Panasonic LX60

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Panasonic ma duzą płynność . Robiąc pomiary - odległości przy antenie dachowej - ja wybrałbym wielkość 32"
Przy dvd 26" będziesz miał wrażenie że jest za mały.
pozdrawiam
 

Smartek

New member
mkocisz napisał:
(..)Czy 26 nie będzie za mały? Z drugiej strony, czy przy takich odległościach od ekranu nie męczyłyby się oczy przy 32 calach? (..)

Bedzie, zdecydowanie.
Moj Panas 42' po 3 tygodniach z odleglosci 2m wydaje sie maly i chodza po glowie mysli: "ciekawe czy 50' by sie nadawalo' ;-).

Takze moim zdaniem powinienes brac model 32'.

Pozdrawiam.
 

mkocisz

New member
Kiki i Smartek...dziękuję Wam za odpowiedzi. Więc wezmę 32lx60p. Z tego co obserwuję cena tego modelu jest coraz niższa. Myślę, że z pewnością Panasonic chce w ten sposób wypromować ten TV. Zaś jeśli chodzi o 26''...miałem rzeczywiście obawy, że przy DVD, czy w przyszłości np. 720p z TV...mogłoby to się wydawać ciut za małe.

Teraz tylko 3mać kciuki aby cena spadała coraz częściej.
 

Axl2000

New member
Najchętniej bym się go pozbył...=/

Witam, mam Panasonica 26LX60 od paru miesięcy i już nim się dławie...doprowadza mnie do szału. Kiedyś już o tym tu na forum pisałem ale się powtórze...na standbye'u CYKA NIEMIłOSIERNIE (patrząc od tyłu po lewej stronie coś w elektronice za ta "kratką"). Był już w serwisie i powiedzieli że nic takiego sie nie dzieje nic nie słyszą (co ciekawe ja słysze z 3m przy względnej ciszy w pokoju). Potem poprosiłem kumpla zeby wpadł wieczorkiem poznym, powylaczalem wszystko w pokoju, TV na standbye i...też słyszy cykanie. Na początku było to cyk cyk co sekunde a teraz juz jest ponad 5 cyknięć na sekunde, jakbym miał tam jakiegoś świerszcza. Pojechał do drugiego serwisu i dostałem telefon że taka to uroda tego modelu i nic nie zrobią z tym bo by musieli ingerować w elektronike niezgodnie z czymstam :/ Pojechałem do sklepu z prośba o odsłuch w ciszy paru modeli tej serii i co? I wszystkie cykają...nawet sprzedawca się zdziwił bo wcześniej nie zwracał na to uwagi. Wszystko jest cacy, obraz z kablówki zajebisty, obraz z DVD super, teraz biore platforme N więc szykuje sie malutka rewolucja w obrazie ALE MIMO TO ZALUJE ZE NIE WZIALEM INNEGO TV...potrzebuje jakikolwiek 26/32" jakiejkolwiek innej firmy tylko nie Panasonica...cokolwiek co nie bedzie mi cykac (co ciekawe z tym cykaniem to slyszalem to ja, kumpel i sprzedawca, nie słysza moi rodzice, nie slyszał serwisant...) Gdy go kupowałem wydałem na niego 3929zł dokładnie i teraz nie wiem co zrobić...NAJCHęTNIEJ BYM GO WYMIENIł NA MODEL INNEJ FIRMY ale kurde gdzie? u kogo? Moze by sie znalazł ktos kto by nie slyszal tego cykania ech :/ kocham tak tracić pieniądze a tego Panasonica sie pozbede NA BANK jakoś...
 

deoc

New member
Nie wiem naprawde ale u mnie nic nie cyka - TV wlasciwie stoi 2m ode mnie i spie tez 2m od niego i nic a nic nie cyka - cykniecie jest tylko jak wylaczam go (gdy obraz znika i zapala sie kontrolka) ale to jest normalne... moze model 26" tak ma :/
 

Axl2000

New member
deoc napisał:
Nie wiem naprawde ale u mnie nic nie cyka - TV wlasciwie stoi 2m ode mnie i spie tez 2m od niego i nic a nic nie cyka - cykniecie jest tylko jak wylaczam go (gdy obraz znika i zapala sie kontrolka) ale to jest normalne... moze model 26" tak ma :/

to wlasnie takie cykniecie jak przy wylaczaniu TV tylko troche cichsze mam caly czas =/ dobra mam naniego 24m gwary, na nowy rok pojade do porządnego serwisu panasonica jakiegos w Warszawie i bede siedzial u nich az naprawią...innej opcji nie ma, wydalem nan iego prawie 4k jakis czas temu a teraz jest za 2,5k wiec sprzedawal nie bede i tracil forsy :/
 

som

New member
26lx60p

Witam,

od 2 dni jestem posiadaczem w/w modelu.
Obraz z kablowki - rewelacja w porownaniu do tego, co widzialem na polkach w sklepach (przewaznie obraz z cyfry+)


Podlaczylem (a raczej chcialbym podlaczyc) to do panasonica sc-ht 855. Kabel hdmi.
Dvd jeszcze nie ogladalem.
Divx - w zaleznosci od jakosci nagrania, ale nie jestem zadowolony. Pewnie trzeba w opcjach pozmieniac... tylko jak? Czy moze gorsze nagrania puszczac przez inne lacze - component czy s-video? Nie znam sie...

Zeby glos z kablowki puscic przez kino - podlaczylem przez kabel euro, bo tv nie ma innego wyjcia audio (albo jestem slepy i nie widze tego z tylu), no ale i tak dzwiek jest okey.

Za 2 tyg. bedzie platforma n, ktora chce zakupic. I wtedy to juz calkiem nie bede wiedzial co z czym i jak podlaczyc.

No ale sam lcd.. naprawde jestem mile zaskoczony obrazem z kablowki, bo myslalem ze bedzie fatalny, gdyz duzo opinii na forum na to wskazywalo..

Pozdrawiam
 

Axl2000

New member
Panasonic 26LX60

No wlasnie, jak? Widze tam 4 otwory ale sa jakos dziwnie daleko od siebie a wieszaki LCD na allegro maja chyba inne wymiary? czy moze te wymiary sa podawane w calach? moze mnie ktos oswiecic?
 

jaqmd

New member
panasonic 32lx60p vs sharp 32ga8e

Witam,
nie spotkałem na forum bezpośredniej konfrontacji tych 2 LCD, (jeśli była, to przepraszam), proszę o opinię, który model byście wybrali, nie zwaracając uwagi na cenę. Byłem przekonany do zakupu Panasonica, bo miał dobre opinie (przyzwoita jakość obrazu w tej cenie), 2 HDMI (!) i był zwykle tańszy. Podobno lepiej niż konkurencja prezentuje zwykły sygnał PAL.
Ale ostatnio znalazłem oferty Sharpa 32GA8E za 3,4kPLN i myślę teraz o nim. Zwykle wydawało mi się, że jest to nieco lepszy model (dlatego bywał droższy), ma szybszą matrycę, podobno lepiej współpracuje z PC, ale ma 1HDMI. Który z tych 2 modeli jest lepszy?
Przeznaczenie: wstępnie antena naziemna i DVD, być może w przyszłości jakaś platforma TV cyfrowej i podłączenie PC do TV.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

jaqmd

New member
"cyka" czy nie???

Axl2000 napisał:
Witam, mam Panasonica 26LX60 od paru miesięcy i już nim się dławie...doprowadza mnie do szału. Kiedyś już o tym tu na forum pisałem ale się powtórze...na standbye'u CYKA NIEMIłOSIERNIE (patrząc od tyłu po lewej stronie coś w elektronice za ta "kratką"). Był już w serwisie i powiedzieli że nic takiego sie nie dzieje nic nie słyszą (co ciekawe ja słysze z 3m przy względnej ciszy w pokoju). Potem poprosiłem kumpla zeby wpadł wieczorkiem poznym, powylaczalem wszystko w pokoju, TV na standbye i...też słyszy cykanie. Na początku było to cyk cyk co sekunde a teraz juz jest ponad 5 cyknięć na sekunde, jakbym miał tam jakiegoś świerszcza. Pojechał do drugiego serwisu i dostałem telefon że taka to uroda tego modelu i nic nie zrobią z tym bo by musieli ingerować w elektronike niezgodnie z czymstam :/ Pojechałem do sklepu z prośba o odsłuch w ciszy paru modeli tej serii i co? I wszystkie cykają...nawet sprzedawca się zdziwił bo wcześniej nie zwracał na to uwagi. Wszystko jest cacy, obraz z kablówki zajebisty, obraz z DVD super, teraz biore platforme N więc szykuje sie malutka rewolucja w obrazie ALE MIMO TO ZALUJE ZE NIE WZIALEM INNEGO TV...potrzebuje jakikolwiek 26/32" jakiejkolwiek innej firmy tylko nie Panasonica...cokolwiek co nie bedzie mi cykac (co ciekawe z tym cykaniem to slyszalem to ja, kumpel i sprzedawca, nie słysza moi rodzice, nie slyszał serwisant...) Gdy go kupowałem wydałem na niego 3929zł dokładnie i teraz nie wiem co zrobić...NAJCHęTNIEJ BYM GO WYMIENIł NA MODEL INNEJ FIRMY ale kurde gdzie? u kogo? Moze by sie znalazł ktos kto by nie slyszal tego cykania ech :/ kocham tak tracić pieniądze a tego Panasonica sie pozbede NA BANK jakoś...

Proszę o opinie posiadaczy 32LX60P, czy zauważyli (bądż raczej słyszeli), aby ten model LCD "cykał", jak to stwierdził cytowany przeze mnie Forumowicz.
Pozdrawiam.
 

jaqmd

New member
"cyka" czy nie???

Axl2000 napisał:
Witam, mam Panasonica 26LX60 od paru miesięcy i już nim się dławie...doprowadza mnie do szału. Kiedyś już o tym tu na forum pisałem ale się powtórze...na standbye'u CYKA NIEMIłOSIERNIE (patrząc od tyłu po lewej stronie coś w elektronice za ta "kratką"). Był już w serwisie i powiedzieli że nic takiego sie nie dzieje nic nie słyszą (co ciekawe ja słysze z 3m przy względnej ciszy w pokoju). Potem poprosiłem kumpla zeby wpadł wieczorkiem poznym, powylaczalem wszystko w pokoju, TV na standbye i...też słyszy cykanie. Na początku było to cyk cyk co sekunde a teraz juz jest ponad 5 cyknięć na sekunde, jakbym miał tam jakiegoś świerszcza. Pojechał do drugiego serwisu i dostałem telefon że taka to uroda tego modelu i nic nie zrobią z tym bo by musieli ingerować w elektronike niezgodnie z czymstam :/ Pojechałem do sklepu z prośba o odsłuch w ciszy paru modeli tej serii i co? I wszystkie cykają...nawet sprzedawca się zdziwił bo wcześniej nie zwracał na to uwagi. Wszystko jest cacy, obraz z kablówki zajebisty, obraz z DVD super, teraz biore platforme N więc szykuje sie malutka rewolucja w obrazie ALE MIMO TO ZALUJE ZE NIE WZIALEM INNEGO TV...potrzebuje jakikolwiek 26/32" jakiejkolwiek innej firmy tylko nie Panasonica...cokolwiek co nie bedzie mi cykac (co ciekawe z tym cykaniem to slyszalem to ja, kumpel i sprzedawca, nie słysza moi rodzice, nie slyszał serwisant...) Gdy go kupowałem wydałem na niego 3929zł dokładnie i teraz nie wiem co zrobić...NAJCHęTNIEJ BYM GO WYMIENIł NA MODEL INNEJ FIRMY ale kurde gdzie? u kogo? Moze by sie znalazł ktos kto by nie slyszal tego cykania ech :/ kocham tak tracić pieniądze a tego Panasonica sie pozbede NA BANK jakoś...

Proszę o opinie posiadaczy 32LX60P, czy zauważyli (bądż raczej słyszeli), aby ten model LCD "cykał", jak to stwierdził cytowany przeze mnie Forumowicz.
Pozdrawiam.
 

meridas

New member
Jestem posiadaczem 32LX60 od ponad miesiącą i nie mam żadnego cykanie (nie jestem jedyny który się przysłuchiwał, dzieci - a te mają dobry poziom słyszenia wysokich i niskich tonów też nic nie słyszą), moim zdaniem jest to wada owego egzemplarza.

Miałem kiedyś "cykanie", arczej przeciągły pisk na wysokich tonach (tego np. moi rodzice nie słyszeli) w starym kineskopowym TV. Wymagało porządnego walnięcia i się uspokajało na jakiś czas. Ale to było tylko przy włączonym odbiorniku. Nie zalacem zatem tej metody naprawy :)
 

deoc

New member
jaqmd napisał:
Proszę o opinie posiadaczy 32LX60P, czy zauważyli (bądż raczej słyszeli), aby ten model LCD "cykał", jak to stwierdził cytowany przeze mnie Forumowicz.
Pozdrawiam.

U mnie takze jak juz wczesniej pisalem nic nie cyka... no chyba ze wylaczam TV to cyka raz gdy przechodzi w stan uspienia i jest to normalne....
Co do dziwnych "cykan" to kolega ostatnio kupil Loewa CRT i strzelala mu non stop obudowa :) Z tego co wiem to wolal serwisanta a ten mu dokrecal to luzowal srubki... chyba mu przeszlo... choc to normalne w TV CRT ze pod wplywem temp. i naprzezen jakis obudowa "strzela" ale to moze raz na dobe a nie caly czas...
 

deoc

New member
To ja sie podlaczam do pytania - dot. 32LX60P - coraz bardziej sie zastanawiam czy go nie powiesic :p poza tym to co jak co ale 32LX60 do najcieńszych nie nalezy - czy nie za bardzo bedzie od sciany odstawal?
 

florek75

New member
32LX60 i wyjscia audio

Czesc,

Mam drobny problemik - jestem o krok od zakupu wymienionego w tytule LCD, ale zastanawia mnie jedna rzecz. W opisie modelu nie widze zadnego wyjscia audio (myslalem o wyjsciach typu chinch), przy pomocy ktorych moglbym podlaczyc TV do amplitunera? Czy mi sie wydaje czy rzeczywiscie tak jest? A jezeli tak to jak go podlaczyc do wzmacniacza, zeby TV ogladac z troche lepszym dzwiekiem.?

Z gory dzieki za odpowiedz na "lamerskie" jak podejrzewam pytanie
Pozdrawiam
 

Axl2000

New member
TKIZZ napisał:
Mam 32LX60 od 3 tygodni i nic mi nie cyka. :)
Pozdrawiam!

serwis mi nic nie dal wiec stara metoda jak nie głową to bicepsem...zapierniczylem w niego i od tego czasu ciszej cyka, juz nie przeszkadza, odpukać zeby sie nie powtorzylo...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
wiele osób zwracało sie z podobnym problemem. Kilka osób miało poprostu inny rodzaj słuchu , ale są też osoby z nadciśnieniem które słyszały coś co myśmy nie słyszeli. Więc przyczyn moze byc więcej.
Ale trzeba walczyć z serwisem. Tym bardziej że 26 LX 500 juz są po 2699 zł. A nowe modele stoja juz u drzwi.
pozdrawiam
 
Do góry