obraz miodzio. Bede staral sie tez podlaczyc do tego TV komputer zobaczymy jak sie uda .
Ogolnie dobry telewizor przygotowany ( u mnie) na PS3 ( ktory juz niedlugo, szwagier ma LCD PHILIPSA z AMBILIGHT wiec sprawdzimy ktory lepiej odbiera tez napisze juz niedlugo) a telewizja no coz nie jest to 10 na 10 ale mysle ze przy tym sygnale cyfrowym jaki mam to 7 na 10 bym dal. Przypominam ze nie ogladam CP przez HDMI i nie ogladam programow HD !!!! Na razie zwykle i chyba tylko TVS czyli Silesia ale nie wiem czy ten moj dekoder odbiera HD? Jak by ktos wiedzial Dekoder Samsung ten drugi z reklamy nie ten najmniejszy.
A przy okazji pytanie mam dekoder uzywany lepszej klasy tez Samsung i przy zakupie CP stwierdzil ze nie bedzie dzialal i ze musze nowy kupic.....Czy mozna przelozyc karte do tego uzywanego i czy bedzie dzialal ( ten uzywany to tez z CP tylko z twardym dyskiem)
Ok kilka slow jeszcze o PY80
DZWIEK 5 na 10 duzo lepszy jest z kina domowego . Nie widac zadnych duszkow nie slysze wiatraczkow - moze dlatego ze juz sluch mam pogruchotany gralem w zespole rockowym hehe
DVD po SCART - 7 na 10 jest ok juz nie dlugo DVIX sprawdze
Fajne ustawienia obrazu ECO NORMAL DYNAMICZNY i KINOWY zdaje egzamin i tu moge dac nawet 8,5 na 10
Jest dosyc ciezki 41kg paczka nieslismy na 3 pietro z przerwami no i byl ciezko dostepny. Udalo sie zapakowac do Fiata IDEI ledwo. Wiec jak kto bedzie bral do swojego auta to niech najpierw sprawdzi jakie sa wymiary paczki i zmierzy czy mu wejdzie.
Podsumowujac jestem zadowolony i z niecierpliwoscia czekam az wiecej stacji zacznie nadawac w HD. Moge go rowniez polecic.
Acha chcialem powiedziec jeszcze ze do zakupu przekonaly mnie opinie Wasze i na Ceneo. :rolleyes:
:D
 

jacky-x

New member
simana napisał:
A przy okazji pytanie mam dekoder uzywany lepszej klasy tez Samsung i przy zakupie CP stwierdzil ze nie bedzie dzialal i ze musze nowy kupic.....Czy mozna przelozyc karte do tego uzywanego i czy bedzie dzialal ( ten uzywany to tez z CP tylko z twardym dyskiem)

@simana
Nie będzie działac, karta jest przypisana do konkretnego tunera, podobnie z polsatowskimi modułami (karta przypisana dla modułu) ale moduł można włozyc do dowolnego tunera CI i oglądać polsat na innym, wybranym tunerze, niz oferowane przez platformę. Pozdr
 

Foxxx24

New member
arekw99 napisał:
Jak dotrzec plazme???

:)

Było juz wielokrotnie,ale docieranie wygląda następująco.

W dzień ustawiasz sobie na tryb ECO a wieczór na KINOWY i parametry obrazu na ok 50%.
Na takich ustawieniach tv powinien chodzic ok 200h i potem już możesz spokojnie dac takie ustawienia jakie chcesz.
Dodatkowo jeszcze uważaj na zbyt długie( kilku lub kilkunastogodzinne )wyświetlanie tego samego kanału oraz stałych obrazów z konsoli lub PC.:)

Prawda jest taka,że obecne modele Panasonica nie potrzebują docierania,ale jak to mówią strzeżonego Pan Bóg strzeże więc możesz docierac:)

Miłego oglądania:)

Pozdrawiam
 
Do góry