Panasonic PV/PX60/600-problemy z kolorami

kredek

New member
Judash napisał:
Co znaczy regula wg ciebie?

To znaczy ni mniej ni więcej tylko to, że nikt z posiadaczy PV60 nie zamieścił tutaj fotek ze sławetnych scen z "Egzorcyzmów ER", na których węży by NIE było.:p
Poza tym sam Panasonic - serwis w rozmowie w tzw. kuluarach - nie ukrywa, że problem dotyczy wszystkich egzemplarzy. A jeśli coś takiego mówią, to w tym momencie akurat im bardziej wierzę niż pojedynczym użytkownikom.:D
 

adambe

Member
kredek napisał:
To znaczy ni mniej ni więcej tylko to, że nikt z posiadaczy PV60 nie zamieścił tutaj fotek ze sławetnych scen z "Egzorcyzmów ER", na których węży by NIE było.:p
Poza tym sam Panasonic - serwis w rozmowie w tzw. kuluarach - nie ukrywa, że problem dotyczy wszystkich egzemplarzy. A jeśli coś takiego mówią, to w tym momencie akurat im bardziej wierzę niż pojedynczym użytkownikom.:D
to jest zdjęcie z mojego telewizora
http://adambe.wrzuta.pl/katalog/651hecMnYA/purple_snackes
a to z tv. ThYXa
http://img152.imageshack.us/my.php?image=img9589gd4.jpg

zdjęcie tej samej sceny.
Różnica chyba widoczna!
 

kredek

New member
adambe napisał:
to jest zdjęcie z mojego telewizora
http://adambe.wrzuta.pl/katalog/651hecMnYA/purple_snackes
a to z tv. ThYXa
http://img152.imageshack.us/my.php?image=img9589gd4.jpg

zdjęcie tej samej sceny.
Różnica chyba widoczna!

No widoczna, ale... to ZDJĘCIE!
Widziałeś to na żywo?
Możesz podać wersje softu dla obydwu TV?
Jakie nastawy parametrów obrazu na obydwu?
Jakie nastawy i jaki aparat - to też bardzo istotne, jeśli nie widziałeś. Jeśli widziałeś - to tylko te wcześniejsze rzeczy są istotne.

A tak na marginesie...
Czekam już PONAD miesiąc na moduł od zgłoszenia usterki.... i czekam.:(
 

k-d

New member
Kupno tv nie-HD nie ma sensu. Kupując telewizor nie brałem pod uwagę HD, aktualnie 50% oglądania to HD.

Z tymi wężami to niektórzy mają już manię prześladowczą.
 

adambe

Member
kredek napisał:
No widoczna, ale... to ZDJĘCIE!
Widziałeś to na żywo?
Możesz podać wersje softu dla obydwu TV?
Jakie nastawy parametrów obrazu na obydwu?
Jakie nastawy i jaki aparat - to też bardzo istotne, jeśli nie widziałeś. Jeśli widziałeś - to tylko te wcześniejsze rzeczy są istotne.

A tak na marginesie...
Czekam już PONAD miesiąc na moduł od zgłoszenia usterki.... i czekam.:(

Po kolei:
1. Zdjęcie mojego telewizora zrobiłem osobiście sam aparatem PRACTICA Luxmedia-tani kompakt.
2. Telewizor ustawiony w trybie "normalny"
3.Soft mojego telewizora
V1020
MCU 0302
EE PROM 4103
FPGA 4207
PDROM 4101
W rzeczywistości obraz jest lepszy niż na tym zdjęciu.Słaby aparat "podbija" obraz zdjęcia i wyciąga wszystkie brudy.
Oglądałem ten fragment w różnych konfiguracjach, DIVIX, DVD , na różnych ustawieniach tv. i zawsze wyglądało to podobnie.Zadnych węży nie udało mi się dostrzec, tym bardziej w czasie normalnego oglądania telewizji.Owszem w specyficznych warunkach występują niewielkie tonalne przejścia kolorów,ale one są widoczne z bardzo bliskiej odległości od tv.
O wersję softu tv.ThYX-a pytaj się jego,tak jak i o nastawy
Jak będę miał trochę czasu to postaram się zrobić trochę innych zdjęć tego fragmentu w różnych konfiguracjach.
 
Ostatnia edycja:

Grigorij

New member
k-d napisał:
...Z tymi wężami to niektórzy mają już manię prześladowczą...
Co ciekawe - przez cały poprzedni rok nic nie widzieli i nagle w styczniu dostali olśnienia! (pomroczności jasnej???)
Pozdrawiam fanów filmu "Egzorcyzmy Emily Rose"!:D
 

kredek

New member
Grigorij napisał:
Co ciekawe - przez cały poprzedni rok nic nie widzieli i nagle w styczniu dostali olśnienia! (pomroczności jasnej???)
Pozdrawiam fanów filmu "Egzorcyzmy Emily Rose"!:D

Napieprzać to się my będziemy z WAS, kiedy moduły z nowym softem będą i nagle większość z was... UJRZY węże.,:p :D :hmm: :mrgreen:
 
J

Judash

Guest
kredek napisał:
Napieprzać to się my będziemy z WAS, kiedy moduły z nowym softem będą i nagle większość z was... UJRZY węże.,:p :D :hmm: :mrgreen:

A jak ten modul nic nie zmieni?;)....
 

jasmirok

New member
Witam wszystkich. Jestem posiadaczem tej plazmy od 4 miesięcy(755 godz.) i jak na razie nie mam wyzej wymienionych wad.Dodam ze mam identyczny soft co kolega ADAMBE i tak sobie myśle że może jednak wyszla partia bez wad. Moje ustawienia to kontrast 60% ,reszta 50% tryb normalny.pozdrawiam.;)
 

dab9

New member
2. Telewizor ustawiony w trybie "normalny"
3.Soft mojego telewizora
V1020
MCU 0302
EE PROM 4103
FPGA 4207
PDROM 4101
ma ten sam soft i węże są.może coś dalej w ustawienich masz inacze skonfigurowane.jak by cI się chciało to spisz i zapodaj.
 

dab9

New member
ADAMBE. Telewizor ustawiony w trybie "normalny"
3.Soft mojego telewizora
V1020
MCU 0302
EE PROM 4103
FPGA 4207
PDROM 4101
ma ten sam soft i węże są.może coś dalej w ustawienich masz inacze skonfigurowane.jak by cI się chciało to spisz i zapodaj.[/quote]
 

ThYX

New member
dab9 napisał:
ma ten sam soft i węże są.może coś dalej w ustawienich masz inacze skonfigurowane....
Może to zależeć też od źródła sygnału. Pisałem wcześniej że ten sam film puszczony kablem vga i odtwarzany na kompie powodował, że efekt węży był mniejszy. Być może to karta graficzna która ma sporo ulepszaczy elimunuje (niechcący) częśc tych dolegliwości.

U mnie ten efekt występował natomiast przy podłączeniu dvd do 37PV60 kablem hdmi a także kablem component.
 

k-d

New member
kredek napisał:
Napieprzać to się my będziemy z WAS, kiedy moduły z nowym softem będą i nagle większość z was... UJRZY węże.,:p :D :hmm: :mrgreen:

Ale ja wcale nie mówię, że ich nie ma. W specyficznych warunkach (mały bitrate, zielono-szare sceny) pojawiają się takie sytuacje, ale z reguły w miejscach poza centrum skupienia wzroku (np. na ścianie z boku, a właśnie w centrum aktor coś mówi) - jest to trudne do zauważenia i co ważne takie problemy występują nie tylko na tej plazmie, ale też na crt.

Nie jest to rzecz dyskwalifikująca komfortowe oglądanie - mania prześladowcza mimo wszytko.
 

kredek

New member
k-d napisał:
Ale ja wcale nie mówię, że ich nie ma. W specyficznych warunkach (mały bitrate, zielono-szare sceny) pojawiają się takie sytuacje, ale z reguły w miejscach poza centrum skupienia wzroku (np. na ścianie z boku, a właśnie w centrum aktor coś mówi) - jest to trudne do zauważenia i co ważne takie problemy występują nie tylko na tej plazmie, ale też na crt.
Nie jest to rzecz dyskwalifikująca komfortowe oglądanie - mania
prześladowcza mimo wszytko.

Żadna mania - to li tylko szacunek dla własnoręcznie zarobionych pieniędzy. NIEMAŁYCH zresztą!
U mnie na CRT żadnych węży nie było - te same filmy oglądałem i NIE było. Sprawdziłem u kumpla, któremu sprzedałem CRT raz jeszcze i powtarzam: NIE BYŁO!
 
Do góry