Panasonic PY80 wszystko o serii?

boxster

Member
@kukuku2
Nie popadaj w skrajności... mi tylko chodziło, że lepsze kable są z reguły mniej podatne na złamania, bardziej elastyczne i trwalsze i tylko pod tym względem są wykonane z lepszych materiałów.
Z tym aluminium to przeginka...
Miałem możliwość podpięcia do swojego tv odtwarzacza BR Samsunga BD-P1500http://allegro.pl/item487922379_blu_ray_samsung_bd_p1500_full_hd_gwarancja.html za pomocą "super" kabla Profigold OxyPure i jakiegoś wynalazku z Allegro za 15zł i powiem Ci, że różnicy nie widziałem. Jak dla mnie to jest wywalanie kasy w błoto.
 
Ostatnia edycja:

PIOT_

New member
Naklejki :)

Taaak. Naklejki niet.
Mocno bym się zdziwił gdyby była.
Jak się dobrze przyjrzysz zdjęciom to zauważysz, że cała rama zaklejona jest folią, jak na wyświetlaczach w komórkach po wyjęciu z pudełka :).
W sklepach takiej foli nie zobaczysz na wystawie.
Tylko naklejkę.
Poszperam w pudle - może znajdę...

Pytanie - lepiej dostać TV w folii, czy może z naklejką?
 

arekw99

New member
Foxxx24 napisał:
Było juz wielokrotnie,ale docieranie wygląda następująco.

W dzień ustawiasz sobie na tryb ECO a wieczór na KINOWY i parametry obrazu na ok 50%.
Na takich ustawieniach tv powinien chodzic ok 200h i potem już możesz spokojnie dac takie ustawienia jakie chcesz.
Dodatkowo jeszcze uważaj na zbyt długie( kilku lub kilkunastogodzinne )wyświetlanie tego samego kanału oraz stałych obrazów z konsoli lub PC.:)

Prawda jest taka,że obecne modele Panasonica nie potrzebują docierania,ale jak to mówią strzeżonego Pan Bóg strzeże więc możesz docierac:)

Miłego oglądania:)

Pozdrawiam

dzieki wielkie
 

boxster

Member
Ja swojego cudaka kupowałem w Electro.pl, swoją drogą bardzo sprawny i przyjemny sklepik. Na ramie mojej sztuki była przyklejona folia, na liczniku 3 włączenia z zerowym stanem przebiegu.
 

Foxxx24

New member
No w tym torresie to raczej cen okazyjnych nie mają z tego co widzę bo jedyną dobrą cene to ma 50PY80 gdyż niewiele ponad 6k:),a electro to jak zerknąłem teraz to co innego.

Pozdrawiam
 

bluejeans71

New member
Witam.

Od jakiegoś czasu przeglądam to forum zastanawiając się co wybrać. Kombinuję między plasmą a LCD i nie mogę się zdecydować. Jeśli plasma - to właśnie PY80. W związku z tym mam pytania. Po pierwsze czy nadaje się do dość dużego, otwartego (jasnego) salonu i na ścianę? Po drugie chcę podłączyć do TV konsolę i dekoder cyfry - a czytałem, że z konsolami lepiej radzą sobie LCD - czy to znaczy, że PS3 na plasmie blado wypada? I po trzecie - jak śmiga na nim cyfra w SD i HD? Chodzi mi zwłaszcza o piłkę nożną i filmy w HD? No i po czwarte - kupowac teraz czy poczekać - może na wiosnę będzie taniej? :) Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
bluejeans71 jeśli czytasz to forum od jakiegoś czasu to powinieneś już dawno znaleźć odpowiedzi na te pytania.

Oczywiście, że nadaje się na ścianę, jak możesz o coś takiego wogóle pytać ;)

Na plaźmie to raczej nic nie wygląda blado (chyba że w ustawieniach coś pomieszasz) jak poczytałęś to wiesz, że plazmy mają o wiele lepsze odwzorowanie i ukazanie głębi kolorów. Poza tym model PY spoko sobie i SD i HD poradzi, zwłaszcza w SD będzie bił LCD na głowę. Jeśli się boisz o PS3 to możesz też pomyśleć o PY85 ;) Zawsze też możesz zamówić prezentację i porównać ;) W teorii na wiosnę będzie taniej,, zwłaszcza jak wejdą nowe modele, ale jak będzie wówczas z dostępnością tego? No i czy nowe cię nie skuszą? W "elektronice" już tak jesty nowe zastępuje taniejące stare i czasem to by można czekać latami, bo ciągle będzie coś nowszego lepszego lub tańszego ;)
A co do jasnego pokoju jeszcze, hmmm nie wiem jak jasny jest ja mam tv pod kątem prostym do południowego okna i nie ma problemów poz jedną godziną kiedy na tv bezpośrednio pada słońce, ale to i przy crt było podobnie, choć mam na to sposób w postaci rolet ;)
Pozatym zarówno to czy PS3 ci się będzie podobał na tym tv i inne to sprawa subiektywna jak i inne sprawy, wszystko zalezy jak czuły jesteś na różne aspekty i jak czujny masz wzrok ;)
 

bluejeans71

New member
Dzięki za wyjaśnienia ;)
Obecnie korzystam z 32 calowego Grundiga crt - więc przesiadka na plasmę będzie wielkim krokiem ;) Na PY85 nie będzie mnie stać (budżet to 3000 PLN + ewentualnie 2,3 stówki) czyli akurat na PY80.
Wzrok już nie taki jak kiedyś ;) - a do TV będę miał jakieś 3 metry - więc raczej dalej niż bliżej. Jak będzie śmigać z dekoderem HD cyfry i czasem z PS3 to będę zachwycony ;)
 

arekw99

New member
jest !

zakup w RTV Opole - zamowiony w sobote, dzis odbior:cool:. Pare mieli jeszcze na stanie ... cena 3250 brutto.

na razie jestem po 1 godzince. duzo wiec nie widzialem. PS 3 i blue ray rewelka. SD --- cyfra + z analogu, raczej srednio. zalezy od programu.

musze przesiasc sie na N chyba
 

arekw99

New member
arekw99 napisał:
jest !

zakup w RTV Opole - zamowiony w sobote, dzis odbior:cool:. Pare mieli jeszcze na stanie ... cena 3250 brutto.

na razie jestem po 1 godzince. duzo wiec nie widzialem. PS 3 i blue ray rewelka. SD --- cyfra + z analogu, raczej srednio. zalezy od programu.

musze przesiasc sie na N chyba

aha - dodam, ze ze wzgl na róznice w cenie zrezygnowalem z zakupu w RTV EURO AGD
 

llcoolm

New member
witam wszystkich,
od 2 dni jestem posiadaczem 46PY80. Wybierałem go wertując forum od misiąca albo i lepiej :) wybór był bardzoooo trudny, ale udało się !! Z wyboru jestem bardzo zadowolony - odbiór zdjęć z karty SDHC - super. Wiadać szczegóły zdjęcia i nic się nie zlewa jak na niektórych LCD. Zdjęcia też nie są podrasowane jak np na samsungu ktorego miałem okazje testować w sklepie. Odbieram na razie sygnał ze zwykłej anteny TV - szczerze mówiąc liczyłem że bedzie marnie. Widziałem u kolegi LCD LG to się trochę przeraziłem a to było TYLKO 32" model chyba 5000 a mój miał być 46" już sobie wyobrazałem jak to bedzie wygladało :( . Ale o dziwo jest bardzo przyjemnie, najlepiej odbiera TVN,POLSAT oraz TVP1,2 - TVP3,TVP4 oraz puls gorzej. Jednym słowem wart tej ceny :D lada dzień bedzie N więc zobazce jak to bedzie wyglądało w TV HD
 

andip

New member
Przydźwiek w plazmie th 42py80

Od tyg. jestem użytkownikiem plazym th-42py80. Przy podłączeniu żródła sygnału na EURO-złączu, przy zmianie obrazu z ciemnego na jasny i ustawieniu np w dekoderze sat poziomu sygnału na zero - poziom głośnosci telewizora np na 80% do max - słychać przydźwięk. Czy jest to normalny objaw w plazmach? czy ew jakaś wada mojego egzemplarza?

Plazma, tuner sat, odtwarzacz dvd sa zasilane z tej samej listwy. Wymieniłem kabel euro na lepszy (techkinka) i przydźwiek jest mniej słyszalny (minimalny) jednak przy max głośności nadal go słychać.

Wymienić ten telewizor na inny egzemplarz, czy po prostu plazmy tak mają?

pozdro Andi
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Bony. ludzie to sa szczegółowi, przy takich specyficznych ustawieniach i przy tak głośnym :D ..... a jak uciążliwy jest ten przydźwięk?
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Aaaaaaaaaaaaaa kolejny co nie czyta nic tylko czeka na gotowca....
Młody, na forum, kolego tzk, poczytaj trochę, użyj opcji szukaj, to nie boli a o szukanym przez Ciebie temacie, było już na prawdę wiele razy pisane, nie można ciągle odpowiadać na jedno pytanie........
 

andip

New member
Sansei6 napisał:
Bony. ludzie to sa szczegółowi, przy takich specyficznych ustawieniach i przy tak głośnym :D ..... a jak uciążliwy jest ten przydźwięk?

Teraz, po zakupie lepszego jakościowo kabla, to nie jest on może tak uciążliwy, jednak dla mnie słyszalny. Przy podłączeniu tunera sat kablem z MM przydźwięk się nakłada przy słuchaniu TV z głośnością ok 50% i wierz mi jest to delikatnie mówiąc wkurzające i działa nieprzyjemnie na narząd słuchu :).

Rozmawiałem już z technikiem, z serwisu Panasonica i niestety nie słyszał zeby takie przypadki występowały akurat w tym modelu.
 

ivf

New member
u mnie pomogło odcięcie uziemienia z komputera i monitora w domu bo mam sztuczne uziemienie (połączone zero) i to powodowało problemy. u teściowej to nie pomogło bo widocznie sztuczny uziom jest zrobiony na poziomie całej klatki, a nie samego mieszkania. u innego kolegi z forum pomogło dodatkowe zmasowanie telewizora z dekoderem. może któreś z tych info pomoże i Tobie ;)
 
Do góry