Panasonic PV/PX60/600-problemy z kolorami

kredek

New member
adambe napisał:
Co to jest HP 4? (Harry Potter?)
Też chętnie bym popatrzył. Może i ja wreszcie zobaczę te węże,bo już dostaję kompleksów,że jestem "widzący inaczej".

A co za problem ściągnąć sobie z linka ledwie 10 MB obrazu płyty (CD) z filmu DVD "Egzorcymy E.Rose"?:confused: Jest obok, a szukać węży nie trzeba po puszczeniu płytki, bo to zaledwie parę sekund filmu. ODPOWIEDNIE parę sekund.:D
 

adambe

Member
kredek napisał:
A co za problem ściągnąć sobie z linka ledwie 10 MB obrazu płyty (CD) z filmu DVD "Egzorcymy E.Rose"?:confused: Jest obok, a szukać węży nie trzeba po puszczeniu płytki, bo to zaledwie parę sekund filmu. ODPOWIEDNIE parę sekund.:D

"Egzorcyzmy" to ja już przerobiłem kilkanaści razy w tę i z powrotem.I ni cholery nie widzę.
 

RoMi

New member
"Egzorcyzmy" to ja już przerobiłem kilkanaści razy w tę i z powrotem.I ni cholery nie widzę.


adambe - po prostu farciarz jesteś i nie trafił ci się wadliwy tv - jak mój ze wspaniałej rodziny pv600:( pozdr
 

dnc

Moderator
VIP
RoMi napisał:
...

L I N K - UWAGA - tylko dla userów z wężami ! :p
...

Bardzo fajne zdjęcia. Swoją drogą tyle zachodu z powodu jednej małej płytki...:confused: .
Tak czy siak, przynajmniej nie musiałem rozbierać swojego TV żeby zobaczyć jak to wygląda w śrdoku. A już mnie kilka razy korciło. Jednak skutecznie chłodzi mnie ściągnięcie go z wieszaka i cała zabawa z odkręcaniem tego. Niemniej Po woli, acz systematycznie wszystko się wyjaśnie. Tak jak pisałem wcześniej. Nie ma co rozpaczać, rwać sobie włosów łonowych :D . Przyjdzie czas to i u nas zawita serwisant i wymieni co trzeba.
I jeszcze taka mała uwaga offtopic. Wielu się skarży, że TV buczy. A widzicie ile tam jest elementów indukcyjnych (cewki, transformatory itp.)? To musi buczeć i syczeć bo tak to jest zbudowane. A im więcej tego jest tym mocniej słychać.
 

hawranek

New member
RoMi napisał:
"Egzorcyzmy" to ja już przerobiłem kilkanaści razy w tę i z powrotem.I ni cholery nie widzę.


adambe - po prostu farciarz jesteś i nie trafił ci się wadliwy tv - jak mój ze wspaniałej rodziny pv600:( pozdr

Nie tylko adambe jest farciarzem, u mnie też nie zauważyłem żadnych węży itp. zwierzaków;) wszystko jest OK:)
 

bodopriva

New member
Witam,
to mój pierwszy post, choć forum czytuję od dawna...

Od 3 tygodni również jestem użytkownikiem modelu TH-37PV60. Pomimo wcześniejszego nastawienia na TV LCD kupiłem jednak tę plazmę z powodu jakości obrazu - na plazmie wydawał mi się on bardziej naturalny, lepiej się go oglądało - możliwe, że to subiektywne odczucie, ale to mi wystarczyło i nadal wystarcza.

Ja również zauważam niedoskonałości w przetwarzaniu obrazu - tzw. węże, czy problemy z przejściami tonalnymi. I owszem uważam, że jest to niedoróbka, która nie powinna się zdarzyć w nietanim przecież sprzęcie, ale dziś rządzi rynek, który oczekuje, że będzie szybciej, taniej, więcej i na dodatek lepiej - wtajemniczeczeni w ekonomii wiedzą, że nie zawsze się te elementy mogą iść w parze.
Czasami takie są tego efekty (presji rynku) i widać to b. dobrze również w innych branżach (problemy ze skalerem w odtwarzaczach Pioneera, czy choćby wszystkim znane poprawki nr xxxx do wspaniałych Windows...) .
Inna sprawa to oczywiście podejście producenta - czy będzie udawał, że nic się nie dzieje, czy też będzie potrafił stawić czoło problemom - tu widzę, że Panasonic nie stara się "zacierać śladów", ale staje na wysokości zadania i stara się pomóc klientom, narazie przynajmniej tym za granicami.

Czekam więc spokojnie na rozwiązanie problemu, które w końcu mam nadzieję pojawi się w polskich serwisach. Jeśli nie - będę reklamował TV do skutku, bo wada jest ewidentna.

A co do szumu wiatraków, czy bzyczenia elektroniki - wiatraki owszem delikatnie u mnie szumią, a są aż trzy...; elektronika również bzyczy (szczególnie przy jasnych scenach), ale da się z tym żyć, ja mogę.

Tu wydaje mi się, że duży wpływ na poziom tych dźwięków ma ustawienie TV - jego położenie w pokoju - warunki akustyczne - czy TV stoi w szafce, która wzmacnia wydobywające się dźwięki, czy wisi na ścianie itd.. Mówię to dlatego, że na akustykę mało kto dziś zwraca uwagę, a to b. istotny element. Ja zauważyłem u siebie, że te dźwięki stały się cichsze po tym jak powiesiłem plazmę na ścianie i pochyliłem ją lekko w dół (wcześniej była na stojaku).

Polecam więc kilka eksperymentów tym, którzy mogą sobie na to pozwolić - zrobić kilka prób z innym położeniem tv.

Pomimo to nadal uważam, że dobrze wybrałem, i gdybym miał wybierać dziś (w tym przedziale cenowym oczywiście) wybrałbym tak samo - w kategoriach ogólnych wyświetlany obraz jest rewelacyjny i z zakupu jestem zadowolony.

Pozdrawiam wszystkich - i tych przerażonych i tych zadowolonych "mniej widzących".
 

adambe

Member
dnc napisał:
Bardzo fajne zdjęcia. Swoją drogą tyle zachodu z powodu jednej małej płytki...:confused: .

I jeszcze taka mała uwaga offtopic. Wielu się skarży, że TV buczy. A widzicie ile tam jest elementów indukcyjnych (cewki, transformatory itp.)? To musi buczeć i syczeć bo tak to jest zbudowane. A im więcej tego jest tym mocniej słychać.

Specjalnie po przeczytaniu tego postu podszedłem do telewizora,jaskrawość na max,wyłączam głośniki i stojąc w odległości ok.30 cm. od niego nic nie słyszę. Przykładam ucho do tylnej ścianki i słyszę lekki szum (chyba wentylatory).Kurczę zastanawiam się czy oprócz tego,że jestem "widzący inaczej" to może jeszcze jestem "słyszący inaczej"?:x
 

kredek

New member
adambe napisał:
Specjalnie po przeczytaniu tego postu podszedłem do telewizora,jaskrawość na max,wyłączam głośniki i stojąc w odległości ok.30 cm. od niego nic nie słyszę. Przykładam ucho do tylnej ścianki i słyszę lekki szum (chyba wentylatory).Kurczę zastanawiam się czy oprócz tego,że jestem "widzący inaczej" to może jeszcze jestem "słyszący inaczej"?:x

pewnie tak:mrgreen:
Ludzie nie mają identycznego ani słuchu ani oczu - więc to jaknajbardziej normalnie.:bober:
A potem jak ktoś ma lepszy np. słuch to i głośniki musi lepsze kupić, i kable, i sprzęt i w ogóle... w aucie też więcej słyszy: nie zawsze jest to pozytyw, mieć taki słuch.:D
 

robboj

New member
kredek napisał:
pewnie tak:mrgreen:
Ludzie nie mają identycznego ani słuchu ani oczu - więc to jaknajbardziej normalnie.:bober:
A potem jak ktoś ma lepszy np. słuch to i głośniki musi lepsze kupić, i kable, i sprzęt i w ogóle... w aucie też więcej słyszy: nie zawsze jest to pozytyw, mieć taki słuch.:D
no wlasnie chyba raczej nie pozytyw , mialem tak jak wezwalem serwis , przyszli i popatrzyli na mnie jak na idiote - nic nie slyszeli , moja panna tez nic nie slyszy , kumple przychodza - nie slysza , to ja juz sam nie wiem:confused: co jest grane bo ja slysze:smile: lazilem po sklepach i tez slyszalem jak pracuja te wystawowe - obsluga sklepow dziwnie sie na mnie patrzyla :D

korekta: teraz nie slysze bo x360 go zaglusza:D
 

kredek

New member
robboj napisał:
no wlasnie chyba raczej nie pozytyw , mialem tak jak wezwalem serwis , przyszli i popatrzyli na mnie jak na idiote - nic nie slyszeli , moja panna tez nic nie slyszy , kumple przychodza - nie slysza , to ja juz sam nie wiem:confused: co jest grane bo ja slysze:smile: lazilem po sklepach i tez slyszalem jak pracuja te wystawowe - obsluga sklepow dziwnie sie na mnie patrzyla :D

korekta: teraz nie slysze bo x360 go zaglusza:D

Jedno jest pewne: masz dobry słuch (lub bardzo dobry).:D
 

Mabri

New member
adambe napisał:
Kurczę zastanawiam się czy oprócz tego,że jestem "widzący inaczej" to może jeszcze jestem "słyszący inaczej"?:x

Uważaj co mówisz, bo zaraz ci wmówią, że jesteś idiotą :smile: ;)
Natomiast jakoś nikt nie dopuszcza możliwości, że twój egzemplarz jest po prostu w pełni sprawny. Zresztą tak jak mój.
 

adambe

Member
Mabri napisał:
Uważaj co mówisz, bo zaraz ci wmówią, że jesteś idiotą :smile: ;)
Natomiast jakoś nikt nie dopuszcza możliwości, że twój egzemplarz jest po prostu w pełni sprawny. Zresztą tak jak mój.

To już jest nas dwóch. Kto jeszcze?:smile:
 

RoMi

New member
Heh, ,mój pv600 jest tak cichy że muszę przykładać rękę aby stwierdzić czy wentylatory działają - albo jestem już głuchy. Mam nadzieje że jeżeli dojdzie kiedyś do upgrade/wymiany płytki itp z tytułu wężyków mój tv będzie tak wspaniale działał jak tv naszych 2 farciarzy.:D Proponuję żeby koledzy założyli drugi temat o "idealnych px/pv60/600" do wpisów kto taki ma - ja też na przekór chętnie popiszę tam do znudzenia "a u mnie tak nie ma" ! pozdr
 

Pansłonic

New member
adambe napisał:
Specjalnie po przeczytaniu tego postu podszedłem do telewizora,jaskrawość na max,wyłączam głośniki i stojąc w odległości ok.30 cm. od niego nic nie słyszę. Przykładam ucho do tylnej ścianki i słyszę lekki szum (chyba wentylatory).Kurczę zastanawiam się czy oprócz tego,że jestem "widzący inaczej" to może jeszcze jestem "słyszący inaczej"?:x
Może poprostu "myślący inaczej":p

Bez urazy, tym razem - to żart

*myślący inaczej - czyt. myślący pozytywnie;)
 

Mabri

New member
Niektórzy chcą być zabawni na siłę, są bezkrytyczni i nie przyjmują argumentów innych. Ten wątek staję się już trochę nudny.
 
Ostatnia edycja:

dziku

New member
Marbi na jakich ustawieniach lecisz? Ja mam swojego PV600E od 30 dni i troche go poskręcałem na niski kontrast itd bojąc się duszków (duchów :bober: nie).
 
Do góry