Panasonic jako pierwszy zaprezentował telewizor 4K z właściwym złączem do transmisji

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic jako pierwszy zaprezentował telewizor 4K z właściwym złączem do transmisji jakości obrazu w nowej technologii.

001_ifa2013_hdtv_com_pl844.jpg

To właśnie on.

002_ifa2013_hdtv_com_pl845.jpg

Zdziwienie konkurencji było bardzo duże na warsztatach szkoleniowych kiedy mówiliśmy, że Panasonic ma to "coś" o czy inni dopiero myślą.

003_ifa2013_hdtv_com_pl846.jpg

Jakość i wygląd zewnętrzny do którego już się zdążyliśmy przyzwyczaić.

004_ifa2013_hdtv_com_pl847.jpg

Specyfikacja mówi iż mamy przed sobą Panasonica model 4K. Jest to pierwszy w historii telewizor tej firmy w rozdzielczości 4k.

014_ifa2013_hdtv_com_pl857.jpg

Mimo gapienia się i naszych chęci testowania - nie udało się sprawdzić więcej - jaką jakością dysponuje nowe dziecko Panasonica.

015_ifa2013_hdtv_com_pl858.jpg

Prezentuje się jak seria WT60

016_ifa2013_hdtv_com_pl859.jpg

Oby się nie pomylić przy zakupie, bo rachunek przyszedłby do domu dla wielu oszałamiający

017_ifa2013_hdtv_com_pl860.jpg

Cena oficjalna detaliczna modelu 65" Wt 600 ma się kształtować w okolicy 29.999 zł


023_ifa2013_hdtv_com_pl866.jpg

Wygląd złącz z boku.

025_ifa2013_hdtv_com_pl868.jpg


003_ifa2013_hdtv_com_pl871.jpg

Podstawka już nam dobrze znana.


016_Image00063.jpg

Ładnie się prezentował na nowym standzie.

006_Image00074.jpg

Panasonic nie podrasowaną różnicę jakości na dwóch wiszących obok siebie modelach.
Rzeczywiście różnica szczegółów wyraźnie widoczna.

003_Image00071.jpg


Przy tej okazji zaprezentowano prototyp kamery 4K która ma wkrótce być dostępna w sprzedaży.
 

lm648

Banned
O znowu wymiany ampli na takie z display port :)

I nie tylko :) "kółeczko" przecież musi się kręcić :) a "króliczek" wciąż ucieka :)
czyli ampli do wymiany:) odtwarzacze do wymiany:) nośniki danych do wymiany:) kolumny prawdopodobnie też do wymiany:) no i oczywiście wyświetlacze TV przede wszystkim do wymiany:)
a oto "dobra wiadomość" dla tych, którzy już skompletowali KD na "swoich salonach" - w najbliższych latach macie całe kino do wymiany na 4K ponieważ 3D już jest "beeeeeeeee" :)
czyli kolejne miliony, biliony, tryliony itd $ i E spłyną szeroką lawą do producentów, dystrybutorów i wszelkiej innej maści pośredników.
To jest cena postępu technologicznego XXI w.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Typowe kolumny na szczescie nie, te rzadza sie innymi prawami i chwala im za to. Cala reszta, jak najbardziej... predzej czy pozniej do wymiany :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jak ktos ma w miare nowy amplituner to juz bluray nie musi kupowac bo te maja skalowanie do 4k, na razie kodekow nowych nie ma zreszta jak beda to kolejny pic bedzie ze niby jaki to dzwiek bedzie.... dla mnie wiekszy szal byl przejscie i zobaczenie pierwszy raz obrazu full hd niz to 4k, a juz konwersja to w wogole jak dla mnie szalu zadnego nie zrobila. Wiecej jak dla mnie robi konwersja dvd na full hd a tym bardziej ze my razcej od razu nie kupimy tv 84 cali tylko z regoly srednia to gdzies pewnie jest okolo 50 cali... Dla mnie 4k bedzie przelom wtedy kiedy programy cyfrowe beda w 4k ( a tego chyba nie dozyje - mam 39 lat, albo bede w takim wieku ze to juz takiego znaczenia nie bedzie mialo), filmy beda nagrywane w 4k i z cena taka jak sa obecne filmy bluray - co tez raczej nie jest mozliwe... choc jakby co to moge sie dziwic nic nie bede mial przeciwko temu... A sam tv ladnie sie prezentuje jak to panasonic, mi sie podobaja ich tv.. A najgorzej to wlasnie jak kolega wyzej napisal bedzie jak wymysla hdmi 2.0 wtedy niestety juz trzeba bedzie wymieniac troszke sprzetow i kabli... a pozytek z tego umiarkowany tak jak kable hdmi 1.3 a 1.4 .... dobry kabel hdmi 1.3 niczym sie nie rozni od kabla 1.4 poza tym ze nie ma kanalu zwrotnego.
 
Ostatnia edycja:

Koriolan

New member
Optymalna odległość od ekranu 1080p to w uproszczeniu 2,5x przekątna ekranu. Rozdzielczość oka jest bezlitosna - ile to będzie dla rozdzielczości 4k ? 1,25 d ? Jak wielkie ekrany będą potrzebne?

Drugą kwestia, to nośniki a raczej ich brak - studia filmowe marzą o modelu VOD. Jakie łącza będą potrzebne by przesłać tak ogromna ilość danych, ewentualnie jaka moc do kompresji / dekompresji danych w czasie rzeczywistym ?
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Łącza nie są problemem bo wystarczy 100 Mb a przy większości nagrań zapewne i mniej. pomimo, że pełną jakość osiąga się dopiero przy bitrate 224 Mb/s (4k /100p klatek). Zanim się upowszechni to w kablówkach już będzie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dla mnie tak jak napisalem to daleka przyszlosc i dedykowana dla ludzi ktorzy beda kupowac ekrany wlasnie jakies 84 cale i wiecej, dla 55 cali czy nawet 65 cali roznica zeby wylapac ja trzeba bedzie siedziec niemalze przed ekranem. Wiec sensu tu duzego nie widac. A i na poczatek trzeba nosnik stworzyc ktory jest w stanie przyjac film nagrany w 4k i do tego dzwiek dts hd master audio... i ile sam nosnik bedzie kosztowal przynajmniej przez pierwsze 2 lata ???? A co dopiero cena takiego filmu w takim kraju jak Polska...
 

lm648

Banned
Dla mnie tak jak napisalem to daleka przyszlosc i dedykowana dla ludzi ktorzy beda kupowac ekrany wlasnie jakies 84 cale i wiecej, ...

Nie "szarp się" tak :) wszystko to nastąpi w przeciągu najbliższych pięciu lat i nie jest to "daleką przyszłością" :), przemysł RTV musi stworzyć "furtki" na przypływ gotówki aby istnieć na rynku, "koło" rozwoju technologi w XXI w toczy się znacznie szybciej niż w ubiegłym stuleciu. Ekrany 84" i więcej to żadna "filozofia" lada dzień zagoszczą w naszych salonach i to bez względu na to czy nasza TV będzie przygotowana czy też nie, jej rolą jet sprostanie oczekiwaniom klienta inaczej stracą kupę kasy.Natomiast pozostanie przy starych technologiach LED/LCD/PDP , BR/DVD, FullHD/3D nie oznacza nic innego jak "jazdę na wstecznym biegu". Nikt nie będzie się patrzył na to czy akurat ja/ty/on dzisiaj zainwestowaliśmy "kupę kasy" w rozwój osobistego KD na 55 " w "starej technologii" np. w twojej stopce. I to jest moja niezależna opinia w tym temacie:)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego ja sie nie szarpie tylko pisze to co mysle i nie wierze ze w ciagu powiedzmy pieciu lat w Polsce i w podobnych krajach tak nagle zawiataja tv o wielkosci 84 cali i ze cala technologia w ciagu 5 lat tak sie zmieni ze nagle wszystko bedzie w 4k... a wtedy tv 4k maja dla mnie sens... ale moge sie mylic. Jakis czas temu czytalem jakies badania w Polsce na temat wielkosci ekranu tv srednia wyszla gdzies okolo 46 cali - zaznaczam srednia czyli tak naprawde w wiekszosci domach w Polsce nie ma nawet 46 cali tv. To nie podejrzewam ze w ciagu 5 lat nagle zawiataj tv w 4k w 84 calach. Gdzies chyba tutaj na tym forum jest badanie ilu ludzi ma odtwarzacze bluray - wyszlo na chwile obecna gdzies okolo 20-30 % ludzi ma takie urzadzenie w domu pomimo ze ma tv full hd. Reszta oglada z kompa badz sciaga filmy z netu i z tv oglada. Wiec pytam sie ilu bedzie chetnych ktorzy film bluray w 4k kupia gdzies za okolice 180-200 zl jak juz teraz wiekszosc ludzi filmy sciaga z netu... a nie podejrzewam zeby taniej kosztowaly filmy nagrane w 4k...bo sam nosnik bedzie drogi...Zgadzam sie ze na swiecie szybciej to bedzie: bogate kraje zachodnie, USA, Canada, Japonia itp., ale w takich krajach jak nasza Polska to nie wierze, choc z reguły jestem optymista... Chocby popatrz jakby zrobic badania z naszego tylko forum ile ludzi kupuje filmy oryginalne w sklepie to mysle ze jak jakies 5% ludzi by wyszlo to bedzie dobrze ja znam takich tu dwie albo trzy osoby nie liczac mojej bo ja tylko oryginaly kupuje od wielu wielu lat... wiec az takim optymista w tej dziedzinie nie jestem. Kolejna sprawa ktos kupuje tv za powiedzmy 9-11 tys i on od razu sie pyta na forum jakie formaty odtwarza taki tv i jesli malo odtwarza to czesc takich ludzi uwaza ze to slaby tv - o czym to swiadczy chyba nie musze pisac... Tak patrzac mozna wywnioskowac ze po co ludziom super technologie i np cala ta nagonka o 4k
( oczywiscie mowie o jakiejs grupie ludzi ) skoro wiekszosci ludzi nie stac kupic lub szkoda im wydac na odtwarzacz bluray czy juz nie wspomne o filmie na dvd ktory kosztuje powiedzmy 40 zl..
Ale kazdy moze miec swoje zdanie w wolnym kraju zyjemy, z drugiej strony warto wszystkich posluchac.. A najwazniejsze w tym 4k to fakt o ktorym ktos tu juz pisal ze oka ludzkiego nie da sie oszukac, ja dopisze ze rozum da sie oszukac ale oka wlasnie nie i zeby roznice zobaczyc na normalnym ekranie ( mam na mysli 55-65 cali ) to trzeba bedzie ogladac naprawde z bardzo bliska.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ciekawe te badania. Srednia 46 cali w Polsce? Ale w której Polsce? Wszędzie tylko widzę, że Kowalscy z rodziną kupują na potęgę 32, czasem poszaleją z 40 calami. To skad srednia 46 cali? W takim razie wytłumaczenie jest jedno - Nowakowie musieliby kupować hurtowo 65 cali, ale nie widziałem ;)
SREDNIO jestem raz w tygodniu w sklepie audiovideo. Widocznie Zarówno Kowalscy jak i Nowakowie nie chodza do sklepów w tych dniach co ja :D
Co raz lepsze te badania, chyba robia je ameryknscy naukowcy ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ciekawe te badania. Srednia 46 cali w Polsce? Ale w której Polsce? Wszędzie tylko widzę, że Kowalscy z rodziną kupują na potęgę 32, czasem poszaleją z 40 calami. To skad srednia 46 cali? W takim razie wytłumaczenie jest jedno - Nowakowie musieliby kupować hurtowo 65 cali, ale nie widziałem ;)
SREDNIO jestem raz w tygodniu w sklepie audiovideo. Widocznie Zarówno Kowalscy jak i Nowakowie nie chodza do sklepów w tych dniach co ja :D
Co raz lepsze te badania, chyba robia je ameryknscy naukowcy ;)

To byly dane sciagane rowniez w firmach takze wiecie , mogla taka im wyjsc srednia , w gospodarstwach domowych mysle ze to okolo 32-40 cali jest. Ile w tym bralo ludzi i firm w tescie i jaki region POlski czy regiony - diabli wiedza.... Dlatego wczesniej pisalem ze nie wierze ze 4k i 84 cale tak nagle sie pojawia w naszych salonach ...
 
Ostatnia edycja:

lm648

Banned
Cos tu jest nie tak :) Aby średnia wyszła na 46" wówczas większość TV (ok.75% gospodarstw domowych) musiała by mieć przekątną 46" i wyżej. To jest tak samo jak do średniej prędkości auta np. aby średnia wyszła 90 km/h musisz "grzać" nonstop 120 km/h.
To są wyniki moich badań :)
Powiem ci tak, że w latach 80 ubw magnetowidy też były w sprzedaży w Pewex-ach pomimo tego, że nikt na oczy nie widział kasety z filmem oraz czasy były "nie te":) a ludzie i tak kupowali, dopiero po tym martwili się/kmbinowali co dalej, z tym będzie tak samo, tylko cena musi z lekka "odpuścić pozycję zaporową" :)
A 5 lat w takim tempie rozwoju technologii, który mamy dzisiaj to jest tak jak 25 lat w ubiegłym wieku :) jeszcze o tym nie przekonałeś się??? a może w ten sposób odganiasz wszystkie "czarne myśli" w związku z dotychczas zainwestowaną kasą w technologie AV. :)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam tak jak pisalem wczesniej kazdy moze miec swoje zdanie i tym sie ludzie roznia.... a propo ile to niby gospodarstw domowych by musialo miec tv powiedzmy w 46 calach... to nie koniecznie bo wystraczy ze weszli do kilku hoteli czy takich firm jak moja i juz tam bedzie kilknascie takich tv w takim calu w jednej tylko instytucji.. Jesli bylyby badane same gospodarstwa domowe to mysle ze na maxa bedzie to 40 cali a moze i mniej.... wiec tym bardziej nie wierze ze za 5 lat pojawia sie nagle tv 84 cale w 4k w naszych salonach w takich ilosciach jak chocby obecnie 55 jest na chwile czy tez 65 ktore to sa na chwile obecna w naszych domach. A odnosnie magnetowidow w pewexie to byly i ludzie kupowali ale to tez nie byly rodziny z najnizsza pensja i magnetowidu nie mozna porownac cenowo do tv 84 calowego w 4k - prawda?
I naprawde nie mysle tak ze wzgledu na swoj kupiony sprzet, bo zanim kupilem, to po pierwsze pisalem ze kupuje caly sprzet na te 5-6 lat to raz , dwa za bardzo lubie pewne inne rzeczy ktore rowniez mi sprawiaja radosc i bez sensu wydac tyle kasy ile wydalem zeby po np 3 latach sprzedac to za 50% zeby kupic np taki sam tylko z inna cyferka amplituner czy tv 4k gdzie nie bedzie kanalow w 4k i filmow w 4k na bluray ewentualnie beda w takiej cenie ze ja go nie kupie..
I co najwazniejsze tak jak pisalem juz nie raz, zycie jest za piekne zeby tylko miec jedno hobby :) i wszystkim tak radze bo tylko raz sie zyje - niestety. A kino domowe to nie wszystko.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lm648

Banned
" i magnetowidu nie mozna porownac cenowo do tv 84 calowego w 4k - prawda"
Nie prawda :) Kolego magnetowid w 1985 r w Pewex-ie kosztował tyle co Fiat 126 p (nowy :) z drugiej ręki był 2 x droższy) i w tym przypadku można porównywać :)
Dzisiaj TV 84" może sporo kosztować, ale ja piszę, że w ciągu najbliższych 5 latach "zejdzie pod strzechy", nie dzisiaj. Pamiętasz ile 32" LCD kosztował 7 lat temu? a ile dzisiaj :)
Czyli wszystko jest możliwe, nie myśl, że producentom na tym nie zależy aby to był produkt masowy a nie niszowy :)
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Pamiętam, ze pierwszy badziewny 32 LCD kupiłem za 2222 zl Funai, był najtańszy z najtanszych, potem ceny zaczynały się od 4000 w górę (2005-6 rok)
 

robertuss

Active member
Bez reklam
No niech nadchodzi to całe 4K. Full HD potanieje mam na myśli projektory a te marne 55 cali mnie nie interesuje bo co to za radość w kinie z tak malej przekątnej...hehe.Obecny dzwięk DTS HD zabija 7.2 czy 9.2 to maks dla normalnego człowieka , jeśli masz pokój kinowy 500m2 ;) to będziesz zainteresowany pewnie i Dolby Digital ATMOS , czytałem że ma być i wersja domowa .Z obecną starą technologią FULL HD jeszcze wiele wiele wspaniałych chwil się spędzi.Myślę że telewizory 4K potanieją szybko bo już tu wklejałem link i kiki podawał wiadomości telewizory za 1000 dolarów wielkość 55cali rozdzielczość 4K .To jest nadal stara technologia LCD nic tu nowego i nadal będziemy obserwować clouding itp.;) więc ceny muszą polecieć.Sprzęt się wymieni jeśli tylko będzie sens czyli musi być materiał nagrany 4K/60p w przyszłości i 4K/100p standard HDMI 2.0 chyba tyle przewiduje...

Zacytuję jedną wypowiedz z netu co znalazłem.

..." Poza ulepszeniami w działaniu HDMI 2.0 cechuje się rozszerzonym pasmem sygnału, dzięki czemu pozwala na stosowanie wyższych rozdzielczości i częstotliwości odświeżania..."

Należy się spodziewać kolejnych wariacji dzwiękowych:) DTS HD Master Audio Ultimate 4K,Dolby Digital HI-END Audio , jakość dzwięku 32bit/384 Khz.A my to będziemy łykać jak młode pelikany hehe.Nadal powraca pytanie na czym to zapiszą??Bo na dzisiejszy dzień mamy płyty zaledwie 200GB.Pozdrawiam

P.S Obstawiam że Onkyo pierwsze wprowadzi HDMI 2.0 w swoich Amplitunerach, jak to onkyo :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry