Spodziewałem się postu w takim stylu, ale po kolei.
Pansłonic napisał:
1. ... co do zgłaszania usterki to gdybyś czytał uważnie cały wątek to wiedziałbyś że ja i kilka innych osób z tego forum już to dawno zrobiło, ale co z tego jak nie ma jeszcze lekarstwa na tę dolegliwość, przynajmniej w naszym serwisie, to pozostaje tylko czekać na razie na wieści z kraju kwitnącej wiśni.
Czytałem i wiem że zgłosiliście usterki. Dlatego też napisałem o potrzebie "woli i siły po jej zgłoszeniu, aby doprowadzić do wyegzekwowania naprawy sprzętu" czego Wam wszystkim serdecznie życzę i trzymam kciuki.
2. Można to robić oczywiście biernie, ja wolę jednak głośno o tym mówić.
Co byłoby gdyby wszyscy tylko się zachwycali, czy ktoś o tym pomyślał - Panasonic olałby sprawę, bo po co coś zmieniać jak wszyscy są zadowoleni, a tak jest szansa że jeśli nie w tym modelu to w następnych może być lepiej ...na co liczę.
Ok. zgoda, tylko czy Ty (i wielu innych) macie pewność, że Wasz głos wyrażony na forum będzie wystarczająco skuteczny w stosunku do firmy PANASONIC ? - moje doświadczenie z branży samochodowej uczy, że nie.
Forum powinno dawać możliwość wymiany pomysłów jak jakąś usterkę usunąć, a nie po raz n-ty pisać "w niektórych przypadkach jest problem i TV jest do d....y".
Fakt, jest problem, ale ile można ? 10, 20, 100 razy powtarzać to w kółko ? - wydaje mi się że "z takiej mąki chleba się nie upiecze".
Może GŁÓWNY ADMIN FORUM wymyśli skrypt. który w sposób tabelaryczny i porównawczy wyświetli zgłoszone przez użytkowników sprzętu z tego forum (a może i gości) o zauważonych wadach w kategorii np:
obraz - jakość kolorów, przejścia tonalne, ostrość, kontrast, odblaskowość ekranu,
fonia - jakość dźwięku, jakość wejść
funkcjonalność - menu, pilota, kombinacji podłączeń, możliwości współpracy multimediów,
usterkowość - najczęściej dostrzegane problemy, ilość zgłoszonych usterek do serwisu, ilość naprawionych usterek, dbałość serwisu o klienta
itp.
Nie sądzisz, że to byłoby bardziej skuteczne niż 126 postów z czego większość o tym samym - mam problem i co ?
3. A co do sprzedaży i poszukiwania innego modelu to nie widzę narazie alternatywy w tej cenie i mówię to z całą świadomością, co nie znaczy że muszę się zgadzać na jakieś ustępstwa bo niby dlaczego

skoro w serii PA nie uświadczyłem osobiście takich problemów.
Nie ustępuj, ale sam chyba odpowiedziałeś sobie na pytanie - czy wiedząc, ze PV60 ma takie ułomności to i tak byś go kupił. Chyba, że się mylę ?
4. ... tylko jeśli my klienci nie będziemy wymuszać na firmach większego dbania o jakość to co będzie w przyszłości: confused:
Myślę, że akurat naszymi wypowiedziami znacząco nie wpłyniemy na sprzedaż modelu PV, a wielu z zaglądających tutaj wyjdzie z przekonaniem, że "problem jest tak olbrzymi, iż nie warto wydać za ten TV 5 tysiaków".
Jestem przekonany, że większość paneli w tej cenie ma jakieś problemy.
Dlaczego np. koledzy z sekcji LG nie piszą, że praktycznie co 5 sztuka PC1R albo PC3R ląduje w serwisie bo pada mu tor fonii ?
Czy macie pewność, że weźmiecie ten film "Egzorcyzmy" (nie oglądałem) i postawicie obok siebie modele z tej samej półki cenowej czy klasowej np. LG 42PC1R, Samsunga PS-42Q7H, Philips'a 42PF5331 lub BDH4241V czy nawet o wiele droższego Pioneer'a PDP-427XD oraz naszego PV6XX to czy tam też nie będzie przebarwień, węży czy czegoś co nazwano "glinianymi mordami" ?
5. ... tylko dlaczego nie widać tego na pokrewnej plaźmie PA50 czy 60

przy której używałem tych samych źródeł (kablówka, C+, DVD - różne) jak i kabli.
nie widać dlatego, że - i tu zacytuję fragment treści z pisma Audio Video:
Telewizory z serii PV600 różnią się od poprzedników (PV500) przede wszystkim zastosowanym panelem plazmowym tak zwanej dziewiątej generacji. Otrzymał on nową powłokę zewnętrzną (Deep Black Filter), redukującą uporczywe odbicia światła zewnętrznego. Ponadto charakteryzuje się większą efektywnością świecenia, lepszą reprodukcją czerni (dzięki redukcji natężania pra-wyładowań) a co za tym idzie - wyższym kontrastem (deklarowana wartość 10000:1).
Wiele ulepszeń w serii PV600 dotyczy cyfrowej obróbki sygnału, którą dostosowano tak do źródeł HD, jak i zwykłych (SD). Sygnały SD są poddawane interpolacji przez wyspecjalizowany układ scalony 1080i Digital ReMastering Processor. Współpracuje on z ze układem sterującym Sub-Pixel Controller, który ma za zadanie dokładną interpolację obrazu na poziomie pojedynczych subpikseli. Telewizor otrzymał również wiele innych rozwiązań poprawiających jakość obrazu, nie będę ich jednak szerzej omawiał. Większość skomplikowanych nazw to tylko slogany marketingowe. Warto wspomnieć, że obróbka sygnału umożliwia wyświetlanie 3072 poziomów gradacji każdego z kolorów (stopni szarości). W przeliczeniu daje to paletę 29 miliardów kolorów. Proszę pamiętać, że jest to wartość czysto teoretyczna. By uzyskać tak dużą rozdzielczość barw konieczne byłoby zastosowanie źródła o 42-bitowej głębi koloru (14 bitów na każdy na kanał R/G/B) a takowe na razie nie istnieją (na rynku konsumenckim), jak również użycie złącza HDMI v.1.3. A takowego TH-42PV600 nie ma.
Panel PV500 ma panel 8 generacji (3,6 mld kolorów przy r=1024x786. W serii PA był montowany już panel 9G z 3072 głębią szarości jednak o natywnej rozdzielczości 852x480 co daje kombinację bodajże 8,6 mld kolorów.
Ja sądzę, że panel 9G w r=1024x786 daje 29 mld kolorów i ten wspaniały układ Digital ReMastering Processor po prostu sobie nie radzi z sygnałem PAL. I myślę, że elektronika TV nic tu nie pomoże. Raczej to kwestia oprogramowania tego scalaka. Jak TV dostanie sygnał PAL, to ma problem z bezbłędnym przekształceniem go do 42 bitowego koloru przy rozdzielczości 720p lub 1080i.
Czy się mylę ? - nie wiem, ale ja nie słyszałem o tym, żeby ktoś widział na tym panelu Purple Snake's przy sygnale HD, co by uprawdopodobniło moją hipotezę.
Sorki za przydługi tekst.
Pozdrawiam