panasonic fx780

darekgra

Member
Z tym LG to raczej nie reguła, w MM Olsztynie jak zapytałem o Panasonica to odrazu powiedzieli że to się nie sprzedaje że beee i odrazu pokazówka LG.
 

slams1

New member
Witam, wszystkich
Chciałbym delikatnie odświeżyć ten temat. Od jakiegoś czasu poszukuję telewizora o rozmiarze 55 cali. Interesuje mnie matryca IPS z uwagi na kąty pod którymi docelowo można będzie oglądać TV,
nie wszyscy użytkownicy telewizora będą siedzieć na wprost.
Brałem pod uwagę 3 opcje SAMSUNG UE55NU8042, PHILIPS 55PUS8303, SONY BRAVIA KD-55XF9005. Samsung odpadł z uwagi na matryce i słabe kąty, Sony byłby idealny ale niestety z budżetem się nie mieszczę (max 4000 zł.) Więc pozostał Philips. Panasonica nie brałem pod uwagę dopóki nie widziałem go na żywo PANASONIC TX-55FX780E (rewelacyjny wygląd ekranu na tafli szkła) i od tego czasu się mocną „napaliłem na niego”. Niestety testów jak na lekarstwo tego TV z tą matrycą. Obecnie cena Panasonica spadła do ok 3900 w porównaniu do Philipsa 3700 (wg ceneo) więc niewielka różnica. Do TV będzie podpięty playstation 4, dekoder nc+, na pewno będę wykorzystywał smartTV – głównie Youtube, czasami filmy z pendrive w różnych formatach (mkv,…).
Odnośnie opinii sprzedawców w sklepach to w każdym mówią co innego, więc zwracam się do was z prośbą i sugestie co wybrać, ten Panasonic czy jednak Philips.

Z góry dzięki
Rafał
 

TomekOp

Member
Dzięki ale czy mogę liczyć na bardziej merytoryczną odpowiedź.
Dlaczego Panasonic a nie Philips lub ew odwrotnie?
Za Philips przemawia na pewno ambilight ale czy warto go kupić tylko dla tego?
Proszę o poradę.


panasonic fx780 to najwyższy model więc powinieneś być zadowolony. Brakuje mu jedynie dts-u.
 
mam w domu philips pus7101 2016r. oraz panasonic ex780 2017r
na plus philips multimedia oraz ambilite , minus podswietlenie
panasonic plus odwzorwanie barw oraz czern, minus gorsze multimedia oraz brak DTS.
jakbym mial cos teraz kupic to albo oled philips (drozsza opccja) lub fx780 z box android
 

sodalit1990

New member
IPS to lepsze katy boczne. np w 55 calowym telewizorze na filmie jest panel IPS. Jakość obrazu bardzo dobra.

https://www.youtube.com/watch?v=-dTlXqGtA5M

warto też przeczytać posty osob ktore posiadaja telewizory z panelem VA. Proponuje IPS.

Powiem tak. Sam posiadam zeszłoroczny 58EX780 z VA i jest to dla mnie świetny telewizor, ale ja siedzę na wprost i oglądam głównie na nim filmy, bardzo mało telewizji. Generalnie zawsze siedzę do niego na wprost, ale każdy VA ma wadęw postaci kiepskich kątów widzenia i wiem, że jakbym miał dużą rodzinkę jak Ty, do tego ukształtowanie pokoju takie, że siedzi się pod jakimś kątem do telewizora to mimo wszystko wybrałbym IPS-a, mimo gorszej czerni, ale wolałbym słabszą czerń niż wyprane kolory jak jest w VA pod kątem. Seria 780 Panasonic to najwyższy model LCD, więc raczej nie ma szans, że z czegoś będziesz niezadowolony. Teraz też w miarę fajnie cenowo wychodzi, więc też duży plus.
 

slams1

New member
W grę wchodzi ekran o rozmiarze 55 cali.
Z funkcji smart 90 procent to będzie YouTube więc nie wydaje mi się że będzie potrzebny dodatkowo android box. Odnośnie braku Dts to i tak w przyszłości planuję dokupić jakiś soundbar.
Cenowo oba modele wyglądają podobnie, różnica ok 200,300 zł
 
Ostatnia edycja:

darekgra

Member
u mnie z usb fz800 wyświetla komunikat format nie obsługiwany i czarny ekran.
ale mnie to nie boli bo mam bar5.1 ma DTS i mam jeszcze shield.
 

strazakp

Banned
I kupiłem panasonica fx780. Mam nadzieje ze się wcale nie rozczaruje bo to w sumie najwyższy model.
Jeżeli chodzi o jakość obrazu, jego płynność i jakość wykonania samego tv to nam pewno się nie rozczarujesz. Jeżeli wziąłeś pod uwagę słabsze multimedia niż w sony, Samsungu czy LG to Panasonic będzie idealny.
 

TomekOp

Member
Jeżeli chodzi o jakość obrazu, jego płynność i jakość wykonania samego tv to nam pewno się nie rozczarujesz. Jeżeli wziąłeś pod uwagę słabsze multimedia niż w sony, Samsungu czy LG to Panasonic będzie idealny.
Najważniejsze dla mnie to jakość wykonania i obrazu. Multimedia są na końcu. Byle by dzialal netflix i youtube.
 
Do góry