Panasonic jako pierwszy zaprezentował telewizor 4K z właściwym złączem do transmisji

cygan

Member
Armanig dobrze prawi. Nic dodać, nic ująć, temat jest mi znany doskonale od x lat. Niestety, gro ludzi nie udało mi się przekonać do właściwych decyzji. Ich strata...
Ponad dwa lata temu oglądałem u kogoś 102" Panasa, plazma. Niech każdy to zobaczy, to przewartościowuje swoje tezy.
Większość chce mieć kino w domu. Ok. Pamiętacie w którym rzędzie siedzicie w kinie? Wysuńcie ręce do przodu i przenieście szerokość kinowego ekranu na swoją ścianę. 3metry i 100cali wystarczy? ;) mi nie...
Tydzień temu byłem w Saturnie pooglądać 4k Sonego. Jak dla mnie, przy przekątnych poniżej 80" to bzdura, no chyba, że oglądamy pokaz fotek ze znajomymi i paluchami pokazujemy z bliska jakieś szczegóły. Oczywiście mówię o zastosowaniu domowym, bo np.w medycynie,grafice, to i 8k będzie ok.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A wlasnie, m.in. Ciebie mialem na mysli piszac "konkretne osoby", teraz pamietam, dobrze ze mozna jeszcze spotkac ludzi ktorzy wiedza o czym pisza.
"Ich strata", w wielu przypadkach wlasnie to cisnie mi sie na usta, za to slyszy sie pseudowywody, no ale co mi do tego... ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam dzisiaj w sklepie jakis jegomosc na dysku podlaczyl do tv 4k na 55 calach kilka filmikow krotkich w 4k. Koledzy zebysmy roznice wylapali to siedzielismy 1 m przed ekranem a po odejsciu juz na 2.5-3 m juz nie bylo sladu po 4k. Taki ma sens 4k w malym tv jaki niewatpliwie jest 55 calowy tv do takiej rozdzielczosci jaka ma 4k.
 

Bucek

Banned
za to jaka frajda na takim Tv jest pograć :p

ja mam jedno pytanie o 4K ... będą tego rodzaju plazmy czy wszystko tylko LCD/LED/OLED pochłonie?
 

SDman

Banned
Witam dzisiaj w sklepie jakis jegomosc na dysku podlaczyl do tv 4k na 55 calach kilka filmikow krotkich w 4k. Koledzy zebysmy roznice wylapali to siedzielismy 1 m przed ekranem a po odejsciu juz na 2.5-3 m juz nie bylo sladu po 4k. Taki ma sens 4k w malym tv jaki niewatpliwie jest 55 calowy tv do takiej rozdzielczosci jaka ma 4k.

Witam,
całkowicie się zgadzam, dodam jeszcze, że skalowanie tego samego programu
jest widocznie gorsze X vs W9 na korzyść tego drugiego mowa o całkiem dobrej jakości TVN24hd.

Czyli na początku jest tak jak już było; TV HD Redy programy SD wyraźniej świeciły
od wchodzących dopiero FHD.

Pozdr.
 
Do góry