Panasonic DMP-BD30 wszystko o tym modelu. Opinie użytkowników.

mare37

Banned
Dzieki za odpowiedz. Ale po przemysleniu to raczej zbyt duza kwota. Zawsze kupowalem drogo i sprzet tracil szybko na wartosci wiec chyba sie nie skusze. Na ten moment mam dwa typy i nad nimi sie zstanawiam. Kazdy ma swoje plusy ale boje sie ze sony nie bedzie kolorami wspolgrac z tv samsungiem. Wiec samsung 1500 lub sony s350 i nie wiem.

Nie cytuj poprzednika.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

BitTornado

New member
pooh1968 napisał:
Odpowiem krótko -warto. Pewnie również warto kupić np. Sony. Ja wybrałem Panasonica i jestem bardzo zadowolony. Dość szybkie ładowanie filmów BD. Doskonały obraz z filmów DVD - w porównaniu z poprzednim odtwarzaczem - filmy zyskały nowego ducha:). Bezproblemowe czytanie płyt z filmami HD z kamery. Czytnik kart SD - możesz oglądać zdjęcia i filmy.
Mankamentem jest - niemożność powiększenia obrazu z płyty DVD na cały ekran (jeżeli ktoś nie lubi oglądania filmów z pasami), przy BD jest to możliwe.
PZDR
to jak dziala dokladnie ta funkcja powiekszania obrazu przy ogladaniu bluray?

aha a co do tych wszystkich plikow mkv (matroska) prubowalem i co moge powiedziec te wszystkie ripy moga sie schowyc z porownaniem do orginalnej
plytki bluray, nieoplaci sie tego godzinami zasysac lepiej kupic orginal i cieszyc sie dobra jakoscia
 
Ostatnia edycja:

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Są dwie możliwości -powiększenie obrazu w całości przycięciem brzegów, i powiększenie bez przycinania (musisz wtedy w TV dać opcję powiększ). Część filmów na BD działa z jedną opcją, część z drugą. Generalnie obraz po powiększeniu nie traci na jakości (przynajmniej w rzucający się w oczy sposób).

Odnośnie filmów mkv zgadzam się z Tobą. Z ciekawości ściągnąłem kiedyś trailer AVP2 i po porównaniu z BD - tragedia. Inna sprawa, że pewnie na małych ekranach nie widać różnicy. PZDR
 

wtykacz

New member
No to ja jezcze wrzuce cos do ogrodka .MKV...
To o czym mowiecie ma miejsce przy plikach z malym bitrate, ale zadnej roznicy nie widac przy plikach .mkv (x264) wysokim bitrate powyzej 9/10Mbps a nawet 17 i wiecej przy 1080p, a takich jest mnostwo, mozna powiedziec kazdy film z niskim bitrate ma odpowiednik z wysokim bitrate, szczegolnie "wydania" grupy EuReKA i kilku innych. No i w dodatku jesli to jest 720p, to oczywiscie szczegolowosc jest mniejsza, a niski bitrate wprowadza dodatkowo oczywiscie artefakty, ale powobnie jest przeciez przy niektorych orginalnych filmach, tutaj cudow nie ma
 
Ostatnia edycja:

BitTornado

New member
Ok nieznam sie dokladnie natym ale jak mam to sciagac godzinami to wole kupic orginal z rozdzielczoscia 1920x1080p a nie jakies mkv z smieszna rozdzielczoscia takom jak 1920x816 albo 1280x544 tu tego jest pelno:

http://www.hd-area.org/
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
wtykacz napisał:
No to ja jezcze wrzuce cos do ogrodka .MKV...
To o czym mowiecie ma miejsce przy plikach z malym bitrate, ale zadnej roznicy nie widac przy plikach .mkv (x264) wysokim bitrate powyzej 9/10Mbps a nawet 17 i wiecej przy 1080p.....

No tak, ale taki plik to waży ponad 8 GB (przed chwilką sprawdziłem), ścieżka dźwiękowa też pewnie taka sobie. Podobnie jak BitTornado - wolę sobie kupić oryginał, niż ściągać coś godzinami. Zgadza się może różnica w obrazie specjalna nie będzie (chociaż im większy obraz - tym różnica wyraźniejsza), ale jestem pewien, że nie istnieją tu np. ładne przejścia tonalne w kolorach i szarości, itd.
 

Kristof26

New member
Woytass242 napisał:
naprawdę się cieszę, że jestem uczsetnikiem tego forum, 1.3 zainstalowałem i oczywiście nie widzę różnic... ale nie oglądam DIVX...choć...macie taki problem, że player domyślnie włącza się w standardowym kodowaniem kolorów na HDMI a nie na rozszerzonym?? przestawiam to na rozszerzone oglądam film, wyłączam sprzęt, włączam i....znowu kodowanie kolorów to STANDARD....

W moim BD30 taki problem nie występuje.
 

BitTornado

New member
ostatnio zauwazylem ze muj player wydaje dziwne odglosy przy ladowaniu niekturych filmow, znaczy jak wczytuje plytke puzniej jest juz cicho,czy tez tak macie?
 

Kristof26

New member
BitTornado napisał:
ostatnio zauwazylem ze muj player wydaje dziwne odglosy przy ladowaniu niekturych filmow, znaczy jak wczytuje plytke puzniej jest juz cicho,czy tez tak macie?

Witam,

Miałem tak z jedną płytą BD, wymieniłem ją w sklepie i problem ustapił:eek:k:
 

fosek

New member
pisaliscie o mkv wczesniej ale nikt nie potwierdził czy BD-30 czyta płytki dvd z mkv przerobionymi na blu- ray, cos wiecej mozecie na ten temat napisac?

pozdr.
 

BitTornado

New member
mkv przerobione na avchd dziala na panasoniku ale tylko jak plik ma rowna rozdzielczosc naprzyklad 1920x1080 albo 1280x720 i niezawsze dziala prawidlowo, i omijaj plikow z smiesznymi rozdzielczosciami takimi jak 1280x655,
ale jakosc nie jest taka jak na orginale lepiej kupic orginala plytke BluRay.
 

fosek

New member
to jeszcze tylko jedno pytanie, dlaczego takie dziwne rozdzielczosci sa stosowane przy konwersji do mkv, czemu to słuzy że nie stosuje sie standardowych tylko jakies posrednie?
 
Do góry