Panasonic PY/PZ800 (42,50,58 cali)

RheeTCT

New member
Do DARON62

Żeby Ci było raźniej to powiem,że nie tylko młodzież tutaj pisuje.
Jeśli masz przekonanie do Panasa jako firmy to połowę problemu z wyborem masz z głowy.A model PY800 jest na pewno dobry choc jeszcze go nie widziałem(tylko na zdjęciach).Po zakupieniu tego tv(50") zostanie połowa kasy (7500).To całkiem sporo.Proponowałbym zestaw tv sat z dekoderem z możliwością nagrywania-np. N-rekorder.Do tego amplituner+głośniki,albo gotowy zestaw kina domowego.Chociaż ten tv podobno będzie miał dobry dzwięk -przynajmniej tak wygląda na papierze,więc jeśli nie masz wielkich wymagań to byc może wystarczy(zawsze to miło jak trochę kasy zostanie na inny cel).Z jakiej odległości będziesz oglądał?Jeśli z mniejszej niz 3 m to może wystarczy 42".Kupuj tylko przez internet-jest dużo taniej i zawsze możesz zwrócic towar w ciągu 10 dni bez podania przyczyn.
 

ENDZI63

New member
Witam
będę z niecierpliwością czekał dario135 na twoje opinie ,ja ten model przez chwilę widziałem w salonie a łodzi i bardzo ładnie się prezentował,ale z wrażenia zapomniałem zapytać o PIP i PAP ,wczoraj pytałem o to w CENTER PLAZMA i też mi znacząco nie odpowiedzieli ,a chodzi mi o to że np. oglądając polsat będę miał pogląd na pipie czy papie np.tvn ,bo w niektórych modelach jest tak że podgląd obrazu mamy np,jak leci sygnał z DVD
POZDROWIENIA
 

DARON62

New member
Dzięki

[.Proponowałbym zestaw tv sat z dekoderem z możliwością nagrywania-np. N-rekorder.Do tego amplituner+głośniki,albo gotowy zestaw kina domowego.Z jakiej odległości będziesz oglądał?Jeśli z mniejszej niz 3 m to może wystarczy 42".Kupuj tylko przez internet-jest dużo taniej i zawsze możesz zwrócic towar w ciągu 10 dni bez podania przyczyn.[/quote]

DZIĘEEEEEEki serdecznie za podpowiedzi .Dla mnie to wszystko jednak nowości .
Proszę o podpowiedż czy brać dekoder z Cyfry (czy jak piszesz z N-ki ) czy też lepiej kupić samemu . TO chyba możliwe ? A jeśli tak to jaki model dekodera polecasz ? A amplituner ? Czy najlepiej wszystko tej samej firmy ? Tzn Panasonica ? Acha odległość to +- 3-3,5 metra
Z góry dzięki za podpowiedzi . Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

RheeTCT

New member
Przy tej odległości proponuję 50".Co do dekoderów to sam nie mam jeszcze doświadczeń,więc mogę tylko powtarzac to co przeczytałem.Z tego co wiem : do "N" dekoder musi byc od nich.Do cyfry+ możesz kupic sam ,ale jaki to musisz sam poczytac-jest sporo informacji nawet na naszym forum.Ważna sprawa to dobry(duży) talerz anteny-co najmniej 80cm średnicy(nie bierz zestawu od "N" czy cyfry).Jaką wybrac tv sat -musisz popatrzec jakie mają kanały itd. na ich stronach internetowych.Każdy lubi co innego.Też się jeszcze zastanawiam co wybrac,ale skłaniam się ku "N".Ma jak dotąd najwięcej kanałów HD i podobno jakośc OK,no i nie jest droga(jak np.C+).
Aha do anteny potrzebny będzie specjalny konwerter(twin) i podwójny kabel jeśli chcesz miec możliwośc nagrywania.W "N"-rekorderze masz też możliwośc sciągania filmów na zamówienie za dodatkową opłatą.Takie możliwości są też w cyfrze+ i tam można sobie kupic dekoder z nagrywarką,ale jaki-musisz sam poszukac(poczytac).
 
Ostatnia edycja:

Leszczu

New member
Polecam tuner Ferguson 8900 i katre z C+ abonament jaki chcesz mozna wybrac ,N=ka ma bardzo drogie filmy po 10zl to skandal w wypozyczali mam je za 6-7zl wiec w sieci powinny kosztowac max 5zl bo to hurt a nie 10zl!!!! gdzie nie placa czynszu i nie zatrudniaja ludzi do prowadzenia wypozyczalin dvd.Przy 5zl nie chodzil bym do wypozyczalni :eek:k:
Domowe kino np ONkyo lub HK jak odtwarzazc Blu RaY to PS3 najtanszy i mozna pograc w fajne gry i ma dostep do internetu.
Tyle ja moge polecic a co na to inni zobaczymy:krol:
 

RheeTCT

New member
Te filmy po 11 zł to nowości.Z tego co wiem nowości w stacjonarnej wypożyczalni też są droższe.A dojazd nie kosztuje?Zwłaszcza z poza miasta.Poza tym są kolekcje seriali i filmów-za 30 zł /mies(abonament).Swoją drogą masz rację,że powinno byc taniej.
 

Leszczu

New member
no czy nowosci to niewiem:grin: bo oststnio kolega chcial kupic film na Nke i byl w ofercie Transformers jak sie nie myle byl rok temu w kinie?

dla mnie to zdzierstwo 11zl wole podjechac do wypozyczalni po drodze kupic jakis browarek :D dlatego uwazam ze powinni isc na ilosc mysle ze ,mieli by mase kasy z tego ogladania za 5zl chyba ze bazuja na ludziach ze wsi i poza miastem gdzie wypozyczalnia jest hoho a moze i dalej:-D ja mam 1km do sup[er wypozyczalni gdzie maja juz duzo tytul;ow w BR.:krol:
 

Far1

New member
Wątek zapowiadał się ciekawie, ale ostatnie 5 wpisów zupełnie nie na temat. Szkoda... Te tv niebawem będą na naszym rynku i dobrze by było wiedzieć o nich coś więcej. Kiki obiecuje, obiecuje, ale na tym też się kończy. Mnie np interesuje, czy ten model ma więcej możliwości regulacji obrazu niż w serii Y70/700? Możliwości ustawień w tych modelach były bardzo ubogie...:hmm:
 

RheeTCT

New member
Człowiek pytał to mu odpowiadamy,jak się ktoś odezwie w sprawie Panasa to wrócimy do meritum.Ale chyba jeszcze nikt go nie ma,a Kiki śpi.
 

DARON62

New member
Przepraszam za zamieszanie

Ale dziękuję z całego serca .
Ma rację kolega ,że nie na temat . Ale dzięki Wam a zwłaszcza Rhee TCT
jetsem juz dużo mądrzejszy . Jak tylko kupię ten model (a innego już nie chcę ) to zaraz się rozpiszę . Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za podpowiedzi
 

Leszczu

New member
Jeszcze nie ma Py800 mialy byc dzisiaj W Polsce.
Sam mam zamowiony i jak bedzie to zadzwonią.
co do N ki czy C+ to dla mnie c+ +c film jest najlepszy z wszystkich kanalow niestety Nka tego nie ma:( Kolega ma N ke i jest bardzo zadowolony ,tylko tuner od nich.
 

jurasick

New member
A na allegro jest jedna firma, ktora juz oferuje te telewizory, zdaje sie firma oskar, za 6000pln i tu mam dylemat bo szykuje sie do zakupu plazmy i zastanawiam sie pomiedzy 46py85( u nich 6000pln) a 42py800 (rowniez 6000pln)- 50py800 (tego jeszcze nie ma), takze tez nie moge sie doczekac na opis wrazen, tudziez na test kikiego.
edit - wlasnie sprawdzilem pojawil sie 50py800 - 7600pln hmmmm drogo
 
Ostatnia edycja:

maciek2x2

New member
PZ/PY85 czy PZ/PY800 to wlasciwie to samo. Wg producenta te same parametry za wyjatkiem lepszych glosnikow (jesli ktos posiada kino domowe to nie ma to znaczenia) i przedniej szyby ochronnej. Czy warto przeplacac za PIP/PAP i wieksza pamiec stron teletextu?
Troche z innej beczki - dziwi mnie tylko ze telewizory oferowane w Polsce nie maja tunera DVBT. Wczoraj na wp.pl wyczytalem ze do 2014 roku maja zniknac w Polsce wszystkie nadajniki analogowe.
 
Ostatnia edycja:

RheeTCT

New member
Za PIP i teletext pewnie nie warto ,ale za matowy ekran i rozszerzoną przestrzeń kolorów chyba warto.Poza tym ekran "one sheet of glass" bez tej błyszczącej pofalowanej ramki.Jeśli w rzeczywistości robi takie wrażenie jak na zdjęciach to jest cool.
 

Leszczu

New member
jurasick napisał:
edit - wlasnie sprawdzilem pojawil sie 50py800 - 7600pln hmmmm drogo
Ja mysle ze wrecz przeciwnie ze cena jest dobra zobacz ceny LCD 52cale
dobre od 8-10tys w gore ceny internetowe
Saturn ma znowu promocje bez VATU tv :cool:
 

jtd

New member
Bez reklam
RheeTCT napisał:
Za PIP i teletext pewnie nie warto ,ale za matowy ekran i rozszerzoną przestrzeń kolorów chyba warto.Poza tym ekran "one sheet of glass" bez tej błyszczącej pofalowanej ramki.Jeśli w rzeczywistości robi takie wrażenie jak na zdjęciach to jest cool.

A czemu twierdzisz ze w serii 800 bedzie matowy ekran ?
 

ENDZI63

New member
też czekam za TH-50PZ800 w łodzi w centrum plazma będą na początku czerwca /około 7500/, ale ja poczekam za zakupem do zakończenia olimpiady,ceny będą o wiele niższe, chyba że się tak podpalę że kupię wcześniej, ale w to wątpię bo latem w soboty i niedziele raczej telewizji nie oglądam,są inne przyjemniejsze rzeczy.
POZDROWIENIA
 
Do góry